Göğüs ucu kalkanı ya da kapağı öneri ricası

Gulsahi

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
2
3
38
Merhaba, 2 ay içinde doğumum olacak kısmetse. Göğüs uçlarım büyük ve hamileliğimin uzun bir süresince hassasiyetim vardı. Gümüş göğüs ucu kapakları ya da göğüs kalkanıyla ilgili tavsiye verebilir misiniz? Marka tavsiyesi de çok güzel olur. Hangi markanın güvenilir olduğunu bilmiyorum. Teşekkürler

Merhaba, ben doğumdan önce gümüş kalkan almıştım. Çok faydasını gördüm. Biraz pahalı ama sonradan ikinci el olarak kolay satılıyor,3'te 2'si yine size geri döner fiyatın. Burdan marka yazılabiliyor mu bilmiyorum ama şöyle 's...e' :). Son harfi e olan tek marka heralde.

Merhaba, 2 ay içinde doğumum olacak kısmetse. Göğüs uçlarım büyük ve hamileliğimin uzun bir süresince hassasiyetim vardı. Gümüş göğüs ucu kapakları ya da göğüs kalkanıyla ilgili tavsiye verebilir misiniz? Marka tavsiyesi de çok güzel olur. Hangi markanın güvenilir olduğunu bilmiyorum. Teşekkürler
Gümüş olanlar yeni cikti bilmiyorum ben iki cocugumda da göğüs kalkanı kullandim aventin cok da memnundum.

Bende gümüş kalkan kullandım gerçekten işe yarıyor silvernurse ismi ben ikinci el almadım başkasının kullandığı ürünü kullanamam ama siz sorun etmezseniz ikinci el alabilirsiniz. Ben en fazla 1 ay taktım sonra göğsüm alıştı emzirmeye yara falan da olmadı.

Merhaba, ben doğumdan önce gümüş kalkan almıştım. Çok faydasını gördüm. Biraz pahalı ama sonradan ikinci el olarak kolay satılıyor,3'te 2'si yine size geri döner fiyatın. Burdan marka yazılabiliyor mu bilmiyorum ama şöyle 's...e' :). Son harfi e olan tek marka heralde.
Destina göğüs ucu kalkanı neye yarıyor neden kullanmalıyız.dogumdan sonra belli ki

Destina göğüs ucu kalkanı neye yarıyor neden kullanmalıyız.dogumdan sonra belli ki
Göğüs ucu kalkanı olarak satılan plastik materyallerden yapılanlar var, bir de gümüş kapak dediklerimiz var. Doğumdan önce süt gelebilir, göğüs ucu hassaslaşmaya başlar. Gümüş kapağı doğumdan 3-4 gün ya da 1 hafta önce kullanmaya başlarsak ordaki hassasiyeti alır, doğumdan sonra da bebeğin emiş gücü fazla olduğu için gogus ucunu acıtır, yara yapar, çünkü göğüs süt çekilmesine alışkın değil. Emzirmedigimiz zamanlarda bu gümüş kapağı göğüs ucuna yerleştiriyoruz. Gümüşün yara iyileştirici özelliğinden yararlanmış oluyoruz. Her emzirme sonrası kullandığında sızıyı da alıyor. Bu sayede hiç mama kullanmadan ilk zamanları atlatmış oluyoruz:). Eğer yara oluşursa emziremiyoruz zaten ilk zamanlar az olan süt emziremeyince hemen gerileme yapıyor yani azalıyor.
Plastiğe benzer materyallerden yapılan göğüs ucu kalkanlarında bu yara iyileştirici özellik yok. Gümüş kapak o yüzden tercih konusu.

Gümüş kapaklardan çoğu kişi memnun. Bende silvernurse alacağım. Şu an trendyolda indirimde bi bakabilirsiniz.

Merhabalar hepinize :) göğüs kalkanı olarak gümüş olana karar verdim ancak bir marka 300 tl civarı iken digerleri 150 tl civarında. Bunlar arasında belirgin fark var mı? gümüş göğüs kalkanlarından hangi marka kullanıp memnun kaldığınızı ya da memnun olmadığınızı yazabilir misiniz?

kuzenime hediye olarak silveresta diye yurtdısında meshur bi markanınkini getirmiştim İsveçten. 999 en iyisiymiş bence 999 alın , hamilelik döneminin son ayından itibaren taktı iki üç damla süt damlatınca içine faydasını daha çok gördü. Hamişlere hediye olarak alınabilir. ben kendime de almıştım ama nasip olur diye saklıyorum kenarda :)

X