Güzel Sanatlar Fakültesi YARDIM LAZIM

Resim bölümü ya da resim öğretmenliği aklımdaki. Bu sene lise4e gecicem. Kesin bi karar verip son hızla calısmalara baslamam lazım ama acıkcası gözümü de korkutanlar oldu. Sizce bir sonraki sınavlara kadar düzenli calısmayla bu isi basarabilir miyim? Ayrıca ygs puanının önemi ne kadar? Burada da bir anadolu lisesinde okuyorum ya ygs lys calısıp baska bir bölüme ya da ygs + resim calısıp istediğim bölüme gitmem söz konusu. Aklım gercekten cok karısık.. 1 sene calısmayla halledebilir miyim ki :KK50:

Biran önce karar verip çalışmaya başlamalısın bence de
Bir kursa başlayp düzenli olarak 1 sene boyunca çalışırsan kazanırsın tabi neden olmasın

Barajı gecmek gerektiğini duymustum da baska söylentiler de geldi kulağıma. Ne kadar yüksek puan o kadar iyi gibi. Onu merak ettim. Simdi böyle söyleyince benim aklım daha bi karıstııı o kadar seyden vazgecip resime hazırlanıp bi de issiz kalmak kötü olur sanırım. Cünkü bunun icin cok seyden vazgecmeyi planlıyodum :KK52:

O duyduğun söylentiler gerçek evet ygs puanının önemi büyük
Hatta yetenek sınavı klavuzlarında hesaplama formülleri yazar orda da görebilirsin zaten hesaplamaya ygs puanının katıldığını, hangi oranda katıldığını.

Kendi capımda calısmalarım var ayrıca. Kimisini kendim önüme koyup cizmeyi denedim kimisi sevdiğim seylerin taklidi oldu, onlardan da bi seyler öğrendim. Ama tabi ki sınav icin yetersiz. Teknik öğrenmem sart, evde kendi calısmalarımdı onlar. Bir de Mimar sinan icin cok zorladıklarını söylüyorlar. Orası da aklımda ama istanbulda, ankarada, bursada, eskisehir gibi baska az cok gelismis sehirlerde istiyorum üniversiteyi..
Konu eski ama diyim güncel olsun isteyen arkadaşlar yararlansın yeni sistem tyt ordan ham 290 puan alınca okulda veriyor o puanla mülakatlara girebiliyorsun gerisi onlara kalmış

X