Göğüslerim çok ağrıyor

femme737

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2020
47
15
24
Hanımlar merhabaa. Bir süredir goguslerimde çok ağrı hissediyorum. Sık sık kontrol ediyorum elime bir şey gelmiyor, hastaneler de çok uğraştırıcı olduğu için kontrole gitmedim şimdiye kadar çünkü dediğim gibi kist vs elime gelmiyor, göğüs şeklimde anormallik yok. Sadece çok ağrıyor, özellikle elimle baskı yaptigimda çok hissediyorum. Bu ağrılar göğüslerim kiloma oranla büyük olduğu için kaynaklanıyor olabilir mi?

Nasıl bir ağrı bu? adet öncesinde görülen dolgun hissetme ve acıma gibi mi? ben de aynı dertten muzdaribim bu ay. hep adetten bir hafta önce oluşan o dolgunluk ve acı hissi bu ay adetime 15-16 gün kaladan başladı. ve o kadar feci acıyor ki yatıp kalkmakta bile zorlanıyorum. birkaç gün sonra doktor randevum var. umarım bir terslik yoktur sizde de bende de. cevapları ben de merakla bekliyorum.

Henüz cuma gunu kontrole gittim.Ben de fibrokistik var ve agri oluyordu.Senelik rutin kontroldu.Cok sukur bir sorun yok.Elle muayene yapildi,ultrasonda da sorun cikmadi.Bence hastaneler ugrastiici bahanesini bir kenariya birakip en yakin zamanda bir genel cerrahtan randevu alin.Tedbiri elden birakmayin.

Gerekli tetkikleri yaptırıp muayene olmadan kesin bir cevap alabilmeniz mümkün değil.

Son düzenleme:
Yani korkutmak istemem ama annemde de ele gelen bir şey yoktu ama kanser olduğunu öğrendik. Hemen genel cerrahiden randevu alın kontrol ettirin.

Göğüs büyük olunca dediğiniz gibi ağrı yapıyor, bu ağrı omuza ve bele de vuruyor , gidip baktırın zaten onlar söyler büyüklüğünden mi kaynaklanıyor yoksa başka bir şey mi var

Cevaplarınız için teşekkür ederim, genel cerrahiye mi randevu almam gerekiyor?
Evet ilk genel cerrahiye gideceksiniz. Elle muayene yapiyorlar. Sonra ultrasona yonlendiriyorlar. Ultrason randevusu alıyorsunuz. Hastanenin yoğunluğuna göre onlar ayarliyorlar tarihi

Göğüs büyük olunca dediğiniz gibi ağrı yapıyor, bu ağrı omuza ve bele de vuruyor , gidip baktırın zaten onlar söyler büyüklüğünden mi kaynaklanıyor yoksa başka bir şey mi var
Doktor aynisindan bahsetti.Buyukse ozellikle sadece uyurken destekli sutyeni cikartmami soyledi.Onun disinda surekli takmak gerekiyormus.

X