Görümceme ne yapmalı?

Eylül'de başlaması konusunda hemfikiriz zaten uzun bir bayram tatili ve yıllık izinlerimiz olacak iki ay için. Sonra hemen başlayacak. okul öncesi eğitim zaten her şey mükemmel de olsaydı kesinlikle gerekliydi.
Oyleyse son 1 ay gidecek cocuk babaannesine. Cok bir zaman kalmadi.
Görümcenize adım atmişsınız, sizi anlıyorum, normal ilişkiler kurabilmeyi herkes ister.. ama anlayabilecek nitelikte biri degil belli ki, siz daha iyi tanıyorsunuz. Hic gerek yoktu belli ki o adıma.
Cocuk okula basladiktan sonra, babaannesi ve dedesi ozlerse size gelip gorsunler. Neticede siz onlarla degil gorumce hanim ile küstünüz

Onca küslük, tartışma ve araya giren zamandan sonra mesaj atmak ne alaka Allah aşkına? Yersiz ve gereksiz bir davranış olmuş yaptığınız. Kızınızın etkilendiğini kendi gözleri görmüyor mu halasının, ona rağmen adım atmayan birisine ben mesaj atma girişiminde bulunmazdım açıkçası. Çocuğunuz kötü birisiyim dediğinde neden bunu içselleştirip bu kadar u dönüşü kararlar aldınız onu da anlamadım, evde halası babaannesi ima etmiş olabilir, oynadığı arkadaş çevresinden duymuş olabilir, izlediği bir dizi film çizgi film karesinden dahi almış olabilir yani.
Ayrıca bunca tatsızlıktan sonra hala çocuğunuzu oraya gönderip baktırıyorsanız bir zahmet bayramda seyranda gidip görün hal hatır sorun, sizinki işine geldiği gibi davranmak oluyor kusura bakmayın. Eşim ısrar ediyor falan filan da hep bahane, sizin de işinize geliyor zannımca. O sebeple sizin tavrınız duruşunuz da çok hoşuma gitmedi

Neden işime gelsin ki? Sonuçta hem çocuğumu okula göndermiş hem de tüm bu baş ağrısından ve düşünceden kurtarmış olurdum kendimi. Bir t

suclu siz ve esiniz bence
ne zamandir cocugunuza bakiyorlar?
bayramda bile gitmiyormussunuz o kadinin hic mi hatri yok.
benim kizim da 3 yasinda bu 3 sene nasil gecti bir ben bir Allah bilir.
2 yas sendromu ayri 3 yas sendromu ayri yemesi icmesi disari cikarmasi banyosu tuvaleti ...
pandemiyi hic saymiyorum bile.
bence gorumceniz annesinin nasil zorlandigini gorup size patlamis.

suclu siz ve esiniz bence
ne zamandir cocugunuza bakiyorlar?
bayramda bile gitmiyormussunuz o kadinin hic mi hatri yok.
benim kizim da 3 yasinda bu 3 sene nasil gecti bir ben bir Allah bilir.
2 yas sendromu ayri 3 yas sendromu ayri yemesi icmesi disari cikarmasi banyosu tuvaleti ...
pandemiyi hic saymiyorum bile.
bence gorumceniz annesinin nasil zorlandigini gorup size patlamis.
Hanımefendi bu bayramda ilk kez ben gitmedim. Telefonla aradım ve konuştum. Bu olay yaşanalı çok zaman olmadı ve öncesinde hiçbir zaman kayınvalidemmi 12 yıl boyunca asla ihmal etmedim. Çocuğumun banyosunu kendim yaptırırım, tuvalet alışkanlığını ben edindirdim. Yemekleri zaten ne varsa yediririz. Ben çocuğuma hiç bakmıyor değilim, işe gittiğim zamanlarda çocuğum babannesinde vakit geçiriyor. Mesajları okursanız anneler günü de dahil olmak üzere kayınvalideme görevimi daima yaptım. Görümcemi görmek istemiyorum, görmüyorum. Aynı ev içinde olmasalar her zaman seve seve giderim.

Hanımefendi bu bayramda ilk kez ben gitmedim. Telefonla aradım ve konuştum. Bu olay yaşanalı çok zaman olmadı ve öncesinde hiçbir zaman kayınvalidemmi 12 yıl boyunca asla ihmal etmedim. Çocuğumun banyosunu kendim yaptırırım, tuvalet alışkanlığını ben edindirdim. Yemekleri zaten ne varsa yediririz. Ben çocuğuma hiç bakmıyor değilim, işe gittiğim zamanlarda çocuğum babannesinde vakit geçiriyor. Mesajları okursanız anneler günü de dahil olmak üzere kayınvalideme görevimi daima yaptım. Görümcemi görmek istemiyorum, görmüyorum. Aynı ev içinde olmasalar her zaman seve seve giderim.
zaten gorumceniz problemli birisi belli ki ama cocugunuza bu kadar emek verirlerken sizin alttan almaniz dogru olan.
Siz ne yaparsaniz yapin o duzelmez ilgilenmek isterse ilgilenir zaten.
Ama bir an once krese vermelisiniz bu gerginlik azalir en azindan.
Esiniz pandemiyi bahane etmesin bence sonucta cocuktan size virus gelse bile az riskli grupsunuz.
halbuki siz disarida calisiyorsunuz , sizden virusun cocukla beraber anne babasina gecme ihtimali daha kotu.
esiniz sizi korusa bile sizi bu duruma sokan o.
cunki siz cocugun yukunu almis olsaniz eminim boyle yuzgoz olunmazdi, en azindan mesafeli iliski devam ederdi diye dusunuyorum.

Kendiniz görümcenin yüzünü görmek istemiyorsunuz okey. Gitmiyorum diyip kestirip atmışsınız ama çocuğunuzu hala o ortama sokuyorsunuz. Kadının of gene geldi vs demesi bile o yaştaki çocuğa halam beni istemiyor demek ki ben kötü birisiyim dedirtebilir. KV oğlu ve kızı arasında kalmış besbelli. Ne oğlunu kırabiliyor ne kızını. Ama kızıyla aynı evi paylaşıyor nihayetinde oğlunun daha alttan alan taraf olması gerekir.
Neyse kızınıza baktırmsya devam edecekseniz hiç ağzınızı açıp gözünüzü yummayacaktınız. Ha dayanamadım o zaman çocuğunuzu da göndermeyecektiniz. Kendinizin kalmaya tahammül edemediğiniz yere ufacık çocuğu yolluyorsunuz

X