Göz Çevresi Bakımı Göz Altı Yağ Bezeleri

BitkiCell

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
74
50
40
Selam kızlar, 1 yıl kdr olmuştur belki, tam göz altımda küçücük yağ bezesi oluşuverdi. Sıkmayı ya da patlamayı hiç denemedim fakat gittikçe büyümesinden veya başka bezelerin de oluşmasından çekinmekteyim. İnternette birçok araştırma yaptım, genel kanı fazla yağlı tüketmek üzerine ama bildiğiniz başka bilgiler ya da başına gelen var ise dinlemek isterim çünkü çok yağ tüketen biri olduğumu söyleyemem.

Göz kenarimda yag bezesi oluşmustu böyle et ben gibi.Ben sigil ilaci kullandim (oje gibi) 1 kere sürdüm fena yaktı sonra 1 hafta içinde düşürdü.Bilmiyorum sizin ki tehlikeli yerde ama ben denedim oldu

Evet maalesef tam göz çukurumun içinde, çokta hassas tedirgin oluyorum hiçbirşey yapamıyorum. Çok teşekkür ederim, olmadı bir eczacıya danışayım..

Merhaba.
Ust kirpik dibimde 2 tane tam belki olmayan yağ bezesi cikmis benim de.
Normalde rahat durmam oynarim da oynanacak yerde degil.
Sirke veya aloe veranin gecirdigini okudum internette,bilen var mi kizlar?

Ben bir ara günlük düzenli aloe vera sürüyordum ama, geçirdiğinee şahit olmadım belki de o dönemde yoktu yağ bezem bilemedim şimdi 🤔 tekrar başlarım kullanmaya olmadı, nede olsa ev aloe vera bahçesi gibi 😬

Ben bir ara günlük düzenli aloe vera sürüyordum ama, geçirdiğinee şahit olmadım belki de o dönemde yoktu yağ bezem bilemedim şimdi 🤔 tekrar başlarım kullanmaya olmadı, nede olsa ev aloe vera bahçesi gibi 😬
Ya bende de saksida kocaman var ama kullanmak cok zor geliyor.
Beze buyumedi gibi.
Ama ust kirpik dibimde bi kabariklik var yine de
Cok yakindan gorulebiliyor.
Sonrasinda tam goz pinarima yakin yerde asiri minik cikti o hala duruyor bir sey yapamiyorum da.

Kullandigim krem yagli geldi herhalde.

Hayır ben krem falan da kullanan bi karı olmadım hiç, cildim de kurudır üstelik, yağı nerden buldu da fırtladı bilemedim..

Dediğin gibi büyümüyor neyse ki 🙏 ama her sabah yüzümü yıkarken çapak sanıp tırnağı bi takıyorum, hala alışamadım 🤦🤦🤦

X