Göktuğ bebegimize ilik ariyoruz...

Göktug bebek ve diğer bebekler icin kızılaya gidip kök hücre bagışcı olacakmiyiz?

• Ankete Katılan
    10
  • Anket Kapalı .
Amin 🙏🏼 bende 2 yıldır bağışcıyım ama henüz kimseye uymadı. Bir canı kurtarmanın yanında hiç bir acıyı insan düşünmemeli yada ne kadar acı verici olabilir. Kan bağışlar gibi makine yardımı ile ilik alıyorlar siz hiç bir şey hissetmiyorsunuz. Sadece kök hücre bagışcısı olöak isteyorum deyip kızışaya başvuru yapıyorsunuz.3 tüp kan verip bagışcı oluyorsunuz. Eger sizin iliğiniz birine uyar ise kızılay bütün masraflarınızı karşılıyor.

Ne zamandır aklımda idi bu konu. Mesajınız için cok tşk ederim, hatırlatıcı oldunuz. Yarın ilk iş bende gidip bagıscı olmak için örnek vereceğim.
Göktuğ bebek bugün 2 yaşına geldi ve hala ilik bulunamadı ne kdar yazık ki kimse bağışcı olmuyor. Anacıgı tüp bebek yaptı hamile oğlunu kurtarmak için ona uygun ilik olsun die bir sürü araştırma yapıldı ve şuan bekliyorlar bu minicik bebek de hala kan almaya devam ediyor kardeşi doğunca ona can olacak inşallah bu süreç doğacak kardeşi 1 yada 2 yaşına gelene kadar devam edecek kemoterapi de alıcak. Çok yazık artık... insanlar bilinclenmeli ve bağışcı olmalı...
İn

Hasta olan ve ilşk bekleyen bütün bebekler için ben teşekkür ederim. Dün gece çok kötü haber aldım göktüg bebeğin doğacak olan kardeşi dawn sendromu teşhisi kondu tahliller yapılacak inşallah değildir. Öyle ise ilik veremiycek ve zaten bu aile böyle bir bebeği de doğurmaya güçleri yok. Tüp bebek ve ilik nakli için bir sürü masraflar harcandı babası dedesi seferber oldu bütün araştırmalar ankarada yapışdı ve uygun ilikkde bebek olsun die. Ama malesef o da böyle oldu :KK43:( büyük ihtimalle bu bebeği doğurmayacak annesi ve tekrar tüp bebek yapılacak süreç uzadı.Lütfen kök hücre bağışcısı olalım sesimizi duyuralım etrafımıza.

Hasta olan ve ilşk bekleyen bütün bebekler için ben teşekkür ederim. Dün gece çok kötü haber aldım göktüg bebeğin doğacak olan kardeşi dawn sendromu teşhisi kondu tahliller yapılacak inşallah değildir. Öyle ise ilik veremiycek ve zaten bu aile böyle bir bebeği de doğurmaya güçleri yok. Tüp bebek ve ilik nakli için bir sürü masraflar harcandı babası dedesi seferber oldu bütün araştırmalar ankarada yapışdı ve uygun ilikkde bebek olsun die. Ama malesef o da böyle oldu :KK43:( büyük ihtimalle bu bebeği doğurmayacak annesi ve tekrar tüp bebek yapılacak süreç uzadı.Lütfen kök hücre bağışcısı olalım sesimizi duyuralım etrafımıza.
Özellikle bebekler için cok üzülüyorum. Yoldayım bende su an bir kişiye umut olma düşüncesi bile cok ii hissettiriyor. Cok üzüldüm sürecin uzamasına da ne denir ki Baska bilemiyorum.

Özellikle bebekler için cok üzülüyorum. Yoldayım bende su an bir kişiye umut olma düşüncesi bile cok ii hissettiriyor. Cok üzüldüm sürecin uzamasına da ne denir ki Baska bilemiyorum.

Son zamanlarda , kamu spotu adı altında da sosyal medyada da sıkça duyuruluyor ilik nakli ve organ bağışı.

Sağlıklı olupta , hala bir saatini kan vermeye ayırmayan kişilere gerçekten şaşırıyorum..

Başına gelen gidip kan veriyor çoğunlukla.

Daha duyarlı olalım lütfen.

Başımıza gelmesini beklememiz gerekiyor Allah kimseye vermesin kimseyi evladı ve en yakınlarıyla sınamasın.

Kıyamam..hep kan bağışında bulunmak için uğraştım ama maalesef kan degerimden dolayı red yiyorum,😔😔😔 insalllllllah benim yerimi dolduran oluyordur.. Allah şifa versin tüm hasta çocuklara

Nedır sartları? Ben kan verıyorum ama suanda verebılır mıyım? Emzırıyorum 16 aylık oglum ?

😶 Allahım sifa versin benden kan almıyorlar hepatitliyim diye hatta esim risk grubuna girdiği için ondan da....inşallah annesine babasına bağışlar Allahım

Uzun zamandır yazamadım göktug bebeğimiz kan almaya devam ediyor durumu iyi. Annesi hamile bebeğimizin tahlilleri temiz çıktı(yurt dışına gönderdiler) dawn sendromlu değilmiş. Çok mutluyuz inşallah ilik de tutcak.

Allah şifa versin, en yakın zamanda bulunur inşallah.

Eylül ayında göktuğ bebeğin kardeşi doğacak kordon kanını alacaklar. Sonra inşallah uyarda doğacak bebeğimiz 2 yaşına gelmesi beklencek. O büyürken bebeğimiz kemoterapi alacak. İlik nakli ise o zaman gerçekleşecek. İlik nakli olunca 1 sene karantina gibi annesiyle bir evde yaşayacak kardeşine babane baba bakıcak. Çok uzun ve zorlu süreç. İnşallah uyacak iliği. Uymazsa gibi bir durumda olabilir ne kadar tüp bebek tedavisi ile bire bir yakın ilikli olsun die uğraşıldı isede bu da var. O zaman tekrar bekleyen hazırda embriolar var annemiz tekrar kardeş yapcak bir süre sonra inşallah bu son aşaama olmaz. Bebeğimiz için ne kadar erken o kadar iyi olacak ilik nakli bekliyoruz.

X