Güneş Kremleri Gne kremi hergn yz iin kullanlrsa sorun olur mu ?

Güneş kremleri, bronzlaşma

hayatakasya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2008
93
0
arkadaşlar bende uva uvb 25 güneş kremi var.dışarı çıkarken yüzüme spf 15 içeren nemlendirici kullanıyorum.fakat bnm merak ettiğim şey yüzüme güneş kremini kullansam normal nemlendiriciyle karıştırıp aynı işlevi görür mü?? cvplarınızı bekliorm :sm_confused:

eczacı bana evin içinde bile özellikle bilgisayar kullanırken güneş kremi kullanmam gerektiğini söylemişti
bana çok fazla abartı geldiği için sadece dışarı çıkarken sürüyorum eve gelince hemen yıkıyorum
bence cildin arada birde olsa hava alması gerekli

cıldı rahatsız olan cabuk etkılenen bır bayan arkadasım doktora gıtmıstı o demıs normal gunes kremını yuzune sur, aynı body kremı olan kremdı bahsettıgı her gun surup cıkıyordu bana soyledıgı. ayrı yok sanıyorum kı.

cildim hassas değil.yağlı bir cilt yapım var..
artık nemlendiricimi sürüorm sonra üstüne normal güneş kremini sürüp öyle çıkıorm.umarım bi sorun yaratmaz.doktor da arkadaşına öyle dediğine göre sorun olmuyo demek ki.rahatladım biraz :KK70:
mersi ilgilendiğiniz için...

Dermatoloji Uzmanı Yasemin Fatih Amato, en iyi nemlendiricinin güneşten koruyucular olduğunu söyledi. Amerikan Ulusal İlaç Kurulu´nun (FDA) sadece güneşten koruyucular ile meyve asitlerine anti-aging (yaşlanmayı geciktirici) onayı verdiğini belirten dermatolog Dr. Amato, ``Güneşten koruyucular nemlendirici olarak kullanılabilir ve üzerine de rahatlıkla makyaj yapılabilir "dedi.=>Hürriyet

ben yine de yüze ayrı krem kullanılması gerektiğini düşünüyorum..sonuçta yüz için güneş koruyucu kremler var..

Eğer yağlı bir cildin varsa ve güneş kremlerinin yapısı sana yoğun geliyorsa (sürdükten sonra bıraktığı yağlı hissi sevmiyorsan) nemlendiricinle karıştırıp kullanabilirsin. Ayrıca dermokozmik ürün satan eczanelerde bulabileceğin sadece yüz için geliştirilmiş güneş koruyucu kremler var. Ayrıca eczacıların ve doktorların söylemiş olduğukları evdeyken bile güneş koruyucu krem sürün dedikleri olay doğrudur. Çünkü zararlı ışınlar (UVA, UVB vs.) sadece güneş ışığında yok. Evimizde aydınlatmada kullandığımız florasanlarda bile mevcut. Ama tabiki güneş kadar etkili değiller. Problemsiz bi cildiniz varsa güneş kremini bol kullanmanızda sankınca olmayacaktır.

Selamlar ,

Bende vücut için kullandığım güneş kremini yüzüme uyguluyorum..Nemlendiricinin üzerine sürüyorum..Yaz kış..Karma bir cildim var ve hiç bir sorun yaşamadım..

çokkk teşekkür ederimm.güneş kremi olmazsa olmazlarımdandı :))
ama vücuduma kullandığım kremi kullanıyordum yüzüme de..
olur anladığıma göre.ama yüz için ayrı krem de alınabilir.

Günaydınlar,
Evet yüz için ayrı olanlarıda satılıyor..Ama ben bir arkadaştan duymuştum..Bu kremlerin yüz -vücut-göz vs. ayrımı yokmuş ..Yalnızca ambalaj değişiyormuş..Pazarlama stratejisi yani

Ama ne kadar doğru bilemiyorum.. :uhm:

slm kıslar ben copartone kullanıyorum 45 faktörluk ılk kez copartone aldım cok guzelmıs sıfır yag ama hem vucuduma kullanıyrum kollarıma falan hemde yüzüme dr um tabı olur dedı farkk yokmus

ben 2 yıldır dışarı çıkarken hergün kullanıyorum.hiçbir zararını görmedim.ayrıca çok memnunum.ambre sloaıre nin yazın 40 faktörü kışın 25 faktörünü kullanıyorum.herkese tavsiye ederim....

güneş kremlerinden nefret ediyorum , çok yağlılar ve kalıp gibi bir his veriyor yüzümde, hemen yıkayıp çıkarmak ihtiyaci hissediyorum. acaba hem yüksek faktörlü hemde hafif ve yağsız formüllü olanları yokmudur?

Hawaiian Tropic diye bir markanın 35 faktörünü kullanıyorum. 50 faktörü süperdi ama artık üretmiyorlar

Ben bu markanın havuç özlü güneş yağını kullanmıştım..İki günde çok güzel bronzluk sağlamıştı..Ama sonra çok yere baktım bulamadım :1no2:

canım benim güneş alerjim var ben yaz kış hergün kullanırım zararlı olmasını bırak faydası oluyor. çünkü en kötü yaşlanma foto yaşlanmadır ve doktorlar bile der yaz kış güneş kremi en iyi nemlendiricidir diye. hatta ben ev içinde bile sürerim bazen kremim bitince cildimde çok düzgündürkaydirigubbakcemile2

X