Tüp Bebek Merkezleri Gün Gün Tüp Bebek Sürecim - Ankara Novaart

Centriumu iyi araştır derim maddi olarak diğer merkezlere göre çok daha fazla paranız gidebilir.ilk gittiğim merkezlerden biriydi. Arkamıza bakmadan kaçtık biz açıkcası. Ben novarta gidiyorum. Ordan genel olarak memnunum. Özellikle parasal anlamda çok memnunum. Gazinin profları zaten hocalar. Hiç beklemeden sürecimizi tamamladık. Eksik yanları da var tabi artıları daha fazla olunca önemsemiyorum. Bakalım 3. Tüp bebek tedavimizde bizleri neler bekliyor olacak :KK43:

Centriumu iyi araştır derim maddi olarak diğer merkezlere göre çok daha fazla paranız gidebilir.ilk gittiğim merkezlerden biriydi. Arkamıza bakmadan kaçtık biz açıkcası. Ben novarta gidiyorum. Ordan genel olarak memnunum. Özellikle parasal anlamda çok memnunum. Gazinin profları zaten hocalar. Hiç beklemeden sürecimizi tamamladık. Eksik yanları da var tabi artıları daha fazla olunca önemsemiyorum. Bakalım 3. Tüp bebek tedavimizde bizleri neler bekliyor olacak :KK43:
İyi akşamlar bende centrumda tedavi görüyorum ilk kez tüp bebek yaptırdım yarın test günüm bakalım ne olacak 8.ci gün negatif gördum değişeceğini de sanmıyorum ama yine de bir umut iste

Hakkınozda hayırslısı umarım pozitif çıkar. Ne kadara maloldu? Bir de genel olarak memnun kaldınız mı ordan?

Hakkınozda hayırslısı umarım pozitif çıkar. Ne kadara maloldu? Bir de genel olarak memnun kaldınız mı ordan?15 buçuk işlemler 2 binde dondurma parası artı ilaçlar 5 bin falan tuttu ben memnunum özellikle de emre hocadan anında ulaşabiliyorum bı sorun olduğunda inşallah rabbim kimsenin emeğini boşa cikartmasin 🤲🤲

Hakkınozda hayırslısı umarım pozitif çıkar. Ne kadara maloldu? Bir de genel olarak memnun kaldınız mı ordan?15 buçuk işlemler 2 binde dondurma parası artı ilaçlar 5 bin falan tuttu ben memnunum özellikle de emre hocadan anında ulaşabiliyorum bı sorun olduğunda inşallah rabbim kimsenin emeğini boşa cikartmasin 🤲

Negatif çıktı kan testim ilaçları bıraktım ikinci transfer için adet günümü bekliyorum

Merhaba 5.gün embriyosu taze transfer yapıldı.. bugün 8. Günüm idrar testi yaptım öğlende ve akşam. Kasık ağrım oluyor özellikle bugün arttı gibi. 2. Çizgi gözüksede ovitrelle etkisi gibi geliyor bana umudum yok

Eklentiler

• 9F3A7E31-149F-49FE-BE66-230D056C1769.jpeg
    9F3A7E31-149F-49FE-BE66-230D056C1769.jpeg
    106,5 KB · Görüntüleme: 84
Negatif çıktı kan testim ilaçları bıraktım ikinci transfer için adet günümü bekliyorum
Çok geçmiş olsun yedek embriyo olması bile çok güzel umudunuz var hala bu bile üzüntüyü hafifleten bir neden inşallah bu defa tutar 🙏

Çok geçmiş olsun yedek embriyo olması bile çok güzel umudunuz var hala bu bile üzüntüyü hafifleten bir neden inşallah bu defa tutar 🙏
İnşallah canım sen hangi hastanedesin senin de olmadı sanırım Rabbim kolaylık versin inşallah bir an önce olur

Merhabalar. Ben de Novaart'ta tedaviye başladım bu ay. Başka bir doktorla 1 aşılama ve 2 tüp bebek denememiz oldu, ancak pozitif sonuç göremedik. 3. denememiz olacak. Bizde yaştan dolayı yumurta sayısı ve kalitesinde sorun oluyor. İlk tüp bebekte 2 yumurta toplandı, 1 tanesi 3.günde donduruldu. Kalitesi iyi değildi ama ikinci toplamadakine destek olsun diye donduruldu. 2. tüp bebekte de 3 yumurta alındı, biri iyi durumdaydı 4. günde önceki dondurulanla birlikte transfer yapıldı. Ama sonuç yine negatif oldu. Bu mart 2020'deydi, pandemi yeni başlamıştı benim transfer zamanımda. O zamandan beri bekledik, sonunda Novaart'ta karar kıldık. Ahmet Hoca doktorumuz. Bugün ikinci kontrolüm oldu. Henüz daha yolun başındayım. Bir tarafta bir 7mm yumurta, diğer tarafta 2 tane olgunlaşmamış yumurta varmış. İlaçlara devam edip cumartesi tekrar kontrole gideceğim.

cagcag78 cagcag78 ben de novaart düşünüyorum topik sahibinim açıklamaları sayesinde ılımlı düşünmeye başladım:)
Siz kaç yaşındaydınz ? İnşallah bu kez olumlu sonuclanir🥰

cagcag78 cagcag78 ben de novaart düşünüyorum topik sahibinim açıklamaları sayesinde ılımlı düşünmeye başladım:)
Siz kaç yaşındaydınz ? İnşallah bu kez olumlu sonuclanir🥰
Ben 43 yaşındayım. Uzun süre araştırarak Novaart'ı seçtim. Gazi'de başka bir bölümde takipli hastayım. O bölümün hocası da hem Ahmet hocanın, hem de Mehmet hocanın işinin ehli olduğunu söyleyince ilk randevumu aldım. Gerçekten merkez çok profesyonel görünüyor. Gerek çalışanların gerek de hocaların tavrı da aynı şekilde.
Muayeneler çok hızlı oluyor. Doktorla uzun uzun konuşayım sorular sorayım diyen biriyseniz belki bu sizi rahatsız edebilir. Benim 3. tedavim olduğu için benim için sorun olmadı bu çünkü soracak pek sorum da yok, sürece hakimimim.
İnşallah hepimizin süreçleri olumlu sonuçlanır...

bende centrum clinick de tedavi görüyorum ilk adetimi oldum transfer için ikinci adeti bekliyorum ama şimdiye kadar olan süreçten oldukça memnunum fiyat olarakta bir çok yer ile görüştük pek bir fark yok, üstelik recai hoca tüp bebek tedavisini türkiye’ye ilk getiren doktor oldukça tecrübeli ve bilgili, ben doktoruma güveniyorum inşallah transfer sürecinde de sıkıntı yaşamadan hayırlısı ile pozitif sonuç alırım 😌 sizlere de cliniği tavsiye ederim

bende centrum clinick de tedavi görüyorum ilk adetimi oldum transfer için ikinci adeti bekliyorum ama şimdiye kadar olan süreçten oldukça memnunum fiyat olarakta bir çok yer ile görüştük pek bir fark yok, üstelik recai hoca tüp bebek tedavisini türkiye’ye ilk getiren doktor oldukça tecrübeli ve bilgili, ben doktoruma güveniyorum inşallah transfer sürecinde de sıkıntı yaşamadan hayırlısı ile pozitif sonuç alırım 😌 sizlere de cliniği tavsiye ederim
Önemli olan içine sinmesi ben ilk oraya gitrim aklıma yatmayan şeyler oldu o yüzden devam etmedim ama kiminin çok memnun olduğu dr da diğeri olmuyor uyuşma meselesi umarım güzel sonuçları alırız hepimiz 😇🙏

Çok geçmiş olsun inşallah bu sefer tutar bende bu ay nasip olursa tedaviye başlayacağım yazını okudum özel muayenehane de doktorum rapor bende çıkartabilir miyim ilaçlar için çok pahalı ilaçlar :KK43:

Çok geçmiş olsun inşallah bu sefer tutar bende bu ay nasip olursa tedaviye başlayacağım yazını okudum özel muayenehane de doktorum rapor bende çıkartabilir miyim ilaçlar için çok pahalı ilaçlar :KK43:
çok pardon mesajını görmemişim naptın acaba raporu heryerden çıkartamıyorsun maalesef. o yğzden ben novaartı tercih ettim açıkcası rapor şartlarını sağlıyorsan ufuk üniversitesinden yaklaşık 1000 tl ye çıkartabiliyorsunuz orayı arayıp detayları bir sor istersen

Bilenler bilir, daha önce 2 aşılama 1 tüp bebek denememiz olumsuz sonuçlanmıştı. Birilerine rehber olması amacıyla kalem kalem kullandığım ilaçları, yapılan işlemleri ve yaptığımız tüm ödemeleri yazmıştım. Bir anda, bir daha asla denemem dediğim sürecin içinde buldum kendimi. 39 yaşındayım. Eşim de 38 yaşında. Hiç bir sıkıntımız yok, sebepsiz infertilite tanısıyla tedavimiz kaldığı yerden devam ediyor. Çok küçük bir araştırmayla Novaart kliniğinde Mehmet Erdem ile bu yola devam etme kararı aldık. Süreci bildiğim için artık dr'un bana çok zaman ayırması, beni sürekli aydınlatması gibi beklentilerim yoktu artık. O yüzden daha rahatım. Bundan sonrasını tedavi devam ettikçe gün be gün yazacağım, umarım ilk defa bu sürece dahil olacaklara ışık olur paylaşımlarım.

Öncelikle hiç bir dr size uzun uzun süreci anlatmayacak, bunu kabullenirseniz daha az stresle devam edersiniz yolunuza. Kesin tutacak diye de çok şartlanmamak gerekiyor. Evet kolay değil ama tutmayınca çok büyük hayalkırıklığı yaşanıyor. Tedavi esnasında farklı meşguliyetler bularak çokta kafaya takmadan ilerletmek gerekir süreci

Şimdi gelelim asıl meseleye,
16 Mart 2022'de ilk görüşme için kliniğe gittik. 13.00'te randevumuz vardı Öykümüzü not ettiler ve muayene oldum. Yaklaşık 1 saatte bitti işimiz.

Muayene Notları:

Rahim geniş, sol tüp tek taraflı yapışık gibi ama artık aşılama yapılmayacağı için sıkıntı değil. Rezerv azalmış, 5 yumurta toplarız gibi görünüyor. Dondurmaya gerek yok. Kulaktan dolma bilgiler nedeniyle dondurulmuş embriyo transfer edilsin isteniyor ancak gerek yok ekstra maliyet bu. Gerçekten ekstradan kaliteli yumurta kalırsa o zaman dondururuz. Dr'a güvenmek en önemlisi. Sana daha önceden söylendiği gibi çikolata kistin falan yok. Sadece küçük bir kistin var ilk reglinde bakarız büyümemişse tedaviye başlarız, büyümüşse doğum kontrol hapı kullanır sonraki ay başlarız dedi.

Ayrıca daha önce yapılmış olan hiç bir testi de tekrardan istemedi (sperm, rahim filmi vs)

İlk muayene ve görüşme ücretsizdi. Sonrasında 15. 000 TL yumurta toplamada verilecek, artı ilaçlar olacak. İlaçlar kişiye göre değişmekle birlikte
8.500 TL civarı tutuyormuş. Vitaminler hariç tabii. Raporunuz varsa 3.500 TL'ye falan tekabul eder dediler.
Muayene sonrası 2 ayrı vitamin
verdi doktorumuz.
Biosteron ve Omepa Q10

Biosteron 400 TL sabah akşam alınacak, yumurta kalitesi için.
Diğeri omepa q10 günde bir defa 280 TL
Sık muayene olacağım için kendi isteğimle Flora düzenleyici aldım vagi flora rapid 2 li tablet 180 TL

Toplam 830 TL ödedik indirimli olarak.

Kısacası ilk muayenede ilaçlar dışında hiç bir ödeme yapmadık. Yaklaşık 2 hafta içinde regli olmayı bekliyorum. En geç nisan başı gibi sürecim belli olur. Gelişme oldukça buraya yazacağım😇
Umarım hepimizin kucağı dolar sağlıklı bebeklerle döneriz evimize🙏🍀
Sevgiler,

Arkadaşlar bi arkadaşımın tavsiyesi ile A life osman denizhan özgün hocayla görüştük haftasonu. Aslında klinik daha çok erkek faktörlü azosperm hastalarına yönelik. Emriyolaglarını araştırdım biraz semra sertyel. Alanında çok iyiyimiş.%90 burda devam edeceğim. Sürecim için yeni bir başlık açar gün gün ödeme listemi ve kullandığım ilaç ve dozları yazarım..

Kızlar a lifeta içime sinmeyen şeyler oldu ve ben bugün novartta tedaviye başladım. (4 nisan 2022)
1 nisan akşam 9 da regli oldum o gün akşam 4 ten sonra olduğum için o günü sofrır kabul ettiler. Ban göre 4 onlara göre 3. Gün tedaviye başladık.
Şimdilik her şey yolunda troid hormonu olan tsh değerim yüksek çıktı. O yüzden devamlı kullanacağım bir ilaç verdiler. Şuana kadar para ödemedim kliniğe ancak tsh için sağlık ocağına gidip kan vermem söylendi. Ben de ücreti karşılığında burda yapın dedim 130 tl ödedim.
Tedavimin 1. Günü bugün (4 nisan pazartesi)
150 mg gonalf +150 mg meriofert kullancam. Cumartesi kontrol randevum var.
Yaklaşık 5 yumurtam var 2 si küçük. 4-5 tane yumurta toplarız diye tahmin etti dr'um. Vitaminlere devam edeceğim.
9 nisan cumartesi solda 6 tane sağda biri küçük 2 tane yumurtam var. Soldakilerin biri 14 ml olmuş. O yüzden çatlamasını önlemek için hergün (23 saatte bir) cetrodite kullanacağım. Pazartesi kontrol randevum var.
Bugün de 1 tane gonalf 4 tane de cetrotide aldık. Şimdilik bin TL ödedik. Rapor çıkınca mahsuplaşacağız.
Yani totalde 3 gonalf 900 mg 4 cetrotide ve 10 tane de meriofert aldık.1 gonalf muhtemelen hiç açılmadan iade edilecek.
11 nisan pazartesi kontrol kan vermedim
12 nisan salı kontrol kan vermedim aynı doz iğnelere devam
13 nisan çarşamba aynı doz iğnelere devam kan da verdim son kontroldü. 2 tane cetrotide 1 tane ovitrelle 2 tane de gonapeptly aldık. Diğer iğneler aynı şekilde devam
14 nisan perşembe aldığımız çatlatma iğnelerini perşembe onların söylediği saatte vuruncam. Cuma iğne ilaç yok cumartesi opu olacak. Yani şu an hala 150 gonalf
150 meriofert
23 saatte bir de cetrotide kullanıyorum.
14 nisan perşembe
Kontrol yok
Saat 10:00'da cetrotide 250 mg
Akşam 19:15'te gonalf ve meriofert 150 mg
Saat 23.00'da 3 adet çatlatma iğnesi 1 ovitrelle 2 genoptly ile devam ettim.
15 nisan cuma günü kontrol de iğne ilaç da yok.
16 nisan cumartesi 2022 saat 10.00 da opu oldum. 8 yumurta toplandı.
Ogün için prednol, estroferm yerine yapıştırılan bantlardan verdiller. (130 tl)
Ve folik asit verdiler.
Transferden 1 gün sonra başlamak üzere de progeston fitil sabah akşam 2 şer tane,progestan dex ampul 3 günde bir sabah akşam göbekten, her gün coraspirin, folik asite ve prednole devam. Ağrım olursa diye de parol verdiler.
Opudan bir gün sonra yani pazar sabahı 9 buçukta arayıp 8 yumurtadan 7 si dolu çıktı ancak sadece 3 ü döllendi dediler. Küçük bir ihtimalde olsa sonradan da döllenen olabilir dediler.
18 nisan pazartesi yeniden arayıp bölünüp bölünmediğiyle ilgili haber verecekler. Salı ya da perşembe duruma göre transfer yapacaklar.
18 nisan pazartesi aradılar 3 ü iyi kalite biri düşük kalite olmak üzere gelişmiş embriyolar. Yarın yani 19 nisan salı günü sabah 8:15'te transfer yapılacak. Sayıya gittiğimizde karar vereceğiz 😇
19 nisan salı günü transfer oldum. Hoca sormadı sadece2 tane uygun senin için zaten ikiz olma olasılığı az dedi. Bende kabul ettim. 3. Gün embriyosunu da 5 e giderse dondururuz dediler ama gitmemiş maalesef.
2. Tane taze transfer 3. Gün ebriyosu 12. Gün erken gebelik testi maalesef yine tutmadı...1 mayıs 2022

bu güne kadar toplam 20 bine yaklaştı ödemelerimiz ama ilaçlarım kaldı biraz elimde. bir sonraki tedavimde onları kullanacağım.dr 11 merio fert vermişti ama 8 ini karşıladı raporum 3 tanesi 750 tl tutuyor onları cebimizden ödiycez ya da bir sonraki raporumuza ilave ettireceğiz.
18 mayıs çarşamba günü neden olumsuz oldu ve bundan sonra neler yapacağımıza dair görüştük doktırumuzla.2 a kalite embriyo olmasına rağmen tutmuyorsa bunun nedenini araştıralım dedi. daha önce histereskopi yapıldığı için şimdi biyopsi yapacak. 25 mayıs 2022 çarşamba günü anestezili olacak. bu aynı zamanda rahimde çizik atma işlemi gibi olacak dedi.
eşimede dna hasar testi yapılacak. bunlar 3 bin tl tutuyor. ayrıca 1200 tl yede biesteron ve omepa Q 10 aldık.yani 4.200 TL de burası tuttu. eğer bu testlerimiz de temiz çıkarsa bu defa da embriyoları 5. güne kadar bekletmeyi hatta duruma göre dondurup öyle transferi deneyebileceğini söyledi. diğer tüp bebek denemesini de 1 ay ara verdikten sonra yaparız dedi...25 mayıs çarşamba günü anestezili biyopsi oldum. Eşimin testi dahil 2800 TL ödedik patolojiye para ödemedik o Gazi de yapılacak bir hafta içinde regl olacağım sonuçlar yetişirse 3 tüp bebek denemesine başlayacağız
Merhabalar aynı durumdan muzdaribim ne yazık ki 😔bende Mehmet hocaya gidiyorum 5 adet dondurulmuş embriyo var iki kez transfer oldu ilki kimyasal ile sonuçlandı daha sonra iki adet transfer oldum dondurulmuşlardan onlarda tutmayınca Mehmet hoca biyopsi kararı aldı bende histereskopi yaptırsam mı diye düşündüm çizik attırayım problem ne varsa çözülsün kararındayım şimdi sizin paylaşımınızı arkadaşım yardımı ile okudum biyopsi yaparken çizik atılması kafama yattı açıkçası bende bunu Mehmet hocaya talep edeceğim ne zaman transfer olacaksınız ve ayrıca acılı bir işlem mi öğrenmek istedim yardımcı olursanız memnun olurum 😊

Aa çok sevindim ortakmış dr umuz. Açıkcası ben anestezili biyopsi oldum dün o yüzden ağrı olayını bilemiyorum ama dr olan kuzenim iyi yapmışsın sonrasında ağrın olabilirdi dedi. Zaten yarım saatte uyandım. 600 tl anestezi ücretiydi. Biz pazarlık yaptık biraz indiler. Biyopsi rahimde çizik atma yerine de geçer demişti dr um. Biyopsi sonrası mehmet hoca çıkmıştı hatice hocayla konuştuk uzun uzun. O dediki bir çizik yerine geçer 2 kronik enfeksiyon var mı onu anlıycaz o yüzden tutmuyor olabilir 3 transfer için rahmin uygun olduğu tarihi tespit etmiş olcaz. Sonucuna göre de yetişirse regli olunca başlıycaz. Bu defa 5. Güne gidicez. Ayrıca tutunmayı artırmak için adını hatırlayamadığım bi aşıdan bahsetti onu vurabiliriz dedi. Bana daha önce histereskopi yapıldı hacettepede. O yüzden onu şu an bidaha yapmayız tekrarlayan düşükler ya da sürekli kimyasal gebelikler olursa o zaman yaprız genelde dedi. Bu arada biyopsi esnasında çizik atılmıyır sanırım sadece yapılan işlem de çizik gibi kabul ediliyor sanırım

X