Görümce ve kayınvalide sorunsalı

Saksafonn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2022
198
63
Merhaba kızlar ben 1 senedir evliyim kayinvalidemin eşi öldüğü için evlendikten sonra birlikte yaşıyoruz. 3 tane de görümcem var 2 si ile çok yakın yerlerde oturuyoruz.Herşey ilk başta çok güzeldi yeni evlendigim zamanlar bana çok iyi davraniyorlardi ama zamanla bende iyi davrandikca niyetimin suistimal edildiğini gördüm biz kayınvalidemle evde ne konuşuyorsak kızına gidip yalan yanlış anlatiyormis. Bazen eşimle tartıştığı konular oluyordu onu bile anlatıp gorumcemi eşimin üstüne saldı kayınvalidem ama sorsan hiç birşey anlatmıyor ona bir laf diyeni de suçluyor. Küçük görümcem eşimle tartışıp en son konulara beni de dahil ediyor arkamdan konuşuyor ve bana soğuk yapıyor. Şimdi kayınvalidem o tartışmalar dan sonra evde sabahları çıkıp akşama kadar kızında oturup gece eve geliyor ve benimle soğuk yapıyor bende onunla konuşup yüzüne bile bakmak istemiyorum. Eşime ayrılmak istediğimi söyledim ayrı eve çıkmak istediğimi ve eşimde kabul etti. Kabul ettiğini duyan görümcem zaten annemin sizinle yaşamasını istemiyirum dedi eşime biz annesine bir gün bile kötü davranmamisken. Gorumceme ve kayınvalideme nasıl davranmaliyim sizce kızlar bana yardımcı olur musunuz bu aralar bizim evin huzurunu kaçıran konu bu ve nasıl yol izleyeceğimi bilemiyorum 😒
😒

Evet şu an bizde ev arıyoruz ama eskiden arayan soran guler yüzlü davranan görümce ve kaynana gitti yerine yüzüme bakmayan bana tavir alan kişiler geldi
bilerek yapıyorlar hatırnaz olduğunuz için
gidin özür dileyin birlikte kalalım diyin diye
surat asarlarsa asssınlar küserlerse küssünler boşvermeyi öğrenin
güzel güzel evinizi arayın ve çıkın sizde çalışın topalarsınız

Ya anlamıyorum buradaki yorumları gerçekten. Hanımlar iyimisiniz, o ev KV nin evi konu sahibi KVnin evine gelin gitmiş. Kimin evinden kimi göndersin? Böyle saçma şeymi var… Aaaa bu ne ya, oğlum ve gelinim benim evime gelip yerleşecekler akabindede geçinemiyoruz diye beni kendi evimden yollayacaklar…
Gitmesi gerekenler gelin hanım ve oğlu bu durumda.

Merhaba kızlar ben 1 senedir evliyim kayinvalidemin eşi öldüğü için evlendikten sonra birlikte yaşıyoruz. 3 tane de görümcem var 2 si ile çok yakın yerlerde oturuyoruz.Herşey ilk başta çok güzeldi yeni evlendigim zamanlar bana çok iyi davraniyorlardi ama zamanla bende iyi davrandikca niyetimin suistimal edildiğini gördüm biz kayınvalidemle evde ne konuşuyorsak kızına gidip yalan yanlış anlatiyormis. Bazen eşimle tartıştığı konular oluyordu onu bile anlatıp gorumcemi eşimin üstüne saldı kayınvalidem ama sorsan hiç birşey anlatmıyor ona bir laf diyeni de suçluyor. Küçük görümcem eşimle tartışıp en son konulara beni de dahil ediyor arkamdan konuşuyor ve bana soğuk yapıyor. Şimdi kayınvalidem o tartışmalar dan sonra evde sabahları çıkıp akşama kadar kızında oturup gece eve geliyor ve benimle soğuk yapıyor bende onunla konuşup yüzüne bile bakmak istemiyorum. Eşime ayrılmak istediğimi söyledim ayrı eve çıkmak istediğimi ve eşimde kabul etti. Kabul ettiğini duyan görümcem zaten annemin sizinle yaşamasını istemiyirum dedi eşime biz annesine bir gün bile kötü davranmamisken. Gorumceme ve kayınvalideme nasıl davranmaliyim sizce kızlar bana yardımcı olur musunuz bu aralar bizim evin huzurunu kaçıran konu bu ve nasıl yol izleyeceğimi bilemiyorum 😒
😒
Alsın baksın anasına o zaman.. ne kafana takıyorsun alın annenize bakın de bitti.. kızları varken sana ne gerek zaten

Esiniz diyemiyor mu bana msj atma karımla ilgili?
Diyor tabii bir çok kez tartıştılar bu yüzden. Eşim hakkında yazıp evimize müdahale de bulunma diye ama nafile ben onun yüzüne benimle ilgili neden sürekli eşime mesaj atıyorsun diyince de ben kötü niyetle yapmıyorum örnek veriyorum sadece diyor bana da halbuki bayağı bayağı laf sokuyor bana

bilerek yapıyorlar hatırnaz olduğunuz için
gidin özür dileyin birlikte kalalım diyin diye
surat asarlarsa asssınlar küserlerse küssünler boşvermeyi öğrenin
güzel güzel evinizi arayın ve çıkın sizde çalışın topalarsınız
Evet ortamı düzelttigim için yine adım atacagimi düşünüyorlar. Evi ayırmaktan vazgeçmeyeceğim başından beri doğru olanı buydu

Ya anlamıyorum buradaki yorumları gerçekten. Hanımlar iyimisiniz, o ev KV nin evi konu sahibi KVnin evine gelin gitmiş. Kimin evinden kimi göndersin? Böyle saçma şeymi var… Aaaa bu ne ya, oğlum ve gelinim benim evime gelip yerleşecekler akabindede geçinemiyoruz diye beni kendi evimden yollayacaklar…
Gitmesi gerekenler gelin hanım ve oğlu bu durumda.
Öyle miymiş? Konu sahibi o zaman kadının evini işgal etmeyin. Bir de bir anne varsa ortada, bakımından, ihtiyaçlarından oğlu da kızı da eşit derecede sorumludur. Bunun için yatalak olmasına gerek yok.

Hak etmedigin muameleyi görünce yediremiyorsun karşına alıp Cat Cat söyleyesin geliyor lafları kendi kendini yiyorsun ne hak ettim de bunların faturası bana kesildi diye
Wala atma içine söyle.. nasıl olsa kötüsün gözlerinde bari içinde kalmasın bişi söyle de kötü desinler hiç bari yüreğin soğusun ooooohh çekersin

X