Göz kapağı düşüklüğümde plexr mi ameliyat mı

yusravera

Guru
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2012
270
9
Arkadaşlar merhaba 36 yasındayım ama goz kapagı dusuklugunu cok önceden berı yasıyorum, genc yastan ıtıbaren yani.
Daha sonra goz cevremde kas sorunu oldugu ogrendım, sag gozumde o taraf bıraz daha dusuk dıgerıne gore.
Genel ıtıbarıyle ıkısınde de mevcut, cok uzun zamandır arastırıyorum gıttıgım plastık cerrah plexr onerdı.
Cogu kısı gecıcı yazmıs plexr için, tum forumu okudum bu konu hakkında arada memnun oldugunu soyleyen cıkmıs.
Sımdı reklam hesapları da olabılıyor nasıl dogru bır karar alırım artık goz kapagı agırlık yorgunluk uyku bas agrısı yapıyor acılen cozum bulmam gerekıyor.
Tecrubelı arkadaslar deneyımlerını bu baslıkta paylasırsa sevınırım.
Istanbul ıcı doktor tavsıyenızı beklıyorum.

Selam, benim kardeşimde vardı aslında önemli bir rahatsızlığın habercisi olabilir myasthenia gravis için test yaptırın kesnlikle.. Bazı insanlarda yayılaibliyorken bazılarında sadece göz myasthenia'sı olarak kalabiliyor.

Kardeşimdekine gelince estetik operasyon oldu şu an rahat..:KK51:

Selam, benim kardeşimde vardı aslında önemli bir rahatsızlığın habercisi olabilir myasthenia gravis için test yaptırın kesnlikle.. Bazı insanlarda yayılaibliyorken bazılarında sadece göz myasthenia'sı olarak kalabiliyor.

Kardeşimdekine gelince estetik operasyon oldu şu an rahat..:KK51:

Tskler cnm ben de dr bulamadıgı halde kı kac dr a gıttım netten arastırarak buldum kendı teshısımı ve emg talep ettım.
sag gozde cıktı dedıgın gıbı myanstenı.
sadece gozde mı yoksa tum vucutta mı kardesının.
ayın 27 sınde capada randevu aldım oraya sevk edıldım ama goz kapagının da caresını bulmam lazım yorgun hıssettırıyor cok ılerı boyut degıl ama rahatsız oluyorum.
Kardesınız ne yaptı onun ne cıktı tum vucut mu goz mu myastenıası.
Gozu nerde oldu olexr mı amelıyat mı :)

Yaklaşık 6 ay önce göz kapaklarıma ve çevresine plexr yaptırdım.Başlangıçta sonuç alıyormuş gibi görünse de altı ay içinde göz kapaklarım eski haline döndü.Tekrar yaptırmayı düşünmediğim için başka bir çözüm arıyorum ben de...

Bulursam yazarım, siz de bulursanız yazın lütfen...
Kesınlıkle dusunuyorum yazmayı arastırma cok buyuk ugras kac gundur ısım gucum aksadı basım agrıdı arastırmaktan cok yoruldum ki bu keyfı estetık degıl saglık zorunlulugu onyuzden yazarım ıns

Arkadaşlar merhaba 36 yasındayım ama goz kapagı dusuklugunu cok önceden berı yasıyorum, genc yastan ıtıbaren yani.
Daha sonra goz cevremde kas sorunu oldugu ogrendım, sag gozumde o taraf bıraz daha dusuk dıgerıne gore.
Genel ıtıbarıyle ıkısınde de mevcut, cok uzun zamandır arastırıyorum gıttıgım plastık cerrah plexr onerdı.
Cogu kısı gecıcı yazmıs plexr için, tum forumu okudum bu konu hakkında arada memnun oldugunu soyleyen cıkmıs.
Sımdı reklam hesapları da olabılıyor nasıl dogru bır karar alırım artık goz kapagı agırlık yorgunluk uyku bas agrısı yapıyor acılen cozum bulmam gerekıyor.
Tecrubelı arkadaslar deneyımlerını bu baslıkta paylasırsa sevınırım.
Istanbul ıcı doktor tavsıyenızı beklıyorum.
Benim de tek gözüm diğerine göre daha düşük, şimdilik botoksla idare ediyorum ama elbette rahatsız ediyor. Plexrle ilgili olumsuz yorumlar okumuştum, bence ameliyat en etkili ve kesin çözüm olacaktır.

Benim de tek gözüm diğerine göre daha düşük, şimdilik botoksla idare ediyorum ama elbette rahatsız ediyor. Plexrle ilgili olumsuz yorumlar okumuştum, bence ameliyat en etkili ve kesin çözüm olacaktır.
Hala bısı yaptırmadınız yanı ılgılı konuda yorumunuz vardı da

Tskler cnm ben de dr bulamadıgı halde kı kac dr a gıttım netten arastırarak buldum kendı teshısımı ve emg talep ettım.
sag gozde cıktı dedıgın gıbı myanstenı.
sadece gozde mı yoksa tum vucutta mı kardesının.
ayın 27 sınde capada randevu aldım oraya sevk edıldım ama goz kapagının da caresını bulmam lazım yorgun hıssettırıyor cok ılerı boyut degıl ama rahatsız oluyorum.
Kardesınız ne yaptı onun ne cıktı tum vucut mu goz mu myastenıası.
Gozu nerde oldu olexr mı amelıyat mı :)
Canım EMG çekildi kardeşimde myastenia çıkmadı ama pek çok sebebi olabiliyormuş göz kapağı düşüklüğünün(yağ tabakası, deri kalınlığı dış etkenler vs). Ona önce (mezuniyeti çok yakın olduğu için) botoks yaptılar 15 gün sonra da operasyon geçirdi şu an memnun. Ancak myasthenia varsa sürekli takip ettirmeni tavsiye ederim.

Canım EMG çekildi kardeşimde myastenia çıkmadı ama pek çok sebebi olabiliyormuş göz kapağı düşüklüğünün(yağ tabakası, deri kalınlığı dış etkenler vs). Ona önce (mezuniyeti çok yakın olduğu için) botoks yaptılar 15 gün sonra da operasyon geçirdi şu an memnun. Ancak myasthenia varsa sürekli takip ettirmeni tavsiye ederim.

Tsk sag gozdekınde cıktı sımdı tum vucuda bakılcak dr u kımdı ıstanbuldaysa ısmını ozelden yazar mısın amelıyat sonucu gozu kapanmayan oluyormus dıkız ızı kalan potluk olan eskıye donen komplıkasyon olmaması ıcın dr arastırıyorum

Hala bısı yaptırmadınız yanı ılgılı konuda yorumunuz vardı da
Yazdığım gibi Botox yaptırıyorum düzenli olarak, idare ediyor. En son da vitamin detox yaptırdım, o da tüm yüzü gerdi kaşlar kalktı. Yaş 40a kadar ciddi bir şey yaptırmam. Yaptıracak olursam da Bella eyes diye bir yöntem var ameliyat, onu yaptırırım. Plexr yaptırmam çünkü iz kalma riskini göze alamam.

Yazdığım gibi Botox yaptırıyorum düzenli olarak, idare ediyor. En son da vitamin detox yaptırdım, o da tüm yüzü gerdi kaşlar kalktı. Yaş 40a kadar ciddi bir şey yaptırmam. Yaptıracak olursam da Bella eyes diye bir yöntem var ameliyat, onu yaptırırım. Plexr yaptırmam çünkü iz kalma riskini göze alamam.

Benım 36 senın kac yas
O yontemı ılk kez duydum
Turkıyede ıyı yapan dr var mı ısım olarak bıldıgın

Vıtamın detoxu nerde yaptın cnm ıstdamısın benım de yuz gevsedı , botox kas kaldırmıyor benım botoxu nerde yaptırdın

Benım 36 senın kac yas
O yontemı ılk kez duydum
Turkıyede ıyı yapan dr var mı ısım olarak bıldıgın
Resımlerı gırdum goz cevrenıze de yaptılar mı goz kapagına ve goz altına vıtamın, etkısı ne kadar kalıcı oldu ve kac gune cılt duzelıyor ıslerımızı ona gore ayarlıyalım

Resımlerı gırdum goz cevrenıze de yaptılar mı goz kapagına ve goz altına vıtamın, etkısı ne kadar kalıcı oldu ve kac gune cılt duzelıyor ıslerımızı ona gore ayarlıyalım
37ye yeni girdim ben de. En son Nihat Dik’e Botox yaptırmıştım sonuç çok iyiydi ama etkisi kısa sürdü. Sonra da vitamin detox yaptırdım hala etkileri sürüyor. Göz çevresine yapılmıyor ama cilt soyulunca gerilmiş oluyor. Cildin soyulması birkaç günü buluyor. Konularımda ayrıntılı yazıyor oradan okuyabilirsin.

X