Tatlı Tarifi Güllü Panna Cotta

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.732
48
20200507_020301[1].jpg

Bir italyan lezzeti olan inanılmaz kolay ve lezzetli Panna Cotta .Ama ben küçük bir dokunuş ile Türk usulü Panna Cotta yaptım.Genelde çok değişik farklı sunumları vardır bu İtalyan güzelinin ama ben gül suyu ekledim ve çokta güzel oldu.Ayrıca rengiylede oynadım ve tadına uygun olsun diye pembe gıda boyası ekledim..Mutlaka deneyin derim.

Malzemeler :

• 250 ml krema
  • 35 gr toz şeker (2 yemek kaşığı)
  • 75 ml süt (1 çay bardağından biraz eksik)
  • 1½ çay kaşığı toz jelatin
  • 1 yemek kaşığı soğuk su
  • 85 gram labne
  • Yarım paket vanilya
  • 2 çay kaşığı gül suyu
  • 2 damla gıda boyası

Yapılışı:

Krema, toz şeker ve sütü küçük bir tencereye alın.

Kısık ateşte tüm malzemeyi karıştırarak kaynatın.

Vanilyayı ekleyin.

Soğuk suda jelatini eritin panna cottaya ekleyerek tencereyi ocaktan alın.

Jelatin eriyinceya kadar karıştırın ve önceden hafifçe su ile ıslattığınız kaplara paylaştırın.

Panna cottaları 3-4 saat kadar buzdolabında soğuttuktan sonra kalıbı ters çevirerek servis tabağına alın.

Kalıptan çıkmıyorsa bıçakla kenarlarını serbestleştirin ve sıcak su dolu bir kap içinde 15 sn kadar tutun...

Bu ölçülerle 4 küçük porsiyon panna cotta çıkıyor..

İsterseniz meyveli soslarla da servis yapabilirsiniz..

20200507_020950[1].jpg

20200507_020841[1].jpg

Bir italyan lezzeti olan inanılmaz kolay ve lezzetli Panna Cotta .Ama ben küçük bir dokunuş ile Türk usulü Panna Cotta yaptım.Genelde çok değişik farklı sunumları vardır bu İtalyan güzelinin ama ben gül suyu ekledim ve çokta güzel oldu.Ayrıca rengiylede oynadım ve tadına uygun olsun diye pembe gıda boyası ekledim..Mutlaka deneyin derim.

Malzemeler :

• 250 ml krema
  • 85 gram labne
  • Yarım paket vanilya
  • 2 çay kaşığı gül suyu
  • 2 damla gıda boyası

Yapılışı:

Vanilyayı ekleyin.

Jelatin eriyinceya kadar karıştırın ve önceden hafifçe su ile ıslattığınız kaplara paylaştırın.

Panna cottaları 3-4 saat kadar buzdolabında soğuttuktan sonra kalıbı ters çevirerek servis tabağına alın.

Kalıptan çıkmıyorsa bıçakla kenarlarını serbestleştirin ve sıcak su dolu bir kap içinde 15 sn kadar tutun...

Vaov harika görünüyor ellerine sağlık :kk77::kk77:

Malzemeler :

• 250 ml krema
  • 85 gram labne
  • Yarım paket vanilya
  • 2 çay kaşığı gül suyu
  • 2 damla gıda boyası

Yapılışı:

Vanilyayı ekleyin.

Oouuuyy eline sağlık yenge 😍
Bahçede güllerimiz var kokulu kokulu pembe pembe , sanırım koklamaya kıyamadığım güllerimden koparıp bu tatlıya kullanıcam :kk77:

Yengeeeaaa 😍 iki tane gülüme kıydım kopardım yapraklarını , aldım vanilyalı pudingin içine kattım pişirdim , seninki gibi olmadı amaaa çok güzel hafif bi puding oldu , biraz da güllacı andırıyo sanki :)
isabel isabel

Yengeeeaaa 😍 iki tane gülüme kıydım kopardım yapraklarını , aldım vanilyalı pudingin içine kattım pişirdim , seninki gibi olmadı amaaa çok güzel hafif bi puding oldu , biraz da güllacı andırıyo sanki :)
isabel isabel

Allah iyiliğini versin, çok güldüm :KK48:
Ellerine,güllerine sağlık canım..:KK36:
Afiyetler olsun inşallah :KK36:

X