Görümce ile aynı ev sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hanfendibirisi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Mart 2021
25
-1
1 yıldır evliyim ve görümcemde bizim kaldığımız şehirde öğretmenlik yapıyor o yüzden bizimle yaşıyor.Bu sene de kalacak yani Hazirana kadar bizde belki bir sene daha uzatacak.zaten geçen seneden beridir bizde.Tabi en başından bunu kabul etmiştim çünkü hiç bir problemmimiz yoktu yetişkin kendini bilen medeni bir insandı.Ama son zamanlarda bana karşı yalancılık ithaminda bulunması o tarz konularda yana bir iki kavgamız oldu eşime aradan aylar geçince anlatmıştım.Aldığı maaşın yarısını abisine veriyor engelli raporuyla araba almasına yardımcı oldu yani Allah için bize çok yardımcı oluyor ama beni abisinden kıskanıyor yanımda abisinin dizine uzanmalar opmeler bana fotoğraf çektirmeler falan.Beni küçük görmelerine dayanamıyorum.Ama abisinin gözünde melek olduğu için pay diyede eşime böyle böyle diyip anlatmıyorum kendisi denk gelsin istiyorum.Evimden gitsin artık istiyorum.gercekten evimin düzenine herseyime karışmasından bıktım.Ne yapsam ne olsa gidebilir gerçekten düşünüyorum dayanamıyorum artık

Ilk basta bunlari dusunerek kabul etmeyecektiniz. Ne kadar iyi olursa olsun ev ustune ev kurulmaz. Bi ozeliniz yok herseyinizde gorumceniz var. Kendine kucuk bi daire tutabilir size yakin. Yine gorusup edersiniz ama en azindan ayni evin icinde olmazsiniz. Insan yeri geliyor oz esine ayni evde tahammul edemiyor. Kaldiki gorumceye..

ya insanlar evlenince tabiki kardeşini annesini babasını unutucak diye bişey yok ama böyle cıvık şeylerden hiç haz etmiyorum. ne öyle çocuk gibi belki ayıplayanlar olur devamlı yapış yapış öpmeler sarılmalar filan aynı şeyi eşimde annesiyle yapıyor sesimi çıkarmıyorum umrumda da değil ama hoşuma gitmiyor biraz gösteriş gibi geliyo belkide ben de sorun vardır

Ev arkadaşı olmuşsunuz. Masraflara ortak olmuş o da. Evin düzenine karışmaya hakkı var gibi gözüküyor burdan bakınca. En başta kabul etmemeliydiniz birlikte oturmayı. Ama para tatlı gelmiş sanırım. 😄
Evin düzenine karışması tam olarak şöyle ya gel senin yatak örtünu değiştirelim gibi.böyle bir şeyi size söyleseler kabul eder miydiniz? Kendisi istedi abisine yardım etmeyi

ya insanlar evlenince tabiki kardeşini annesini babasını unutucak diye bişey yok ama böyle cıvık şeylerden hiç haz etmiyorum. ne öyle çocuk gibi belki ayıplayanlar olur devamlı yapış yapış öpmeler sarılmalar filan aynı şeyi eşimde annesiyle yapıyor sesimi çıkarmıyorum umrumda da değil ama hoşuma gitmiyor biraz gösteriş gibi geliyo belkide ben de sorun vardır
Ya annesi bana cıvık gelmiyor sürekli sürekli zaten hoş değil ama beni kıskanıp öyle yaptığını bariz anladığım için tiksiniyorum

yanında abisinin dizine uzanıp, öpmesi, sana foto çektirmesi seni kıskandığı anlamına mı geliyor? Bu davranışlardan rahatsız olduysan sen kıskanmış olursun. Abisi sonuçta sevgi gösterisinde bulunmasında ne var ki?

Harika bir insan bile olsa evinde çekirdek aile dışında biri olması hoş değil. O yüzden baştan kabul etmemen gerekiyordu. Hem eve kabul edip hem her ay maaşının yarısını ve araba konusunda yardımını kabul ettiyseniz biraz müsamaha göstermen gerek. Ya da tüm bu yardımları kabul etmeyecektin

Son düzenleme:
Ben bu olayları hiç sevmiyorum ne kendi kardeşim gelsin yeni evliyken ya da değilken bile bilmeyeceğim bir seneye kadar kalsın ya da karşı tarafın ailesi. Ne özel kalıyor ne kendine ayıracağın zaman insan sere serpe uzanmak istiyor tv izlerken falan ama olmuyor.

gitmez
acaba eşiniz de eve fazladan maaş giriyor diye biraz da salmış olabilir mi?
bir de para verince bu evde benim de söz hakkım var hissinin oluşması normal değil mi sizce de?

Ya annesi bana cıvık gelmiyor sürekli sürekli zaten hoş değil ama beni kıskanıp öyle yaptığını bariz anladığım için tiksiniyorum
yok annesi derken benin eşim annesiyle öyle ordan örnek verdim. birde yatak örtüsü derken orayı anlamadım sizin yatak odanızdaki yatak örtüsünden mi bahsediyorsunuz

Bu bana ütopya gibi geliyor ya . Ne bu böyle yeni evlenmişim kardeşiyle yaşayacağım aklınız nerdeydi başta anlayamadım. Çözüm çok basit evimde rahatça gezmek istiyorum seninle istedğim gibi yaşamak istiyorum EVİMDE yabancı bir kadın istemiyorum. Eşinizin kardeşi size yabancıdır bu arada başta kabul etmeyecektiniz. Milletten para da almayın bu da ders olsun yoksa böyle her işinize karışır. Korku filmi gibi bir hayat . Ben evimde iki gün misafir kalınca rahat edemiyorum.

1 yıldır evliyim ve görümcemde bizim kaldığımız şehirde öğretmenlik yapıyor o yüzden bizimle yaşıyor.Bu sene de kalacak yani Hazirana kadar bizde belki bir sene daha uzatacak.zaten geçen seneden beridir bizde.Tabi en başından bunu kabul etmiştim çünkü hiç bir problemmimiz yoktu yetişkin kendini bilen medeni bir insandı.Ama son zamanlarda bana karşı yalancılık ithaminda bulunması o tarz konularda yana bir iki kavgamız oldu eşime aradan aylar geçince anlatmıştım.Aldığı maaşın yarısını abisine veriyor engelli raporuyla araba almasına yardımcı oldu yani Allah için bize çok yardımcı oluyor ama beni abisinden kıskanıyor yanımda abisinin dizine uzanmalar opmeler bana fotoğraf çektirmeler falan.Beni küçük görmelerine dayanamıyorum.Ama abisinin gözünde melek olduğu için pay diyede eşime böyle böyle diyip anlatmıyorum kendisi denk gelsin istiyorum.Evimden gitsin artık istiyorum.gercekten evimin düzenine herseyime karışmasından bıktım.Ne yapsam ne olsa gidebilir gerçekten düşünüyorum dayanamıyorum artık
Maaşının yarısını abisine veriyor .onun sayesinde daha uyguna araba almışsınız ne güzel .bence kıskanç taraf sizsiniz . Evimden gitsin ne ya üslubunuz çok yanlış o ev sadece sizin değil eşinizin de evi ve eşinizin kardeşi istediği zaman gelir istediği zaman gider. Sizi dövmemiş sövmemiş. Aylar önce olan şeyleri içinizde toplayıp kızı dışlamanız yanlış.
rabbim sizin gibi gelinlerin eline düşürmesin. Zaten kız bunların farkında olsa bir dakika bile durmaz. Size minnet edecek hali yok maaşının yarısını abisine vereceğine daha uygun şekilde ev tutar durur .

gitmez
acaba eşiniz de eve fazladan maaş giriyor diye biraz da salmış olabilir mi?
bir de para verince bu evde benim de söz hakkım var hissinin oluşması normal değil mi sizce de?
Kendisi istedi abisine yardım etmeyi evlenene kadar senin evinde sana yardım edicem dedi bir de sol kolu doğuştan olmadığı için eşim kardeşlerinde en çok onu seviyor

Maaşının yarısını abisine veriyor .onun sayesinde daha uyguna araba almışsınız ne güzel .bence kıskanç taraf sizsiniz . Evimden gitsin ne ya üslubunuz çok yanlış o ev sadece sizin değil eşinizin de evi ve eşinizin kardeşi istediği zaman gelir istediği zaman gider. Sizi dövmemiş sövmemiş. Aylar önce olan şeyleri içinizde toplayıp kızı dışlamanız yanlış.
rabbim sizin gibi gelinlerin eline düşürmesin. Zaten kız bunların farkında olsa bir dakika bile durmaz. Size minnet edecek hali yok maaşının yarısını abisine vereceğine daha uygun şekilde ev tutar durur .
Yukarda bi konu vardı orada da adam diyordu annem istediği gelir istediği zaman gider diye. Bu ne kadar ayıp bir tavır ya iki tarafın da gönlü olmalı böyle şeylerde. Ayrıca anlasa gider diyorsunuz nerden emin oldunuz abisine iyilik abidesi olup yengesine gıcıklık yapmadığına

Bu bana ütopya gibi geliyor ya . Ne bu böyle yeni evlenmişim kardeşiyle yaşayacağım aklınız nerdeydi başta anlayamadım. Çözüm çok basit evimde rahatça gezmek istiyorum seninle istedğim gibi yaşamak istiyorum EVİMDE yabancı bir kadın istemiyorum. Eşinizin kardeşi size yabancıdır bu arada başta kabul etmeyecektiniz. Milletten para da almayın bu da ders olsun yoksa böyle her işinize karışır. Korku filmi gibi bir hayat . Ben evimde iki gün misafir kalınca rahat edemiyorum.
Yalnız şöyle görümcem kendisi abisine evinde kalıp yardım etmek istediğini söyledi abisi parayı istemese de abisini çok sevdiği için yardım etmek istedi.Gorumcemin sol kolu protez diye eşim hep onu engelinden ötürü ayrı sever

Kalıyorsa kusura bakmayın tabi ki verecek maaşını bu dünyada öyle bedava istediğimiz yerde yaşayamıyoruz. Evet bu arada onun evi evlenirken insanlar senin sülalen benim özel alanımı otel gibi kullanabilir diye bir şeye mi imza atıyoruz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X