Gorumcenin oğlunun sünnetine takı ne verdiniz?

Rockeropt

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
134
150
O zaman konudaki derdiniz durumunuzun olmaması değil
Direkt götürmek istemiyorum deseniz daha açıklayıcı benim için

Çocuk konusuna gelince
Bence siz de götürerek hata yapıyorsunuz
Kim ayıplarsa da ayıplasın
Annesi veya babası yanında olmayan bi çocuğu asla yanıma almam
Allah korusun bi şey gelse başına o sorumluluğu istemem yani
Ayıplayan varsa alsın kendi götürsün
Bana da bu düşünce çok bencilce geliyor. Çocukken kardeşim hasta olduğu için annem hep hastaneydi babam da işte. Amcalarım da sizin gibi düşündüklerinden herhalde hiç ilgilenmediler, bir yere götürmediler ben de evin içinde çok yalnız ve mutsuz büyüdüm. Konuşabilen kendisi yiyebilen tuvaletini yapabilen bir çocuğu arada bir yerlere çıkartmak zahmet veren bir olay değil.

giggles

Shady's back.🥴
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
9.126
37.297
Bana da bu düşünce çok bencilce geliyor. Çocukken kardeşim hasta olduğu için annem hep hastaneydi babam da işte. Amcalarım da sizin gibi düşündüklerinden herhalde hiç ilgilenmediler, bir yere götürmediler ben de evin içinde çok yalnız ve mutsuz büyüdüm. Konuşabilen kendisi yiyebilen tuvaletini yapabilen bir çocuğu arada bir yerlere çıkartmak zahmet veren bir olay değil.
Olay zahmeti değil
Kimseyi sırtımda götürmüyorum sonuçta
Ama Allah korusun başına bi şey gelse
Mesela bi yere düşer, boğazına bi şey kaçar gibi
Kimse eğlendirmeye götürmüşsün Allah razı olsun demez
Ben de o suçluluk duygusunu hayatım boyunca yaşamak istemem doğrusu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-12-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 55 gün kaldı.

Bebeğiniz inanılmaz bir hızla büyümeye devam ediyor. Bebeğinizin boyu yaklaşık 29-31 cm oldu. Kısaca klasik bir cetvel kadar oldu :) Bebeğinizin ağırlığı ise yaklaşık 1700-1900 gr arasında. Bu hafta bittiğinde bebeğiniz yaklaşık 1 cm. daha uzamış olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

AbsolutPromise

perfectly imperfect
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
6.603
25.916
Eren'e üzüldüm. Çocuk yaşta bir suçu günahı yok ama en az annesi kadar antipatik. Muhtemelen de ona benzer biri olup çıkacak. Hiç tanımadığım bir çocuğa gıcık oldum resmen.

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
7.848
27.879
Mavi görümcen bir şey dedi mi

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.