görümcem ve kayınvalidem cadılar konseyi:)

minimiki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2014
43
2
merhaba arkadaşlar daha evleneli bir yıl olmadı ama görümcem evliliğimi de hamileliğimi de mahvetmeye yetti.egoları yüksek sürekli ilgi bekleyen beni yönlendirmeye çalışan bir görümcem var.zor bi hamileliğim var bunu bilmesine rağmen annesinden aldığı destekle sürekli beni huzursuz etmeyi başardı.o kadar ileri gittilerki ben onların verdiği sıkıntıdan dolayı ciddi düşük tehlikesi atlattım.kayınvalidem geçmiş olsun demek yerine telefonda hala benimle tartışmaya çalışıyor.artık onları görmek bile istemiyorum ama eşim onların farkında bile değil.bu durum beni çok geriyor 2.5ay sonra doğum yapacağım nasıl geçti anlamadım.çocuğumu kaybetsem anne kız sevinçten mutlu olurlar eşim bunları nasıl farkedecek bilmiyorum

çok zor bir durum canım eviniz ayrı ise onların söylediklerine kulak asma istediklerini desinler salla kimse için üzülmeye değmez...

merhaba arkadaşlar daha evleneli bir yıl olmadı ama görümcem evliliğimi de hamileliğimi de mahvetmeye yetti.egoları yüksek sürekli ilgi bekleyen beni yönlendirmeye çalışan bir görümcem var.zor bi hamileliğim var bunu bilmesine rağmen annesinden aldığı destekle sürekli beni huzursuz etmeyi başardı.o kadar ileri gittilerki ben onların verdiği sıkıntıdan dolayı ciddi düşük tehlikesi atlattım.kayınvalidem geçmiş olsun demek yerine telefonda hala benimle tartışmaya çalışıyor.artık onları görmek bile istemiyorum ama eşim onların farkında bile değil.bu durum beni çok geriyor 2.5ay sonra doğum yapacağım nasıl geçti anlamadım.çocuğumu kaybetsem anne kız sevinçten mutlu olurlar eşim bunları nasıl farkedecek bilmiyorum

ahh bacım ahhh benim başımda da var müthiş ikiliden ve birbirlerinden güç alıp saldırıyorlar 3 görümcem var ikisi çok iyi en küçük olanı şeytanı bile kandırır.. bunca senede şunu anladım biz bi yerimizide yırtsak bizim adamlar onlarda kusur göremiyorlar eşime göre hep ben kusurluyum zaten ki gıkım çıkmaz benim.. ama üzülme sabret çocuğuna odaklan boşver gerisini başka çare yok

Aynı sıkıntıyı yasıyoruz canm cok zor cok ve çözümü yok Allah yardımcımız olsun

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

En kötüsü de eşlerin bunu görmemesi ..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ne yaparsan yap görmek istemedikten sonra görmez erkeklerin genel özelliği onların aileleri ne yaparsa yapsın görmezler...
ama senin taraftan en ufak bir şey olsun bak nasıl hemen görürler...:KK47::KK47::KK47:
acı ama gerçek...

Demek çoğu bayan bu dertten muzdarip.. Maalesef görmeleri için bisey yapamiyoruz tek kelime etsek suçlu biz oluyoruz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

çok zor bir durum canım eviniz ayrı ise onların söylediklerine kulak asma istediklerini desinler salla kimse için üzülmeye değmez...

evimiz ayrı hatta ayrı şehirlerdeyiz ama telefon denen icatla eşimi yönlendiriyorlar.onları umursamadıkça üstüme geliyorlar

zamanla geçecek olaylar bunlar..bı 10 yıl mesela..
gercı eşine ters goruşlerde sözlerde bulunursa daha yakın yıllar da olabılır..
senı anlamaları ıcın daha cok erken ..
sabretmen gerekiyor başka cozum yok..

zamanla geçecek olaylar bunlar..bı 10 yıl mesela..
gercı eşine ters goruşlerde sözlerde bulunursa daha yakın yıllar da olabılır..
senı anlamaları ıcın daha cok erken ..
sabretmen gerekiyor başka cozum yok..
eşime oldukça ters davranıyorlar umursamıyorlar ama görmüyor annesi sürekli ajite ediyor hem kendini hem görümcemi.evlilikten 8ayda bıktığını söyleyen bir adam.onlarla görüşmediğinde aramız çok iyi.ne zaman arasalar eşim canavara dönüşüyor

Merak etme cocugun dogsun buyusun biraz daha duzelirler hem sen de kendini daha gucly hissedersin erkeklet boyle durumlarda pek ilgilenmiyorlar biraz arsiz olmak gerek

Canim cok üzüldüm ama suan hamileligin getirdigi hassasiyet var sende.cocuk gelsin bak esin nasil degisecek size düskünlügü artacak.sen güler yüzlü ol esine karsi asla esine ailesini kötüleme ilk evlilik yillarinda ters tepki yapar.annem Senin hakkinda $öyle diyor derse cani sagolsun canim de normaldir büyügüm hos görurüm senin hatrina deyiver
Sakin esinle arani bozma onlara altin tepside bunu sunma..

Bebek bereketiyle gelecek ins unutma

teşekkür ederim.benim eşimle bir problemim yok.ailesiyle de yoktu.görümcem çok kaprisli.ben hastaneden çıktım kayınvalidem geçmiş olsun demek için arıyor sonuçta söz konusu torunu telefondaki konuşması şu ne oldu neyin var erken doğum riski oluştu anne dedim neden oldu dedi sıkıntıdan dedim ne o sitemli sitemli konuşuyosun dedi.bende açtım ağzımı bağrındım.daha önce ne yalancılık bıraktı bende ne saygısızlık yeter ama herkesin onuru gururu var bana evlenirken ben kaynanamdan görümcemlerden çok çektim sen çekme dedi.bismillah 3ayda biz tartışmaya başladık.başkalarının yanında çok düşünceli kaynana yalnızken canavar.görümcemin eşime beni kötülemeye hakkı yok ben büyüğüm dedim selam verdim kafasını çevirdi.eşime onu görmek bile istemiyom demiş doğumda da gelmezlerse eşimde ablasına gidemez.beni çocuğumu saymayan insanların yanında olacaksa gitsin onların yanına .bunlar iyilikten güzellikten anlayan insanlar değiller.ailesi bizim borcumuz varken gizli gizli gayrimenkul alıyor.eşime haber vermiyorlar.bize destek olan hep benim ailem.annemlerin evinde oturuyoruz.hastane masrafları bebeğin herşeyini annem alıyor.kadın ağzını açmıyor.kaynanam battaniye almış herkese telefon edip benim torunuma battaniye aldım diye haber veriyor.biz nişanlıyken kayınvalidem peşimde 4 dönüyordu.o zaman ben dünya iyisiydim.kaynanamla kocasını barıştırdık.keza eşimle babasını barıştırdık.o zaman kızım diye hergün arıyordu.ne zaman kızı geldi benim evimde kavga çıkardı.kaynanam değişti.kızıyla mutlu mesut yaşasın.bu utanmazlarda din imanda yok hocalarda koşturup bize büyü yaptırmaya bile kalkışmışlar.hesap edin nasıl insan olduklarını

sana bi tavsiye yok yere eşinle bu konunun tartışmasına bile girme.. 20 ay oldu nerdeyse evleneli bir yılım sadece 3 görümcem ve kayınvalidemle ilgili sıkıntıların kavgasıyla tartışmasıyla gittii.. Bana başka konuşup eşime başka konuşmaları onu doldurmaları.. Eşim yokken beni çığrımdan çıkarmaları vs bir sürü olay.. Bunlar eşimin yanında olmadığı için suçlu hep bendim.. Sonra artık eşime onlarla ilgili yakınmamaya başladım eskiden her hafta kaynanama gitme zorunluluğu duyuyordum şimdi aydı bir belki gidiyorum Hafatada 1 belki telefonla konuşuyorum.. kayınvaliden ve eşinle aynı ortamdayken sorunlarınızı çözmeye çalış.. Yapılanların yanlış olduğunu herkes varken anlat.. Tek başına mücadele edemezsin.. Eşim şimdi sıkıntının kimde olduğunun farkında ve artık beni dinliyor ve hak veriyor..

Denemekten zarar çıkmaz :):nazar:

sana bi tavsiye yok yere eşinle bu konunun tartışmasına bile girme.. 20 ay oldu nerdeyse evleneli bir yılım sadece 3 görümcem ve kayınvalidemle ilgili sıkıntıların kavgasıyla tartışmasıyla gittii.. Bana başka konuşup eşime başka konuşmaları onu doldurmaları.. Eşim yokken beni çığrımdan çıkarmaları vs bir sürü olay.. Bunlar eşimin yanında olmadığı için suçlu hep bendim.. Sonra artık eşime onlarla ilgili yakınmamaya başladım eskiden her hafta kaynanama gitme zorunluluğu duyuyordum şimdi aydı bir belki gidiyorum Hafatada 1 belki telefonla konuşuyorum.. kayınvaliden ve eşinle aynı ortamdayken sorunlarınızı çözmeye çalış.. Yapılanların yanlış olduğunu herkes varken anlat.. Tek başına mücadele edemezsin.. Eşim şimdi sıkıntının kimde olduğunun farkında ve artık beni dinliyor ve hak veriyor..

Denemekten zarar çıkmaz :):nazar:

ben eşimin ailesiyle yalnız görüşmüyordum zaten.görümcem de kayınvalidem de eşimin yanında benimle tartıştılar.eşim hep beni korudu.ama adamı ikisi de bıktırdı.görümcemin üç yaşında kızı var .bizimde kızımız olacak.görümcem kızına eşimin yanında dayın artık seni sevmeyecek onunda bebeği olacak,biz bebeği sevemicez,yengen bize bebeği elletmeyecek,kızım sen yapayalnız kaldın dayın seninle artık oynamaz.böyle saçma sapan konuşuyor.kadın benim hamile kaldığımı duyunca tartışmalar başladı.görümcem eşinden boşanmayı düşünüyormuş.benim eşimde beni boşayacakmış.kardeşi ona ve kızına bakacakmış.ama ben hamile kalınca hayalleri suya düşmüş.benim kızdığım kayınvalidem de eşim de bu kadının böyle olduğunu bilmelerine korumaları.görümcem depresyon ilaçları kullanıyor. kızının da nörolojik sorunları var.minicik çocuğu doktora götürmüyor.biz evlenmeden önce küçük görümcemle kavga halindeymiş.şimdi benimle.ben arkadaşımla telefonda konuşuyorum.özledim seni dedim kıza.kapattım telefonu.sen bizi sevmiyosun özlemiyosun.arkadaşlarını özlüyosun dedi.kalakaldım.ablamın oğluna onun yanında sarılmışım öpmüşüm .onu o kadar candan sevmiyormuşum.küçük çocukla kendini bir tutuyor.daha anlatsam neler neler.

Paranoyaklık var o zaman eşinin sülalesinde saçmalığa bak o kadar düşkünlermiş oğullarına evlendirmesinler... Hiç sıkma canını bebişinle zamanını geçir.. Sen ne kadar sıkıntı yaparsan o kadar üzerine gelirler sen ne kadar önemsersen o kadar çıldırtırlar seni... Muhattap olma çok fazla eşinle git gel yanlız kalma ne derlerse tamam de kendi bildiğini oku canım.. Gebelik ne kadar rahat geçerse o kadar bebeğin huzurlu ve mutlu doğar onun için takma kafana :)

Paranoyaklık var o zaman eşinin sülalesinde saçmalığa bak o kadar düşkünlermiş oğullarına evlendirmesinler... Hiç sıkma canını bebişinle zamanını geçir.. Sen ne kadar sıkıntı yaparsan o kadar üzerine gelirler sen ne kadar önemsersen o kadar çıldırtırlar seni... Muhattap olma çok fazla eşinle git gel yanlız kalma ne derlerse tamam de kendi bildiğini oku canım.. Gebelik ne kadar rahat geçerse o kadar bebeğin huzurlu ve mutlu doğar onun için takma kafana :)

selam ben onu görmezden geldikçe saldırıyordu.1aydır kendisi annesinin yanında şehir dışında ben rahatım.şuan eşim melek gibi kızımız için alışveriş yapıyoruz.odasını hazırlıyoruz.her akşam kızımızla konuşuyoruz.en son tartışma çıkarıp ben hastanelik olduğumda eşim çok korktu.onları takma kafana.benim için en önemlisi sen ve kızımız dedi.biz hastanedeyken görümcem aradı.yiğenin seni özledi bize gel demiş.eşim sen biz ne haldeyiz biliyo musun benim yiğen görcek halim mi var deyip kapadı telefonu.kayınvalideme de eşimi artık sinir etmeyin kapayın o koca çenenizi çocuğuma bir şey olursa hepinizi siler atarım dedi.zavallı kayınvalidemin hocalara ödediği paralar boşa gitti.sözüm ona dindar kadın.geçen gelişinden telefon konuşmasını dinledim.bir hocadan randevu aldı.eşimle benim ağzımı dilimi bağlıcakmış.biz o ne derse onu yapacakmışız.bizim eve okunmuş sular ölü toprakları muskalar getirdi.kendisi anlatmıştı.oğlumu evlendirmek için hocalarda medyumlarda koşturdum dedi.hala koşturuyor.beni rahatsız etmeye uğraştılar.görümcem evini terketti annesinin yanında .tavsiyelerin için sağol.çok cahil insanlar.cahil insanlarla uğraşmak zordur

X