Gülelim birazda

Zepp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2006
9.312
21
45
Evlenmek istediği sevgilisini annesine tanıtmak isteyen genç adam, bu işe bir eğlence havası katmak istedi ve annesine şöyle bir öneride bulundu:

“Yarın sana üç kızla geleceğim” dedi. “İkisi arkadaşım, biri ise sana tanıtmak istediğim, evlenmeyi düşündüğüm sevgilimdir. Senden, evlenmeyi düşündüğüm kızın hangisi olduğunu tahmin etmeni isteyeceğim.”

Genç adam dediğini yaptı ve ertesi gün eve üç kızla birlikte geldi, üçünü de annesine tanıttı. Annesi bir ara mutfağa gidince genç adam da arkasından gitti ve annesine, evlenmek istediği kızı tahmin edip edemediğini sordu. “Şu kızıl saçlı olanıyla evlenmek istiyorsun, değil mi?” dedi annesi. Genç adam, bunu nasıl bildiğini sorduğu zamansa “Benim için hiç de zor olmadı” dedi annesi.

“Çünkü ondan hiç hoşlanmadım.”•
IKI ARKADAS............
İki arkadaş kendilerine birer at aldılar. Fakat, hangi atın kime ait olduğunu sürekli karıştırıyorlardı. O yüzden birinin aklına parlak bir fikir geldi ve atlardan birinin kuyruğunu kesti. Öbürü de ona inat, öteki atın kuyruğunu kesti. Atları karıştırmaya devam eden önceki adam, atların birine boyayla bir işaret koydu.

Bu kez de öteki bu tutum üzerine öbür atın aynı yerini aynı boyayla işaretledi. Baktılar, durum böyle devam edemeyecek biri şöyle dedi:

“Bak arkadaşım, bu böyle olmayacak. En iyisi beyaz at benim, siyah at da senin olsun.”•

X