Gri Akinti ve adet gecikmesi

kirpihanim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2024
13
0
30
Merhaba arkadaşlar,

En son regl tarihim 3 aralik idi. Daha sonra regl olamadim. Arada da ella almak durumunda kalmistim. Akintim geliyor. Ama kokulu degil. Kasinti tahris vs gibi durumlarda soz konusu degil. Bugun doktora gittim. Alttan ultrason ile bakti. Rahminin yapisi saga donuk dedi. Bunun bi zarari var mi anlamadim. Smear testi yaptirmak istedim. Akintim oldugunu soylemistim doktora. Enfeksiyon varken smear yapmayalim. Once enfeksiyonu cozelim dedi. Rahim duvarin kalinlasmis. Iki nedeni olabilir ya gebelik ya da 2 ay regl olamadığın icin pkos kaynakli olabilir dedi. ( pkos gecmisim var ondan bahsettim) beta testi yapalim. Sonuca gore sana sokturucu yazacagim dedi. Ozele gittigim icin test sonucu cikana kadar muayene saati bitmis oldu. Beta testim 0, 100 cikti. Bu durumda en azindan gebelik konusunda bir suphe kalmadi. Ama akintim icin gri akinti dedi. Enfeksiyon kaynakli ve ilac kullanman lazim dedi. Bu ciddi bir sey midir? Bu konuda gecmisi olan bir arkadasim var midir?

Bende de olmuştu. Gri akıntı olmadı benimki sarıydı. Vajinal fitil ve haplar kullandım geçti. Korkmayın. Enfeksiyon geçsin smear bakılsın.

Tedavi ne kadar sürdü acaba? Simdi elbette hekimin teshisine, var olan bakterinin cinsine ve ilaca göre kullanım şekli zamani degisir ama fitil rahatsiz edici mi? Gece kullanilabilir mi? Tedavi süreciniz nasıldı ?
Bende de olmuştu. Gri akıntı olmadı benimki sarıydı. Vajinal fitil ve haplar kullandım geçti. Korkmayın. Enfeksiyon geçsin smear bakılsın.

Tedavi ne kadar sürdü acaba? Simdi elbette hekimin teshisine, var olan bakterinin cinsine ve ilaca göre kullanım şekli zamani degisir ama fitil rahatsiz edici mi? Gece kullanilabilir mi? Tedavi süreciniz nasıldı ?
Fitil sabun gibiydi kolaylıkla kullandım. 1 hafta kadar sürdü.

X