Güvende hissedememek

patiledim

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2023
171
637
Belki sizler de haberlerde görmüşsünüzdür. 2 yıl önce 12 yaşındayken bir kaçak mülteci tarafından kaçırılan kız İran'da bulunmuş. Bu 2 yılda anne olmuş, defalarca tecavüze uğramış ve kim bilir neler yaşadı. Bunu ona yapan ülkesine yollanmış ama yarın geri gelmeyeceği ne malum. Bunun gibi bir sürü insanla birlikte yaşıyoruz. Her sokağa çıktığımda bunları düşünüyorum, anksiyetem başlıyor. Sadece kendim için değil, tüm kadınlar ve çocuklar için korkuyorum artık. Apartmanın 2 bina ötesindeki markete bile gitmemek için her gün bahane arıyorum kendime...

Siz bu güvensizlikle evden çıkma korkusuyla nasıl başa çıkıyorsunuz? :KK43:

Son düzenleme:
Ben kendimi soyutladim sosyal medya kullanmıyorum , ana akım medyaya bakmıyorum , haber okumuyorum . Bir kızım var ve okudukça içinden çıkamıyorum takıntı yapmak yerine görmemeyi tercih ediyorum. Kendimi resmen hayattan soyutladim . Oturdum İngilizce çalışıyorum . Akrabalarla da iletişimi çok azalttım. Birtek iletişim kurduğum yer burası kaldı . Bana çok iyi geldi .

Belki sizler de haberlerde görmüşsünüzdür. 2 yıl önce 12 yaşındayken bir kaçak mülteci tarafından kaçırılan kız İran'da bulunmuş. Bu 2 yılda anne olmuş, defalarca tecavüze uğramış ve kim bilir neler yaşadı. Bunu ona yapan ülkesine yollanmış ama yarın geri gelmeyeceği ne malum. Bunun gibi bir sürü insanla birlikte yaşıyoruz. Her sokağa çıktığımda bunları düşünüyorum, anksiyetem başlıyor. Sadece kendim için değil, tüm kadınlar ve çocuklar için korkuyorum artık. Apartmanın 2 bina ötesindeki markete bile gitmemek için her gün bahane arıyorum kendime...

Siz bu güvensizlikle evden çıkma korkusuyla nasıl başa çıkıyorsunuz? :KK43:
Sen koskoca kadınsın canım sana ne oluyor.haberleri bu kadar içselleştirmek bence normal değil.hiç de aklıma öyle şeyler gelmez.

Genc kızlar için çok endişeleniyorum devlet bu işe el atmalı ve gelen herkesi geri göndermeli sadece tatile gelip defolsunlar

X