Güvenin Yitirilmesi

Ixsxxixk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2006
68
1
Sokakta yaşlı bir kadının ağır file taşıdığını

görünce, bizler koşardık.

“Bırak teyze, biz taşırız.” denilirdi.

Bütün kadınlar çocuklara güvenirdi.

Bütün çocuklar, yaşlı kadınlara

saygı sergisinde gezerdi sanki.

Bahşiş verirlerdi kabul etmezdik.

Alış-verişe bakkala

gönderirlerdi bizleri,

üzerini kuruşuna kadar geri verirdik.

Saçlarımızı okşamanın gururu yeterdi,

bizlere...

Şimdi sokaklarda yürüyen kadınlar,

dört bir yanına bakıyor,

çantasını kim kapacak diye.

Artık ne hak kaldı, ne hukuk!

Kimsenin kılı kıpırdamıyor.

Sanki (!) kurulan düzen meyvesini veriyor...

Sokak ortasında bir kadının ırzına geçilse,

birileri sırasını bekliyor,

diğerleri alkış tutuyor.

Kalanlar da,

“Bana ne kardeşim,

kadın da öyle giyinmeseydi” diyor.

Giderek, herkes birbirine benziyor.

Bu toplum yalanı sevdi.

Kanunlara saygısız olanı, ikiyüzlüyü...

Bu toplumun infilak etmiş halidir sokaklar.

O yüzden, kadınlar yürüyemiyor,

çocuklar tedirgin,

zorbalık kapılara dayandı.

Komşunun komşuya güveni kalmadı.

Sokaklar tedirgin!

Sokaklar kan kokuyor, cinayet kokuyor.

Bu ülkenin namuslu çocukları, hala kendilerine

güvenecek yaşlı kadınlar, arıyor.

“Bırak teyze biz taşırız” diye...

Şimdi Kadınlar, çocuklardan bile kaçıyor. Azar azar bir mezar kazılıyor ülkemize.

Çocuklara bile güvenini yitirmiş

bir ülkenin geleceği olduğunu mu sanıyorsunuz !?..

Herkes kendi kirinden memnun.

Bakıyorum da,

toplumun alnı ak, yüreği bahtiyar (!)

ahh ahh :KK43:

ne olucak bu toplumun sonu cok merak ediyorum.. okurken annemin laflarını hatırladım eskiyle ne cok fark var

Güzel Bir Mesajdı teşekkürler okurken gözümün önünden tüm yasanılanlar geçti görmeyeli ne kadar uzun zaman gecmiş diye düşündüm ellerinde file tasıyan teyzeleri bizde yapardık küçükken koşardık yardım edeceğiz diye büyüklerimize sevecenlikle...
O günleri özledim okurken nasıl değiştik nasıl değiştirildik bizler çocuklarımıza nasıl bir nesil bıraktık al çocuğum bu dünya senin diye şahsım adına utanıyorum iyileri bizler yasayıp çocuklarımıza anne baba abla teyse vs büyükler olarak örnek olamamaktan böyle bir dünya bırakmaktan....
Ve bizlerin onlara kızma gibi hakkımızda var üstelik buna cüret edebiliyoruz neden nasıl diye sorabiliyoruz onlara güzel olan neyi bıraktıkki devam etmelerini istiyoruz güzellikleri ....
saygıyı sevgiyi unutan bizleriz bayram günlerinde aman şimdi misafirmi ziyaretmi diye tatillere kaçan özel günlerin ufak bir hediye bir öpücükle kutlanabileceğini onlara anlatamayan aman hep masraf kapısı diye engelleyen
ana babalarımıza saygı göstermeyen bakmayan onlara örnek olan hep bizleriz
ve çocuklarımızdan saygı sevgi güzellikler iyi bir toplum bekleyen yine bizleriz...
Nekadar çok şeyler istiyoruz hiç vermeden...
Yazmaya kalksak hiçbirimiz bitiremeyiz hatalarımızı ama tek kelimeyle çocuklarımıza genclerimize yüklemeyi daha uygun buluyoruz kendimizi kurtarmak için...
Yazınız güzeldi arkadasım paylaştığınız için tşk ederim...

Günümüzü anlatan çok basit ama bir o kadarda gerçekçi bir yazı sadece bu kadarı bile günümüzün halini anlamamıza yetiyor.Umarım ileriki zamanlarda yani torunlarımız çok daha kötüsünü yaşamazlar.

bende oyle duşunuyordum ama bugun cok mutlu oldum tabı oncelıkle uzuldum cunku yaşlı bır amca kaldırımdan duştu secdeye varır gıbı alnı yere carptı oylece kaldı dukkandan bır adam ve yolda olan bır adam yanına geldı sonra hıc ummadıgım bırşey gordum ıkı genc kız amcanın yanına yaklaştı kolonyalı mendıllerle hep bırlıkte kanını temızlemeye başladık alnı bır santım kadar acılmıştı cevız buyuklugunde şişmiştı burnuda yaralanmıştı telefon numarası sorduk bılmedıgını soyledı ıkı genc kız evıne goturmeye karar verdıler bırı sag koluna dıgerı sol koluna gırerek uzaklaştılar ınanın gozlerım dolmuştu kımbılır kımın ellerındesın dıye uzuldum hemde hala ınsanlık olmemış cok sevındım bır gun bızlerde bu halde olacagız allah omur verırse.halımız ne olacak dıye duşunmeden edemıyorum

soyledıklerınde cok haklısın toplum olarak gıderez yozlasıyoruz ve bundan herkezın bır payı var malesef hep zaten ben ne yapayım kardesım demekten kaybedıyoruz

Canim Sana Katiliyorum Nereye Gidioruz Ben Anlamiorum Hiçç:çok üzgünüm: 17 aylık bebeğe bile tecavuz eden hatta buna izin veren anne sıfatına layık olmayan insanlarla yaşamak,sokakta gezen kadınların gördüğü tacizler,hatta filesini taşımayı bırak 75 yaşındaki nineye tecavuz için evini basan insanlarla aynı havayı soluyoruz bu memlekette!!!!!:1no2: şimdi bööle peki ileri nesillerde ne olur neler yaşanır düşündükce acıyorum halimize....

Dünyanin civisi cikmaya basliyor hizli adimlarla.
Gerekse insanlarin birbirlerine olan davranislarinda, gerekse YINE INSANLARIN dogaya yaptiklarindan dolayi...
Insan sifatini tasiyan vicdansiz yaratiklar var aramizda. Buda Sevgiyi büyütüp etrafa sacmaktansa, kötülüklere kötülük olarak cevap vermemizden kaynaklaniyor daha cok.

buna çokta katıldığımı söyleyemem. bence gençler çoğunlukla eskiye oranla daha duyarlı gibi geliyor. belkide benim çevremdekiler öyle, bilemiyorum. ama ben gençlere güveniyorum arkadaşlar.

umarım bir gün bu günleride arayacak duruma gelmeyiz.. beterin beterin var demişler..

X