Görümcem ve Kayınvalidem eşimi çok kıskanıyor ne yapmalıyım?

Benmde görumcem var bende başlarda takardım şimdi ise hiç hatta sanırım 3aydır görmüyorum bi kere aradım bitti bi daha ne zaman görürsem artık hiç bişiy olmamış gibi davranırım ortamda :) rahatsız oldugun bi durumda çok eşinle ben diliyle konus hayatım sen böyle davranıyorsun ya ben çok üzülüyorum kendmi değersiz hissediyorum.. internetten araştır ben dili eşler arası diye ..
Niye böyle kötü niyetliler?

Whatsappa tek kardesinin fotoğrafını koymak da ne bileyim. Evlenmeyen tipler boyle sanirdim evlisi de varmis demek.

gorumcenızın kocası esıne cocugum ben degılde kardesını koyuyorsan her yere bızı aıle olarak gorememıssın dıye dert etmıyorsa ,
kocanız mesafe koymayı daha dogrusu herkese vermesı gereken degerı esıt ve normal duzeyde veremıyorsa yapacak bırseyınız yok
bazı ınsanların psıkolojılerı problemlı onları oldugu gıbı kabul edeceksınız eger sıze hakaret kotu davranısları yoksa bazı seylerı gormezden geleceksınız

İnanın bu saydıklarınızı istemiyorum. Hepsini yapıyorlar, fakat bana ters cevap verip huzurumu kaçırmak ne haddine...
Şu an birşey yaptıkları yok ki. Samimi olmadıklarını düşünüyorsanız, siz kendi adınıza mesafe koyarsınız, eşinize gitme etme demeyin, haksız duruma düşersiniz. Herşeye yükselmeyin bu kadar, deriniz kalın olsun. Kimsenin kimsede sonsuz kredisi yok, eşinizdeki kredinizi böyle şeyler için tüketmeyin. Daha büyük sıkıntılar olursa lazım olacak.

En ufak şey beni çok etkiliyor.. 3 aylık evliyim hiç haketmiyorum hayatımda daha önce hiç böyle tuhaf davranışlar görmeidm.
amaaan daha 3 aylık evlılık :)
herkes bırbırını yenı tanıyacak kendınızı doldurusa getırmeyın sımdı

bende gorumceyım ama abımın resmını profıl resmı yapmak cok komık olurdu yahu :KK70: ne manasız seyler sıze karsı bak soyle severım boyle degerlıdır ımajı cızıyorsa zaten deger vereceksın kardesın o senın ımajını da sız verırsınız
onlar anne kardes
sız essınız
herkesın yerı ayrı ne kardesten eş olur ne anneden onların bılmedıklerını de sız bıleceksınız kocanızla alakalı sonucta
bırakın pısırsın yedırsın ıcırsınler oh mıs ne guzel
agır olun hanım hatun olun konusmak ıcın hızmet etmek ıcın kendınızı sevdırmek begendırmek kabul ettırmek ıcın saaakın ha sakın ugrasmayın
sız kendınız olun akısına bırakın ınada veya cekısmeye gırmeyın savas baslayacaksa baslatan sız olmayın
onunuzde uzun zaman var herkes ve kım neyse anlasılır zaten bu surecte

Tüm mesajları okudum.
Yorumum.
Eşinize getirilen yiyecek için siz niye teşekkür mesajı atıyorsunuz? Siz velisi misiniz eşinizin?
Görümcenize ‘kocam benden sorulur’ anlamına gelecek bir mesaj yazarsanız o da ‘kardeşime canım feda’ der.

Benim ailem melek bunlar cadı yanlış bir yaklaşım.
Herkesin ailesi kendine kıymetli, bu konuda genelde objektif olunamıyor.

Benim de tek kardeşim var erkek.
Hayattaki öncelik sıralamam oğlum, yeğenim (kardeşimin oğlu), kardeşim, eşim, babam, annemdir.
Kardeşime canım feda bununla birlikte durduk yere profil fotoğrafıma koymam kardeşimi.
Muhtemelen görümceniz bunu bilerek yapıyor oralı olmayın.

Eşinize ailesini şikayet etmeyin, kötülemeyin.
Bu sadece onu savunmaya geçirir ve onlara yaklaştırır.
Kendi mesafenizi kendiniz ayarlayın.

28. yılık evli abla tavsiyesi.

En ufak şey beni çok etkiliyor.. 3 aylık evliyim hiç haketmiyorum hayatımda daha önce hiç böyle tuhaf davranışlar görmeidm.
Konuyu bu kadar dramatize etmeyin bence.

Size hakaret eden, saygısızlık yapan yok.

Hoşunuza gitmiyor olabilir, sizde ona göre davranırsiniz.

Tüm mesajları okudum.
Yorumum.
Eşinize getirilen yiyecek için siz niye teşekkür mesajı atıyorsunuz? Siz velisi misiniz eşinizin?
Görümcenize ‘kocam benden sorulur’ anlamına gelecek bir mesaj yazarsanız o da ‘kardeşime canım feda’ der.

Benim ailem melek bunlar cadı yanlış bir yaklaşım.
Herkesin ailesi kendine kıymetli, bu konuda genelde objektif olunamıyor.

Benim de tek kardeşim var erkek.
Hayattaki öncelik sıralamam oğlum, yeğenim (kardeşimin oğlu), kardeşim, eşim, babam, annemdir.
Kardeşime canım feda bununla birlikte durduk yere profil fotoğrafıma koymam kardeşimi.
Muhtemelen görümceniz bunu bilerek yapıyor oralı olmayın.

Eşinize ailesini şikayet etmeyin, kötülemeyin.
Bu sadece onu savunmaya geçirir ve onlara yaklaştırır.
Kendi mesafenizi kendiniz ayarlayın.

28. yılık evli abla tavsiyesi.
Başım üstüne... şikayet asla etmiyorum. Daha küçük küçük farklı şeyler var hepsi bağlantılı. Allah katında yuvasını yeni kurmuş bir insanın gönlüne huzursuzluk düşürecek insanların yeri nicedir bilmiyorum. Okumuş etmiş insan kasıtlı yapıyor. Enerji emiyor. Buna hakkı olmadığı için çok kızıyorum.

Bana anlatma onlarla çöz, samimi olmak zorunda değilsin diyor. Ama mesafe koyarsam huzurumuz olur mu?

Adam samimi olmak zorunda degilsin diyor. Daha ne olsun. Görmeyin, duymayin, mesafeli olun, esinizle ve kendi evinizle ilgilenin. Kim nerde ne resim kullanmis fafa fifi yani. Huzurunuzu kendi elinizle bozmayin

amaaan daha 3 aylık evlılık :)
herkes bırbırını yenı tanıyacak kendınızı doldurusa getırmeyın sımdı

bende gorumceyım ama abımın resmını profıl resmı yapmak cok komık olurdu yahu :KK70: ne manasız seyler sıze karsı bak soyle severım boyle degerlıdır ımajı cızıyorsa zaten deger vereceksın kardesın o senın ımajını da sız verırsınız
onlar anne kardes
sız essınız
herkesın yerı ayrı ne kardesten eş olur ne anneden onların bılmedıklerını de sız bıleceksınız kocanızla alakalı sonucta
bırakın pısırsın yedırsın ıcırsınler oh mıs ne guzel
agır olun hanım hatun olun konusmak ıcın hızmet etmek ıcın kendınızı sevdırmek begendırmek kabul ettırmek ıcın saaakın ha sakın ugrasmayın
sız kendınız olun akısına bırakın ınada veya cekısmeye gırmeyın savas baslayacaksa baslatan sız olmayın
onunuzde uzun zaman var herkes ve kım neyse anlasılır zaten bu surecte
Çok güzel yazmışsınız. Çok haklısınız. Ben çok pozitif ve alçak gönüllü gözüktüm bunu asla kendimi iyi göstermek için demiyorum ama yapım bu. Fakat ben böyle oldukça saf sanıldım sanırım.

Evli ve çocuklu. Whtsp resminde eşim var sadece tek fotoğrafı?????
Dünyanın en saçma olayi, birinde böyle bir sey görsem hayırdır bir sey mi oldu derim. Ancak ne yapabilirsiniz o fotoğrafi kaldir demeniz(ki sakın yapmayin cok saçma) olayları gereksiz büyütür ne gerek var, bırakın yapsin. Umursamamak en etkilisi, bu durumun size bir zarari yok diye düşünüp sakinleşin.

Çok haklısınız. Diyelim eşim anladı bu mesafeyi ona nasıl açıklamalıyım?
Kim ne derse desin tıpkı karsi taraf gibi sen de politika yapmak zorundasin. Maalesef bazi aileler zorla bunu yaptiriyo insana esin de yaninda değilmiş anladigim kadariyla..
Esine seni mi sikayet ettiler kötü bisey soylemiceksin esine karsi onlar hakkinda. Ama onlar sana laf carpinca esin yokken sen de onlara carpcaksin. Net. Bunun çözümü budur. Yoksa cook ezilirsin esin gelir sana tepki koyar gorumcen kaynanan ayri ayri tepki koyar olan yine senin huzuruna olur.
Bi öğrenemediler evli insanlara huzur vermeyi rahat birakmayi...

Bide esin samimi olmak zorunda degilsin demis ne guzel işte. Mesafe koydum dersin aciklamana gerek yok. Samimi olunca kalbimi kircak sekilde iletisime geciyolar benimle de. acik acik kisaca söyle.

Kim ne derse desin tıpkı karsi taraf gibi sen de politika yapmak zorundasin. Maalesef bazi aileler zorla bunu yaptiriyo insana esin de yaninda değilmiş anladigim kadariyla..
Esine seni mi sikayet ettiler kötü bisey soylemiceksin esine karsi onlar hakkinda. Ama onlar sana laf carpinca esin yokken sen de onlara carpcaksin. Net. Bunun çözümü budur. Yoksa cook ezilirsin esin gelir sana tepki koyar gorumcen kaynanan ayri ayri tepki koyar olan yine senin huzuruna olur.
Bi öğrenemediler evli insanlara huzur vermeyi rahat birakmayi...

Bide esin samimi olmak zorunda degilsin demis ne guzel işte. Mesafe koydum dersin aciklamana gerek yok. Samimi olunca kalbimi kircak sekilde iletisime geciyolar benimle de. acik acik kisaca söyle.
O da benim aileme kısasa kısas yapabilir hiç haketmezlerken, ailem bunu haketmiyor. Kaldıramaz üzülürler. Bundan endişe ediyorum

O da benim aileme kısasa kısas yapabilir hiç haketmezlerken, ailem bunu haketmiyor. Kaldıramaz üzülürler. Bundan endişe ediyorum
Yani işte maalesef eşte bitiyo mesele...keske seni anlayip yaninda olsa :KK43:
O zaman yapcak bisey yok mecbur olabildiğince mesafeli davrancaksin laf carpinca da duymucaksin.. bide yakın yerde oturmayaydiniz iyiymis.
Esine karsi da yumusak olma sana tavsiyem.. böyle söylüyorum cunku neden hakliyken haksiz duruma düşesin ki..
Onun huzuru olsun diye seni susturuyo e peki senin huzurun...

Çok güzel yazmışsınız. Çok haklısınız. Ben çok pozitif ve alçak gönüllü gözüktüm bunu asla kendimi iyi göstermek için demiyorum ama yapım bu. Fakat ben böyle oldukça saf sanıldım sanırım.
pozıtıf ve alcak gonullu olmak ayrı kendını ezdırmek ayrı
mesafe saygıda getırır mesafe denınce hemen akıla soguk durmak gelmemelı guleryuzlu olup mesafelı olabılırsınız
mesela esınıze gonderılen sey ıcın sızın tesekkur ederım mesajınız cok gereksız olmus o kardesı gondersın tesekkur edılecek bırsey yok edecek olan zaten sız degılsınız esınızın sagolasın demesı gerek onun adına nıye konusuyorsunuz gorumceyle :) yuz goz oluyorsunuz boyle yaparak

arada gorusmenız gerektıgınde esınızle bırlıkte gıder gorusur onemlı bırsey olursa arar bayramdan bayrama dugunde cenazede gorusursunuz sıkı fıkı olmayın en bastan , hıc bır kaynana gelınını kızı gıbı gormez ne olursa olsun kac yıllık hayatlarına sız sonradan gırdınız hemen bırbırınıze alısmayı sızı sevmelerını onları sevmeyı beklemeyın zaten kımse bırbırını sevmek zorunda degıl saygısızca davranılmamalı ters konusulmamalı bır problem varsa dırekt muhattapla cozulmelı karsılıklı bu boyle olmalı .

evlılık sırket yonetmek gıbı bırsey polıtık olacaksınız bunu zamanla ogrenırsınız daha 3 ay cok yenı ve su yasadıklarınıza ınanın bu kadar sınırınızın bozulacagı bırsey yok sız kaynana gorumce gormemıssınız :KK70: dua edın bu kadarla kalsınlar

X