Göktuğ bebegimize ilik ariyoruz...

Göktug bebek ve diğer bebekler icin kızılaya gidip kök hücre bagışcı olacakmiyiz?

• Ankete Katılan
    10
  • Anket Kapalı .

bsr89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2015
813
814
Arkadaslar Göktug yigit bebegimiz 4 aylik. ilık nakline ihtiyaci var.suanda tedavi oluyor. Iligi kan yapmadigi icin her ay kan veriliyor ama cok az bir zamanimiz var. Göktuğ bebek gibir cok bebegimiz var ve onlarda ilik bekliyor. Annelerimiz aglamasin. Evlatlarimiz üzülmesin. Sizlerde annesiniz Sizden ricam duyarli olup bu bebegimiz ve diger bebekler icin kizilaya gidip kök hücresi bağiscisi olmak... inaniyorum ki aranizdan duyarli insanlar cikacaktir.lütfen duyarli olalim ve etrafimizdakileride bagisci olmalari ve hayat kurtarmalari konusunda yönlendirelim...
Bagisci olmak icin gereken sartlar.
18 yasini gecmis 55 yasini gecmemis olmak. Kronik hastaliginin olmamasi ve uzun sure tedavi gerektiren ilaclar kullanmamis olmali.dogum yaptikdan sonra 1 yil gecmis olmali.pirsing yada dovme yaptiesikdan sonra 1 yil gecmis olmali. Yurt disina cikis yapanlar geri dondukden sonra 1 sene gecirmis olmali.kizilay merkezlerine basvurmaniz yeterli. 3 tup kan veriyorsunuz uymasi halinde kizilay aracikigiyla donus yapiliyor. Kabul ettiginizde diger asamalar.basliyor. bunslri kizilayda yetkilisinden.ogrenebiliriz.
IMG_20170525_103627_940.jpg

Son düzenleme:
Bağış için gitmiştim daha önce fakat bağışçı olmaya uygun değilmişim, olabilenler için ne büyük bir gurur .. Düşünsenize eşleştiği biri olunca arayacaklar ve bir aileye umut olacaksınız. Dünya böyle güzel duyguların hatrına dönüyor, hiç tanımadığımız hayatlara manevi bir yoldaş olabilmek ne muhteşem olurdu..

Arkadaşlar buraya bağışçı olmak için gerekenleri de bir bilen yazarsa bence daha çok insana ulaşılabilir. Örneğin nereye başvurmak gerek? Uygun olup olmadığımızı anlamak için nasıl tetkikler yapılıyor? Misal ben sigara kullanıyorum bu bağışçı olmama engel mi?

Bilgisi olanlar yazsın lütfen. Bebeğe acil şifalar dilerim.

Sanırım bir Ankara'da bir de İstanbul'da varmış ilik bağış merkezi. Ama bazı yerlerde bu testlerin son derece pahalı olduğu ve genel sağlık sigortası kapsamına girmediği yazıyor. Bilen aydınlatabilir mi? Ben giderim İstanbul'dakine. Genel anestezi ile yapılıyormuş sanırım, sorun değil keşke uysa da versem :KK43:

Allah acil sifalar versin kuzucuğa. Esimle birlikte gecen sene kizilaya gidip kok hucre bagiscisi olmustuk. Çok basit bir işlem bir tüp kan veriyorsunuz. 1 dk bile sürmüyor..

Ben net'ten araştırmıştım daha önce, şimdi bir daha okudum. 2 tüp kan alınıyormuş önce bir kaç hafta evvelden. Test yapılıyormuş. Yani kan alımı uygunluk testi için. Eğer uyumlu isen leğen kemiğinden ilik çekiliyormuş. Ben korkmam sadece ayrıntıları öğrenmem gerekiyor.

Kızılay' a 3 tüp kan veriliyorsunuz ve belirtiyorsunuz ilik bağışcısı olmak istediğinizi. Uygun donör olunca haber veriliyor diye biliyorum. Cumartesi vaktim olduğunda soracağım Kızılay'a. Göktuğ'a uymazsa belki başkasına uyar. Uzun zamandır düşünüyorum. Saç telimden tırnaklarıma kadar da organlarımı bağışlıyorum!

Rabbim yardımcınız olsun Allahım herkrse şifa versin.kuZum nekadarda masum.keşke verebilsem kan ilik neolursa.ne buyuk bi gurur mutluluk huzur olur.

Ben izin günümde gidet sorarım organ bağışı seneler önce yapmıştım ağrı sızı önemli değil kolay şeyler onlar

Kızılay' a 3 tüp kan veriliyorsunuz ve belirtiyorsunuz ilik bağışcısı olmak istediğinizi. Uygun donör olunca haber veriliyor diye biliyorum. Cumartesi vaktim olduğunda soracağım Kızılay'a. Göktuğ'a uymazsa belki başkasına uyar. Uzun zamandır düşünüyorum. Saç telimden tırnaklarıma kadar da organlarımı bağışlıyorum!
Allah razi olsun. Herkes sizin gibi duyarli olsa keske...

Allah acil sifalar versin kuzucuğa. Esimle birlikte gecen sene kizilaya gidip kok hucre bagiscisi olmustuk. Çok basit bir işlem bir tüp kan veriyorsunuz. 1 dk bile sürmüyor..
Cok tesekkurler... herkes sizin gibi duyarli olsa keske

Ben 3 yıl once basvurdum ama kimseye uymadi daha.o kadar zorki bu isler dedim elbet birine uyar ama uymuyor malesrf umarim bulunur.bu arada kizilaya gidip kan veriyorsunuz o kadar..isterseniz lokal isterseniz genel anesteziyle ilik alinip veriliyor uyarsa tabi.sadece 1 hafta dinlenip eski hayatiniza geri donuyorsunuz ve iliginiz zaman icinde yenileniyor..ufacik kas agrilariniz haric problem olmuyor diye biliyorum..bunlar kagitta okuduklarimdi..ne kadar agri cekersek cekelim aslinda cokmu yani ailelerin yavrunun cektigi acinin yaninda..

X