Görümce problemi…

Karşılıklı teipleşmeye girmeyeceğim maddi kısımla daha ilgiliyim kp ve kv evini görümce kendi üstüne aldı demişsiniz buna da mı eşiniz bir şey demedi? Yarın öbür gün miras işleri nasıl olacak
işte bize edilen yardımların karşılığı hak geçmesin diyeymiş. o zamanki parayla bir ev alınırmış o yüzden karşılığı burdaki bir evmiş. onda gözüm yok açıkçası. eşime de dedim. oradan gelecek bir şey için asla kavga etmeyeceğiz. aynı seviyeye de düşmeyeceğiz.

işte bize edilen yardımların karşılığı hak geçmesin diyeymiş. o zamanki parayla bir ev alınırmış o yüzden karşılığı burdaki bir evmiş. onda gözüm yok açıkçası. eşime de dedim. oradan gelecek bir şey için asla kavga etmeyeceğiz. aynı seviyeye de düşmeyeceğiz.
Size bir ev parası edecek kadar maddi destek sağlandı o zaman. Gözüm yok demişsiniz zaten olmamalı da ben eşinizin hakkı için sordum yoksa sizlik bir durum yok

Size bir ev parası edecek kadar maddi destek sağlandı o zaman. Gözüm yok demişsiniz zaten olmamalı da ben eşinizin hakkı için sordum yoksa sizlik bir durum yok
yani bunun matematiğini yapamayız. o zaman evler ne kadardı ihtiyacımız neydi gibi gibi. ama misal görümcemin ihtiyacı için bir masraf yapılsa aklıma gelen hemen gidip kv ve kp'nin evini üstüme yapmak olmazdı. kendi yapmayacağım şeyleri görünce afalladım haliyle. bana biraz kötü niyetli bir yaklaşım gibi geldi.

Hayat çok kısa.
Sevmediğim,beni sevmeyen,tepeden bakan ,görümceniz tipinde bir insanla yüzgöz olmaktansa mesafeli olmayı yeğlerim. İsteyen ayılip bayılsın,isteyen ağlayarak günlüğüne yazsin banane ya der geçerim.
Evime habersiz gelse sokakta bırakmak pahasına da kalkıp gitmem,programımı bozmam yani,beklesin, haber verseydi,sorsaydı müsaitmisiniz diye.
Yerinizde olsam mesafemi korurum,asla yüz vermem.

Konu geneline değinirsem üstte B bafelix çok güzel açıklamış uzun uzun bunun üstüne bir şey eklenmez. Ama siz hala ısrarla ama öyle ama şöyle diye itiraz ediyorsunuz.
Bu şeye benziyor-karşıdaki insana sağ yanağınızı gösterip vur diyorsunuz vuruyor size yetmiyor sol yanağınızı veriyorsunuz yeni vuruyor. Sonrasında da bana vurdu,beni dövdüye benziyor

yani bunun matematiğini yapamayız. o zaman evler ne kadardı ihtiyacımız neydi gibi gibi. ama misal görümcemin ihtiyacı için bir masraf yapılsa aklıma gelen hemen gidip kv ve kp'nin evini üstüme yapmak olmazdı. kendi yapmayacağım şeyleri görünce afalladım haliyle. bana biraz kötü niyetli bir yaklaşım gibi geldi.
ben bu devirde ev parası verildi sandım eskide olan biten bir durum ise evet bunun matematiği olmaz ama az da destek olmamışlar size anlaşılan. Bunun o dönemi bu dönemi yok bir ev parasına tekabül ediyor hak geçmesin dediklerine göre.istanbulda herhangi bir dandik ev 2 milyondan başlıyor

e sonra kayınvalide ağlama krizlerine giriyor, ölümü görler, ant içtirmeler. eşim ona dayanamıyor zaten. had bildirmekse konu suratına bencil demişliği bile var. ama kadında bir problem var. sövüyoruz gene geliyor gene geliyor. sonra gidip muhtemelen kayınvalideme de "gelin yüzünden böyle oluyor" diyordur. kayınvalide ile yalnız kalınca o da arkasından konuşuyor kızının "asabi halleri var, tanıyamıyorum" falan diyor. ama ne yapıp ediyor kız hooop gene bizi arıyor kv "o büyük siz arayın" diye bize söylüyor.

6-7 aydır hiç görüşmüyordur. hamilelik haberi vermek için görüştük en son.
O halde sorununuzun çözümü yok. Kızının rahatını keyfini ruh sağlığını kendisinin önüne koyan annesine kıyamıyorsa yapacak bir şey yok. Annesine benim için niye ayılıp bayılmıyorsun, niye ablama ölümü gör diye yeminler verdirmiyorsun, o senin çocuğun ben değil miyim demiyorsa görümceyi başınızın üstünde taşımaya devam. İki kadın ne istiyorsa o oluyor. Annesinin duygu sömürüsü ve ablasının terbiyesizliği saygısızlığı karşısında eziliyor tamam da sizi niye ezdiriyor? Asla gelme gitme görüşme yok, ben annemlerde denk gelirsem konuşur görüşürüm kardeşimle diyor mu? Annesi ayılıp bayılıyorsa onun annesi, sizin değil.

Ben sizden tarafım size hak veriyorum, sizi yermiyorum. Ama siz de ısrarla bu olayların sorumlusunun kocanız olduğunu kabul etmiyorsunuz. Sizin ablanız size bunları yapabilir mi? Anneniz size ölümü gör ablanın her yaptığını söylediğini kabul et diyebilir mi? O size kötülükler yapsın ama siz yine de görüşün der mi? Sen önemsiz evlatsın ablan önemli aman canı sıkılmasın der mi anneniz? Demezse siz de kendinize dedirtmeyin çekilin aradan. Ayılan bayılan umurunuzda olmasın. Kocanızı kafalıyorlar ama siz dik durun kesin görüşmeyi.

Konu geneline değinirsem üstte B bafelix çok güzel açıklamış uzun uzun bunun üstüne bir şey eklenmez. Ama siz hala ısrarla ama öyle ama şöyle diye itiraz ediyorsunuz.
Bu şeye benziyor-karşıdaki insana sağ yanağınızı gösterip vur diyorsunuz vuruyor size yetmiyor sol yanağınızı veriyorsunuz yeni vuruyor. Sonrasında da bana vurdu,beni dövdüye benziyor
tamam da benim eşimin tavrıyla alakalı tek bir problemim yok. yapması gerekeni yapıyor. itiraz ettiğim nokta bu. karşı tarafa tekme tokat dalsak da anlayamayacak. görüşmüyoruz etmiyoruz laf sokuyor. eşim suratına hakaret ediyor tınlamıyor. beni üzen tüm bunlar yaşanırken eşimin annesine üzülmesi ne bileyim kendi içlerindeki aile birliklerinin bozulması.

ben bu devirde ev parası verildi sandım eskide olan biten bir durum ise evet bunun matematiği olmaz ama az da destek olmamışlar size anlaşılan. Bunun o dönemi bu dönemi yok bir ev parasına tekabül ediyor hak geçmesin dediklerine göre.istanbulda herhangi bir dandik ev 2 milyondan başlıyor
bize o meblağ 4 sene önce falan verildi. bu diğer ev ise yeni üstlerine geçirildi. yani atıyorum o zaman bize 400 bin verildiyse şu an 4 milyonluk ev karşılığı verildi gibi.

O halde sorununuzun çözümü yok. Kızının rahatını keyfini ruh sağlığını kendisinin önüne koyan annesine kıyamıyorsa yapacak bir şey yok. Annesine benim için niye ayılıp bayılmıyorsun, niye ablama ölümü gör diye yeminler verdirmiyorsun, o senin çocuğun ben değil miyim demiyorsa görümceyi başınızın üstünde taşımaya devam. İki kadın ne istiyorsa o oluyor. Annesinin duygu sömürüsü ve ablasının terbiyesizliği saygısızlığı karşısında eziliyor tamam da sizi niye ezdiriyor? Asla gelme gitme görüşme yok, ben annemlerde denk gelirsem konuşur görüşürüm kardeşimle diyor mu? Annesi ayılıp bayılıyorsa onun annesi, sizin değil.

Ben sizden tarafım size hak veriyorum, sizi yermiyorum. Ama siz de ısrarla bu olayların sorumlusunun kocanız olduğunu kabul etmiyorsunuz. Sizin ablanız size bunları yapabilir mi? Anneniz size ölümü gör ablanın her yaptığını söylediğini kabul et diyebilir mi? O size kötülükler yapsın ama siz yine de görüşün der mi? Sen önemsiz evlatsın ablan önemli aman canı sıkılmasın der mi anneniz? Demezse siz de kendinize dedirtmeyin çekilin aradan. Ayılan bayılan umurunuzda olmasın. Kocanızı kafalıyorlar ama siz dik durun kesin görüşmeyi.
işte itiraz ettiğim nokta şu yanlış anlamayın siz de: gelme gitme görüşme diyor zaten. kendi de görüşmüyor. yani ortada ortak alınan bir tavır var. üzüldüğü annesi oluyor. ablasına zerre sempatisi yok yani.

Bir görümcem var. Varlıklı, eşinin kendi şirketi var, Istanbul'da müstakil evde falan oturuyor, görseniz herkesin imreneceği mükemmel bir hayatı var.
Ama anlayamadığım bir şekilde tüm derdi bizi huzursuz etmek. Sürekli birileri mutsuz olsun diye ekstra çaba sarf ediyor gibi. 2-3 ay sakinliyor, sonra herhalde evde otururken "yha ben insanlara biraz sıkıntı vereyim" diyip bir anda ortaya bir laf atıyor, bir şey yapıyor herkesin tadını kaçırıyor. bir süredir tamamiyle görüşmüyoruz. kayınvalidem ise sürekli ağlama krizlerinde. vay efendim kardeşler böyle olur muymuş falan. benim de içim şişti artık, tek tek anlatmak istiyorum şimdiye dek yaptıkları neler. eksiği var ama fazlası yok.

• kayınvalidem ziyarete geldiğinde onu çalışmamasına rağmen küçükçekmece'den bize getirmek yerine, 80 km yol yapıp "iş çıkışı" gelin alın demesi.
  • bizimle görüşmüyorsunuz diyip diyip, dışarıda buluşmak için çağırdığımızda "ben pazarları evden çıkmam" lafından 2-3 saat sonra dışarıda story atması.
  • ondan kat be kat uzun ve kilolu olmama rağmen bana hediye xs sweatshirt alması ve verirken "ayyyy ne bileyim ben böyle giyiyorum ya kafam karışmış sen irisin sana olmaz" demesi.
  • daha yeni evliyken çocuğu bizim eve gelip bardaklarımı, fincanlarımı kırıp dökerken asla uyarmaması.
  • gelin evime aramızda 80 km olmasına rağmen çocuğunun kullanmadığı eşyaları (mama sandalyesi, puset vb) getirip bırakması ve asla gelip almaması. hatta sormaması bile bizim çocuk büyüyünce bunları illallah edip atmamız.
  • paraya sıkışıp, kayınpederden destek talep ettiğimizde koşa koşa kv ve kp'nin istanbulda kaldığı evi kendi üstüne yaptırması.
  • kayınvalideyi gel özledim diye istanbul'a çağırıp ertesi gün arkadaşları uludağ'a çağırdı diye kadını bize bırakıp tatile gitmesi.
  • iki üç ayda bir sürekli 23456 paragraf sitemkar mesajlar atması, sürekli ilgi ve alaka beklemesi.
  • kendi evi kat kat müsait olmasına rağmen evine çağırmaması ama sürekli bizim küçük dairemize gelip kalmak istemesi.
  • ne zaman uçağı sabiha'ya inse, direkt eve gitmek yerine bizi kamyoncu oteli gibi gecelemek için kullanması.
  • herhangi bir görüşme ya da misafirlik isteğinin her zaman ani olması ve bu yüzden eğer onun isteklerine cevap veremiyorsak trip atması. (1 saate sizin ordayım, sizin mahalledeyim görüşelim gibi...)
  • arkadaşıyla görüşme ayarlaması, çocuğunu durduk yere bize bırakmak istemesi. evde olmadığımızı ve önceden haber vermesi gerektiğini söylediğimizde "sizden bir şey isteyende kabahat" demesi.
  • çocuğuna asla hayır veya yapma dememesi, biz dediğimizde çocuğun önünde bizi azarlaması.
  • doğum günümü asla kutlamaması, sonra gidip kv'ye bu kız benim doğum günümü kutlamıyor demesi.
  • evlilik yıl dönümümüzde çocuğunu bize bırakma planı yapmaya çalışması.
-biz arkadaşta misafirlikteyken bir anda arayıp, "size kalmaya geldik" demesi ve bizim salak gibi bunlar kapıda kalmasın diye böyle bir emrivakiye rağmen kalkıp eve dönmemiz.
  • benim yoğun çalışma tempoma bakıp "sen de köpek gibi çalışıyorsun yazıııık" demesi. buna kırılacağımı asla düşünmemesi.
  • her yapacağımız tatile dahil olmaya çalışması ve bunu bize asla sormaması. (misal: aaa şuraya mı gidiyorsunuz ben de bilet bakayım demesi)
  • evime gelip yemeklerimi assssssssssla yememesi, bir anda mutfağa dalıp kendine bir şeyler hazırlaması. sebebini sorduğumda "dışarıda" yemek yiyemediğini söylemesi ????
  • ses yalıtımı iyi olmayan bir apartmanda yaşamamıza rağmen sabah 7'de falan zıplamalı spor yapması (eve gene bizde kalırken???) uyardığımızda "yha ben müstakile alışığım yhaa" demesi.
  • bizi zerre sevmediğini sonuna kadar hissetmesine rağmen sürekli bizde kalmaya çalışması.
  • en ufak bir sevincini paylaştığında hem en kötü yerden bakması. (yeni işe girdim; "aaa çok yalnız kalcaksın", yeni araba aldım, "ay kötü o araba ya" gibi.)
  • oğluna aldığımız oyuncağa teşekkür etmek yerine "ay bunun büyüğü var bizde" demesi.

şimdi allah için soruyorum tüm bunlardan sonra, biz bu kadınla görüşmek istemiyor diyince biz mi sorunlu, geçimsiz olduk. sürekli bir adım atmamız için bizi bekliyor kv. zaten kendisi de çok düşünceli, çok ince bir insan değil. onunla da bin tane problemimiz var. ama ben artık "oğullarıyla evlenip, ailenin arasını açan gelin" imajından çok sıkıldım. eşim de birebir benimle aynı düşünüyor. ama sonuçta ablası. yarın onlar salak salak barışır sonra gene kötü ben olurum. siz olsanız, kocanızın hatırına tüm bunlara susar mıydınız? yoksa susulacak şeyler değiller mi? aslında sadece içimi döküp sizle paylaşmak istedim yani bir akıl, bir yol beklediğimden ya da bir şey yapabileceğinizden değil.

mutsuzum genel olarak...
hepinize sarılmak istiyorum...
Şimdi ben de Allah için soruyorum size. Hem hiç tepki vermeyip hem ona buna susup, görüşmüyoruz diye Sitem ettiğinde onu çağırıp bide şikayet etmeniz doğru mu? Siz pasif kalırsanız karşınızdaki agresif olur tabi

Kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değilsiniz. Ne kayınvalidenizin ne de görümcenizin.

Eve kabul etmek zorunda değilsiniz, görüşmek zorunda değilsiniz. Size laf söylediği zaman susmak zorunda değilsiniz. Kısacası kimsenin delisini çekmek zorunda değilsiniz. Herkes delisine sahip çıksın.

Şimdi ben de Allah için soruyorum size. Hem hiç tepki vermeyip hem ona buna susup, görüşmüyoruz diye Sitem ettiğinde onu çağırıp bide şikayet etmeniz doğru mu? Siz pasif kalırsanız karşınızdaki agresif olur
görümceniz şanslı.siz o 400 bini harcadınız ama o ev sahibi oldu ekstradan hem de bu devirde
aynen öyle :/

Şimdi ben de Allah için soruyorum size. Hem hiç tepki vermeyip hem ona buna susup, görüşmüyoruz diye Sitem ettiğinde onu çağırıp bide şikayet etmeniz doğru mu? Siz pasif kalırsanız karşınızdaki agresif olur tabi
tepkiden kastınız nedir? fiziksel müdahale falan mı? sürekli kavga ediyoruz daha ne olmalı tepki olacak?

X