Börekler Gül böreği(Resimli)

Zepp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2006
9.312
21
44
Merhaba Arkadaslar bugun gul boregi tarifim var : )

önce harcı karıştırın. yufkaları üstüste serip dört eşit parçaya bölün (üçgen şeklinde)

4 yufka, yarım kg. beyaz peynir , 1 demet maydanoz
harcı için gerekenler: 1,5 su bardağı yoğurt, 2 yumurta, 1 çay bardağı sıvıyağ

Ve bir miktar su (tabii soguk su)

en üsttekinin üzerine fırça ile yoğurtlu harçtan sürün. geniş olan uca harcimizdan serip rulo haline getirin;gul seklini verin . tüm yufkalar için aynı işlemi uygulayıp börekleri hazir ettikten sonra bunlari SIKI SIKI bir tepsiye dizip uzerini ortecek kadar su ile kaptiyoruz 15 dakika duruyor
sonra temiz bir bez uzerine alip 15 dakika suyunun suzmesini bekliyoruz ...
üzerlerine yumurta sarısı sürüp 200C fırında pişiriyoruz ...(ben corek otu da serptim)
su da kaldigi icin boreklerimiz citir citir oluyor ; )
afiyet olsun ...

gul_boregi_1244623729.jpg

aha el atmadığın burası kalmıştı onuda hallattin.. senden korkulur..:jeyyar:

şaka şaka.. senin el attığın her yerden güller fışkırıyor...opuyorumnanaktan
sabah sabah nasılda acıktım bilemezsin.. börek harika görünüyor.. kankam ellerine sağlık..maşallah ..
:nazar:

annemin yaptığı böreklere benzemiş ıhıhııı mafoldumben zaten özledim annemi eminim çok güzel olmuslardır canım ellerine sağlıkkkk opuyorumnanaktan

aha el atmadığın burası kalmıştı onuda hallattin.. senden korkulur..:jeyyar:

şaka şaka.. senin el attığın her yerden güller fışkırıyor...opuyorumnanaktan
sabah sabah nasılda acıktım bilemezsin.. börek harika görünüyor.. kankam ellerine sağlık..maşallah ..
:nazar:

: ) gercekten kanka neden bu bolume el atmamisim diye hayiflandim :jeyyar:attim bir el : )opuyorumnanaktan
annemin yaptığı böreklere benzemiş ıhıhııı mafoldumben zaten özledim annemi eminim çok güzel olmuslardır canım ellerine sağlıkkkk opuyorumnanaktan

:teselli: begendigine sevindim canim

kendini mutfağamı adadın Zepp, hayırdırsengözlerimebaksanab

Bu arada güzel görünüyor he börekler.cokacimcoook

X