Görümcemin müstakbel kayınvalidesi

ah annem hep öyledir senelerdir onun istekleri peşinde koştuk diyormuş

O zaman görümce o kredi kartı borcuna ortak olmayacak. Kayınpederle nişanlı beyin ortak borcu olsun artık o. Görümce iy niyet göstergesi olarak nişan masraflarına ortak olmaya çalışmış ama karşı tarafın tepkisi öyle olmamış. Bunu nişanlısına açıkça söyleyebilmeli.

Onun dışında eltisine yenge mi dicek abla mı yoksa ayşe mi eltiler arasındaki mesele. Ben bana yenge ya da abla denmesini istemem3 yaş için. Benim müstakbel elti 8 yaş küçük benden hadi abla diyor ses etmiyorum da normalde sevmem.

Geri kalan basit laf sokmaları tolere edebilir ama para meselesi önemli dediğim gibi. Onun çözümünü bulsun.

Görümcemle 2 saattir telefonda konuşuyorduk iftar vakti gelince kapattık açıkçası ne diyeceğimi bilemedim ben ne tavsiye vereceğimi de 😥 Görümcem c.tesi yasakları çıkmadan önce nişanlandı her şey gayet güzeldi aslında ama her şeyi içine atmış 1 buçuk 2 ay önce aile tanışması olmuştu görümcem çay ikramı yapmış mutfağa döndüğünde müstakbel kayınvalidesini arkasında bulmuş kadın biraz gülümser biraz alaycı bir tavırla bu çay soğuk ısınınca doldurursun demiş bardağı tezgahın üzerine bırakmış gitmiş ilk defa geldiği evde bunu demesi zoruma gitti ama ses etmedim dedi.Kendisinden 3 yaş büyük eltisi varmış ona yenge demiyormuş ismiyle hitap ediyormuş k validesi eltine yenge de diye kızı darlayıp nişanlısını fitliyormuş yenge demiyor diye.Nişan alışverişinde hangi mağazaya gitseler k.valide hanım kendine de bir şeyler almış borçları bir ödeyecekler diye nişanlısının kredi kartından yapmışlar alışverişi görümcem her ay nişanlısına para verip bitireceklermiş ben k.valideme de abiye almak eşarp almak zorunda mıyım kartla alınıyor ama her işin içinde yok zamanda evine tadilata kalkışmış sırf zevkine yok yerden masraf çıkarıp nişanlıma ağlanıyor onu isterim bunu isterim diye diyor benden fikir istedi ne diyeceğimi bilemedim ahh benim ahım senden çıkıyor annen bana ettiğini sende buldu dememek için kendimi zor tutuyorum.Diyor ki ileride sorun yaşar mıyız sence içini çürütmemek için polyannacılık oynadım ama nedir sizce görünen ? nasıl engel olabilir ? Kayıvalidemlere anlatamıyormuş sen kendin istedin kendin nişanlandın diyecekler diye
Kv bas bas bağırıyor sana gün yüzü göstermeyeceğim diye! Bence adam çok ama çok aklı başında ve aileyi susturup eşini onlardan uzak tutacak bir tip değilse (ki öyle olsa kadın bunları yapamazdı!) yol yakınken vaz geçsin derim. Hoppa

Görümcene söyle Kk ye üye olup buraya yazsın derdini 🤭 Sen aradan sıyrılmış olursun hemde yorumlara göre bir fikir oluşturur.

Bence kayınvalide gelin probleminin sorumlusu eştir. Eş o dengeyi kuracak. Benim kayınvalidem inanılmaz despot bir kadındı. Eşim başlarda konduramadı. Baktı kadın sürekli bana laf sokuyor, düşmanca hareket ediyor bıçak gibi kesti iletişimi. Geçenlerde kayınvalidem vefat etti. Eşime sordum “vicdan azabı çekiyor musun” diye. “Ben 38 yaşında zar zor evlendim. Kendi mutlu olamadı. Benim mutluluğuma mani olamazdı” dedi. Eşim anneci olsaydı şu an evli olmazdık.

Ne kadar iki yüzlüsünüz. Size acıdım. İki saat derdini dinlediğiniz görümcenizin konusuna üzülmüş gibi yapıp buraya koyunu oh olsun diye açmışsınız resmen. Burda da milleti kandırmaya çalışıyorsunuz ponçik ponçik görümceye üzüldüm konusu. Tamam inandık inandık. Çok üzüldünüz(!) kına yaktığınıza eminim ama ispatlayamayam. Niye demediniz yüzüne içinizdeki o kapkara düşünceleri? Yemedi demi?
Velev ki öyle peki bundan ne çıkarım olacak ? Görümcem üzülünce ne olacak ne işime yarayacak mesela anlatır mısın ? Kimseye ponçik gözükme derdinde değilim zamanında kv sini evden kovdu diye linçlendiğim oldu o zaman bile aman minnoş görüneyim derdinde değildim şimdi hiç olmam

zaten bir eksik bir fazla bunlar yaşanıyor ,melek kv. Yok. Kaybedecek neyi varki kv. Bir çemkirecek pıstırıcak yada ezilen olacak.ben olsam yenge diyeceksin dediğinde canım isterse derim derdim ,inadına kv. İsmiyle hitap etmeye başlardım.oğlunuda doldurursa doldursun,onunda eli armut toplamıyo ya o da doldursun😂hele o çay muahbbetinde asla o çayı doldurup getirmezdim.beklesin dursun size ısınınca getirceğim der dakikalarca bekletirdim.birde sürekli ailesini övsün öyle olmasalar bile övsün,hep desinki annem bana çok düşkündür,babam beni çok sever üzülmeme dayanamazlar karşı taraf sahipsiz ,mecbur sanmasın.

Bence kayınvalide gelin probleminin sorumlusu eştir. Eş o dengeyi kuracak. Benim kayınvalidem inanılmaz despot bir kadındı. Eşim başlarda konduramadı. Baktı kadın sürekli bana laf sokuyor, düşmanca hareket ediyor bıçak gibi kesti iletişimi. Geçenlerde kayınvalidem vefat etti. Eşime sordum “vicdan azabı çekiyor musun” diye. “Ben 38 yaşında zar zor evlendim. Kendi mutlu olamadı. Benim mutluluğuma mani olamazdı” dedi. Eşim anneci olsaydı şu an evli olmazdık.
tabii ki erkek dengeyi sağladıktan sonra kimse araya giremez

zaten bir eksik bir fazla bunlar yaşanıyor ,melek kv. Yok. Kaybedecek neyi varki kv. Bir çemkirecek pıstırıcak yada ezilen olacak.ben olsam yenge diyeceksin dediğinde canım isterse derim derdim ,inadına kv. İsmiyle hitap etmeye başlardım.oğlunuda doldurursa doldursun,onunda eli armut toplamıyo ya o da doldursun😂hele o çay muahbbetinde asla o çayı doldurup getirmezdim.beklesin dursun size ısınınca getirceğim der dakikalarca bekletirdim.birde sürekli ailesini övsün öyle olmasalar bile övsün,hep desinki annem bana çok düşkündür,babam beni çok sever üzülmeme dayanamazlar karşı taraf sahipsiz ,mecbur sanmasın.
bizimki biraz gaza gelse çemkirir de işte fitleyen ben olmak istemedim

Kv bas bas bağırıyor sana gün yüzü göstermeyeceğim diye! Bence adam çok ama çok aklı başında ve aileyi susturup eşini onlardan uzak tutacak bir tip değilse (ki öyle olsa kadın bunları yapamazdı!) yol yakınken vaz geçsin derim. Hoppa
biraz parçaları birleştirse arkasına bakmadan kaçar

O zaman görümce o kredi kartı borcuna ortak olmayacak. Kayınpederle nişanlı beyin ortak borcu olsun artık o. Görümce iy niyet göstergesi olarak nişan masraflarına ortak olmaya çalışmış ama karşı tarafın tepkisi öyle olmamış. Bunu nişanlısına açıkça söyleyebilmeli.

Onun dışında eltisine yenge mi dicek abla mı yoksa ayşe mi eltiler arasındaki mesele. Ben bana yenge ya da abla denmesini istemem3 yaş için. Benim müstakbel elti 8 yaş küçük benden hadi abla diyor ses etmiyorum da normalde sevmem.

Geri kalan basit laf sokmaları tolere edebilir ama para meselesi önemli dediğim gibi. Onun çözümünü bulsun.
zaten mobilyaya bile ortak olmuş normalde erkek tarafı alır ama durup dururken ben de yardım edeceğim diye tutturdu kendi çeyiz borcu dururken belki de baskı yaptılar bilmiyorum

Canim annesinin yaptıkları kızından çıkıyor olabilir belki ama kızın suçu yoksa ben olsam tabi yüzüne vurmazdım ama ayrıl demezdim belki ama tablo neyse onu söylerdim,çünkü sana güvenip sana anlatabilmiş demekki seni kendine yakın görmüş.Ona fikrimi anlatıp bunu annesiyle konuşmasını annesinin onu daha guzel yönlendireceğini söylerdim.Nolursa olsun polyannacilik oynayıp kötüyü güzel gösterme yazık tecrübesiz ve bilmiyor ama bu ufak gibi görünen pürüzler ilerde kat kat artıp önüne gelecek büyük sorunlar haline dönüşecektir..Sana zararı olmamış bir görümce var nihayetinde,birak kayinvalidenin sana yaptığı ne varsa Kayinvalidenden çıksın ben üzüldüm kıza açıkçası
ben de görümcem üzülsün istemem açıköası ne yapacağımı bilemediğim için açtım bu postu hem çok müdahil olmak istemiyorum hem de üzülmesini istemiyorum

Kv parayı oğlundan istiyor burda kvlik bir şey yok nişanlısı olan kişi düşünmeli bunu. 3 yaş büyük birine de yenge diye dayatmak yok teyze desin yani. Görümceniz zamanında size çektirmiş mi? O zaman hiç karışmayın, Allah'ın adaleti deyip kenara çekilin her şey olacağına varsın. Çünki bir söz söylerseniz ayrılığa kadar gelirse onlar melek olur, arayıbozan kıskanç gelin siz olmakla kalırsınız.
heh işte iyi niyetliyken kötü olmak istemem

çok zor bir kv ve akraba ilişkileri süreci bekliyor gibi görümcenizi,
neyi isteyip neyi istemediğini nişanlsıyla açık açık konuşmalı, her yere her alıverişe kv gitmesine gerek yok ki.
ülkem k valideleri her alışverişte olmak istiyorlar sadece alışveriş değil her şeyin içinde

X