Görümce ve kayınvalide sorunsalı

Saksafonn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2022
198
63
Merhaba kızlar ben 1 senedir evliyim kayinvalidemin eşi öldüğü için evlendikten sonra birlikte yaşıyoruz. 3 tane de görümcem var 2 si ile çok yakın yerlerde oturuyoruz.Herşey ilk başta çok güzeldi yeni evlendigim zamanlar bana çok iyi davraniyorlardi ama zamanla bende iyi davrandikca niyetimin suistimal edildiğini gördüm biz kayınvalidemle evde ne konuşuyorsak kızına gidip yalan yanlış anlatiyormis. Bazen eşimle tartıştığı konular oluyordu onu bile anlatıp gorumcemi eşimin üstüne saldı kayınvalidem ama sorsan hiç birşey anlatmıyor ona bir laf diyeni de suçluyor. Küçük görümcem eşimle tartışıp en son konulara beni de dahil ediyor arkamdan konuşuyor ve bana soğuk yapıyor. Şimdi kayınvalidem o tartışmalar dan sonra evde sabahları çıkıp akşama kadar kızında oturup gece eve geliyor ve benimle soğuk yapıyor bende onunla konuşup yüzüne bile bakmak istemiyorum. Eşime ayrılmak istediğimi söyledim ayrı eve çıkmak istediğimi ve eşimde kabul etti. Kabul ettiğini duyan görümcem zaten annemin sizinle yaşamasını istemiyirum dedi eşime biz annesine bir gün bile kötü davranmamisken. Gorumceme ve kayınvalideme nasıl davranmaliyim sizce kızlar bana yardımcı olur musunuz bu aralar bizim evin huzurunu kaçıran konu bu ve nasıl yol izleyeceğimi bilemiyorum 😒
😒

Bu dul kalan hanimlarin oğullarinin üstüne kalma durumu çok ayıp ya. Yakin oturur göz kulak olur hal hatır sorar yardımcı olursunuz bitti gitti.
Mesela yakınımda var bi cocuk evlenecek annesi de iyi bi kadın ama kim aynı evde yaşamak ister. Cocuğun babası yok diye birlikte oturmak istediğinden çocuğa bile sorulmadiğindan oğlan evlenemiyor. Ben karışmam etmem demekle olmazki.. cocukta söyleyemiyor bence kimsede evlenmiyor bu şekilde.maddi durumlari da iyi.
Bu dul hanimlar yıkılmasın evlatlarına.
Not : benim kayinpederim kayinvalidem sağ

Oncelikle kendinizi üzmeyin. Boyle meseleler maalesef cok yaşanıyor.

Esiniz ayri eve çıkmak konusunda size hak verdiyse sakin kalin ve kimseyle munakasaya girmeden evinizi ayirin. Sonra ortam biraz karışacaktır. Ama sonra da durulacak. Yani aslinda herkes olmasi gereken yere yavas yavas oturacak. Siz sadece kendi karakterinizden dogrularinizdan taviz vermeden sakin kalip istediginizi (yani ayri eve cikma fikrini) gerçekleştirin.

Esiniz sizi destekliyor siz esinizi seviyorsunuz. Sonraki meseleler zamanla oturacak insallah

Bir evin düzeni kadına ait, maalesef bu böyle ve insan neden kendi evladının düzeni varken gelinininkine yerleşir anlamıyorum. Gitsin kızlarıyla yaşasın.
Ama bu yorum da doğru değil bence kızının eviyse damadının da evi o zman. Sadece kız mı evlattan sayılıyor. Kızıyla damadında yaşayınca evladının evi. Oğluyla gelinin evinde yaşayınca gelinin evi. Bu çifte standart değil mi? Allah oğlana da kıza da muhtaç etmesin eli ayağı tutan evinde otursun ama çifte standarta da karşıyım. Ayrıca kv nin evine yerleşen konu sahibi anladığım kadarıyla.

Kayınvalidenizin eşinin ölmesi, sizinle yaşaması için geçerli bir sebep değil. Koca kadın, bebek değil ki, kendi başına da yaşayabilir. Olmuyorsa kızlarına gitsin. Siz en baştan bu tavizi kayınvalidenize vererek hata yapmışsınız. Herkes en başta çok iyidir, başlangıçta herşey güzeldir. Ev ev üstüne kurulmaz hiç duymadınız mı? Yani kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz, kaynana ile yaşamak kabul edilebilir bişey mi? Kendinizi neden bu kadar değersiz konuma düşürdünüz? En kısa zamanda ya ayrı eve taşının ya da yolunuzu ayırın. Hayat entrika yaşamak için çok kısa.

Merhaba kızlar ben 1 senedir evliyim kayinvalidemin eşi öldüğü için evlendikten sonra birlikte yaşıyoruz. 3 tane de görümcem var 2 si ile çok yakın yerlerde oturuyoruz.Herşey ilk başta çok güzeldi yeni evlendigim zamanlar bana çok iyi davraniyorlardi ama zamanla bende iyi davrandikca niyetimin suistimal edildiğini gördüm biz kayınvalidemle evde ne konuşuyorsak kızına gidip yalan yanlış anlatiyormis. Bazen eşimle tartıştığı konular oluyordu onu bile anlatıp gorumcemi eşimin üstüne saldı kayınvalidem ama sorsan hiç birşey anlatmıyor ona bir laf diyeni de suçluyor. Küçük görümcem eşimle tartışıp en son konulara beni de dahil ediyor arkamdan konuşuyor ve bana soğuk yapıyor. Şimdi kayınvalidem o tartışmalar dan sonra evde sabahları çıkıp akşama kadar kızında oturup gece eve geliyor ve benimle soğuk yapıyor bende onunla konuşup yüzüne bile bakmak istemiyorum. Eşime ayrılmak istediğimi söyledim ayrı eve çıkmak istediğimi ve eşimde kabul etti. Kabul ettiğini duyan görümcem zaten annemin sizinle yaşamasını istemiyirum dedi eşime biz annesine bir gün bile kötü davranmamisken. Gorumceme ve kayınvalideme nasıl davranmaliyim sizce kızlar bana yardımcı olur musunuz bu aralar bizim evin huzurunu kaçıran konu bu ve nasıl yol izleyeceğimi bilemiyorum 😒
😒

E tamam işte görümceniz annesini yanına alacak demek ki. Siz gerçekten hiçbir saygısızlık yapmamanıza rağmen size böyle davranılıyorsa bırakın gitsin. Vicdan yapacak, huzursuz hissedecek bir şey yok. Herkes yerinde sağolsun. İki aile bir evde zor zaten. Özellikle gelin-kaynana ise. Hem o da kızıyla daha rahat eder zaten.

😒
Eşini z tamam demiş. Çokta düşünmeyin.

burda sadece eşinizin size nasıl yaklaştığı önemli,
babası olmayan bir çok erkek aşırı anneci olmakta
karsının haklı olduğunu bilmesine rağmen anneye karşı en ufak şeyi ihanet gibi algılıyor
bundan sonra sessiz sedasız çokta konuşmadan beklemek.

Bu dul kalan hanimlarin oğullarinin üstüne kalma durumu çok ayıp ya. Yakin oturur göz kulak olur hal hatır sorar yardımcı olursunuz bitti gitti.
Mesela yakınımda var bi cocuk evlenecek annesi de iyi bi kadın ama kim aynı evde yaşamak ister. Cocuğun babası yok diye birlikte oturmak istediğinden çocuğa bile sorulmadiğindan oğlan evlenemiyor. Ben karışmam etmem demekle olmazki.. cocukta söyleyemiyor bence kimsede evlenmiyor bu şekilde.maddi durumlari da iyi.
Bu dul hanimlar yıkılmasın evlatlarına.
Not : benim kayinpederim kayinvalidem sağ
Benim kayınvalidem de karışmaz ama yine de çok iyi bile olunsa birlikte çok zor düzen başka nizam başka herşey birbirine uymuyor şimdi de kızlarıyla bana Gard aldı

Oncelikle kendinizi üzmeyin. Boyle meseleler maalesef cok yaşanıyor.

Esiniz ayri eve çıkmak konusunda size hak verdiyse sakin kalin ve kimseyle munakasaya girmeden evinizi ayirin. Sonra ortam biraz karışacaktır. Ama sonra da durulacak. Yani aslinda herkes olmasi gereken yere yavas yavas oturacak. Siz sadece kendi karakterinizden dogrularinizdan taviz vermeden sakin kalip istediginizi (yani ayri eve cikma fikrini) gerçekleştirin.

Esiniz sizi destekliyor siz esinizi seviyorsunuz. Sonraki meseleler zamanla oturacak insallah
Evet eşim her zaman arkamda ve destekcim çünkü o da görüyor kimseye kötü birşey yapmıyorum o da sabret çıkınca taşlar yerine oturur diyor ama şu an yaşadığım duygu karmaşıklığı ve hak etmediğim muameleler beni çok yıpratıyor

Onun yaşadığı eve herşeyi sıfırdan kendi eşyamı alarak yerleştim bütün evi boşaltıp kendi evimi dizdim
Onun eşyalarını ne yaptınız? Siz eşyalarınızı alıp taşınırsanız o ne yapacak? Umarım depoya falan kaldırmışsınızdır. Siz onun evine yerleştiğiniz için sizi istemiyordur. Yalnız yaşamak istiyordur. Yanlış anlamayın sizin suçunuz değil, belki çok iyi davranıyor olabilirsiniz ama kv rahat edemiyordur. Ben evlendikten sonra kendi anneme gidince bile rahat edemiyorum. Annem de bana gelince rahat edemiyor, bir süre sonra evine dönmek istiyor.

Evet şu an bizde ev arıyoruz ama eskiden arayan soran guler yüzlü davranan görümce ve kaynana gitti yerine yüzüme bakmayan bana tavir alan kişiler geldi
Daha iyi değil mi? Sizin için fırsat, kendi evinize taşının. Siz memnun muydunuz birlikte yaşamaktan?

Sabretmeye çalışıyorum aynı evde olunca katlanması daha da zor şu an ev arıyoruz ama gorumcemin sürekli eşime mesaj atıp benim üzerimden laf sokması beni çok üzüyor

Onun yaşadığı eve herşeyi sıfırdan kendi eşyamı alarak yerleştim bütün evi boşaltıp kendi evimi dizdim
Kvdeyi birakmayi unutmussunuz kuzum ayrica evi bosalttim demeyelim de kvye yeni esyalar aldim diyelim .... kvler sorunlu oluyor malesef haksizlik zordur ama tartismaya vs girmeyin sakinliginizi koruyun derim

X