Saç Uzatma Yöntemleri Gr Salar

denizaysim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
520
0
30
gür saçlar için bi öenriniz varmı.saçlarımın kalın olmasını istiyorum.
yardımlarınızı bekliyorum.entele falan saçı gürleştirirmi?:enbuyukkk:

sarmısak yağı kullan canım, kötü kokuo biraz ama sarmısaktan daha etkili saç çıkaran bişi yoktur. saçın tamamına değil, sadece diplerine sür, 1-2 saat bekle, sampuanla yıka. ayrıca saçını yıkadıktan sonra ısırganlı suyu tonik gibi uygula. şöyle oluo, bi avuç ısırganı kaynayan suya atıp çay gibi demliyosun, soğuduktan sonra süzüp saçını bu suyla duruluyorsun, saç derine friksiyon, yani masaj yapıyorsun. ben de idahil bikaç kişi ısırganın saç sertleştirdiğinden şikayet etti, eğer sen de aynı şeyi yaşarsan sadece diplerine sür, ve 5-10 dk masaj yap. ısırganı her gün, sarmısak yağını da2-3 günde bir yapabilirsin. hem yeni saçlar çıkar, hem de saç tellerin kalınlaşır ve çabuk uzar.:icecream:

ben bi kez yaptım bu ısırgan suyuyla durulanma işini,ama dediğin gibi berbat ötesi bi karantina oluştu kafamda,elimi saçımın derisine sokamadım.geriside ölece poşetinde duruo bidada asla yapmam:))her akşam sarımsak yutun bakalım bende dün gece başladım farkedio diolar burdan örendim onuda bakalım neler olcek???

sarımsak yutma işini bende duymuştum.iki kez yaptım ama spnra bıraktım
bizim komşumuz söylemişti kadının felaket asçalrı dökülüomuş bi zamanalr hergün sarımsak yutmuş bi diş kadar.kadının hiç saç dökülmesi kalmamaış suan saçlrıda gayet gür denemek lazım aslında.

tabi ki yutmak da gerek. bi kere sarmısak çok iyi bir antibiyotiktir. her gün sarmısak yutan insan çok nadiren hasta olur, salgın zamanlarında bile! ayrıca mantar ve iltihabik enfeksiyonlara da çok iyi gelir sarmısak yutmak. ama 2-3 gün yuttuktan sonra biraz zor oluyo kokuya katlanmak, ağız kokmuyor ama vücudun bilimum yerlerinden çıkıyor kokusu. bebish22 sana özelden mesaj göndermiştim bu konuyla ilgili, gördün mü bilmiyorum.
ama saç kıran hastalığına hatta kelliğe karşı bile sarmısak sürülüyor kafaya, o zor gelirse piyasada yağı da var, friksiyon yaparak saç diplerine sürülünce gayet iyi sonuç verir, hatta hem yutup hem sürersen kaptan mağara adamı bile sana imrenerek bakabilir:roflol:

:):) bunu mutlaka dnicem..sarımsağı ezerek saçalrımıza sürsek o da yağı kadar işe yararmı?

direkt sürmek yağından daha çok yarayabilir, ama hafif yakar. saçkıranı olanlar o blgeyi özellikle kanatıp acıta acıta sürüolarmış sarmısağı, deri altına daha hızlı işlesin die. tabi sen ööle bişi yapma:) değişik uygulamalar var sarmısakla ilgili. biri sarmısağı ortadan 2 ye kesip saç derisine sürmek, diğeri dediğin gibi havanda iyice dövüp saç derisine sıvamak. bir diğeri zeytin yağında bikaç gün bekletip yağı saça sürmek. işte sonuncunun kolay yöntemi sarmısak yağını hazır alıp z. yağıyla karıştırmak olabilir. ama dediim gibi hangisini yaparsan yap sadece saç derisine sür, kokuyu arındırmak daha kolay olur, zaten saç tellerine pek bi faydası yok.
bi de kokuo die hemen vazgeçme, yapıp da faydasını görenler çektiğim kokuya değdi diyorlar.

yok kanatmak gibi bi riske girmem.:) bu
formül saçalrı gürleştiriyo demi yani yeni saçlar çıkarıyor?

evet cnm, ayrıca uzattığına dair de söylentiler var:icecream:

Sarmısak kesinlikle saç çıkartıyo ben 2-3 kere yaptım ve hemen alnımda küçük küçük saçlar çıkmaya başladı..tepelrdede vardır kesinlikle ama alnımdan daha rahat görebiliyorum şimdilik..denemeye devam..ben sarımsağı ikiye kesip saç diplerime sürüp bir müddet bekleyip öyle yıkıyorum..hihoyyyt

ben saçkıran oldum :1shok:sadece sarımsak işe yarıyora.s!doktora gittim ama hiç işe yaramadı:1no2: bir sürü iğne yedim boşu boşuna!sarımsağı bende sürekli kullanıyorum:lepi: hatta zeytinyağının içinde bekletip saçlarıma sürüyorum hafta da iki kez falan iyi geliyor!...

Yaa benim zeytinyağımın içindede sarımsaklarım var ama kafama sürmeye korkuyom..saçlarımı yağlandırır, ağırlaştırır, hacmini söndürür diye korkuyom..bi türlü cesaret edemedim yaa:a015: senağlama

bu sarımsak dökülen saçlarıda çıkarıyormu
anneme bioxcin alacaktık çok pahallı olduğu için alamadık
acaba sarımsak yağı etkili olurmu kızlar??

Yaa benim zeytinyağımın içindede sarımsaklarım var ama kafama sürmeye korkuyom..saçlarımı yağlandırır, ağırlaştırır, hacmini söndürür diye korkuyom..bi türlü cesaret edemedim yaa:a015: senağlama

canım şöyle yapabilirsin,sanırım çalışıyorsun. eğer mümkünse cuma akşamı yap kürünü, saçının tamamına sürme ağırlaştırmasından korkuyorsan, sadece diplerine sür. yağ bu sonuçta, muhakkak ki yağlandıracaktır, ama cuma akşamı yapıp yatmadan önce yıkarsın, bi de pazar akşamı yıkarsın,hafta içi işe giderken yağlı olmaz o zaman. eğer ciddi bi kelleşme sorunun yoksa haftada bir yapılan kür yeterli olacaktır.a.s.

bu sarımsak dökülen saçlarıda çıkarıyormu
anneme bioxcin alacaktık çok pahallı olduğu için alamadık
acaba sarımsak yağı etkili olurmu kızlar??

eğer hormonal bi problem yoksa, ya da psikolojik bi sorun, sarmısak muhakkak işe yarayacaktır. zaten hormonal ve psikolojik etkenlerden kaynaklanan dökülmeye bioxcin de çare olamaz ki. emin ol saç çıkarmada da sarmısağın üstüne bir şey yoktur. yani her halükarda bioxcin den daha faydalı olacaktır sarmısak. yalnız kokusu nedeniyle sabır isteyen bi kür bu, ama düzenli kullanımda gerçekten güzel sonuçlar alırsınız.a.s.

kızlar peki sizce sarımsak yağı bende de işe yarar mı benim saçımda dökülme yok ama çok ince telli ve seyrek. yani kendimi bildim bileli seyrek sonradan olmadı. saçların bu yağlarla gürleşmesi mümkünmü ?
doğuştan seyrek saçlarda gürleşirmi acaba

YA ARkadaslar BEnde bi Ara SArimsagi ezip sacima sürmüstüm.Ama Kokusunu inanin 2 hafta cikartamadim sacimdan bide kötü olan yani sacimi nekadar yikadiysam yikadim kokusu daha agirlasiyor.Sarimsagin sac cikarmasi konusunda bisey kesinlikle diyemem ama Kokusunu 2 hafta sacinda kalmasi bana göre cok rahatsizlikvericiydi.SAcimiza sürmesek SArimsagi daha fazla tüketsek daha yararli bence.

ben yaptım ama bi yıkamada gitti koku falan kalmadı.
hem yapıyorum yani saçlarıma sürüyorum + her gece
yatmadan önce bi diş yutuyorum

X