Görümce..yine yeniden..

Ya saf işte ya.. Şaka mı yapmak istedi anlamadım ama ciddiydi. Ablası da bozuldu. Hayır dünya tatlısı eltilerim var bi de. Güzel olsak da nemrut olsak daha mı iyi? Görümce de tutuyor çirkinler diyor. Birlikte havuza girmiştik, giyinirken gelip içime kadar sokulup senin göbeğin var mı bakayım, selülitin var mı bakayım demişti. Oldu hamama götürüp mercekle incele demiştim =))) Aklınca samimiyet kurmak istemişti ama itti beni yani. Ya işte yaşanıyor bu densizlikler. Kaçamazsın ki. Başa çıkmayı, yeri geldiğinde usulünce cevap vermeyi, sınır çekmeyi öğrenmek lazım. Yoksa oturup dert etsem, eşime yansıtsam, ben görüşmek istemiyorum diye tuttursam hiçbir faydası yok.
En iyisini yapıyosun, gerçekten burdan okuduklarımla kendime ders çıkarıp eltimle başetmeyi onu umursamamayı öğrendim

En iyisini yapıyosun, gerçekten burdan okuduklarımla kendime ders çıkarıp eltimle başetmeyi onu umursamamayı öğrendim

Kapını kapattığında herkes dışarda kalıyor. Senin elti, konu sahibinin görümcesi, benim görümcem hayatında mutlu olamayan, bu nedenle birilerinden hıncını alan insanlar. Ben evimde kendi huzuruma bakarım. Ne kendi ailem ne eşimin ailesi, ne iş arkadaşları .. herkes dışarda... Hem evimin hem zihnimin dışında. Tabi kendi ailemden kastım uzak akrabalar falan filan. Ben annem babam ve kardeşlerim dışında kimseyle görüşmüyorum zaten. Eşimin ailesiyle görüştüğümde muhabbet sarmadıysa kafama göre takılıyorum. İnsanlar bi iki yadırgıyor sonra alışıyor huyu böyle diyorlar zaten.

Ah canım neden kendini bu kadar ezik duruma soktun. Gorumcen kim ki sana kaynanalık yapabilsin. Sana her laf soktuğunda sende ona sok kim ki o o alttan almıyor sen alacaksın?? Kendi kaynanasıyla arası yok. Her gün geliyor annesine işi gücü de yok demekki. Sizin aranızı da bozmasın. Belliki kıskançlık had safhada. Bebeğin saclarını kesmesi şok edici gerçekten. O zamandan belliymiş demekki. Ayrıca öyle ne guzel kız dimi demesi hoş değil.
Ama gelelim asıl meseleye sen görümceni sorun yapmadan önce kocanı sorun yap. Çünkü görümcenin böyle terbiyesizlik yapmasının tek sebebi kocanın adam olmaması. Kardeşini susturup bozsa o da bidaha yapamaz. Kocanın işi gücü de sadece oyun olmuş ne ergence. Çok çok igrenç. Eski konumu da hatırladım. Elti adayının yanında oyunda bozmuştu seni. İşte dediklerim kocanın karakterini anlamana katkı sağlar umarım.

Bazen insanlara en iyi yanından bile baksanız, içlerindeki hasete engel olamıyorsunuz.Bunu kabulleniyorsunuz artık.Bi insan sizi sevmiyorsa sevmiyordur.

Geçen gün paylaştığım konuda eşimin son dönemde oyun oynağından bahsetmiştim.En son 3 gün önce baktım sabah 4 e kadar oyun oynamaya devam ediyorlar.Gidip bi iki defa hadi geç oldu gibi baktım ama malesef oyundan gözü dönmüştü zaten..Üstelik bana sabah işe gitmem lazım bu gece oynamam dediği halde.Eşimin kardeşi onun sevgilisi ve bi kuzenleri oynuyorlar sözde..
En son baktım saat 5'e geliyor gidip kızdım eşime saat 5 e geliyor napıyosun dedim.İşe gideceksin kalk artık.bu saate kadar oynanmaz..Muhtemelen sesim karşıya gitti onlarda duydu.Eşim tabi beklemiyordu böyle bi tepki vermemi sustu şaşırarak.Sonrada ben gelcem sana birazdan diyerek kızgın bi sesle söylendi.Sonrasında oyunu bıraktı yanıma gelip kızarak gülüyor napıyosun sen oyun sırasında vs..Bende abartmıyomusun dedim sabah 5 e kadar oynamak ne demek..o kızında işi gücü yokmu bu saate kadar oynuyor dedim.Oda abarttığının farkındaki konuyu tatlıya bağlar gibi olduk ve kapandı mesele.

Asıl konu ise kaynım o gün oyun sırasında kızdığımı duymuş olacakki bunuda görümceme söylemiş muhtemelen..Benim bu konudan şikayetçi olduğumu bile bile görümcem dün diyorki eşime -'' Benide alsanıza oyuna haha ne güleriz ha!'' bunu derkende bana bakıyor sürekli.Sonra bugün oynamadınız diye teyit ettiriyor eşime.Demekki onların grupça oynadığından haberdar.benim verdiğim tepkidendende.Burada lütfen yetişkin insanlar istediği saate kadar oynar demeyin..eşimin düzeni bozuldu ve kardeşini bu konuda eleştiren insan ona benzemeye başladı..Kardeşi hakkında - ya o çok tembel sürekli bilg. başından kalkmaz gelmiş 27 yaşına hayattan bi haber diyen insan.. ki o öyle dediğinde ben kardeşine öyle deme.vardır elbet onunda kendince sebepleri iyi çocuk vs. derdim..

Görümcem eşimin yanında beğendiği kızları '' Aaa bu çok güzel kız.ben erkek olsam yapışırdım ona.ayarlardım kendime'' diyebilen biri.
Dizide güzel bi kız çıkmış.eşime dönüp !!-ben bu kızı çok beğeniyorum baksana çok güzel dimi...?'' diye fısıldıyor..Hatta o sırada kaynım görümceme arada senin boş konuşmaların çoktur diye bi imada bulunmuştu.Sebebini anlamamıştım.

Dün akşamda evde yemeğim olduğu halde eşim bu akşam annemlere gidelim dedi ve gittik.Görümcem hemen hergün sabahtan annesi gile gelir ve akşam yatana kadar orda durur..Kayınvalidesiyle hiç görüşmez.Dediğine göre kayınvalidesi çok soğuk bi kadınmış ondan..Torunlarını bile görmüyorlar öyle garip bi aile.Bense haftanın 2-3 günü gittiğim için genelde ikindi öğlen yada akşamları..az giden sormayan gelin olurum..Sırf yemek hazırlığına yardımım olmadı diye sofrayı toplamaktan tut 4-5 tane büyük tencereyi lavaboya geçip yıkadım..Görümcemde yalandan sen dur ben yıkarım dedi bi ara yok ben yaparım deyincede zaten umursamadı..Öncesinde yardım etmedim diye suçlu psikolojisine girip bu sefer bi sn . durmadan çalışıyorum.
Ona dair o kadar şey biriktiki içimde, ilk evlendiğimiz zaman eşimle eşyaları hemen hemen ortak almamızı bilmediği için bana şöyle bi çift var onlar herşeyi ortak yapmış diye laf vurmuştu.Bende aldığımızın lafı sözü olmasın diye bizde ortak yaptık diye söylememiştim bile..Kendisine alınan altınların azlığından dem vurup bana alınan altınlarıda sorun ettiğini defalarca göstermişti malesef.. Kayınvalidem ona göre çok daha iyi bi insan.Yani ben görümcemden kaynanalık görüyorum diyebilirim. Bana defalarca kez küçümseyen bakışlar atan, bazen hiç anlamadığım şekilde kendini sürekli ama sürekli öven bi tip..

Şimdi kaynımın sevgilisi var muhtemelen evlenecekler.Görümcem bilerek ona çok daha yakın davranıp beni kıskandırma çabasına girecek..Çok garip bi şekilde bi kızı överken sürekli yüzüme bakıp beni kontrol ediyor..Bigün kayınbabm laf arasında dediki görümcem için ya bizim kızda küçükken bebeğinin saçını kesmişti.Niye dedik? onun saçı var benim niye öyle güzel saçım yok diye kızıp bebeğin saçını kesmiş.. bunu benim yanımda söyleyip o zamanlar çocuktu ama diyede geçiştirdiler..
Burada anlatamadığım o kadar çok patavatsızlığı lafı sözü duydumki bu kadar çok şeye nasıl tahammül edipte susup diye kendime kızıyorum.Ben sustukça o daha çok sütüme geldi..Hiç bilgisayar oyunuyla alakası olmayan kişi eşime benide oyuna alın diyebiliyor.Nispet olsun diye...Kaynımla kızarkadaşının oynamasından bi hafta önce şikayet ediyorlardı düşünün..Ne zamanki benim bu konuya tepki verdiğimi duymuş, onlara destek veriyor.Söylermisiniz bi insan neden bu kadar kötü olur?

Susma, kaynanaya sussan bile görümceyi salla beş beş yapıştır cevapları görümceye susulmaz

Muhtemelen ondan bir ustunlugunuz var güzellik, zeka, iyilik neyse o bunu kaldıramıyor o yüzden sürekli kendisiyle sizi kiyasliyor sizi aşağılayarak veya sinir ederek kendi üstünlüğünü kanıtlama çabası içinde daha da kısa söylersem fesat asagilik kompleksi var psikolojik sorunlu.Aslinda bir şey yapmanıza gerek yok böyle tiplerin zaten Allah veriyor belasını sürekli insanları kıskandıkları için hiçbir isleri yolunda gitmiyor.Ha çok damarınıza basıyorsa asla münakaşaya hele ki bağırıp çağırmaya girmeyin böyle insanlar manipülasyonu inanılmaz becerir bu saydiginiz her şeyi inkar eder birden melek kesilip ben sana iyilikten başka ne yaptım deyip başına toplar herkesi farkındaysanız o size kimseye fark ettirmeyecek şekilde yapıyor.En güzel şey ona onun tarzıyla cevap verin üstü kapalı küçümseyin daha da kuduracaktır
insanlardan bahsederken o güzel bu değil..hep güzeelik olarak değerlendiren biri..Kızın bi bacak boyu var diyede ekliyor..Ben uzun boy severim ne o öyle bi tarafı yere yakın der herkesin içinde..Ama sonra bi bakmışsınız kendini çok bilgili sanan konuşmalar yapıyor.Asıl dikkatimi çeken başka kızların güzelliğinden bahsederken hep yüzüme bakıyor..Benim kıskandığımı falan sanıyor yada kendine malzeme arıyor konuşmak için.
Bi insanın yüzüne bakınca sizin hakkınızda kötü konuştuğunu hissedermisiniz..ben bunu o kadar çok hissettimki..
Bide eşimin teyzesi görümcenle uzaksın.uzak duruyosun.Git gel bi çaya kahveye çağır demişti.Böyle birini görünce moralim bozuluyor.Kaldıki evime çağıracağım..Biliyosunki bu insan seni anlamayacak..
Birde şimdiden elti adayıyla arasını yakın tutma peşindeki ilerde o kızla samimi olup bana nispet yapacak aklınca..
Zaten oyundaki konuşmalardan anladığım kadarıyla o kızda fena birine benziyor.Sürekli kaynımı azarlıyormuş.Gülüyorlardı bu duruma.Velhasıl aynı kafada olurlar.Arada giden yine ben olurum..Buna prim vermemek adına hiç ilgilenmiyormuş gibi yapacağım..

Ufff insanlar neden boyle ustune vazife olmayan seylere karismakta israrci gorumce gorumce gormeyim seni omrumce diyolar ya vallaha haklilar sende ona laf sok yoksa bu yuzsuz daha cok sinir eder sni bnde de var bu modelden :kızgın:

Neden ağzının payını vermiyorsunuz ki...

Edepsiz insana edepli davranmamak gerek. Çünkü edep nedir bilmediği için bildiği dilden konuşmak en yerinde olanı.

Ben yerinizde ols kv nize gittiğinizde mutfak işi size kalıyorsa görümcenizi de çağırıp birlikte yapalım lütfen deyin ve muftaga gelmeden kesinlikle ise başlamayın.
Gelinlerin hizmetçilik gibi bı zorunluluğu yok.

Bana yapmaya çalıştılar. Ben asla yapmadım.

insanlardan bahsederken o güzel bu değil..hep güzeelik olarak değerlendiren biri..Kızın bi bacak boyu var diyede ekliyor..Ben uzun boy severim ne o öyle bi tarafı yere yakın der herkesin içinde..Ama sonra bi bakmışsınız kendini çok bilgili sanan konuşmalar yapıyor.Asıl dikkatimi çeken başka kızların güzelliğinden bahsederken hep yüzüme bakıyor..Benim kıskandığımı falan sanıyor yada kendine malzeme arıyor konuşmak için.
Bi insanın yüzüne bakınca sizin hakkınızda kötü konuştuğunu hissedermisiniz..ben bunu o kadar çok hissettimki..
Bide eşimin teyzesi görümcenle uzaksın.uzak duruyosun.Git gel bi çaya kahveye çağır demişti.Böyle birini görünce moralim bozuluyor.Kaldıki evime çağıracağım..Biliyosunki bu insan seni anlamayacak..
Birde şimdiden elti adayıyla arasını yakın tutma peşindeki ilerde o kızla samimi olup bana nispet yapacak aklınca..
Zaten oyundaki konuşmalardan anladığım kadarıyla o kızda fena birine benziyor.Sürekli kaynımı azarlıyormuş.Gülüyorlardı bu duruma.Velhasıl aynı kafada olurlar.Arada giden yine ben olurum..Buna prim vermemek adına hiç ilgilenmiyormuş gibi yapacağım..
Size laf sokmaya kucumsemeye çalışıyor dediğim gibi amaç egosunu tatmin etmek aşağılık kompleksini kapatmaya çalışmak gormezden gelince daha çok palazlaniyorlar nasıl olsa cevap veremiyor diye düşünüp o yüzden kendi silahıyla vurmak daha mantikli

Kadın çok seviyesiz ve patavatsız bence rahatsız olduğun her şeyi yüzüne söyle ya da laf sok anca bundan anlar o

matemm kimseyi umursama

bak sana bir görümce anısı yazayım bunu daha önce de yazdım burada

eşim bir kurumda tilti olan bir iş yapıyor

bu görümcenin arkadaşı gitmiş eşimle görüşmüş

ayy şu kurumundaki şu işi yapan adam şöyle yakışıklı, böyle ilgili şöyle böyle övmüş, hatta adamla evlenme hayalleri dahi kurmuş

ama görümce hanım ağzını açıp o adam evli boş ver sen onu dememiş

sonra gelmiş bu yaşadığı olayı diğer görümceme anlatmış

büyük görümce de 2-3 yıl sonra bana anlattı laf arasında

çok da tınnn ama o adam evli dememesi çokkk ilginç benim kardeşim de dememiş galiba kızı da dinlemiş

şimdi ne yapayım arkamdan kuyumu kazdı mı diyeceğim

bana çok takıyorsun gibi geliyor laf soktu da laf soktu umursama soksun dursun

beni de alın oyuna deyince

aaa beni de alsınlar hep birlikte sabahlarız senin benim işe gitmem gerekmiyor ama eşim ve kaynım düşünsün sabah nasıl kalkacaklar deyip basacaktın kahkahayı

bir de belki o da laf vuruyor onlara yani senin akşam ona kızdığından haberi de olmayabilir ama sen kendin bildiğin için böyle yorumluyor da olabilirsin

Bazen insanlara en iyi yanından bile baksanız, içlerindeki hasete engel olamıyorsunuz.Bunu kabulleniyorsunuz artık.Bi insan sizi sevmiyorsa sevmiyordur.

Geçen gün paylaştığım konuda eşimin son dönemde oyun oynağından bahsetmiştim.En son 3 gün önce baktım sabah 4 e kadar oyun oynamaya devam ediyorlar.Gidip bi iki defa hadi geç oldu gibi baktım ama malesef oyundan gözü dönmüştü zaten..Üstelik bana sabah işe gitmem lazım bu gece oynamam dediği halde.Eşimin kardeşi onun sevgilisi ve bi kuzenleri oynuyorlar sözde..
En son baktım saat 5'e geliyor gidip kızdım eşime saat 5 e geliyor napıyosun dedim.İşe gideceksin kalk artık.bu saate kadar oynanmaz..Muhtemelen sesim karşıya gitti onlarda duydu.Eşim tabi beklemiyordu böyle bi tepki vermemi sustu şaşırarak.Sonrada ben gelcem sana birazdan diyerek kızgın bi sesle söylendi.Sonrasında oyunu bıraktı yanıma gelip kızarak gülüyor napıyosun sen oyun sırasında vs..Bende abartmıyomusun dedim sabah 5 e kadar oynamak ne demek..o kızında işi gücü yokmu bu saate kadar oynuyor dedim.Oda abarttığının farkındaki konuyu tatlıya bağlar gibi olduk ve kapandı mesele.

Asıl konu ise kaynım o gün oyun sırasında kızdığımı duymuş olacakki bunuda görümceme söylemiş muhtemelen..Benim bu konudan şikayetçi olduğumu bile bile görümcem dün diyorki eşime -'' Benide alsanıza oyuna haha ne güleriz ha!'' bunu derkende bana bakıyor sürekli.Sonra bugün oynamadınız diye teyit ettiriyor eşime.Demekki onların grupça oynadığından haberdar.benim verdiğim tepkidendende.Burada lütfen yetişkin insanlar istediği saate kadar oynar demeyin..eşimin düzeni bozuldu ve kardeşini bu konuda eleştiren insan ona benzemeye başladı..Kardeşi hakkında - ya o çok tembel sürekli bilg. başından kalkmaz gelmiş 27 yaşına hayattan bi haber diyen insan.. ki o öyle dediğinde ben kardeşine öyle deme.vardır elbet onunda kendince sebepleri iyi çocuk vs. derdim..

Görümcem eşimin yanında beğendiği kızları '' Aaa bu çok güzel kız.ben erkek olsam yapışırdım ona.ayarlardım kendime'' diyebilen biri.
Dizide güzel bi kız çıkmış.eşime dönüp !!-ben bu kızı çok beğeniyorum baksana çok güzel dimi...?'' diye fısıldıyor..Hatta o sırada kaynım görümceme arada senin boş konuşmaların çoktur diye bi imada bulunmuştu.Sebebini anlamamıştım.

Dün akşamda evde yemeğim olduğu halde eşim bu akşam annemlere gidelim dedi ve gittik.Görümcem hemen hergün sabahtan annesi gile gelir ve akşam yatana kadar orda durur..Kayınvalidesiyle hiç görüşmez.Dediğine göre kayınvalidesi çok soğuk bi kadınmış ondan..Torunlarını bile görmüyorlar öyle garip bi aile.Bense haftanın 2-3 günü gittiğim için genelde ikindi öğlen yada akşamları..az giden sormayan gelin olurum..Sırf yemek hazırlığına yardımım olmadı diye sofrayı toplamaktan tut 4-5 tane büyük tencereyi lavaboya geçip yıkadım..Görümcemde yalandan sen dur ben yıkarım dedi bi ara yok ben yaparım deyincede zaten umursamadı..Öncesinde yardım etmedim diye suçlu psikolojisine girip bu sefer bi sn . durmadan çalışıyorum.
Ona dair o kadar şey biriktiki içimde, ilk evlendiğimiz zaman eşimle eşyaları hemen hemen ortak almamızı bilmediği için bana şöyle bi çift var onlar herşeyi ortak yapmış diye laf vurmuştu.Bende aldığımızın lafı sözü olmasın diye bizde ortak yaptık diye söylememiştim bile..Kendisine alınan altınların azlığından dem vurup bana alınan altınlarıda sorun ettiğini defalarca göstermişti malesef.. Kayınvalidem ona göre çok daha iyi bi insan.Yani ben görümcemden kaynanalık görüyorum diyebilirim. Bana defalarca kez küçümseyen bakışlar atan, bazen hiç anlamadığım şekilde kendini sürekli ama sürekli öven bi tip..

Şimdi kaynımın sevgilisi var muhtemelen evlenecekler.Görümcem bilerek ona çok daha yakın davranıp beni kıskandırma çabasına girecek..Çok garip bi şekilde bi kızı överken sürekli yüzüme bakıp beni kontrol ediyor..Bigün kayınbabm laf arasında dediki görümcem için ya bizim kızda küçükken bebeğinin saçını kesmişti.Niye dedik? onun saçı var benim niye öyle güzel saçım yok diye kızıp bebeğin saçını kesmiş.. bunu benim yanımda söyleyip o zamanlar çocuktu ama diyede geçiştirdiler..
Burada anlatamadığım o kadar çok patavatsızlığı lafı sözü duydumki bu kadar çok şeye nasıl tahammül edipte susup diye kendime kızıyorum.Ben sustukça o daha çok sütüme geldi..Hiç bilgisayar oyunuyla alakası olmayan kişi eşime benide oyuna alın diyebiliyor.Nispet olsun diye...Kaynımla kızarkadaşının oynamasından bi hafta önce şikayet ediyorlardı düşünün..Ne zamanki benim bu konuya tepki verdiğimi duymuş, onlara destek veriyor.Söylermisiniz bi insan neden bu kadar kötü olur?
Görümcen gereksizin önde gideni ya gül geç yada o yokmuş gibi davran ama dert etme cidden

Oyun konusunda seni cok iyi anliyorum seni anlamasi icin de bagirip cagirman hic bir ise yaramiycak maalesef onun yerine takma o oyun oynuyorsa sende git arkadaslarinla ailenle goruntulu konus anlayacak elbet
Gorumce konusunda da ben eltimle senin gibiydim ki ayni ulkede bile degiliz onun da tek caresi alttan almamak ve mesafe bazen mesafe en temiz sey 🥳

Okumuşsunuz koskoca mimar olmuşsunuz niye kendinizi ezdiriyosunuz girip bi işe çalışın lütfen. Benim mimar olan arkadaşlarımın havasından yanına varamıyoruz kazanması da okuması da zor bir bölüm. Ezdirmeyin kendinizi ama bu ekonomik özgürlüğünüzü elinize alınca olacak bir şey. Bdv ye dert yanmakla olacak bi şey değil iş bulup kendinizi geliştirin

B

Bu kadar olmasada benim görümcelerim de böyle iki kardeş bile birbiriyle yarışıyor. Bana yapmaya kalktilar yapamadilar. Pat pat soyleyen bi yapım var. Eşimi bana bakarak öperler hep. Gule güle. Ya ben neden kiskanayim ki kardesinden seviyelerine düşmedim. Ama eşimde farkındaydı ve arayı korudu. Ev aldık evime kümes diyip durdu. Küçükmüş. Ben seçtim ben aldim ben oturuyorum kümes sevmeyen gelmesin dimi dedim. Oraya gittiğimde hep bi kaş göz aralarında gülüşme bi iyi bi kötü olma esimle zorla evlenmisim de onları ayırmışim tavri. Gülüyorum onlara bakarak. Çocuk düşünüyoruz simdiden kendi çocuğuna diyor cocuklari olunca dayin seni sevmez diye. Eşimde farkinda iki üç haftada bir gidiyoruz ama alttan almayin. Ben mesafeyi koyunca onlarda yapamadilar. Çekmek zorunda değiliz sadece ne kadar sizin gibi olmak istediklerini anlayip gülün. Çok acinasilar

Esinizin ailesi esiniz dahil normal davranislar sergilemiyor. Allah sabir versin. Sahsen bu kadar sabir göstermezdim hepsine

Tatlı tatlı lafınızı sokun gülümseyerek bir kenara çekilin 😊 Bunu yapmaya başlarsanız göreceksiniz ki görümceniz pamuk gibi bir kadın oluvermiş 🤣🤣 Susarsanız daha çok üzülürsünüz gördüğünüz gibi konuşan rahat oluyor.. Susan sinir oluyor.. Ben demiyorum durum ortada 🤷‍♀️ Eşinize gelince o sizin aranızdaki iletişimle alakalı.. Benim eşim öyle yapsa o bigisayarı kaldırırım daha da ortaya çıkarmam.. Benimle geçireceği vakiti orda harcamasına müsaade etmem..

Ne eşiniz ne de ailesi sizi asla haketmiyor. Tam bir cahil cühela güruhu. Bu zamana kadar saygınızdan susmuşsunuz ama yeri geldiğinde cevap verseniz daha iyi olur. İnşallah en kısa sürede atanıp hepsinden kurtulursunuz

Konudan bağımsız ama misafirliğe gidilen evde neden iş yapılıyor ? Bir de erkekler otururken kadınların yapması... Onun haricinde yetiskin insan evet istediği kadar oyin oynayabilir ama o bekar değil evli ve karisina karşı sorumlulukları var. Haftada 1-2 gün oynar günde 1-2 saat oynar ok. Ama daha fazlası yanlış. Görümcenizi de sevmiyorsanız evinize davet etmeyin kaynananizin evine gitmeyin. Esinize de açık açık söylerin ne yapabilir ki en fazla ? Zaten iletisiminiz yok küsecek mi ?

X