Görümcemin Beni Şikayet Etmesi

Allah kolaylık versin kardeşim gorumcen tam bir şirret. İlk kez gittigin evde tabi ki ikram yapmayacaksın zaten ikram edilecek, yardım edilecek bir durum da yokmuş.
Eşin de ablasının ağzına bakiyor herhalde sana tavir aldiysa ayıp etmiş senin bir kusurun yok. Gorumcemi de eltiyi de görmezden gel eşinle de ortak ilgi alanları bul ki bunları kendine dert edecek, kafaya takacak vakti olmasın.
🤗 ablası da değil üstelik yaşça küçük kardeşi, sadece daha önce evlendiği için abisi bekardı o evliyken. Tesekkur ederim yorumlariniz icin 😇

Bir daha kocan sana böyle bir şey söylediğinde "madem kardeşlerinle aran benim yüzümden bozuldu, ben gidiyorum. sana da kardeşlerinle mutluluklar" diyebilir misin? Eğer diyebilirsen de, diyemiyorsan da durumu kabul et.

Bir daha kocan sana böyle bir şey söylediğinde "madem kardeşlerinle aran benim yüzümden bozuldu, ben gidiyorum. sana da kardeşlerinle mutluluklar" diyebilir misin? Eğer diyebilirsen de, diyemiyorsan da durumu kabul et.
kocası akıllı olsaydı aramızın bozulması ıcın sana gunah kecısımı gerekıyordu kardesın yerı ayrı esın yerı ayrı boyle olaylara benı dahıl etmeyın derdı :KK43:

gorumce resmen kardesıyle didişmek ıcın konu sahıbını gunah kecısı olan etmıs :KK43:

Merhabalar,
Derdimi içime atmaktan yoruldum artık, sizlerle paylaşmak istiyorum.
Geçtiğimiz yıl henüz nişanlıyken, nişanlım akşam kardeşine düğün davetiyemizi bırakmak için çay saatinde evlerine uğrayacağımızı söyledi. Ben daha önce görümcemi sadece iki kez görmüştüm. Nişanıma da farklı şehirde olduğu için gelmemişti.
Akşam gittiğimizde çay içtik, çerez cips falan ikram etti , tabi ki hoş karşıladım son iki üç saat içinde haber verilmişti uğrayacağımız zaten. Üzerimde ilk kez gittiğim bir evde tanımadığım insanlarla olmanın çekingenliği vardı. Evde görümcem, eşi ben ve nişanlım vardık sadece. Arada sohbete katılmaya çalıştım. Oturduğum yerden hiç kalkamadan misarifliğin bitmesini bekledim.
Aradan bir iki saat geçtikten sonra görümcem koltuğa oturup suratını astı , nişanlım sordu neyin var noldu diye, o da bilmiyorum ya falan diye geçiştirdi. Ben de nişanlımı dürtüp hadi gidelim dedim. Rahatsız oluyor herhalde biz oturdukça diye düşündüm. Çünkü bunu hissettiriyordu malesef.

Sonradan öğrendim ki beni kayınvalideme şikayet etmiş bana hiç yardım etmedi diye. Kayınvalidem de eşime anlatmış seninki hiç yardım etmemiş diye.

Aradan bir ay geçti, düğün günümüzde bir saniye bile yanımıza gelmedi, sadece pistte gördüm bir iki kez oynadığını. Ne abisine ne bana selam hatır hiç bir şey sormadı. Zaten samimiyet yoktu arada diye bunu da normal karşıladım ve kimseye bir şey demedim.

Ertesi günlerde annem beni arayıp görümcemin düğünde farklı şehirden gelen ailemize bi hoşgeldiniz bile demediğini öyle suratlarına baktığını çok yadirgadigini söyledi. Belki yapısı öyle soğuktur dedim anneme. Annem de farklı kimseyle ilgili olumsuz yorum yapmamıştı. Konuyu kapattım.

İlerleyen aylarda eşime evimizi ziyarete gelmek istediğini belirten mesaj atmış görümcem. O sırada maddi durumumuz pek iyi değildi eve bir zigon sehpa bile alamamıştık çok çekindim çay ikram etsem nereye koyacak insanlar . Bu hafta sonu zigon alalım da haftaya çağıralım hemen dedim eşime. Öyle de yaptık, şehir dışındayız diyerek gelmediler. Bir kez daha çağırdık ilerleyen zamanda, müsait olmadıkları için gelmediler. Ben de tekrar çağırmadım. Sonra korona çıktı zaten.

Geçtiğimiz hafta eşimin erkek kardeşinin düğünü oldu. Eşim gidip kardeşleri ile merhabalaştı ben de selam verdim. Fakat sonrasında tüm düğün boyunca görümcem ve kocası eşimin suratına bakmadılar. Eşim konuşmaya istekliydi farkındaydım ama yok saydılar onu. Benimle konuşmak zorunda değiller zaten beklentim yoktu ama abisine nasıl aradan bu kadar zaman geçtikten sonra görüp de böyle tavır takınır çok üzüldüm.
Sanırım eltimi de dolduruşa getirmişler onunla hiçbir olay yaşamadım ama o da tavırlıydı bana ve eşime.

Dün eşim bana dedi ki belki senin yüzünden böyle yapıyorlar bana karşı.
Allah aşkına, ben bu insanları kaç kere gördüm de ne kötülük ettim sizler yorum yapar mısınız? İlk defa evinize gelen gelin bile olsa çekinmiş olamaz mı? Belki sonraki gidişlerde ondan çok ev işi yapacaktım.
30 senelik görümce annem bile gelinlere çay ikramında böyle yapmaz kendisi koyar çayı. Sofra değil ki bu iki parça bardak ve kase yani. Benim evime de ablam arkadaşım vb geldiğinde hiç yardım beklemem kendim yaparım işimi.

Eşime de çok darıldım. Belli ki kardeşleriyle yakın olmak için beni satmaya hazır.
ben de görümce değilde değişik bir elti var aramız evlendığımız gunden beri soguk bazen ıyı gıbı oluyor hopp sonra tekrar bir sogukluk önceleri eşime hep dert yanar gibi anlatırdım kardeşini de eşini de böyle yaptı şöyle dedi normalmi garip değilmi nekadar görgüsüzler vs ama baktım hep savunmaya geçiyor sinirleniyorum tartışıyoruz onlar yüzünden kavga edıyoruz dıye daha da hırcınlasıp daha da sinirleniyordum böyle bır kısır döngü..ama şimdi neolursa olsun hiçbişey yapmıyorum onun kardeşi onun akrabası onun ılıskısı diyorum kendi görsün ya da kendi sorun etmiyorsa banane diyorum hiç bişey demiyorum artık kendi kardesıyle konusuyor yazısıyor farklı şehırdeler zten..corona da var öyle çok yüzyüze de biraraya gelmiyoruz hiç umursamıyorum.Bence sizin tavrınızda bu olsun siz hiç şikayet etmeyin bana bunu dedi bunu yaptılar gördün mü vs diye??eşiniz sorun etmiyosa size ne sizin akrabalarınızmı??hiçbirşey yokmuş gibi davranmak nötr davranmak eniyisi eşiniz görüsmek ısterse konussun gorussun madem bukadar sorun edıyosun ara konus gorus de kardesıne benmi mani oluyorum vs vallahı polıtık olacaksın eşe karşı da onun akrabalarına karşı da herkes bir garip kimsenin tavrını vs cekmeye gerek yok onları kafaya takmaya da gerek yok..Kim ki onlar bide hamilesin yani hiçç takma kafana derim..

ben de görümce değilde değişik bir elti var aramız evlendığımız gunden beri soguk bazen ıyı gıbı oluyor hopp sonra tekrar bir sogukluk önceleri eşime hep dert yanar gibi anlatırdım kardeşini de eşini de böyle yaptı şöyle dedi normalmi garip değilmi nekadar görgüsüzler vs ama baktım hep savunmaya geçiyor sinirleniyorum tartışıyoruz onlar yüzünden kavga edıyoruz dıye daha da hırcınlasıp daha da sinirleniyordum böyle bır kısır döngü..ama şimdi neolursa olsun hiçbişey yapmıyorum onun kardeşi onun akrabası onun ılıskısı diyorum kendi görsün ya da kendi sorun etmiyorsa banane diyorum hiç bişey demiyorum artık kendi kardesıyle konusuyor yazısıyor farklı şehırdeler zten..corona da var öyle çok yüzyüze de biraraya gelmiyoruz hiç umursamıyorum.Bence sizin tavrınızda bu olsun siz hiç şikayet etmeyin bana bunu dedi bunu yaptılar gördün mü vs diye??eşiniz sorun etmiyosa size ne sizin akrabalarınızmı??hiçbirşey yokmuş gibi davranmak nötr davranmak eniyisi eşiniz görüsmek ısterse konussun gorussun madem bukadar sorun edıyosun ara konus gorus de kardesıne benmi mani oluyorum vs vallahı polıtık olacaksın eşe karşı da onun akrabalarına karşı da herkes bir garip kimsenin tavrını vs cekmeye gerek yok onları kafaya takmaya da gerek yok..Kim ki onlar bide hamilesin yani hiçç takma kafana derim..
Tesekkur ederim yorumlariniz baya güç verdi bana 😇😇

Bana açıkçası artık eşim yaşça büyük olmasına rağmen eziliyormuş gibi geliyor. Yaranmak için davetiye götürdüğü kardeşini. düğünde iki dakika falan gördüm. Düğün benim olduğu kadar abisinin de düğünüydü. Ağzını açıp da sen niye böyle yaptın diye kardeşine soramıyor herhangi bir konuda. Bu yüzden arkamdan istedikleri gibi laf yürütüyorlar..
O eşinizin sorunu laf söylemezse kendi bilir. Görümcenizin sizin yanınıza gelip gelmemesi çokta tın umursamayın 2 dk görmüşsünüz yeter , çokta lazım değil kendisi. Ama eşiniz size bir şey söylerse sakın ha susmayın herkes haddini ve yerini bilecek aynen böyle söyleyin ben biliyorum o da bilecek de . Siz karışmayın abi kardeş ilişkisine ama kendinizle ilgili laf gelirse de susmayın. Arkadan herkes herkesin konusuyo oo benm neler neler demişlerdir diyorlardır Başta aramıyorum hiç o dönüyor zaten arkamda. Yüzüme söylenmeyen hiç bir şeyden sorumlu değilm sende olma umursama.

Sana diyeceğim tek şey o görümceden uzak dur, aranı düzeltip iyi olmaya çalışma. Böyleleri kendi iç huzursuzluklarını başkalarından çıkarmaya bayılır çünkü. Kesinlikle kendini suçlu hissetme senin olanlarda suçun yok.

Kendileri insan olsa kardeşimizin huzuru kaçmasın ,eşiyle arası bozulmasın diye böyle küçük bir mevzuyu büyütmezdiler anne kız olarak. Ne kayınvaliden ne görümcen beş para etmez yani. Bunun bir değişik görümce versiyonu da benim başımda vardı . Kendisi sağ olsun kendinden nefret ettirdi görüşmüyoruz. Eşin ailesine toz kondurmuyor olabilir ama hamile halinle de seni üzmekten biraz geri dursun. Al karşına güzellikle konuş önce eşinle. Ben sırf senin hatrın için hep sustum onlarla sorun olsun istemedim alttan aldım ama daha ilk günden beri beni sana kötülediler. Bizim aramız bozulmasın diye ufak şeyleri görmezden gelmediler habire seni doldurdular de. Artık hamileyim ve düşünmem gereken daha önemli işlerim varken gelmiş bana acımadan ailenin hatalarını görmeden beni suçluyorsun, onlara değil de senin olanların farkına varamamana üzüldüm diye söyle. İyi geçinmeye gönlü olan otu b.ku sorun edip kardeşiyle benimle arasını açıp soğukluk sokmazdı araya , şimdiye kadar sustum senin üzülmemen icin ama madem sen de onları savunup beni suçluyorsun bu saatten sonra hepsi bana gösterdikleri tavra göre muamele görürler de tavrını koy. Evet ailesi yüzünden insan eşiyle de yeri geliyor kötü oluyor ama erkekler çoğu zaman onlar icin idare ettiğimizi anlamıyorlar. Benim görümcem daha nişanlıyken bile beni hep üzdü, saçma sapan tripler kaprisler kıskançlıklarla bezdirdi. Tek farkımız eşimin zaten arası yoktu kardeşiyle. Kopuktular , bana da aynı saçmalıkları yapınca ben kestim iletişimimi. Ona rağmen kv ısrarı falan yüzünden cok sorun yaşadım. Ama haklı olduğunu biliyorsan kesinlikle geri adım atmayacaksın. Eşin de dahil buna, biraz yumuşak görünce insanlar hemen her şeyi alttan alıp idare etmeni bekliyorlar. Kimseyi çekmek zorunda değilsin. Üstelik de ki ben de laf etmeyi bilirdim ilk kez gittiğim evde hayatımda ilk kez cipsle çerezle karşılandım. Son dakikada olsa bir kek bir çay demlemek zor değil ama sorun etmedim.Maksat muhabbet sohbetti böyle açık arayana açık çok ama karşımdakilerin fikri zihri başkaymış de eşine. Düğünde kardeşin benim ailemden kimseye hoş geldiniz dememiş bunun da örttüm üstünü seni üzmemek icin de. Sorunu varsa da benleydi ailemin ne kusuru hatası vardı da ergen gibi onlara da tavır aldı de. Ben sanırım fazla hoşgörüden kaybediyorum artık değişmem lazım galiba de.

İyilikle güzellikle laf anlamazsa hepsini say gitsin . Üste çıkmasınlar. Sizdeki sorun eşinin de aslında kopuk aile ilişkileri var ailesiyle ama kendisi bunun farkında değil. Onun faturasını da sana kesmiş. Hiç kendini üzüp de sinir hastası olma. Bunlar insanı delirtir yoksa.

Son düzenleme:
Sana diyeceğim tek şey o görümceden uzak dur, aranı düzeltip iyi olmaya çalışma. Böyleleri kendi iç huzursuzluklarını başkalarından çıkarmaya bayılır çünkü. Kesinlikle kendini suçlu hissetme senin olanlarda suçun yok.

Kendileri insan olsa kardeşimizin huzuru kaçmasın ,eşiyle arası bozulmasın diye böyle küçük bir mevzuyu büyütmezdiler anne kız olarak. Ne kayınvaliden ne görümcen beş para etmez yani. Bunun bir değişik görümce versiyonu da benim başımda vardı . Kendisi sağ olsun kendinden nefret ettirdi görüşmüyoruz. Eşin ailesine toz kondurmuyor olabilir ama hamile halinle de seni üzmekten biraz geri dursun. Al karşına güzellikle konuş önce eşinle. Ben sırf senin hatrın için hep sustum onlarla sorun olsun istemedim alttan aldım ama daha ilk günden beri beni sana kötülediler. Bizim aramız bozulmasın diye ufak şeyleri görmezden gelmediler habire seni doldurdular de. Artık hamileyim ve düşünmem gereken daha önemli işlerim varken gelmiş bana acımadan ailenin hatalarını görmeden beni suçluyorsun, onlara değil de senin olanların farkına varamamana üzüldüm diye söyle. İyi geçinmeye gönlü olan otu b.ku sorun edip kardeşiyle benimle arasını açıp soğukluk sokmazdı araya , şimdiye kadar sustum senin üzülmemen icin ama madem sen de onları savunup beni suçluyorsun bu saatten sonra hepsi bana gösterdikleri tavra göre muamele görürler de tavrını koy. Evet ailesi yüzünden insan eşiyle de yeri geliyor kötü oluyor ama erkekler çoğu zaman onlar icin idare ettiğimizi anlamıyorlar. Benim görümcem daha nişanlıyken bile beni hep üzdü, saçma sapan tripler kaprisler kıskançlarla bezdirdi. Tek farkımız eşimin zaten arası yoktu kardeşiyle. Kopuktular , bana da aynı saçmalıkları yapınca ben kestim iletişimimi. Ona rağmen kv ısrarı falan yüzünden cok sorun yaşadım. Ama haklı olduğunu biliyorsan kesinlikle geri adım atmayacaksın. Eşin de dahil buna, biraz yumuşak görünce insanlar hemen her şeyi alttan alıp idare etmeni bekliyorlar. Kimseyi çekmek zorunda değilsin. Üstelik de ki ben de laf etmeyi bilirdim ilk kez gittiğim evde ilk kez cipsle çerezle karşılandım. Son dakikada olsa bir kek bir çay demlemek zor değil ama sorun etmedim.Maksat muhabbet sohbetti böyle açık arayana açık çok ama karşımdakilerin fikri zihri başkaymış de eşine. Düğünde kardeşin benim ailemden kimseye hoş geldiniz dememiş bunun da örttüm üstünü seni üzmemek icin de. Sorunu varsa da benleydi ailemin ne kusuru hatası vardı da ergen gibi onlara da tavır aldı de. Ben sanırım fazla hoşgörüden kaybediyorum artık değişmem lazım galiba de.

İyilikle güzellikle laf anlamazsa hepsini say gitsin . Üste çıkmasınlar. Sizdeki sorun eşinin de aslında kopuk aile ilişkileri var ailesiyle ama kendisi bunun farkında değil. Onun faturasını da sana kesmiş. Hiç kendini üzüp de sinir hastası olma. Bunlar insanı delirtir yoksa.
Çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim🤗

Merhabalar,
Geçtiğimiz yıl henüz nişanlıyken, nişanlım akşam kardeşine düğün davetiyemizi bırakmak için çay saatinde evlerine uğrayacağımızı söyledi. Ben daha önce görümcemi sadece iki kez görmüştüm. Nişanıma da farklı şehirde olduğu için gelmemişti.
Akşam gittiğimizde çay içtik, çerez cips falan ikram etti , tabi ki hoş karşıladım son iki üç saat içinde haber verilmişti uğrayacağımız zaten. Üzerimde ilk kez gittiğim bir evde tanımadığım insanlarla olmanın çekingenliği vardı. Evde görümcem, eşi ben ve nişanlım vardık sadece. Arada sohbete katılmaya çalıştım. Oturduğum yerden hiç kalkamadan misarifliğin bitmesini bekledim.
Aradan bir iki saat geçtikten sonra görümcem koltuğa oturup suratını astı , nişanlım sordu neyin var noldu diye, o da bilmiyorum ya falan diye geçiştirdi. Ben de nişanlımı dürtüp hadi gidelim dedim. Rahatsız oluyor herhalde biz oturdukça diye düşündüm. Çünkü bunu hissettiriyordu malesef.

Sonradan öğrendim ki beni kayınvalideme şikayet etmiş bana hiç yardım etmedi diye. Kayınvalidem de eşime anlatmış seninki hiç yardım etmemiş diye.

Aradan bir ay geçti, düğün günümüzde bir saniye bile yanımıza gelmedi, sadece pistte gördüm bir iki kez oynadığını. Ne abisine ne bana selam hatır hiç bir şey sormadı. Zaten samimiyet yoktu arada diye bunu da normal karşıladım ve kimseye bir şey demedim.

Ertesi günlerde annem beni arayıp görümcemin düğünde farklı şehirden gelen ailemize bi hoşgeldiniz bile demediğini öyle suratlarına baktığını çok yadirgadigini söyledi. Belki yapısı öyle soğuktur dedim anneme. Annem de farklı kimseyle ilgili olumsuz yorum yapmamıştı. Konuyu kapattım.

İlerleyen aylarda eşime evimizi ziyarete gelmek istediğini belirten mesaj atmış görümcem. O sırada maddi durumumuz pek iyi değildi eve bir zigon sehpa bile alamamıştık çok çekindim çay ikram etsem nereye koyacak insanlar . Bu hafta sonu zigon alalım da haftaya çağıralım hemen dedim eşime. Öyle de yaptık, şehir dışındayız diyerek gelmediler. Bir kez daha çağırdık ilerleyen zamanda, müsait olmadıkları için gelmediler. Ben de tekrar çağırmadım. Sonra korona çıktı zaten.

Geçtiğimiz hafta eşimin erkek kardeşinin düğünü oldu. Eşim gidip kardeşleri ile merhabalaştı ben de selam verdim. Fakat sonrasında tüm düğün boyunca görümcem ve kocası eşimin suratına bakmadılar. Eşim konuşmaya istekliydi farkındaydım ama yok saydılar onu. Benimle konuşmak zorunda değiller zaten beklentim yoktu ama abisine nasıl aradan bu kadar zaman geçtikten sonra görüp de böyle tavır takınır çok üzüldüm.
Sanırım eltimi de dolduruşa getirmişler onunla hiçbir olay yaşamadım ama o da tavırlıydı bana ve eşime.

Allah aşkına, ben bu insanları kaç kere gördüm de ne kötülük ettim sizler yorum yapar mısınız? İlk defa evinize gelen gelin bile olsa çekinmiş olamaz mı? Belki sonraki gidişlerde ondan çok ev işi yapacaktım.
30 senelik görümce annem bile gelinlere çay ikramında böyle yapmaz kendisi koyar çayı. Sofra değil ki bu iki parça bardak ve kase yani. Benim evime de ablam arkadaşım vb geldiğinde hiç yardım beklemem kendim yaparım işimi.

Eşime de çok darıldım. Belli ki kardeşleriyle yakın olmak için beni satmaya hazır.
Çayı koyacak yer yok diye eşinizin ablasını gerçekten gelmelerini oteledinizmi efsane saçmalamışsın net evet tam da senin yüzünden esine boyle davranıyorlar diğer konuda haklısın esin enazindan seni uyarmalıydı yabancı gibi davranmaman konusunda kalkıp biseylere yardim etmek konusunda degil ne dediğimi umarim anlamissindir

İşte bu konu dönüm noktası siz mesafenizi koruyun yaptığınız şeyin asla yanlış bir şey olduğunu kabullenmeyin kimselerde açıklama yapmayın eşiniz konusunu açarsa da benim onlarla bir sorunum yok dolayısıyla beni ilgilendirmiyor deyin . Onlar kendi aralarında birbirini yesin dursun zaten önün de sonunda sizin haklı olduğunuzu eşiniz de anlayacak .

Merhabalar,

Görümceni pek gözüm tutmadı. Elbette ki ilk gittiğin evde iş yapman gerekmiyor. Hele de bu sadece 2 saatlık bir cay içme ise.
Ben 9 senelik görümcemde bile hiç iş yapmıyorum. Görümce bizde yemek bile pişirir ben onlarda iken misafirimdir.

Size caya geleceklerine reddetmeseniz daha iyi olurmuş. Sehpa yoksa masa vardır bir sekile hallolurdu. Benim de sehoam yoktu ama kimseyi ertelemedim orada darılmışlardır.
Eşin de kardeşim kötü dememiş sana yüklenmiş. Bence hiç yorum yapma. Sen arada kalırsın. Kabahat bende değil de o kadar.

Konuda bana tuhaf gelen düğünde uzaktan selamlaşmanız oldu. Yabancı gibi davranmışsınız.
Birde evinize gelmek istediklerinde zigonumuz yok bahaneside tuhaf olmuş.
Araya mesafe koymak istiyorsunuz çok belli, ama bunu bilerek yaptığınızı kabul edin. Ben napim ya mağdurum gibi yansıtmayın. Burda yapmayın bari.
Mesafe koymakta haklısınız kesinlikle, evine ilk kez gelen gelini annesine şikayet eden ponçik görümceye az bile yapmışsınız.
Ya benim görümce de nikahta beni tebrik etmedi. Yani tebrikata katılmadı. Abisini de kutlamadı yani
Yemekte de öyle dolanıyırdu mal mal. Yemek sonunda ben ona hoşgeldin dedim.
Düğünden 1 ay sonra Abisinin evine gelmek ister sanıp yemege çağırdım. Altınını o gün verdi. Davet edildiği yemeğe de tok gelmişti.
Kısacası var böyle ilginç insanlar. Anlatsam roman olur ama benimkinde de konu sahibinin görümcesinde de mesele görümcenin kendiyle ilgili sıkıntısı.

Eee sende trip atsaydın madem. ben problem ediyor muyum 3 saatte evine ilk defa gelecek gelinlerine bir kek çırpmadi diye desene. Agzinla kuş tutsan yaranamazsın. Geçinmeye gönlü yok

Görümceniz öyle gelmis öyle gider.Bi tane de benim basımda var öylesi...
Esiniz de sizi bosuna suclamasın kardesim iyi olsa sizin yuzunuzden kardesine iyi tavir alsin kardeslik bu mu 🤷‍♀️
Hic takmayin esinize de cevabını verin sizi suclamasına izin vermeyin🙄

Madem aranızda bir samimiyet-yardımlaşma oluşsun isteyen kişiydi görümce, kendisi sizden talep edecekti ya da sizin ilk etapta çekimser kalıp yardıma kalkmamanız bir sorunsa, bunu gelip sizinle konuşabilecekti; onu buna şunu ona şikayet edip kendi sorununu yüz yüze konuşamayan insanlardan hazzetmem, zincirleme bir kulaktan kulağa oyunu gibi, çocukken de sevmezdim, yetişkin halimle hiç çekemem.

Yerinizde olsam ve eşim gelip bana bunu söylese muhtemelen "Kardeşlerinin benle bir sorunu varsa, bunu gelip benle niçin konuşmuyorlar? Bulmaca/bilmece mi çözüyoruz, ergen sevgili tribi mi yiyoruz bu her ne ise, ilgilenmiyorum, sana dert olduysa da git sen konuş" der çekilirdim. Politik olaylara hiç giremem, anasının tanasının saçma triplerine dengeyi tutturamayacak, aksine beni sorgulayacak-kendimi suçlu hissettirmeye oynayacak kocayı da postalarım.

Merhabalar,

Demekki görüşsenizde samimi olsanızda her an darılmaya ve tavır almaya bişeyler bulacak türden insanlar. Baştan darılmaları iyi olmuşki ne olduklarını görmüşsünüz en başından. Buna göre mesafenizi koyun selam-selam. Bırakın soğuk bilsinler

X