Görümce problemi…

Yoo susmam kimseyi eylemeye gelmedim dünyaya susmadim da ben .Ben kavgada etmem çünkü benim gözüm döner okadar öfke kontrol için tedavi oldum kötü olur yani karşıdaki için o nedenle hakimim sinirlerime😂Kirilmamda beni sevdiğim önem verdiğim insanlar kirabilir sözleriyle sadece..Benim eşim benim tarafimda mesela bence insanlar iyidir hoştur ama her insanda bir düğme var hani böyle elektrik tehlikesi ölümcül gibi kırmızı onu pek zorlamamak lazım ben sizin yazdığınız profildeki bir insanla görüşmem Nuh derim peygamber demem kimsede zorlamaz kimseyi insanlar bunları yapamayacakları insana yapmazlar zaten biraz kendi tercihlerinize saygı duymasını sağlayın eşinizin de geri kalanıninda kimsenin siniri bozuk ne istediğini bilmeyen kendi hayatının dertlerini cozemeyen akrabalarinin yükünü yük etmek zorunluluğunuz yok

işte itiraz ettiğim nokta şu yanlış anlamayın siz de: gelme gitme görüşme diyor zaten. kendi de görüşmüyor. yani ortada ortak alınan bir tavır var. üzüldüğü annesi oluyor. ablasına zerre sempatisi yok yani.
Annesinin ayılmasını bayılmasını umursamayacak. Kadın resmen kızım terbiyesizlik saygısızlık yapabilir sesinizi kesip oturacaksınız diyor. Bunu kabul etmeyecek. Sizin kadar eşim de önemli diyecek. Senin sadece kızın yok oğlun da var diyecek. Kimse evime aileme bu kadar müdahale edemez, annem anneliğini ablam ablalığını bilecek diyecek. Kızı kayrılmadığı şımartılmadığı için bayılmak hastalık belirtisi mi, kadın çaresiz dert gibi yataklara mı düşecek? Düşebilir ayrıca. Çok mu multimilyoner bir aile de eşiniz net ve sert bir tepki koyamıyor, kapıyı vurup çıkmıyor? Böyle anneye anne denir mi, kadın resmen evlat ayırıyor.
Satır satır liste yazdınız, kayınvalide hiçbirinde müdahale etmedi mi, kızına saçmalama demedi mi?

Sizin gorumcenizin dünyaya gelme amacı sizi sinir etmekmis.ben olsam araya mesafe koyar istediği kadar küssün ona açıklama bile yapmazdım.siz simartmissiniz onu ne hakla böyle saçmalıklar yapiyo

Sizin gorumcenizin dünyaya gelme amacı sizi sinir etmekmis.ben olsam araya mesafe koyar istediği kadar küssün ona açıklama bile yapmazdım.siz simartmissiniz onu ne hakla böyle saçmalıklar yapiyo
Aslında şımartmak değil hep böyle diyip geçiyolar sadece en başından beri çok taviz verilmiş. E kocası da zengo, baya sözü geçiyor anlayacağınız.

Annesinin ayılmasını bayılmasını umursamayacak. Kadın resmen kızım terbiyesizlik saygısızlık yapabilir sesinizi kesip oturacaksınız diyor. Bunu kabul etmeyecek. Sizin kadar eşim de önemli diyecek. Senin sadece kızın yok oğlun da var diyecek. Kimse evime aileme bu kadar müdahale edemez, annem anneliğini ablam ablalığını bilecek diyecek. Kızı kayrılmadığı şımartılmadığı için bayılmak hastalık belirtisi mi, kadın çaresiz dert gibi yataklara mı düşecek? Düşebilir ayrıca. Çok mu multimilyoner bir aile de eşiniz net ve sert bir tepki koyamıyor, kapıyı vurup çıkmıyor? Böyle anneye anne denir mi, kadın resmen evlat ayırıyor.
Satır satır liste yazdınız, kayınvalide hiçbirinde müdahale etmedi mi, kızına saçmalama demedi mi?
Bize diyor ama gidip ona diyor mu bilmiyorum işte zaten sanmıyorum da. Çekiniyorlar ondan.

Aslında şımartmak değil hep böyle diyip geçiyolar sadece en başından beri çok taviz verilmiş. E kocası da zengo, baya sözü geçiyor anlayacağınız.
İstersen kocası Cumhurbaşkanı olsun banane.onlar kabulleniyor sizde kabulleneceksiniz diye bişey yok.benim görümcem de çok şımarık ve patavatsız,ilk zamanlar ses etmiyordum ama şimdi tek bi laf etsin direk karşılığını bulur

bize o meblağ 4 sene önce falan verildi. bu diğer ev ise yeni üstlerine geçirildi. yani atıyorum o zaman bize 400 bin verildiyse şu an 4 milyonluk ev karşılığı verildi gibi.
E tamamda 4 sene önce 400 bin olan ev bugün 4 milyon oldu zaten. Siz o parayla ev aldıysanız sizin evinizde aynı oranda değer kazandı.

E tamamda 4 sene önce 400 bin olan ev bugün 4 milyon oldu zaten. Siz o parayla ev aldıysanız sizin evinizde aynı oranda değer kazandı.
yok ev almamıştık. iş için gerekliydi. sorun o da değil zaten. sorun daha anne baba hayattayken miras kavgasına yeltenilmesi. biz zaten aaa neden aldı asla demedik. ama biz böyle yapmazdık.

Yarısına kadar sabredebildim şimdi gidip görümcelerimi öpcem, bu neeeee peygamber sabrımı var sizde çok şımarık belli ki her şeye sahip şükürsiz insan mutsuzluğu bu nerde görsem tanırım derdi tasası yok millete sarıyor tavsiyem net bir mesafe ciddiyet tahammül edemem ben bravo sana

yok ev almamıştık. iş için gerekliydi. sorun o da değil zaten. sorun daha anne baba hayattayken miras kavgasına yeltenilmesi. biz zaten aaa neden aldı asla demedik. ama biz böyle yapmazdık.
Okuduğum çoğu kısımda sizi haklı buldum ama bu konuda eşit yaklaşık benzer yardımda bulunulmuş. Ayrıca anne baba hayatta iken mal paylaşımı yapabilir, hatta bence gayet mantıklı. Burada sorun, sorun değil demenize rağmen gorumcenize yapılan şeyleri içten içe hazmedemiyor oluşunuz. Kocası zengin olduğu için haketmiyor diye düşünüyorsunuz belki?

Okuduğum çoğu kısımda sizi haklı buldum ama bu konuda eşit yaklaşık benzer yardımda bulunulmuş. Ayrıca anne baba hayatta iken mal paylaşımı yapabilir, hatta bence gayet mantıklı. Burada sorun, sorun değil demenize rağmen gorumcenize yapılan şeyleri içten içe hazmedemiyor oluşunuz. Kocası zengin olduğu için haketmiyor diye düşünüyorsunuz belki?
yok öyle bir durum yok gerçekten. 4 sene önce böyle bir durum oldu, aile kendisi bize teklif etti sağolsunlar biz kabul ettik. 4 sene sonra koştura koştura üzerlerine ev alıp "adalet yerini buldu" yapmaları üzdü. burada aslında yarın öbür gün biz o evi de onlardan alacakmışız gibi davranılması bize o gözle bakılması sorun. çünkü bu anlaşma ilk yapıldığında biz bunu zaten teklif etmiştik. ileride bazı şeylerden hak talep edilmez gibi. ona rağmen yangından mal kaçırılması garibimize gitti.

yok öyle bir durum yok gerçekten. 4 sene önce böyle bir durum oldu, aile kendisi bize teklif etti sağolsunlar biz kabul ettik. 4 sene sonra koştura koştura üzerlerine ev alıp "adalet yerini buldu" yapmaları üzdü. burada aslında yarın öbür gün biz o evi de onlardan alacakmışız gibi davranılması bize o gözle bakılması sorun. çünkü bu anlaşma ilk yapıldığında biz bunu zaten teklif etmiştik. ileride bazı şeylerden hak talep edilmez gibi. ona rağmen yangından mal kaçırılması garibimize gitti.
Çok yanlış düşünüyorsunuz. İlerde ne olur ne olmaz belli değil, birine bir şey yapıldıysa diğerine de yapılmış. İlla mirası beklemeye gerek yok. Tamamen haksız olduğunuz tek konu da bu, diğerlerinde haklısınız. Ben olsam görüşmem, isteyen ayılsın isteyen bayılsın.

sen kendini ve haklı olduğunu biliyosun gerisi boş canım. hayat bunlarla yaşamak için çok kısa. önemli olan senin keyfin çıkar bırak görüşmeyi sen mutlu ol

Afedersiniz ama biz dedik biz yaptık bizim... Evle ve parayla sizin bir alakanız yok. Parayı oğullarına vermişler evi de kızlarına. Sizin zaten söz hakkınız bile yok. Görümceye 4 sene önce 400 bin verselerdi, evi şimdi eşinizin üstüne yapsalardı aynı şeyi söyleyecek miydiniz? Eşinizle ortak yatırımınız değil, ev-para-mal ailesinin. O evi onlardan alma falan siz çok benimsemişsiniz eş ailesinin parasını. Bu kadar çirkef görümce 4 sene önce o para verilirken sesini çıkarmamış ilginç.

Bence maddi konularda ne alınmış ne verilmiş siz karışmayın. İki kardeş, anne baba aralarında halletsinler. Kardeşimin karısı devamlı evimiz şöyle paramız böyle görümcem evi üstüne yaptırdı dese hayırdır anamın babamın malı seni niye ilgilendiriyor derim. Kadın patavatsız saygısız çatlağın önde gideni ama bu mal maddiyat konusunda haksız değil. 4 sene önce verilen paranın bugünkü karşılığına baktınız mı? Eşinize iş kursun diye çıkarıp bir anda 400 bin verirken iyi ama evi kızlarının üstüne yapınca kötü. Niye?

Afedersiniz ama biz dedik biz yaptık bizim... Evle ve parayla sizin bir alakanız yok. Parayı oğullarına vermişler evi de kızlarına. Sizin zaten söz hakkınız bile yok. Görümceye 4 sene önce 400 bin verselerdi, evi şimdi eşinizin üstüne yapsalardı aynı şeyi söyleyecek miydiniz? Eşinizle ortak yatırımınız değil, ev-para-mal ailesinin. O evi onlardan alma falan siz çok benimsemişsiniz eş ailesinin parasını. Bu kadar çirkef görümce 4 sene önce o para verilirken sesini çıkarmamış ilginç.

Bence maddi konularda ne alınmış ne verilmiş siz karışmayın. İki kardeş, anne baba aralarında halletsinler. Kardeşimin karısı devamlı evimiz şöyle paramız böyle görümcem evi üstüne yaptırdı dese hayırdır anamın babamın malı seni niye ilgilendiriyor derim. Kadın patavatsız saygısız çatlağın önde gideni ama bu mal maddiyat konusunda haksız değil. 4 sene önce verilen paranın bugünkü karşılığına baktınız mı? Eşinize iş kursun diye çıkarıp bir anda 400 bin verirken iyi ama evi kızlarının üstüne yapınca kötü. Niye?
1) evet aynı şeyi söylerdim.
2) biz kimseden mal kaçırmadık bizim kaçırma ihtimalimize göre hareket edilmesi beni üzdü. Eşim zaten tüm bu para verme sürecinde ablasına da gayet iyi niyetli yaklaşarak “abla zaten hesaplaşırız merak etme” demişti.
3) üç sene boyunca konuştu zaten de şimdi hamileyim diye aksiyon aldı.
4) kardeşinn karısı olarak mal mülke zaten karışmıyorum tamamen sizin çıkarımınız. Eşime bir kere bile lafını açmadım buraya yazdım.
5) kızlarına ev yapınca kötü mü dedim? Tekrar ediyorum art niyetli bir hareket olarak gördüm. İsterse çıkarıp 10 milyon versinler kızıma veriyorum desinler o ayrı bir şey. Ama kızın gidip bana bu evi yapın demesi ayrı bir şey.
6) beni tanımayıp yargılamanız, tamamen tüm olaylardan bağımsız mal mülk konusu üzerinden yorumlamanız da rahatsız edici.

Küpekler ve görümcem giremez yazılı bir şeyi kapının önüne asardim . Tövbe estağfurullah şeytan görse işi buna verir bacım bu nasıl görümce 🤣🤣

Yanımda tabii ki de kayınvalide ayılıp bayılıyor, barışın diyor, görüşün diyor. eşim de annesine üzülüyor. babası da hararetli bir tartışmadan sonra hastaneye falan kaldırıldı hatta. sonra kendimi kötü hissediyorum ben.
Ay bırakın eşiniz dışarda görüşsun naparlarsa yapsın siz iletişim kurmayın

X