Görümce..yine yeniden..

Oyle desinler ne olacak?
Siz kendinize mesgale bulun. Ders calisin mesela uzaktan bilmemne egitimine baslayin, cok ders çalışıyorum vaktim kalmiyor diye anlatirsiniz evde yapilcak vakit alan o kadar sey var ki nasil bahane bulamıyorsunuz şaşırıyorum misafirim gelicek, utuler var, internetten alisveris yapmıştım kargo gelicek bugun, temizlik yapicam, camlari silicem vs vs vs binlerce. Sonuc olarak basta bahanelerle sonra direk bugun gelemiyorum ya diyerek reddedeceksiniz. isteyen surat yapsin isteyen küssün. Sen tavrinda net ol kusen darilan kendi bilir. Kendi kendilerine önce küser sonra mecburen alışıp barışırlar zaten. Küsünce hop öbür hafta telafi edeyim gonullerini alayim diye 7 kere gidersen işin iş.. olmaz. Net olcaksin ben buyum bu kadar gelebilirim

Gorumce de seni hic baglamaz, o kendi annesinin evi yetiştiği ev tabi dakkada damlar. Bide kaynanasina gitse ya.
kaynanasıyla görüşmüyor..kadın çok soğuk mesafeli biri olduğu içinmiş.

Yalniz şaşırdığım şey de şu, Allah biliyo kaynana da olsam görümce de olsam haftada 3 4 kere gelen geline az evinde otur özleyelim birbirimizi derim 😅😅😅 bu koloni seklinde yasayanlarin kafasini bi türlü anlamicam sanırım
yalnızlık korkusu tamamen..kb yıllardır emekli olmuş camiye gider gelir..kv ise ev işleri çocukları vs. uğraşır..Kalabalık aileymiş ve hep buna alışmışlar..Tek kalamayan tipler vardırya hanii.. 1 gün bile tek kalsalar bak bizi yalnız bıraktılar pskolojisine girebilirler..Hatta bi ara benim oturduğum binada karşı dairesini almayı düşündüklerini sezdim konuşmalarından..Belliki bişeyler konuşulmuş ama bana belli edilmiyor.Daire başkasına satıldı.İmkanları olsa bana demeden alacaklardı içten içe sende kimsin deyip...görümcede siz giderseniz bende gelirim diyordu düşünün..

Senin hic arkadasin dostun var mi, bi araya gelio gorustugun,sohbet ettigin, bu insanlar sende takinti haline gelmis, oyle dedi, boyle bakti, kaynim ben varim diye mi gelmedi, kocam bana giciklik olsun diye mi sunu yapti...
Bu gidisle kendi kendini delirtirsin, baska anlamlar, amaclar, is guc, arkadas, mesgale bul kendine.

Senin hic arkadasin dostun var mi, bi araya gelio gorustugun,sohbet ettigin, bu insanlar sende takinti haline gelmis, oyle dedi, boyle bakti, kaynim ben varim diye mi gelmedi, kocam bana giciklik olsun diye mi sunu yapti...
Bu gidisle kendi kendini delirtirsin, baska anlamlar, amaclar, is guc, arkadas, mesgale bul kendine.
tabiki var...ama malesef haftanın 3-4 gününü onlarla geçirmek durumundayım..Söylediklerim size normalmi geliyor? eşiniz bile bile böyle davransa veya görümceniz sorunlu çekemeyen bi tip olsa napardınız

tabiki var...ama malesef haftanın 3-4 gününü onlarla geçirmek durumundayım..Söylediklerim size normalmi geliyor? eşiniz bile bile böyle davransa veya görümceniz sorunlu çekemeyen bi tip olsa napardınız
Hayir gelmiyo ama ben beni bu derece mutsuz eden insanlarla haftanin 4 gununu gecirmem mesela, gerekiyosa asgari ucretle bi is bulurum, kusura bakmayin ise basladim gelemiyorum, napicak zorla sacindan mi suruycek gorumcen kaynanan

Offf yasadiklarim aklima geldi.
Bendede boyle lanet olasi bi gorumce vardi.
Kendi mutsuzlugunu bana ve diger insanlara haset ederek bastiriyodu.
Ayni seninki gibi aksama kadr annesine gelir gitmez.bi isin ucundanda tutmazdi. Evlerden ırak kurtuldum sukur olsun.
Cok zor durumdasinz yasamayan sizi anlayamaz bence. Evde huzurunz bile yoktur bi pislik yuzunden uykularinz kaciyodur eminim.
Benim gorumce ve kayinbaba bizi ayirdida oyle rahat nefes aldilar. Allahindan bulsun boyle insanlari dusunmeden uzenler ne diyim. Dua etmekden baska care yok maalesef

Amaaann eşimin ablası da böyle. Beni çıldırttığı bir anda, sen kendini ne sanıyorsun? Eşimin ablasısın diye abla diyorum sana, dışarda tanıdığım biri olsan bırak samimiyi, selam verdiğim bi arkadaş bile olamazdın. Senin karakterindekilere selam bile vermem ben demiştim. Ama haddini aşşıırrıııı aşan bi asalak kendisi. Bazen ben bunu nasıl dövmedim nasıl tuttum kendimi diye şaşıyorum kendime.

İnsanın içindeki şiddet duygularını itinayla uyandıran bir şahsiyet kendisi.

Şu an çok mesafeliyiz benim tavrımdan dolayı. Sizde mesafeli olun.

Aman duyarlarsa duysunlar eşine kızmanı, ben hatta hepsinin olduğu yerde yaw o saate kadar oynamayın diye söylenirdim.
Biraz fazla takıyorsun görümceni bırak ne yaparsa kimi severse kimi kıskandırmaya çalışırsa çalışsın
Kabul insanın içten içe zoruna gidiyor sevilmemek ben de eş ailesi tarafından pek sevilmem ama yapacak bir şeyim yok görmüyorum duymuyorum üstüme gelirlerse cırlıyorum geri püskürtüyorum:)

ediyor..Bigün kayınbabm laf arasında dediki görümcem için ya bizim kızda küçükken bebeğinin saçını kesmişti.Niye dedik? onun saçı var benim niye öyle güzel saçım yok diye kızıp bebeğin saçını kesmiş.. bunu benim yanımda söyleyip o zamanlar çocuktu ama diyede geçiştirdiler..
Babamlara diyim de benim komsunun bebegini yıkadığımi anlatmasin kimdenin yaninda burdan ne anlam cikardiniz cok merak ettim gerçekten?gorumceniz size giciklik yapiyor olabilir ona lafım yokda siz biraz kendinizi cok dinliyor ve kuruyor gibisiniz kayniniz sizi duysa ve bunu dillendirse nolcak bağırdın duydum bağırmasaydın derse ne diyebilirsiniz ki ?yani neden sizden kaciyormus hissine kapıldınız?

Bana görümcenizden nefret ettiğiniz için her hareketi size batıyormuş gibi geldi.
Niye bu kadar kafa yoruyosunuz görümcenize?

Valla bende tam bunu diyecektim de taşa tutulurum diye sustum. Görümcenin ben erkekolsam bunu kendime alırım - rezil bi düşünce tarzı, mal alıyor sanki - demesinden başka size karşı bi tavrını görmedim. Bende tv de güzlel bi kadın görürsem söylüyorum ne kadar güzel değil mi falan diye. Evlenmeden önce söyleniyordu, evlenince artık kız güzelliğini mi kaybetmiş oluyor?

Okudum da çoğunlukla bakış ve ses tonundan çıkarım yapmışsınız bu tamamen göreceli olabilir. Yani tipik görümceden nefret eden bi kadınsınız ha görümce de buna hafif çanak tutuyor o kadar. Oyun yüzünden siz onlara bilenmiş gibisiniz ama hadi bakalım.

Oyun konusuna karisma olayina katilmiyorum. Sonucta bagimlilik yaptigi bilinen bir sey, hic oynama denmez ama normal hobi suresini gectiginde elbette esi olarak uyarirsiniz, ben daha bile fazla tepki verirdim. Illa bagimlilik seviyesine gelmesini beklemek mi gerek.

Gorumceyi ise hiiic takmam, istedigi kadar kendi kendine gelin guvey olabilir. Kayinvalidemin evinde de normal olarak yardim ederim ama tek basima isleri ustlenmem. Evin sahibi oturuyorsa ben de otururum.

Cunku siz fazla pasifsiniz. Kizmayin ama cok ezik gordum sizi. Bunun kokusunu alan da egosunu sizle tatmin ediyor. Izin vermeyin. Mesela yalandan ben yikarim mi dedi, cekilin kenara buyur deyin. Ortak alinan mallardan mi bahsetti, siz de ne yaptiginizi anlatin. Suskunlukla asil, hanim vs olunmuyor. Bayagi pasif ve ezik olunuyor. Yeri geldiginde cat cat soyleyin icinize atacaginiza.
Ama yemekleri gorumce hazirladiysa bulasiklarida yikamasin bir zahmet tamam kadin problemlide ama kayinvalidede beraber yemek yeniliyorsa biri yemegi yapiyorsa digeride bulasigi halletcek bir zahmet. Ama diger seylerde dogru patavatsizlik, samimiyet adi altinda dangalaklik ne kadar kotuyse pasiflikte ayni sekilde kotu dengeyi terbiyeyi bozmadan bulmak lazim

Kendisini mükemmel görüyor malesef..Ben eşimi tartışma çıkacak kıvama getirmem.her dediğini yaparım diyor..
Çünkü biliyorum benim eşimle bi tartışmamı duyup arkamdan acaba o ne yaptıki demiş birisi..
İlk evlendiğim zamanlar bana antidepresan kullandığını söylemişti laf arasında.bende sorgulamadım neden diye.Çünkü insanların hayatını kurcalamayı sorular sormayı sevmiyorum.
Sürekli ben çok temizim..ben çok güzelim..ben şöyleyim böyleyim diyen biri.Dolayısıyla onun olduğu yerde ben bilerek susuyorum ve geri planda kalmış oluyorum.
Muhtemelen kocasıyla arasında sorunlar var. Sabahtan akşama annesinin evinde oturması da normal değil. Kendi evi yok mu bu kadının? Size yansıtmadığı problemlerden kaynaklanıyordur bu mükemmelim edaları.

X