guinea pig besleyen varsa yardım rica ediyorum..

Hayır hayvana dokunmak değil.
Şahsen benim böyle bir korkum olsa ve hayatımı etkileseydi - ki çocuğum içinde psikolojik bir yardım alır yenmeye çalışırdım.
Evet alıştıkça geçebilen bir şey bunun tedavisi terapilerle veriliyor.
Üzerinize tavuk atanların zeka seviyesini bilemem tabi ben başka bir tedaviden bahsediyorum
Ben bunu aşılması gereken bir durum olarak görmüyorum. Hayvanlardan uzak duruyorum mümkün olduğunca.
Sorun değil yani benim için.

Yenmekten kastınız hayvana dokunmak falan sanırım. En son üstüme tavuk atıp şaka yaptığını zannedenler yüzünden tansiyonum düştü kendime gelemedim. Korkmayanların anlayabileceği bir şey değil bu. Sanıyorlar ki alıştıkça geçer.

ay neymis o oyle,

bende de cok ciddi hayvan fobisi vardi,
suan baya azaldi.

ama cidden bu konuyu anlayan kisilerle calistim diyebilirim.

Soyle bir sey yapmistik ve cok faydali olmustu.
Butik otelde kaliyordum ve otel sahibinin 2 kopegi vardi, birisi yasli sakin kucuk bir kopek, digeri buyuk ve yasi kucuk oldugu icin cok hareketli. Ilk bir kac gun sadece yasli kopekle calistik, ona dokundum, elimi koklattim falan, ama kopek zaten kagni hizinda hareket ediyordu oyle diyim, sadece hayvana dokunma korkum konusunda yardimci oldu.
genc kopekle de sonrasinda calistik, onunla o kadar yakinlasamadim ama en azindan bir haftanin sonunda yanimdan gecip gittiginde veya otururken yanima gelip surundugunde paniklemiyordum.
Ayni kopeklerle devam etme sansim olamadi.

simdi komsumun bir kopegi var, cok kucuk ve cok hareketli, birazcik uslaninca onunla calisicaz. Ayni kopekle iletisim halinde olursam daha kolay olacagini dusunuyorum.
Hedefim normal insan tepkisi verebilmek sadece :olamaz:

ay neymis o oyle,

bende de cok ciddi hayvan fobisi vardi,
suan baya azaldi.

ama cidden bu konuyu anlayan kisilerle calistim diyebilirim.

Soyle bir sey yapmistik ve cok faydali olmustu.
Butik otelde kaliyordum ve otel sahibinin 2 kopegi vardi, birisi yasli sakin kucuk bir kopek, digeri buyuk ve yasi kucuk oldugu icin cok hareketli. Ilk bir kac gun sadece yasli kopekle calistik, ona dokundum, elimi koklattim falan, ama kopek zaten kagni hizinda hareket ediyordu oyle diyim, sadece hayvana dokunma korkum konusunda yardimci oldu.
genc kopekle de sonrasinda calistik, onunla o kadar yakinlasamadim ama en azindan bir haftanin sonunda yanimdan gecip gittiginde veya otururken yanima gelip surundugunde paniklemiyordum.
Ayni kopeklerle devam etme sansim olamadi.

simdi komsumun bir kopegi var, cok kucuk ve cok hareketli, birazcik uslaninca onunla calisicaz. Ayni kopekle iletisim halinde olursam daha kolay olacagini dusunuyorum.
Hedefim normal insan tepkisi verebilmek sadece :olamaz:
Evet normal insan tepkileri verebilmeyi bende çok isterdim gerçekten 😀

bana kalsa hemen gider şuan bir köpek sahiplenir hem evime hem çocuguma hem işime gücüme yetişerek hayatımı organıze edebılrırım.okadar çok seviyorum ve sorumluguna hazırım.ancak malesef eş engeline takılıyor kedi ve köpek.
kedi beslemiştim bekarken gül gibide bakmıştım ancak eşim bu konuda hasta derecesinde takıntılı diyebilirirm.
kızım aylarca kuş istedi nuh dedi peygamber demedi.balık ve su kaplumbagamız oldu sadece.
birde ben ne kadar hayvanseversem o da tam aksıne düşman gibi.ve bana dediği laf çocuga bukadar hayvan sevgisi aşılama iyi bişey yapmıyosun, falan filan...ben de açıkçası o böyle söyledıkce çocugun içindekı sevgı yokolur dye korkuyorum.babası gibi olsun istemıyorum.
sitedekı kedılerı ben yanındaysam oturup benle beraber sevıp beslıyor ama babası yanındaysa asla dokunmuyor.çünkü sonrasında elını sürdün pislendi al kolonya sür eve gdince hemen yıka vs vs. çocuk bunlara maruz kalmamak için dokunmuyor bence..
kısacası sogumasını istemıyorum..
ve ginepig alıcam deyince valla bakarsan al sen bılırsın dedıgınde şok oldum onay çıktı diye şaşırdım birazda oyuzden arastırmaya basladım bu hayvanı

Ben bunu aşılması gereken bir durum olarak görmüyorum. Hayvanlardan uzak duruyorum mümkün olduğunca.
Sorun değil yani benim için.
aynı benım eşimin cümlesi ama o sizin tersınıze ben uzaktan severım dokunmam ama çocugumda dokunmasın içinde aşırı hayvan sevgisi olmasın modunda

bana kalsa hemen gider şuan bir köpek sahiplenir hem evime hem çocuguma hem işime gücüme yetişerek hayatımı organıze edebılrırım.okadar çok seviyorum ve sorumluguna hazırım.ancak malesef eş engeline takılıyor kedi ve köpek.
kedi beslemiştim bekarken gül gibide bakmıştım ancak eşim bu konuda hasta derecesinde takıntılı diyebilirirm.
kızım aylarca kuş istedi nuh dedi peygamber demedi.balık ve su kaplumbagamız oldu sadece.
birde ben ne kadar hayvanseversem o da tam aksıne düşman gibi.ve bana dediği laf çocuga bukadar hayvan sevgisi aşılama iyi bişey yapmıyosun, falan filan...ben de açıkçası o böyle söyledıkce çocugun içindekı sevgı yokolur dye korkuyorum.babası gibi olsun istemıyorum.
sitedekı kedılerı ben yanındaysam oturup benle beraber sevıp beslıyor ama babası yanındaysa asla dokunmuyor.çünkü sonrasında elını sürdün pislendi al kolonya sür eve gdince hemen yıka vs vs. çocuk bunlara maruz kalmamak için dokunmuyor bence..
ve ginepig alıcam deyince valla bakarsan al sen bılırsın dedıgınde şok oldum onay çıktı diye şaşırdım birazda oyuzden arastırmaya basladım bu hayvanı

eşiniz ginepig in ne olduğunu biliyor mu

çünkü biz ilk duyduğumuzda hamster gibi bir şey sanmıştık tarifler üzerine

oğluma gördün mü dedim evet dedi

kedinin oyuncak faresi kadar mı dedim büyük dedi

kedinin kafası kadar mı ya anne ne diyorsun büyük dedim ya dedi

en son anlaştık kedi kadarmış :))

aynı benım eşimin cümlesi ama o sizin tersınıze ben uzaktan severım dokunmam ama çocugumda dokunmasın içinde aşırı hayvan sevgisi olmasın modunda
Bizde öyle değil çok şükür. Kızımın benden etkilenmesine izin vermedim. Babası zaten köpek hastası. İkisi yapıyor bir şeyler mümkün olduğunca. Sadece eve getiremiyorlar.

eşiniz ginepig in ne olduğunu biliyor mu

çünkü biz ilk duyduğumuzda hamster gibi bir şey sanmıştık tarifler üzerine

oğluma gördün mü dedim evet dedi

kedinin oyuncak faresi kadar mı dedim büyük dedi

kedinin kafası kadar mı ya anne ne diyorsun büyük dedim ya dedi

en son anlaştık kedi kadarmış :))
söyledım kedı kadar diye ama ses ve koku olmayacaksa sorun degıl dıyo:)
yanı kuş almayan ve kesınlıkle ıstemeyen adamın buna ok demesi enteresan geldi banada..bence hala hamster sanıyor yada onun gibi :)

Eşinizin üç ay sonra bu hayvanı evde istemiyorum demeyeceğinden emin misiniz?

Çok üzücü.
Şahsen ben hayvan sevmeyen insanlarda merhamet yoksunluğu olduğunu, insanı da sevemeyeceğini düşünüyorum.
Bu herkesi göre farklıdır.
Siz ne kadar güzel hayvan sever birisiniz kızınızda sizi örnek alıyor belliki.
Bu konu benim için çok hassas bir konu olduğu için evlenmeden önce özellikle bu konuda konuştuk ve anlaştık.
Eğer hayvan sevmeseydi ya da evde istemeseydi hiç boşuna evlilik yoluna girmeyelim dedim en başından.
Ortak bir karar aldık.
Yakında köpek sahipleneceğiz.

Eşinizin üç ay sonra bu hayvanı evde istemiyorum demeyeceğinden emin misiniz?
eve gelene kadar.geldikten sonra bişey diyemez.baştan kabul etmeyecekti..derim:)
gerçi biraz fikirden sogudum,negatif tarafları daha agır basıyor şimdilik

Çok üzücü.
Şahsen ben hayvan sevmeyen insanlarda merhamet yoksunluğu olduğunu, insanı da sevemeyeceğini düşünüyorum.
Bu herkesi göre farklıdır.
Siz ne kadar güzel hayvan sever birisiniz kızınızda sizi örnek alıyor belliki.
Bu konu benim için çok hassas bir konu olduğu için evlenmeden önce özellikle bu konuda konuştuk ve anlaştık.
Eğer hayvan sevmeseydi ya da evde istemeseydi hiç boşuna evlilik yoluna girmeyelim dedim en başından.
Ortak bir karar aldık.
Yakında köpek sahipleneceğiz.
kesınlıkle çok dogru birşey yapmıssınız.
okadar çok konu vardı kı evlenmeden önce bu konuya hiç sıra gelmedı.çekındıgını biliyordum ama kafestekı kuşa kadar takıntı yapacagını bende bılmıyordum açıkçası.
ayrıca sizinle aynı fikirdeyım insanın içinde saklı olan o merhamet duygusu hayvansever yapıyor kişiyi.
ve kızıma inatla aşılıyorum ben bu sevgiyi.gördüğünde korkan,yanına yaklaşan kedıyı itekleyen ıyy mıyyy diyen biri olmasını istemıyorum.
içgüdüsel bişey bu zaten istesemde engelleyemem sevgisini..
babasına ben ileride evlenecegim zaman kedi seven koca alıcam diyor.baba bunda bile o detayı göremıyor..suçluyor aslında babasını.onu bu sevgiden mahrum bıraktıgı için ona karşı kırgın.eşimde bu hayvan sevgisini kızıma aşıladıgımı düşündüğü için bana öfkeli.velhasıl durum ileride ne olacak bılmıyorum..umarım biraz daha yumuşar

eve gelene kadar.geldikten sonra bişey diyemez.baştan kabul etmeyecekti..derim:)
gerçi biraz fikirden sogudum,negatif tarafları daha agır basıyor şimdilik
Kediye hayır diyen adam ginepige nasıl evet der anlamıyorum açıkcası. Bence eşiniz ne olduğunu bilmiyor

kesınlıkle çok dogru birşey yapmıssınız.
okadar çok konu vardı kı evlenmeden önce bu konuya hiç sıra gelmedı.çekındıgını biliyordum ama kafestekı kuşa kadar takıntı yapacagını bende bılmıyordum açıkçası.
ayrıca sizinle aynı fikirdeyım insanın içinde saklı olan o merhamet duygusu hayvansever yapıyor kişiyi.
ve kızıma inatla aşılıyorum ben bu sevgiyi.gördüğünde korkan,yanına yaklaşan kedıyı itekleyen ıyy mıyyy diyen biri olmasını istemıyorum.
içgüdüsel bişey bu zaten istesemde engelleyemem sevgisini..
babasına ben ileride evlenecegim zaman kedi seven koca alıcam diyor.baba bunda bile o detayı göremıyor..suçluyor aslında babasını.onu bu sevgiden mahrum bıraktıgı için ona karşı kırgın.eşimde bu hayvan sevgisini kızıma aşıladıgımı düşündüğü için bana öfkeli.velhasıl durum ileride ne olacak bılmıyorum..umarım biraz daha yumuşar
Herkes hayatta çok zor dönemlerden geçmiştir. Bana da tek şifa olan bu hayvanlar. Ondan dolayı evlenmeden bunu konuşmam gerekti.
Muhteşemsiniz.
Her şey gönlünüze göre olsun inşallah.
Belki küçük kızınız babasının gönlüne de hayvan sevgisi aşılamada etkili olur.
Kızınız sizin gibi bir anneye sahip olduğu için çok şanslı ❤️

Hiç bakmadım ama çok tatlılar. Elime almışlığım var. Çok naif bir hayvan. Bir de çok küçücük sesleri var. Insanlarla konuşmayı sevıyorlar❤️

Evde iki kedisi olan biri olarak derim ki kesinlikle kedi sahiplenin. Hem de bir değil iki tane, kediler candır ginepig heyecandır😅

X