Gündüz makyajında dikkat edilecek en önemli noktaları

Rline

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2012
1.392
127
Gündüz makyajında dikkat edilecek en önemli noktaları

1. Gündüz yapılan makyajın amacı kişiyi sağlıklı ve canlı göstermek, kusurları hafifletmek ve yüz hatlarını belirginleştirmek. Bu yüzden kullanılacak renklerde saç, ten ve göz rengine uyumlu doğal tonları tercih etmenizi tavsiye ederim.

2. Sağlıklı ve güzel görünen bir cilt elde etmek aslında gündüz makyajı için yeterli olabilir. İstenirse bakışlara derinlik katmak için göz makyajı ve biraz renklenmek için allık ve ruj sürülebilir, böylece yüz hatları daha belirginleşir.

3. Gündüz makyajı yaparken gün ışığının ciltteki tüm kusurları ortaya çıkardığını hep hatırlamak lazım. Hata yapma şansınız pek yok, gün ışığı makyajda hataları da fazlasıyla ortaya çıkarır. Bu yüzden gündüz makyajında en önemli nokta ten makyajı. Çok gerekmedikçe kalın fondöten, pudra, concealer sürmekten kaçının. Çünkü gün ışığında sürülen ürün normalden çok daha yoğun ve maskemsi bir görünüm verebilir. İlerleyen saatlerde de mimik çizgilerine dolup daha yorgun ve kötü bir görünüme sebep olabilir.

4. Cildi solgun, lekeli ve gözaltı morlukları olan kişiler mutlaka lekelerini ve gözaltı morluklarını kapatıp cildin rengine ve yapısına uygun ince yapıda ürünler kullanmalılar. Yeni nesil BB fondötenler gündüz kullanımı için çok uygun. Hem ciltte doğal duruyor, hem nemlendiriyor hem de güneşten koruyor. Kapanmayan lekeler veya sivilceler için tenle aynı renkte kapatıcı sadece sorunlu bölgelere uygulanabilir. Concealer seçiminde de ince yapıda olanları tercih etmenizi öneririm.

5. Cildi yağlı olan ve parlamayı sevmeyen kadınlar için transparan pudralar çok iyi ürünler.

6. Cilde renk katmak için allık veya terracotta kullanılabilir. Yalnız allık veya terracotta sürerken cilde uygun tonları tercih etmenizi ve keskin olmayacak şekilde sürmenizi öneririm.

7. Yeni nesil makyaj ürünleri artık çok fonksiyonlu. Mesela Benefit'in Bene Tint isimli ürünü hem yanağa hem dudağa renk vermek için kullanılıyor ve çok doğal bir görünüm veriyor. Gündüz için çok kullanışlı. Body Shop'ın The Lip and Chic ile The Balm'ın Stainiac Cheek&Lip Stain ürünleri de benzer özelliklere sahip.

8. Gündüz göz makyajında koyu tonlardan ve sert gölgelerden kaçının. Far kullanacaksanız ten rengine uyumlu doğal tonları tercih edin. Arzuya göre eye liner veya kalem çekilebilir. Rimel gözü netleştirir, ışıldamasını sağlar ve bence makyajın olmazsa olmazıdır.

9. Dudaklara daha doğal renkte rujlar ve renkli nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Gündüz makyajında kalem kullanmayı sonsuza kadar unutun.

10. Son olarak modayı yakından takip edenlerin bildiği gibi bu sezon dudaklarda bolca yoğun renk kullanılıyor ve gündüz makyajına da yansıyor. Ama unutmayın koyu bir ruju mükemmel bir biçimde sürmelisiniz. Eğer mükemmel süremiyorsanız hiç sürmeyin daha iyi. Koyu renk ruj nasıl sürülür? haberimiz size yardımcı olabilir.
 

guzinsss

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2014
40
24
Gündelik makyaj için ince uçlu bir eyeliner ile kuyruklu olacak şekilde gözünüze çekmeniz süper bir görünüm elde edebiliyor.Kalın ve sadece göz kapağına sürülen eyeliner gözleri ifadesiz gösterebiliyor.
Bronz ışıltılı allıklar hem doğal görünüm veriyor hem ciltte bronz etki bıraktığı için hoş bir görünüm sağlıyor.