Görümcem ve Kayınvalidem eşimi çok kıskanıyor ne yapmalıyım?

Aynı yollardan bir çok insan geçiyor. Ben ne zamanki koca kişisini aradan kaldırdım, kendi tepkimi vs koymaya başladım o zaman rahatladım. Diğer durumda ne kv, görümce değişecek ne de eşiniz bir aydınlanma yaşayacak.
Yaptığım bir saygızlık da söz konusu olmadığı için eşim de karışmaz aramızdaki ilişkiye. Hatta zamanında o da bu konularda çok yıprandığı için nasıl biliyorsan öyle yap diyor. Onlar politik davranıyorsa siz de ona göre davranın. Aksi halde kendi kendinizi ve eşinizin başının etini yer, yıprandığınızla kalırsınız.

3 olsun 2 olsun gitmek zorunda değilsiniz gitmeyin dedikleri her şeyi duymayın görmezden gelin . Tşk etmek için yazmayın bi dahakine bir şey derse usluble cvp verin . Madem öyle dedi sizde ay sağolsun kocamda bana getirdi diyin madem .. ama ben rahatsız oluncak bir şey görmedim
Benim mesajım: Teşekkür ederim ablacım, çok incesin :)
Onun ki: (kardeşim söz konusu olunca)

kendi eşine bile kardeşi için sesini yükseltiyor. Sanki benim eşim çocukmuş gibi davranıyor.

İyi de bunlarda birşey yok. Profile kardeşinin resmini koyar, yedirir içirir, siz istemiyorsunuz diye uzak mı dursun kadın kardeşinden? Eşiniz siz rahatsız oluyorsunuz diye tartışsın mı annesi ve ablası ile? Samimi olmak zorunda değilsin demiş, daha ne yapsın adam? '' Onlar annem ablam, iyi geçin, hizmette kusur etme, ne deseler sus. '' dese daha mı iyiydi? Size samimi gelmiyorsa siz mesafenizi koyun.

Bana anlatma onlarla çöz, samimi olmak zorunda değilsin diyor. Ama mesafe koyarsam huzurumuz olur mu?
Ne gzuel konuşmuş işte bende öyle derim kocana anlatırsan o senden soğur asıl ..sen içinden ne geçiyorsa karşı tarafa söyle

Aynı yollardan bir çok insan geçiyor. Ben ne zamanki koca kişisini aradan kaldırdım, kendi tepkimi vs koymaya başladım o zaman rahatladım. Diğer durumda ne kv, görümce değişecek ne de eşiniz bir aydınlanma yaşayacak.
Yaptığım bir saygızlık da söz konusu olmadığı için eşim de karışmaz aramızdaki ilişkiye. Hatta zamanında o da bu konularda çok yıprandığı için nasıl biliyorsan öyle yap diyor. Onlar politik davranıyorsa siz de ona göre davranın. Aksi halde kendi kendinizi ve eşinizin başının etini yer, yıprandığınızla kalırsınız.
Çok iyi geldi yazdıklarınız. Yani bu benim mücadelem. Eşimin etkisi olmayacak gibi. Ama onun yüzünden böyle şeyler çektiğim için ona kızmadan edemiyorum. Benim ailem inanın melek gibi. Ama karşımdaki insanlar çok farklı, çok yorucu.

Merhaba. 3 aylık evliyim. Kayınvalidem ve görümcemle ilgili sıkıntılarım var fakat eşimle paylaşamıyorum çünkü duymak istemiyor. Görümcem evli ve çocuğu var buna rağmen whtsp profil fotosunda eşim var... Çoğu zaman pozitif gözükseler de rol yaptıklarından eminim. En ufak bir durumda çok ince laf dokunduruyorlar, ben hassas bir insanım ve daha önce hiç böyle konulara şahit olmadım, eşime karşı bile soğutuyor beni bu durum. Kayınvalidem ve görümceme tam anlamıyla nasıl mesafe koyabilirim, evliliğim etkilenmeden?

İyi de bunlarda birşey yok. Profile kardeşinin resmini koyar, yedirir içirir, siz istemiyorsunuz diye uzak mı dursun kadın kardeşinden? Eşiniz siz rahatsız oluyorsunuz diye tartışsın mı annesi ve ablası ile? Samimi olmak zorunda değilsin demiş, daha ne yapsın adam? '' Onlar annem ablam, iyi geçin, hizmette kusur etme, ne deseler sus. '' dese daha mı iyiydi? Size samimi gelmiyorsa siz mesafenizi koyun.
İnanın bu saydıklarınızı istemiyorum. Hepsini yapıyorlar, fakat bana ters cevap verip huzurumu kaçırmak ne haddine...

Yani mesela bugün marketten eşimin sevdiği bir şeyi almış uğradı bıraktı, aaa ben de almıştım dedim bi bozuldu. Sonra teşekkür ettim, mesaj da attım evine gittiğinde, cevap olarak ( kardeşim söz konusu olunca) dedi. Bu nasıl bir yaklaşım?
Pek birşey yok yazdığınızda mesela, huzur bozacak can sıkacak.
Eşinizin fotoğrafını da profil resmi yapıyorsa yapsın.
Yani eşiniz de bunlar için ne konuşabilir ablasıyla?
Samimi olmak zorunda değilsin demiş zaten.
Siz ufak tefek şeyleri büyütmeyeceksiniz.

Sorun ne anlamadım. Herkesin kendi watsapı, eski sevgili değil ya ablası fotoğrafını koysa ne olur. Kardeşim söz konusu olunca alır sevdiğini getiririm demek istemiş. Fazla alıngansınız sanırım.

Benim mesajım: Teşekkür ederim ablacım, çok incesin :)
Onun ki: (kardeşim söz konusu olunca)

kendi eşine bile kardeşi için sesini yükseltiyor. Sanki benim eşim çocukmuş gibi davranıyor.
Yazmayın sizde tşk msjı hiç bir şey yapmayın görmezden gelin gülüp geçin boşverin .. o da eşinizin sorunu kendi 2 kardes napıyolrsa yapsınlar

İlaç gibi geldi söyledikleriniz. Yani eşimle hiç paylaşmayayım dimi. Çünkü paylaştıkça şikayet gibi oluyor.
Yani o da eşini sıkabilir, sonuçta adam diyeceğini demiş. Iki taraf arasında dengeyi kuramayacağını düşünüyorsa araya girmemesi daha hayırlı inan.

Umursamamak gerek anladım.
Benmde görumcem var bende başlarda takardım şimdi ise hiç hatta sanırım 3aydır görmüyorum bi kere aradım bitti bi daha ne zaman görürsem artık hiç bişiy olmamış gibi davranırım ortamda :) rahatsız oldugun bi durumda çok eşinle ben diliyle konus hayatım sen böyle davranıyorsun ya ben çok üzülüyorum kendmi değersiz hissediyorum.. internetten araştır ben dili eşler arası diye ..

3 apartman var aramızda bizim. Bugün eşim onlarda bir şey yemiş beğenmişti, iş dönüşü onu almış getirmiş. Kardeşim sevmişti diyor. Ben de teşekkür ettim mesajla, diyor ki ( kardeşim söz konusu olunca) , böyle bir cevap olabilir mi?

Niye mesaj atıp teşekkür ettiniz ki? Çok gereksiz olmuş. Mesaj atıp teşekkür etmesi gereken eşiniz sizin için değil eşiniz için getirmişler zaten. Böyle yaparak mesafe koyamazsınız. Ayrıca eşiniz haklı ona anlatmayın. Kimse hoşlanmaz ailesine laf söylenmesinden. O savunmaya geçer sonra tartışma olur aranızda. Eşinize hissettirmeyin ailesine dair sorunlarınızı. Aranız kötü olmasın ailesiyle ama iyi olmasına da gerek yok. Mesafenizi koruyun

Yani mesela bugün marketten eşimin sevdiği bir şeyi almış uğradı bıraktı, aaa ben de almıştım dedim bi bozuldu. Sonra teşekkür ettim, mesaj da attım evine gittiğinde, cevap olarak ( kardeşim söz konusu olunca) dedi. Bu nasıl bir yaklaşım?
Msj atmasaydınız keşke. Çok takmamaya çalışın, madem bir şeyler almaya çok hevesli bırakıp alın getirsin, hatta alması için başka şeyler de söyleyin. Bakalım ne zamana kadar yapacak. Gülerek yapın bunları.

Msj atmasaydınız keşke. Çok takmamaya çalışın, madem bir şeyler almaya çok hevesli bırakıp alın getirsin, hatta alması için başka şeyler de söyleyin. Bakalım ne zamana kadar yapacak. Gülerek yapın bunları.
Hiç tarzım değil, ama mecbur farklı davranmam gerekecek gibi.

Niye mesaj atıp teşekkür ettiniz ki? Çok gereksiz olmuş. Mesaj atıp teşekkür etmesi gereken eşiniz sizin için değil eşiniz için getirmişler zaten. Böyle yaparak mesafe koyamazsınız. Ayrıca eşiniz haklı ona anlatmayın. Kimse hoşlanmaz ailesine laf söylenmesinden. O savunmaya geçer sonra tartışma olur aranızda. Eşinize hissettirmeyin ailesine dair sorunlarınızı. Aranız kötü olmasın ailesiyle ama iyi olmasına da gerek yok. Mesafenizi koruyun
Çok haklısınız. Diyelim eşim anladı bu mesafeyi ona nasıl açıklamalıyım?

X