Göz kapağı estetiği ameliyatım ( Prof Dr Sevim Çakmak)

Zorlu bir yol

Artık önümüzdeki maçlara bakacağız.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
330
181
Canım keloid başka şey. Kabarık yara izi de keloid değil. Keloid dokununca çok acır yanma hissi olur. Yara izinin dışına taşan kırmızı et parçası görüntüsünde olur. Yara izi farklı bir şeydir.
Tesekkurler, benimki keloid degil o zaman, benimki kabarık yara izi, şuanda açık sarı renkte

Zorlu bir yol

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
330
181
Göz kapaklarimda zaten 1 sene sonra düştü, bizde genetik :KK43:
Ben tekrar düşünüyordum bu ameliyatı olmayı ama şimdi endoskopik şakak germe ameliyatını araştırıyorum.
Kaşıda kaldırıyorlarmış bu ameliyatta.
Sizin bir bilginiz varmı bu ameliyat hakkinda acaba?

filizce81

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2021
3
6
39
Sevim hanımı ben de buradan öğrendim ve ikna oldum gibi.Siz de gidip operasyon yaptırırsanız paylaşır mısınız.Deneyimler her türlü bilgiden daha kıymetli çünkü
Göz kapağı estetiği konusunda endişelenmenize hiç gerek yok içiniz ferah olsun. Bende 8 Nisan da üst kapak estetiği yaptırdım. Hem sarkma hem asimetri bozukluk hemde yağ fıtıklaşması vardı. 1 saatlik lokal bir operasyon. Sıfır ağrı... Sadece ilk 4-5 gün şişlik ve morarmalar oluyor. Şu an mesela dikkatli bakılmadıkça izler anlaşılmıyor. Fiyat konusu değişkenlik gösteriyor. Devlet hastanesindeki bir doç. tanıdık 5-6 bin civarı fiyat vermişti. Netten aradığım özel hastaneler 10 bin fiyat verdi. Ben Özel Avrasya Hospital da karar kıldım. Çünkü ameliyat hemşiresi 20 yıldır estetik ameliyatlara giren bir tanıdığımdı. Onun referansı önemliydi benim için. Ben tanıdık olduğu için 7 bin TL' ye yaptırdım. Ama bitişik komşum geçen sene 2,5 bin TL ye yaptırmış. Lakin üzülmesin diye söylemiyorum yanlış yerden kesi attıkları için kaşında 1,5 cm altta ay gibi dikiş izleri çok kötü duruyor. Benim ki mesela efsane gibi oldu🥰 Ek dosyada öncesi ve sonrasını incelersin !
20210424_140225.jpg
IMG_20210418_011611.jpg
IMG_20210417_160457.jpg

filizce81

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2021
3
6
39
Merhaba, ben gözden şükür memnunum. İzler silikleşti bile. İz kalmaması ve dikişler iyi kaynasın diye, hiç güneşe çıkmadım, hiç su değdirmiyorum, tuz, şeker ve karbonhidratı bıraktım, bu diğer ameliyat dikişleri içinde geçerli, sürekli nemli tuttum, kurutmadım. Dikişler alındıktan sonra da güneşe çıkmayı düşünmüyorum ve bildiğim kadarıyla sıcak su ile yıkanmak 2 ay yasak, ılık su ile yıkanmak lazım. Çok geçmiş olsun 🌺🌿🌺🌿
Bende sizinle aynı dönemde üst göz kapağı ameliyatı oldum. Bende çok memnunum. Dikkatli bakılmadıkça izler belli olmuyor. Dediğiniz gibi sıcak suyla temas ettirmiyorum. Doktorum sıcak suyla banyo seviyorsan çıkışta yüzüne soğuk su tut dedi. Hamdolsun hiçbir sıkıntı yaşamadım.

ChAneL81

❤️❤️❤️❤️
Pro Üye
18 Eylül 2014
4.267
5.948
Göz kapağı estetiği konusunda endişelenmenize hiç gerek yok içiniz ferah olsun. Bende 8 Nisan da üst kapak estetiği yaptırdım. Hem sarkma hem asimetri bozukluk hemde yağ fıtıklaşması vardı. 1 saatlik lokal bir operasyon. Sıfır ağrı... Sadece ilk 4-5 gün şişlik ve morarmalar oluyor. Şu an mesela dikkatli bakılmadıkça izler anlaşılmıyor. Fiyat konusu değişkenlik gösteriyor. Devlet hastanesindeki bir doç. tanıdık 5-6 bin civarı fiyat vermişti. Netten aradığım özel hastaneler 10 bin fiyat verdi. Ben Özel Avrasya Hospital da karar kıldım. Çünkü ameliyat hemşiresi 20 yıldır estetik ameliyatlara giren bir tanıdığımdı. Onun referansı önemliydi benim için. Ben tanıdık olduğu için 7 bin TL' ye yaptırdım. Ama bitişik komşum geçen sene 2,5 bin TL ye yaptırmış. Lakin üzülmesin diye söylemiyorum yanlış yerden kesi attıkları için kaşında 1,5 cm altta ay gibi dikiş izleri çok kötü duruyor. Benim ki mesela efsane gibi oldu🥰 Ek dosyada öncesi ve sonrasını incelersin ! Eki Görüntüle 2840935 Eki Görüntüle 2840936 Eki Görüntüle 2840937
Gecmis olsun gercekten masallah cok guzel olmus dedigiz kadar var oncesi sonrasi cok fark yaratmis size daha fresh gozukuyor bakislariniz yorgun haliniz gitmis..
bu ameliyat agrili bir islem degil ve gozdeki dikis iyi iyilesiyor ama benil ilk ameliyat oyle dediginiz gibi ay gibi duruyodu ve ucuz doktor da degildi yani fiyat yuksek diye iyi yapiyor demek degildir.. dogru doktoru bulmak mesele..
ikinci ameliyatim ust ve alt da iyi fakat eriyen dikisler sanki uzun sure kalinca iyimi kotumu bilemedim hala gozumun altinda dikis var bir turlu gitmedi

Falan Filan

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2020
1.028
2.814
ikinci ameliyatim ust ve alt da iyi fakat eriyen dikisler sanki uzun sure kalinca iyimi kotumu bilemedim hala gozumun altinda dikis var bir turlu gitmed
Canım gunaydın
Nasıl eriyen dikisler zaman aliyor.Eriyen de olsa benim doktor almisti.Sordun mu Zekeriya hocaya?
Ödemler ne durumda toparlamissindir epey?

ELMAVETURTA

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2009
1.048
390
Göz kapağı estetiği konusunda endişelenmenize hiç gerek yok içiniz ferah olsun. Bende 8 Nisan da üst kapak estetiği yaptırdım. Hem sarkma hem asimetri bozukluk hemde yağ fıtıklaşması vardı. 1 saatlik lokal bir operasyon. Sıfır ağrı... Sadece ilk 4-5 gün şişlik ve morarmalar oluyor. Şu an mesela dikkatli bakılmadıkça izler anlaşılmıyor. Fiyat konusu değişkenlik gösteriyor. Devlet hastanesindeki bir doç. tanıdık 5-6 bin civarı fiyat vermişti. Netten aradığım özel hastaneler 10 bin fiyat verdi. Ben Özel Avrasya Hospital da karar kıldım. Çünkü ameliyat hemşiresi 20 yıldır estetik ameliyatlara giren bir tanıdığımdı. Onun referansı önemliydi benim için. Ben tanıdık olduğu için 7 bin TL' ye yaptırdım. Ama bitişik komşum geçen sene 2,5 bin TL ye yaptırmış. Lakin üzülmesin diye söylemiyorum yanlış yerden kesi attıkları için kaşında 1,5 cm altta ay gibi dikiş izleri çok kötü duruyor. Benim ki mesela efsane gibi oldu🥰 Ek dosyada öncesi ve sonrasını incelersin ! Eki Görüntüle 2840935 Eki Görüntüle 2840936 Eki Görüntüle 2840937
Çok güzel olmuş, güle güle kullanın

Zorlu bir yol

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
330
181
Bunu başka bir Dr gördü 🎀
Sürekli masaj yap dedi... Travmatoloji den plastik cerrahiye geçmiş bir Dr.

Bu aralar biraz toparladı
Tekrar geçmis olsun iyi görünüyor masallah.
Ben yine vazgeçtim bu ameliyattan simdide endoskopik şakak germeyle kaş kaldırmayı dusunuyorum insallah bu son kararim olur 🤣

Falan Filan

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2020
1.028
2.814
Tekrar geçmis olsun iyi görünüyor masallah.
Ben yine vazgeçtim bu ameliyattan simdide endoskopik şakak germeyle kaş kaldırmayı dusunuyorum insallah bu son kararim olur 🤣
Aslında iyi bir doktora muayene olursan yüzüne göre analizini yapip hangi islemin sana uygun olacagini soylerdi..Onemli olan iyi doktoru bulmak 👍

Zorlu bir yol

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
330
181
Aslında iyi bir doktora muayene olursan yüzüne göre analizini yapip hangi islemin sana uygun olacagini soylerdi..Onemli olan iyi doktoru bulmak 👍
Tesekkurler ama işte iyi doktoru bulmakda kolay değil, doktor aramak ameliyat sonraki süreçten daha zor, ki bu üst göz kapagı estetiginde bende yara izi olusmustu ve bizde genetik ondan pek bu ameliyati olmak istemiyorum aslinda, hem şakak germeyle, kaşlarım kalkar hem alnımdaki dikey cizgigiden ve goz cevresi cizgisindende kurtulurum diye dusunuyorum

ChAneL81

❤️❤️❤️❤️
Pro Üye
18 Eylül 2014
4.267
5.948
Tesekkurler ama işte iyi doktoru bulmakda kolay değil, doktor aramak ameliyat sonraki süreçten daha zor, ki bu üst göz kapagı estetiginde bende yara izi olusmustu ve bizde genetik ondan pek bu ameliyati olmak istemiyorum aslinda, hem şakak germeyle, kaşlarım kalkar hem alnımdaki dikey cizgigiden ve goz cevresi cizgisindende kurtulurum diye dusunuyorum
Ben sakak germe alt ust goz kapagi orta yuz germe ve alt yuz germe oldum resim gonderiyorum size