Göz kapağı estetiği ameliyatım ( Prof Dr Sevim Çakmak)

Umarim bu ameliyati gecirenler mutlu olur eger guzel yapilirsa tabiki yuz gulduren bir ameliyat ama emin ellerde yapilmasi gerek ve doktor a iletisim cok onemli.. ne olursa olsun hatasini kabul edip duzeltmeli belki dava acarim bakalim yazin avukatla gorusmek istiyorum
Bir de baskasina revizyona gidince dunya para istiyorlarmis, baskasinin yaptigini duzeltmek doktorlarin pek tercihi degilmis. E insan ilk doktora da gitmek istemez haliyle diyalog bozulmus bir kere. Boyle durumlarda hasta ortada kaliyor

Bir de baskasina revizyona gidince dunya para istiyorlarmis, baskasinin yaptigini duzeltmek doktorlarin pek tercihi degilmis. E insan ilk doktora da gitmek istemez haliyle diyalog bozulmus bir kere. Boyle durumlarda hasta ortada kaliyor
Acaba doktorunuzla tekrar yuz yuze bir konussaniz mi bir cozum uretilmez mi dersin

Canım çok basit bir operasyonla o çukurluk gider. Hatta lokal anestezi bile olur. Aynı yeri kesecek ve düz bir çizgi ile birleştirecek. Yahu bunlar plastik cerrah diye dolanmasın. Ayıptır günahtır. Adamın nasıl bir eli varmış ki böyle yapmış. Bende de dikey çizgi var. Çok yıllar önce 32 yaşında olmuştum. Ama düzgündü. Ama bikini giyince görünüyordu. Birde o gencecik yaşımda dövme ayıp olur diye salakça düşünmüştüm :))) Sonra 53 yaşında kiraz çiçeği shakura dövmesi yaptırdım. Şimdi 59 um. Valla şimdi daha genç hissediyorum. Bence oraya önce küçük bir revizyon yaptır çukurluk gitsin. Sonrada dövme yaptır. Ama sadece ameliyat çizgisine yapılsın. Büyük olmasın.
Canim sorun bi cukurluk olsa ufak operasiyon yapilirdi evet ama ust tarafta baya deri var yani tumden olmayi planliyorum ama iste cok iyi doktor bulmam gerek sonra dovme de yapilir hersey yapilir tabiki
Vallah nasil eli vardi bilmiyorum ama o eamanlar beni herkes suclu duruma dusurmustu burda
Simdi suraya resim atsam sanirim herkes beni hakli bulur.. sinsirekla gordu sana da atim simdi

Acaba doktorunuzla tekrar yuz yuze bir konussaniz mi bir cozum uretilmez mi dersin
Aslinda zamanim olursa yuz yuze gorusmek isterim ben yurt disindayim anca yazin gelebiliyorum bakalim muhtemelen yeniden yapariz normal ameliyat ucreti alirim der yada hic yapmaz cunki onceden de bi daha dokunmam diyodu.. oh ne guzel sen boz sonra baskalari duzeltsin tabi duzeltebilirse .. ne iyimis..

Aslinda zamanim olursa yuz yuze gorusmek isterim ben yurt disindayim anca yazin gelebiliyorum bakalim muhtemelen yeniden yapariz normal ameliyat ucreti alirim der yada hic yapmaz cunki onceden de bi daha dokunmam diyodu.. oh ne guzel sen boz sonra baskalari duzeltsin tabi duzeltebilirse .. ne iyimis..
O belki de ilk anda söylenmiş tepkili, talihsiz bir cümledir. Şimdi aradan zaman gecince belki daha pozitif bir açı yakalarsınız. Yani benim senin için temennim böyle fazla yıpranmadan konu çözülsün bitsin, çünkü cektigin sıkıntıyı az cok tahmin ediyorum yaşadıgın hayal kırıklıgı da cabası. Ameliyattan hemen sonra dik yürüyebilmen zaten bir garip, sanki bişeyler tam olmamış gibi

O karnı öyle bırakmak olmazki, bence dr da sonradan düsününce üzülmüştür öyle davrandıgına, şahsen ben olsam üzülürdüm. En azından hastane parası ödersin, kendi ücretini almadan yapar. Hastane malum anlamaz revizyon falan mutlaka alıyor parayı. Üste lipo alt kısma ise o izi ve potu yok edecek mini germe yapılsa senin işin görülür niye dokunmam dediki ya sen üzülünce cok mu tepki verdin acaba? Ama haksızsın da diyemem ben de krize girerdim

O karnı öyle bırakmak olmazki, bence dr da sonradan düsününce üzülmüştür öyle davrandıgına, şahsen ben olsam üzülürdüm. En azından hastane parası ödersin, kendi ücretini almadan yapar. Hastane malum anlamaz revizyon falan mutlaka alıyor parayı. Üste lipo alt kısma ise o izi ve potu yok edecek mini germe yapılsa senin işin görülür niye dokunmam dediki ya sen üzülünce cok mu tepki verdin acaba? Ama haksızsın da diyemem ben de krize girerdim
Yani ben her zaman yavas tan tepki veririm ama surekli karnin super neresi guzel degil diyince en son tabiki artik dayanamayip isyan ettim en kotu cumlem su oldu « siz ornek gosterince benim karnimi gosterin hastalariniza belki ameliyat olurlar o zaman size « demistim ama asla kufur hakaret yapmadim.. evet bu karnim bu sekil kalamaz daha yeni yuz germe oldum bekliyorum biraz yoksa esim kafa yicek 🤣

Yani ben her zaman yavas tan tepki veririm ama surekli karnin super neresi guzel degil diyince en son tabiki artik dayanamayip isyan ettim en kotu cumlem su oldu « siz ornek gosterince benim karnimi gosterin hastalariniza belki ameliyat olurlar o zaman size « demistim ama asla kufur hakaret yapmadim.. evet bu karnim bu sekil kalamaz daha yeni yuz germe oldum bekliyorum biraz yoksa esim kafa yicek 🤣
İnşallah ikincisinde sıkıntıların biter canım. Seni anlıyorum tepkinde de haklısın illaki bir yol bulunacak eşin de umarım anlayışlı olur yüzünü asık görmek istemez artık. Yüzün nasıl gidiyor şişlikler indi mi? Agrı sızı?

İnşallah ikincisinde sıkıntıların biter canım. Seni anlıyorum tepkinde de haklısın illaki bir yol bulunacak eşin de umarım anlayışlı olur yüzünü asık görmek istemez artık. Yüzün nasıl gidiyor şişlikler indi mi? Agrı sızı?
Tsk ederim canim
Agri sizi yok sadece 20 gun suren biseyden bahsetmek istiyorum.. yan yatinca hani gelin topuzu yaptirirsin ya eskiden tel tokalar batar ya iste o yuzden yan yatamiyosun ama bugun rahat uyudum her yone donebildim🧿
Biraz sislik var bugun cektim resim yolluyorum sana masallah diyorum kendime 🙈hemen iyilestim

Günaydın kızlar, maalesef gözümde ki dikişlerde keloid oluştu, Dr hemen masaj önerdi, önce dermatix sonra 5 dakika masaj dedi, cildim, yarayı hemen tamir etmek aşırı yüklenmiş. Aylarca sürecek dedi, geçmesi garanti değil. Çok üzgünüm 😢 geldi beni buldu
Üzüldüm geçmis olsun :KK43:

Canım keloid başka şey. Kabarık yara izi de keloid değil. Keloid dokununca çok acır yanma hissi olur. Yara izinin dışına taşan kırmızı et parçası görüntüsünde olur. Yara izi farklı bir şeydir.
Tesekkurler, benimki keloid degil o zaman, benimki kabarık yara izi, şuanda açık sarı renkte

Göz kapaklarimda zaten 1 sene sonra düştü, bizde genetik :KK43:
Ben tekrar düşünüyordum bu ameliyatı olmayı ama şimdi endoskopik şakak germe ameliyatını araştırıyorum.
Kaşıda kaldırıyorlarmış bu ameliyatta.
Sizin bir bilginiz varmı bu ameliyat hakkinda acaba?

Sevim hanımı ben de buradan öğrendim ve ikna oldum gibi.Siz de gidip operasyon yaptırırsanız paylaşır mısınız.Deneyimler her türlü bilgiden daha kıymetli çünkü
Göz kapağı estetiği konusunda endişelenmenize hiç gerek yok içiniz ferah olsun. Bende 8 Nisan da üst kapak estetiği yaptırdım. Hem sarkma hem asimetri bozukluk hemde yağ fıtıklaşması vardı. 1 saatlik lokal bir operasyon. Sıfır ağrı... Sadece ilk 4-5 gün şişlik ve morarmalar oluyor. Şu an mesela dikkatli bakılmadıkça izler anlaşılmıyor. Fiyat konusu değişkenlik gösteriyor. Devlet hastanesindeki bir doç. tanıdık 5-6 bin civarı fiyat vermişti. Netten aradığım özel hastaneler 10 bin fiyat verdi. Ben Özel Avrasya Hospital da karar kıldım. Çünkü ameliyat hemşiresi 20 yıldır estetik ameliyatlara giren bir tanıdığımdı. Onun referansı önemliydi benim için. Ben tanıdık olduğu için 7 bin TL' ye yaptırdım. Ama bitişik komşum geçen sene 2,5 bin TL ye yaptırmış. Lakin üzülmesin diye söylemiyorum yanlış yerden kesi attıkları için kaşında 1,5 cm altta ay gibi dikiş izleri çok kötü duruyor. Benim ki mesela efsane gibi oldu🥰 Ek dosyada öncesi ve sonrasını incelersin !
20210424_140225.jpg
IMG_20210418_011611.jpg
IMG_20210417_160457.jpg

Merhaba, ben gözden şükür memnunum. İzler silikleşti bile. İz kalmaması ve dikişler iyi kaynasın diye, hiç güneşe çıkmadım, hiç su değdirmiyorum, tuz, şeker ve karbonhidratı bıraktım, bu diğer ameliyat dikişleri içinde geçerli, sürekli nemli tuttum, kurutmadım. Dikişler alındıktan sonra da güneşe çıkmayı düşünmüyorum ve bildiğim kadarıyla sıcak su ile yıkanmak 2 ay yasak, ılık su ile yıkanmak lazım. Çok geçmiş olsun 🌺🌿🌺🌿
Bende sizinle aynı dönemde üst göz kapağı ameliyatı oldum. Bende çok memnunum. Dikkatli bakılmadıkça izler belli olmuyor. Dediğiniz gibi sıcak suyla temas ettirmiyorum. Doktorum sıcak suyla banyo seviyorsan çıkışta yüzüne soğuk su tut dedi. Hamdolsun hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Göz kapağı estetiği konusunda endişelenmenize hiç gerek yok içiniz ferah olsun. Bende 8 Nisan da üst kapak estetiği yaptırdım. Hem sarkma hem asimetri bozukluk hemde yağ fıtıklaşması vardı. 1 saatlik lokal bir operasyon. Sıfır ağrı... Sadece ilk 4-5 gün şişlik ve morarmalar oluyor. Şu an mesela dikkatli bakılmadıkça izler anlaşılmıyor. Fiyat konusu değişkenlik gösteriyor. Devlet hastanesindeki bir doç. tanıdık 5-6 bin civarı fiyat vermişti. Netten aradığım özel hastaneler 10 bin fiyat verdi. Ben Özel Avrasya Hospital da karar kıldım. Çünkü ameliyat hemşiresi 20 yıldır estetik ameliyatlara giren bir tanıdığımdı. Onun referansı önemliydi benim için. Ben tanıdık olduğu için 7 bin TL' ye yaptırdım. Ama bitişik komşum geçen sene 2,5 bin TL ye yaptırmış. Lakin üzülmesin diye söylemiyorum yanlış yerden kesi attıkları için kaşında 1,5 cm altta ay gibi dikiş izleri çok kötü duruyor. Benim ki mesela efsane gibi oldu🥰 Ek dosyada öncesi ve sonrasını incelersin !Eki Görüntüle 2840935 Eki Görüntüle 2840936 Eki Görüntüle 2840937
Gecmis olsun gercekten masallah cok guzel olmus dedigiz kadar var oncesi sonrasi cok fark yaratmis size daha fresh gozukuyor bakislariniz yorgun haliniz gitmis..
bu ameliyat agrili bir islem degil ve gozdeki dikis iyi iyilesiyor ama benil ilk ameliyat oyle dediginiz gibi ay gibi duruyodu ve ucuz doktor da degildi yani fiyat yuksek diye iyi yapiyor demek degildir.. dogru doktoru bulmak mesele..
ikinci ameliyatim ust ve alt da iyi fakat eriyen dikisler sanki uzun sure kalinca iyimi kotumu bilemedim hala gozumun altinda dikis var bir turlu gitmedi

X