Görümce ile aynı ev sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hanfendibirisi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Mart 2021
25
1
1 yıldır evliyim ve görümcemde bizim kaldığımız şehirde öğretmenlik yapıyor o yüzden bizimle yaşıyor.Bu sene de kalacak yani Hazirana kadar bizde belki bir sene daha uzatacak.zaten geçen seneden beridir bizde.Tabi en başından bunu kabul etmiştim çünkü hiç bir problemmimiz yoktu yetişkin kendini bilen medeni bir insandı.Ama son zamanlarda bana karşı yalancılık ithaminda bulunması o tarz konularda yana bir iki kavgamız oldu eşime aradan aylar geçince anlatmıştım.Aldığı maaşın yarısını abisine veriyor engelli raporuyla araba almasına yardımcı oldu yani Allah için bize çok yardımcı oluyor ama beni abisinden kıskanıyor yanımda abisinin dizine uzanmalar opmeler bana fotoğraf çektirmeler falan.Beni küçük görmelerine dayanamıyorum.Ama abisinin gözünde melek olduğu için pay diyede eşime böyle böyle diyip anlatmıyorum kendisi denk gelsin istiyorum.Evimden gitsin artık istiyorum.gercekten evimin düzenine herseyime karışmasından bıktım.Ne yapsam ne olsa gidebilir gerçekten düşünüyorum dayanamıyorum artık

uyumuyor

Sen kalbime denk gelen küçücük şey👼🏻
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2020
4.949
14.217
Ev arkadaşı olmuşsunuz. Masraflara ortak olmuş o da. Evin düzenine karışmaya hakkı var gibi gözüküyor burdan bakınca. En başta kabul etmemeliydiniz birlikte oturmayı. Ama para tatlı gelmiş sanırım. 😄

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 172 gün geçti.

mllen

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2021
486
576
Ilk basta bunlari dusunerek kabul etmeyecektiniz. Ne kadar iyi olursa olsun ev ustune ev kurulmaz. Bi ozeliniz yok herseyinizde gorumceniz var. Kendine kucuk bi daire tutabilir size yakin. Yine gorusup edersiniz ama en azindan ayni evin icinde olmazsiniz. Insan yeri geliyor oz esine ayni evde tahammul edemiyor. Kaldiki gorumceye..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-04-2022

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 178 gün kaldı.

Bebeğinizin saç modeli bugün ortaya çıktı. Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum (ilk dışkı) oluştu. Bu ay artık daha az meme hassasiyeti ve memelerinizde daha az karıncalanma hissetmelisiniz. Anne adayları genelde ikinci trimester da (4,5 ve 6. aylar) kendilerini daha rahat hissederler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

tofitofita

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2016
379
642
40
ya insanlar evlenince tabiki kardeşini annesini babasını unutucak diye bişey yok ama böyle cıvık şeylerden hiç haz etmiyorum. ne öyle çocuk gibi belki ayıplayanlar olur devamlı yapış yapış öpmeler sarılmalar filan aynı şeyi eşimde annesiyle yapıyor sesimi çıkarmıyorum umrumda da değil ama hoşuma gitmiyor biraz gösteriş gibi geliyo belkide ben de sorun vardır

sweetgirlcandy

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
2 Ağustos 2013
7.352
17.183
Ne kadar iyi olsanız da başta kabul etmeyecektiniz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-06-2022

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 225 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin el plaklarında parmaklarının nerede olacağını gösteren sırtlar oluşmaya başlayacaktır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 11-14 mm oldu. Bebeğiniz fıstık kabuğu içine sığacak kadar oldu ama ağırlığı henüz kabuğun içindeki fıstık kadar olmadı :) Anneler sabah bulantıları için akapunktur size yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Hanfendibirisi

Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Mart 2021
25
1
Ev arkadaşı olmuşsunuz. Masraflara ortak olmuş o da. Evin düzenine karışmaya hakkı var gibi gözüküyor burdan bakınca. En başta kabul etmemeliydiniz birlikte oturmayı. Ama para tatlı gelmiş sanırım. 😄
Evin düzenine karışması tam olarak şöyle ya gel senin yatak örtünu değiştirelim gibi.böyle bir şeyi size söyleseler kabul eder miydiniz? Kendisi istedi abisine yardım etmeyi

Hanfendibirisi

Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Mart 2021
25
1
ya insanlar evlenince tabiki kardeşini annesini babasını unutucak diye bişey yok ama böyle cıvık şeylerden hiç haz etmiyorum. ne öyle çocuk gibi belki ayıplayanlar olur devamlı yapış yapış öpmeler sarılmalar filan aynı şeyi eşimde annesiyle yapıyor sesimi çıkarmıyorum umrumda da değil ama hoşuma gitmiyor biraz gösteriş gibi geliyo belkide ben de sorun vardır
Ya annesi bana cıvık gelmiyor sürekli sürekli zaten hoş değil ama beni kıskanıp öyle yaptığını bariz anladığım için tiksiniyorum

Mirta

Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2021
857
7.857
yanında abisinin dizine uzanıp, öpmesi, sana foto çektirmesi seni kıskandığı anlamına mı geliyor? Bu davranışlardan rahatsız olduysan sen kıskanmış olursun. Abisi sonuçta sevgi gösterisinde bulunmasında ne var ki?

Harika bir insan bile olsa evinde çekirdek aile dışında biri olması hoş değil. O yüzden baştan kabul etmemen gerekiyordu. Hem eve kabul edip hem her ay maaşının yarısını ve araba konusunda yardımını kabul ettiyseniz biraz müsamaha göstermen gerek. Ya da tüm bu yardımları kabul etmeyecektin

Son düzenleme:

achoi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
1.210
1.431
Ben bu olayları hiç sevmiyorum ne kendi kardeşim gelsin yeni evliyken ya da değilken bile bilmeyeceğim bir seneye kadar kalsın ya da karşı tarafın ailesi. Ne özel kalıyor ne kendine ayıracağın zaman insan sere serpe uzanmak istiyor tv izlerken falan ama olmuyor.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 6 gün geçti.

tofitofita

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2016
379
642
40
gitmez
acaba eşiniz de eve fazladan maaş giriyor diye biraz da salmış olabilir mi?
bir de para verince bu evde benim de söz hakkım var hissinin oluşması normal değil mi sizce de?

Ya annesi bana cıvık gelmiyor sürekli sürekli zaten hoş değil ama beni kıskanıp öyle yaptığını bariz anladığım için tiksiniyorum
yok annesi derken benin eşim annesiyle öyle ordan örnek verdim. birde yatak örtüsü derken orayı anlamadım sizin yatak odanızdaki yatak örtüsünden mi bahsediyorsunuz

KIR PAPATYASII

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2021
993
3.759
Bu bana ütopya gibi geliyor ya . Ne bu böyle yeni evlenmişim kardeşiyle yaşayacağım aklınız nerdeydi başta anlayamadım. Çözüm çok basit evimde rahatça gezmek istiyorum seninle istedğim gibi yaşamak istiyorum EVİMDE yabancı bir kadın istemiyorum. Eşinizin kardeşi size yabancıdır bu arada başta kabul etmeyecektiniz. Milletten para da almayın bu da ders olsun yoksa böyle her işinize karışır. Korku filmi gibi bir hayat . Ben evimde iki gün misafir kalınca rahat edemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.