GÜL OLDUM :(

sirinsmurff

Guru
Pro Üye
8 Ekim 2011
1.107
475
Hanımlar
Birkaç haftadır vücudumda kaşıntılı döküntüler meydana gelmişti. Ama ben alerjik ya da kuruluktan kaynaklanan egzama tarzı bir şeydir diye pek önemsemeyip geçmesini bekledim. Ancak günlerce geçmeyince, iyice yayılınca ve kaşıntılar da giderek artınca doktora gitmeye karar verdim.
Pityriasis Rosea (GÜL hastalığı) teşhisi kondu bana. Bu hastalık tamamen psikolojik sebeplerden meydana geliyormuş. Allaha çok şükür travmatik bir olay yaşamadım. Ama demekki benim normal deyip kabullendiğim sıkıntı ve stresler bünyeme ağır gelmiş. Şu an çok mutsuzum, depresifim :KK42:. Kendime acıyorum, ben bunları hak etmedim :cry:.

Bu hastalığı daha önce geçirmiş olanlar yardımcı olabilirler mi acaba? Tecrübelerimizi paylaşırsak, birbirimize destek olabiliriz diye düşünüyorum. Benim moralim çok bozuldu da :KK43:

canım o kurdeşen olmasın ? kabarıyor mu ? kaşıntı kabarıklık ve kırmızı izler mi var vücütta
Sanmıyorum canım. Doktor bakar bakmaz gayet kendinden emin bir şekilde teşhis koydu. Gülde madalyon diye birşey var canım, gülün işareti. Ben de var, o yüzden şüphem yok.
Teşekkür ederim yazdığın için.

anladım allah şifa versin. bende kurdeşen dökmüştüm çok sıkıntılı bir dönemimde ondada böyle kırmızı kabarmıştı heryerim feci kaşınıyordu ama alerji iğneleri falan oldum allerkest diye bi ilaç kullandım geçti şükür ama doktor dedi tamamen sıkıntıdan olmuş. seninde sanırım sıkıntılı bir dönemin, doktor ilaç verdi mi

anladım allah şifa versin. bende kurdeşen dökmüştüm çok sıkıntılı bir dönemimde ondada böyle kırmızı kabarmıştı heryerim feci kaşınıyordu ama alerji iğneleri falan oldum allerkest diye bi ilaç kullandım geçti şükür ama doktor dedi tamamen sıkıntıdan olmuş. seninde sanırım sıkıntılı bir dönemin, doktor ilaç verdi mi
Çok geçmiş olsun sana da. Kaşıntıyı azaltacak kortizonlu bir losyon ve nemlendirici verdi. İkisini karıştırıp sürüyorum vücuduma. Evet sıkıntılı sayılırım ben de :KK61:.

Gelişmeleri aktarmak istiyorum, belki birilerine faydası olur :KK52:
Kortizonlu losyonu fazla kullanmak istemedim. Belki en fazla 10 gün düzenli kullanmışımdır. Bu losyon sadece kaşıntıyı azaltıyor, onun dışında tedavi edici bir ilacı yokmuş bu hastalığın.
Kaşıntılar azaldı, ancak yenileri çıktı sonradan, onlar kaşınmaya başladı bu sefer. Şimdilik durumum daha iyi. Döküntüler başlayalı yaklaşık 1,5 ay falan olmuştur bu arada. Tamamen geçmesi 3 ayı buluyormuş doktor öyle demişti. İnşallah vücudumda iz, leke kalmaz :KK17:.

sana yazacaklarımı dikkatli okumalısın

1. kızartma,kahve,çay çikolata ,turşu,ekşili,asitli dondurulmuş ürünleri yemek yok.
2.Salçalı yemeklerin suyundan yemek yok
3.karaciğerini temiz tutmalısın karaciğerine iyi gelen yiyecekleri tüketmelisin ben 2 yıldır uğraşıyorum
4. saç şampuanın sert nanenli olmamalı nane tahrişe sebebiyet verir
5. yüzünü nemlendirici ile nemlendirmen günlük 8bardak su tüketmen gerek
6-kortizonlu krem asla kullanma alerji haplarını kullanma sadece alerji dönemindesin bu dönemde alerji yapan yiyecklerden uzak durman yeterli bir ömür sürmez sabırlı ol uzun vadede azalır geçer soru sorarasan buradayım yüzünü sık yıkama banyoda çok durma hergün duş alma güneş koruyucusz dışarı çıkma psikolojini düzelt düzelmiyorsa doktora görün eksikse b12 iste deprosyon azaltır

sabah akşam aç karnına kırmızı pancar kürü google yaz uygulmaya başla karaciğer temizlenmeden cilt hastalıkları iyleşme göstermez yediğin içtiğin yüzünden yara olarak çıkıyor unutma

Aloe vera bitkisini saksısıyla satın al yeşil halini jelini çıkar her gece kayısı çekirdeği yağı ve jojoba yağı ile karıştır yüzüne sür yat eğer yüzün kuruysa dökülüyorsa yağlıysa sadece aloevera sür yat bitkiyi evde bels her gece 1 parça kes jel çıkar uygula

sana yazacaklarımı dikkatli okumalısın

1. kızartma,kahve,çay çikolata ,turşu,ekşili,asitli dondurulmuş ürünleri yemek yok.
2.Salçalı yemeklerin suyundan yemek yok
3.karaciğerini temiz tutmalısın karaciğerine iyi gelen yiyecekleri tüketmelisin ben 2 yıldır uğraşıyorum
4. saç şampuanın sert nanenli olmamalı nane tahrişe sebebiyet verir
5. yüzünü nemlendirici ile nemlendirmen günlük 8bardak su tüketmen gerek
6-kortizonlu krem asla kullanma alerji haplarını kullanma sadece alerji dönemindesin bu dönemde alerji yapan yiyecklerden uzak durman yeterli bir ömür sürmez sabırlı ol uzun vadede azalır geçer soru sorarasan buradayım yüzünü sık yıkama banyoda çok durma hergün duş alma güneş koruyucusz dışarı çıkma psikolojini düzelt düzelmiyorsa doktora görün eksikse b12 iste deprosyon azaltır
Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Mesajını gördüm canım, ama buraya yazmak istedim ki başkaları da okuyabilsin :KK66:.
Benim bildiğim kadarıyla bu hastalığın karaciğerle alakası yok, yani doktora sorduğumda öyle demişti. Hatta o kadar söyledim tahlil yapalım dedim, hiç gerek yok, bu psikolojik bir hastalık dedi. (Üstelik özel hastaneye gittim, bilirsiniz normalde özel hastaneler para almak için gerekli gereksiz bir çok tahlil yaptırmak isterler)
Ama benim gözlemlediğim kadarıyla gerçekten de söylediğin şeyler hastalığın var olan semptomlarını arttırıyor. Mesela turşu yersem ya da terlersem kaşıntılarım artıyor. Bunlara dikkat etmeye çalışıyorum. Doktor 3 ayda geçer demişti, heralde 2 ayı geçmiştir benim hastalığın başlangıcı. Az kaldı inşallah. Ama hala yenileri çıkmaya ve kaşınmaya devam ediyor malesef :KK43:.
İlgin alakan için tekrar teşekkür ederim. Allah tüm hastalara şifa versin.

canımsın yediğine içtiğine dikkat et canım bizler bayanız birbirmize destek olacağız melisa çayı papatya çayı içmelisin kesinlikle çok faydasını görüyorsun ben tavsiye ederim ayrıca çok dikkat edersen geçer bir şey kalmaz güneş koruyucu unutma sakın güneş koruyucun olmadan dışarı çıkma aşırı kızarısa pişik kremi kullan gece yatmadan evvel ince tabaka halinde zaten bu hastalık yüzü yakıyor bir nevi yanık diyelim o yanığada pişik kremi birebir bebekler için olandan cilt tipine uygun kullan kontrol altına alırsın canım her daim buradayım yalnız değilsin çoğu kişi bu hastalıkla savaşıyor geçecektir çok geçmiş olsun.

canımsın yediğine içtiğine dikkat et canım bizler bayanız birbirmize destek olacağız melisa çayı papatya çayı içmelisin kesinlikle çok faydasını görüyorsun ben tavsiye ederim ayrıca çok dikkat edersen geçer bir şey kalmaz güneş koruyucu unutma sakın güneş koruyucun olmadan dışarı çıkma aşırı kızarısa pişik kremi kullan gece yatmadan evvel ince tabaka halinde zaten bu hastalık yüzü yakıyor bir nevi yanık diyelim o yanığada pişik kremi birebir bebekler için olandan cilt tipine uygun kullan kontrol altına alırsın canım her daim buradayım yalnız değilsin çoğu kişi bu hastalıkla savaşıyor geçecektir çok geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim. Benim yüzümde hiçbir şey yok, vücudumda var. Melisa ve papatya çayını rahatlatıcı olarak mı tavsiye ediyorsun canım?

Gül hastalığı ile bende dertteyim bana da yardımcı olun üstelik ben hamileyim de. Doktorun verdiği advantan losyon kullanıyorum ama faydası yok. Var mı bulduğunuz bildiğiniz bir yöntem ?

Gül hastalığı ile bende dertteyim bana da yardımcı olun üstelik ben hamileyim de. Doktorun verdiği advantan losyon kullanıyorum ama faydası yok. Var mı bulduğunuz bildiğiniz bir yöntem ?
Merhaba bende yeni hamileyim ve 1 hafta oldu boynum sırtım göbeğim heryerim kırmızı beneklerlr doldu sizin düzeldimi cevaplarsanız sevinirim

Dediğin gibi benim de boynum sırtım göğüs bölgem karnım gül ile doldu. Bi prof a gittim bu hastalığın çaresi yokmuş ama kalıcı da değilmiş iyileşme süreci herkeste farklılık gösterirmiş. Çok kaşındığı zaman advantan losyın sürüyorum. Doktoruma sordum Gebelikte sakıncası yokmuş. Yeni lekeler çıkmadı bende. Ama olanlarda henüz iyileşip geçmedi. Kafana takma onlar vücüudunda yokmuş gibi davran. Stres olma. Bebeğini düşün sadece

Merhaba bende yeni hamileyim ve 1 hafta oldu boynum sırtım göbeğim heryerim kırmızı beneklerlr doldu sizin düzeldimi cevaplarsanız sevinirim
Dediğin gibi benim de boynum sırtım göğüs bölgem karnım gül ile doldu. Bi prof a gittim bu hastalığın çaresi yokmuş ama kalıcı da değilmiş iyileşme süreci herkeste farklılık gösterirmiş. Çok kaşındığı zaman advantan losyın sürüyorum. Doktorumasordum Gebelikte sakıncası yokmuş. Yeni lekeler çıkmadı bende. Ama olanlarda henüz iyileşip geçmedi. Kafana takmaonlar vücüudunda yokmuş gibi davran. Stres olma. Bebeğini düşün sadece

X