Göz kapağı estetiği ameliyatım ( Prof Dr Sevim Çakmak)

Günaydın, bugün 5 günüm, gayet iyiyim, Dr da gelişmeleri beğeni, haftaya salı dikişler alınacak inşallah
cok gecmis olsun harika olmus. Size iki soru sorucaktim sakincasi yoksa, birincisi bu yara izleri ne kdr belirgin kaliyor goz kapaginda? Eminim cok hafif belli belirsiz olacaktir ama aklima takilan bir soru. Ikincisi de Meme diklestirme oldugunuzu soylemissiniz. Zor bir maleiyatmiydi? Cok agri sizi oluyor m?Ben goguslerime kist vs muayenesi bile yapamayacak kdr dokunamiyorum, fiziksel hassasliktan dgil de bi garip geliyor anlatamadim haha :)

cok gecmis olsun harika olmus. Size iki soru sorucaktim sakincasi yoksa, birincisi bu yara izleri ne kdr belirgin kaliyor goz kapaginda? Eminim cok hafif belli belirsiz olacaktir ama aklima takilan bir soru. Ikincisi de Meme diklestirme oldugunuzu soylemissiniz. Zor bir maleiyatmiydi? Cok agri sizi oluyor m?Ben goguslerime kist vs muayenesi bile yapamayacak kdr dokunamiyorum, fiziksel hassasliktan dgil de bi garip geliyor anlatamadim haha :)
Şu anda 40 gün oldu göz kapağı ameliyatı, oldukça hafiflediler, 6 ayda tam sonuç olur. Yara izi biraz kalacak ama şu anda bile belirgin değil, arada kalıyor, belli olmuyor. Meme dikleştirme zor değildi, hatta Dr bile böyle rahat geçirdiğime şaşırdı, çok istemek ile alakalı bir şey. Burada yazdım, muayenede tüm doktorlar hassasiyetinizi göz önünde bulunduruyor, sıkıntı olmaz, geçmiş olsun 🌿

İnstagramı heykellerle dolu doktor (karnımda yag yoktu, sarkma cok azdı dediğine göre belki deri yetmeyecekti t kesi olacaktı) ama israrla bunlar gibi taş gibi olur muyum diye sorunca pek olmaz ama güzel olur vs vs diyiverdi. Ben bilincli hastayım benim gibiler hayal satan doktorların cok sevmedigi tipler oluyor. Ben son kertede artık prosedürü adam gibi uygulayan deneyimli ve gercekci doktorlardan başkasına inanmam. Ha üst üste iki üç kere revizyon olursan sonunda ya heykel ya da maskara olursun o ayrı. Bursa’da bir doktor var, mesela bence o da cok iyi bir doktor instagramdan konuştuk sadece ama cok güzel yönlendirdi beni, instagramlara bakmayın elinize istediginiz vucudu gösteren fotografla gidin doktora bu olur mu olmaz mı diye sorun demişti ki ben sonradan anladım ne demek istiyor. Benim doktorumun instagram sayfası yok mesela:KK66:)
Sinsirella senin dr un kim?

Geçmiş olsun çok güzel olmuş sonuçlar.Siz üst göz kapağı düşüklüğü için ameliyat oldunuz değil mi
Yağlar alttan mı alındı
Ben de göz altı torbalarım için araştırma yapıyorum.Tavsiye eder misiniz
Bu konuda fatih atmaca'yı tavsiye edebilirim

Herkese merhaba,
Bu sabah saat 10'da, uzun zamandır istediğim göz kapağı ameliyatımı oldum, oldukça yağlı ve sarkmış göz kapaklarım vardı, sol tarafım 1 saniye kadar geç kapanıyordu. Benim derim hem çok ince hem de çok kalitesiz olduğu için çok dikkatli olmak zorundaydım. Ayrıca 15 gün önce meme dikleştirme ve kol germe ameliyatı olmuştum. Gelelim detaylara... Öncelikle estetik cerrah yerine, pitosiz ve tümörlü gözlerde uzmanlaşmış ayrıca çocukları da ameliyat edebilen bir doktoru tercih ettim. Sorunlu, travmatik gözlerle yada çocuklar gibi zor hastalarda başarıl olan bir doktor, kolay gözü ameliyat eden bir doktora göre daha iyi sonuç verir diye düşünüyorum. Günde 4 göz kapağı ameliyatı yapıyor, bu yüzden ayda 1 tane yapan plastik cerraha göre daha tecrübeli. Hem burada okuduğum kadarıyla, plastik cerrahi mağduru oldukça fazla. Hele forumda okuduğum bir kaç kadın var ki, inanın şifa bulmaları için dua ettim. Göz doktoru, gözün yapısını daha iyi bilir. Benim 3 büyük korkum vardı.
1.kornea çizilmesi ve kör olmak
2.göz kapağının fazla alınması ve kapanmaması
3. Yüz felci (çok hafif) geçirdiğim için asimetri olması ki zaten yüzüm normalde de asimetrik.
Doktor hanımı instagram da buldum, pek çok ameliyatını detaylı inceledim. Bir şey dikkatimi çekti, göz kapağını alıyor ama kaş altını çok deşmiyor yani kaş altı biçimli kalıyor. Perşembe konuştum, cumartesi için OK dedik. 3000 TL ödedim 2 göz için.
Kendisi badem göz estetiği de yapıyordu ama resimlerime bakınca, göz yapımın güzel olduğunu, benim badem göze ihtiyacım olmadığını, sadece fazla derinin alınması gerektiğini söyledi ve badem gözü yapmayı kabul etmedi. Bu benim hoşuma gitti çünkü üste para verecektim, daha fazla kazanacaktı ama yinede kabul etmedi ve etik kurallara bağlı kaldı. Önce muayenehanede görüşme yapıldı, dosyam açıldı, sakinleştirici hap verildi ve anestezik krem sürüldü, hastaneye kadar etkisini göstersin diye. Hastane çok yakındı, beraber gittik. Ameliyat özel Ataköy hastanesinde yapıldı, tüm ekip kadındı ve çok neşeli ve yardımsever bir ekipti, kendimi prenses gibi hissettim. Hem sohbet ederek hem de sakin sakin ameliyatı yaptı hatta gözümün kenarında ki beni bile aldı. Gözümün çizilmesi, iğne yapılması, ameliyat falan toplansa 1 saat sürdü. Ameliyat biter bitmez resim çekildi, benim cildim zaten incecik olduğundan orada şişip morarmaya başladı, buz verdiler. Doktor Sevim Çakmak, her gün fotoğraf çekip bize atacaksın, 2 gün her saat başı 15 dakika buz koyacaksın çok önemli dedi. Eşim beni aldı, eve geldik, şimdi paylaşacağım fotolar eve geldiğim an ile şu an arasında ki 10 saat içinde saat başı, buzdan sonra çekilmiş resimler. İlk 3 saat yanma ve batma vardı ama geçti, şimdilik gerginlik var, ağrı kesici içtim ama ağrım kesildi, en güzeli göz kapaklarımı kapatabiliyorum, şükür, en çok bundan korkuyordum
Doktor hangi şehirde acaba

Haklisiniz kizlar dikis atma yontemi cok onemli benim ilk goz kapagi ameliyatim da ki dikisler alinan dikislerdi ve sonradan iz kaldi ve su iki haftaki ameliyatim daki eriyen dikisti ama ikiside oyle tek tek dugumlu dikis degildi sadece bi ucunda dugum vardi cekip aldi bu eriyen dikisteki dugumu de gordum kendi dustu bakin resim atiyorum ilk ameliyat ustteki resim hemen dikis alindiktan sonra cekildi altakki resim de iki hafta once ameliyatim dan eriyen dikisli olan ben katoron bi kere surdum gozumu yati ve bi daha surmedim su an sadece scar iyilestirici eczaneden krem aldim onu suruyorum ara sira ki aslinda gerek oldugu sanmiyorum..
Doktorunuz kim

Tsk ederim canim
Agri sizi yok sadece 20 gun suren biseyden bahsetmek istiyorum.. yan yatinca hani gelin topuzu yaptirirsin ya eskiden tel tokalar batar ya iste o yuzden yan yatamiyosun ama bugun rahat uyudum her yone donebildim🧿
Biraz sislik var bugun cektim resim yolluyorum sana masallah diyorum kendime 🙈hemen iyilestim
Zekeriya kula mi yaptırdınız yüz gerdirmeyi. Bana da bı resim atar mısıniz

Merhaba bu ameliyati gercekten arastiran ve olmak isteyenlere resim ginderiyorum aslinda eski konulariniza baktim ama sizin sanirim bu ameliyata ilginiz yok gibi.. haliyle yuz oldugu icin secici oluyorum bu konuda cunki ailemden cevrelden gizli ameliyat oldum tanidigim cikabilir forumda diye korkmamak elde degil 🙈
Dr um zekeriya kul ama eger gercekten dusunuyirsaniz ameliyat olmayi o zaman gonderrim🥰
Lütfen bana da yollar mısınız. Bende deli gibi araştırma içerisindeyim

Kızlar merhaba ben Şubat ayında endoskopik şakak germe yüz germe ve göz kenarlarını kaldırma operasyonu oldum ancak alt göz kapaklarım aşağı düştü ve sonra ikinci kez operasyon oldum 3 ay sonunda bu sefer yine endoskopik yapılacak sanıyordum ama ameliyat anında göz kenarlarımdan yapıldığını anladım moralim bozuldu ama yapacak bişey yoktu sonuçta gözlerimin düzelmesini istiyordum işlemden 1 hafta sonra dikişlerim alındı ve bi gözüm nerdeyse düzelmiş ama diğeri hala aşağı dönüktü onun üstüne muayenehanede bi işlem daha yapıldı ama hala düzelmiyor intiharın eşiğine geldim ne olur bana yardım edin göz kenarlarımı birleştirecek bi doktor var mı bildiğiniz Allah rızası için yardım edin

Kızlar merhaba ben Şubat ayında endoskopik şakak germe yüz germe ve göz kenarlarını kaldırma operasyonu oldum ancak alt göz kapaklarım aşağı düştü ve sonra ikinci kez operasyon oldum 3 ay sonunda bu sefer yine endoskopik yapılacak sanıyordum ama ameliyat anında göz kenarlarımdan yapıldığını anladım moralim bozuldu ama yapacak bişey yoktu sonuçta gözlerimin düzelmesini istiyordum işlemden 1 hafta sonra dikişlerim alındı ve bi gözüm nerdeyse düzelmiş ama diğeri hala aşağı dönüktü onun üstüne muayenehanede bi işlem daha yapıldı ama hala düzelmiyor intiharın eşiğine geldim ne olur bana yardım edin göz kenarlarımı birleştirecek bi doktor var mı bildiğiniz Allah rızası için yardım edin

X