hafta hafta gebelik takibi..paylaşım alanı.

kızlar benim 25+5 haftalık oldu
Allah herkese sağlıkla bebeklerimizi kuçağımıza almayı nasip etsin.

Slm kızlar sizlere bişey sormak istiyorum ben 5 haftalık hamileyim doktor bana follibol verdi bunu daha önce kullanan varmı acaba ? Ne işe yarar bu ilaç kullanmak şartmıdır pek ilaç kullnmayı seven biri değilim de merak ediyorum bir yan etkisi falan varmıdır diye

Slm bende 6+5im suanda folbiol kullanıyorum.kasımda bi düşük yasadım o zmn gectimfolbiola.folicasit takviyesiymiş bebekte nöraltüp defektini engelliyomuş hergün 1 tame al tatlım.bu arada hayırlı olsun

slm kızlar ben aranıza yeni katıldım çok çaresizim lütfen yardım edin..
benim hesaplarım göre tam 7 haftalık hamileym. doktora gittim 5 haftalıkken keseyi gördü ama başka bişi demedi
o zaman çok fazla kasık ağrım göğsümde büyüme ve ağrı, yorgunluk falan vardı.
ama şimdi.....:18: sanki bana bi sihirli değnek dokundu gibi. ne ağrı ne yorgunluk hiç bişey yok.
mide bulantısı başlar dediler ama o da yok.. çok endişeleniyorum
lütfen birileri bana yardım etsin..
içimi rahatlatacak kimse yokmu :18:

Slm kızlar sizlere bişey sormak istiyorum ben 5 haftalık hamileyim doktor bana follibol verdi bunu daha önce kullanan varmı acaba ? Ne işe yarar bu ilaç kullanmak şartmıdır pek ilaç kullnmayı seven biri değilim de merak ediyorum bir yan etkisi falan varmıdır diye

geçen hafta dr a gittiğimde keseyi gördk bana da folbiol verdi,hergün yarım iç dedi bakalm vitamin takviyesi gb bişi heralde bebeğin gelişimi için gerekliymiş hatta hamilelik düşünenler öncesinden başlıo heralde bu ilaca bildgm kdryla

mrb kızlar ben gebelik testi yaptım pozitif salı günü doktor kaç haftalık olduğunu söyler ona göre takip yapacağımm:)) adetim gecikeli 7 gün oldu testte şak diye çıktı kaç haftalıktır sizce

benim hesaplarım göre tam 7 haftalık hamileym. doktora gittim 5 haftalıkken keseyi gördü ama başka bişi demedi
ama şimdi.....:18: sanki bana bi sihirli değnek dokundu gibi. ne ağrı ne yorgunluk hiç bişey yok.

Benim de midem bulanmıyor,ağrım yok,yorgunluğum hiç yok demeyeyim de pek yok.Biz şanslı kesimiz sanırım.Endişelenme,tadını çokarmaya bak :)

Herkeste aynı belirtiler olacak diye bir kaide yok, kuzenim senin gibi hiçbişe hissetmediğinden 3.5 aylıkken anlamıştı hamile olduğunu(regl olmuyordu adam gibi pko vardı) mesela bende 7 haftalıkken sadece kokuları biraz fazla duyuyordum eğer çok ağırsa koku kusabiliyordum onun haricinde yüzüstü yatarsam göğüslerimde ağrı oluyordu ne yorgunluk ne başka bişe onun haricinde... ama artık bitti o rahat günlerim sabah kalkar kalkmaz istinasız lavabodayım uyusam uyanamıyorum ama uyumam da uzun sürüyor gece 5 kez tuvalete kalk neler neler... canını sıkma bence daha belirtiler için hem erken hemde belki rahat hamilelik geçiren kesimdensin ve şanslısın..
:KK49:

Son düzenleme:
her hafta değişiklik oluyo insanın vücudunda.. bebek de değişiyo tabi.. bu hafta gitsem bi hafta sonra büyümüş oluyo benim kızım.. allah sağ salim kucaklarımıza almayı nasip etsin melekleri:)

geçen hafta dr a gittiğimde keseyi gördk bana da folbiol verdi,hergün yarım iç dedi bakalm vitamin takviyesi gb bişi heralde bebeğin gelişimi için gerekliymiş hatta hamilelik düşünenler öncesinden başlıo heralde bu ilaca bildgm kdryla

evet ben de 6 haftalıkken gittim doktora bana da folbıol verdı ve gunde yarım al dedı, diğer folık asit ilacına göre nerdeyse 10 kat fazla bu dedi yarım alman yeterlı dedı :)
bebeğin omirilik gelişimi için gerekli folıkasit ve eksıklığı çok büyük tehlike yaratıyormuş ihmal etmeyin kızlar.
folıkasit yeşil yapraklı sebzelerde bulunuyor ama onu da vücut yeterince alamıyormuş, onun için doktorlar takviye veriyor.
ama siz yine de hem ilacınızı alın hem de bol bol yeşil yapraklıları tüketin, tam da mevsimiyken :)

günaydın arkadaşlar.ben hamileliğimin ilk 3 ayı hiç ilaç kullanamadım.çünkü hep bulantı ve kusmam oldu.buna ragmen bol bol süt,yoğurt ve yeşillik ve meyve tükettim.özellikle süt ve yogurdu sofranızdan eksik etmeyin.ben hergün 2 büyük bardak taze süt ve 2 kase ev yapımı yogurt yedim.mümkünse herşeyi doğal yemeye çalışın.günde 3-4 adet cevizide ihmal etmeyin.birde yumurta ve kahvaltınızı aksatmayın.bebeginizin saglığı ve gelişimi çok önemli.günde en az 4-5 öğün yemek yiyin.Allah hepimize saglıklı ve hayırlı evlat versin.

mrb kızlar ben gebelik testi yaptım pozitif salı günü doktor kaç haftalık olduğunu söyler ona göre takip yapacağımm:)) adetim gecikeli 7 gün oldu testte şak diye çıktı kaç haftalıktır sizce

5 yada 6 haftalık olabilir bence çünkü en son adet tarihinin başlangıcına göre hesaplanıyor

ben de 19 haftalık hamileyim. bu aralar enerjim çok düşük ve nedenini doktoruma soracağım. bir de maalesef eskisi gibi bebekler gibi uyuyamıyorum, sık sık uykum bölünüyor.
hamilelik güncemi paylaştığım bir blog'um var sizlerle de paylaşmak isterim; Miniannecik sevgiler

ben de 19 haftalık hamileyim. bu aralar enerjim çok düşük ve nedenini doktoruma soracağım. bir de maalesef eskisi gibi bebekler gibi uyuyamıyorum, sık sık uykum bölünüyor.
hamilelik güncemi paylaştığım bir blog'um var sizlerle de paylaşmak isterim; Miniannecik sevgiler

hamilelik bloğun çok güzel.okudum.ben bebegimin tekmelerini 18. haftada hissetmiştim.hareketlerinide oglumun 15. haftada hissettim.bebegim çok hareketli dedi 6 haftasından beri drma yuz.yakında hissetmeye başlarsın.özellikle çikolata yiyince çok hareketleniyor bebekler benimkide öyle...inş bebegini saglıkla kucagına alırsın.

Rabbim hepimize sağlıkla kucağmıza almayı nasip etsin inşallah...:emir_bebek:

selam ben 8+2 hamileyim bu ikinci bebeğim olacak Allah'ım nasip ederse ilkinde olduğu gibi buda zor geçiyor ilk hamileliğimde doğum sancım başladığında bile miğdem bulanıyordu buda öyle olacak diye aklım çıkıyor. hiç birşey yiyemiyorum su bile içsem miğdem bulanıyor sürekli uyumak istiyorum kızımda uyku yoktu ama bunda birde uyku eklendi ama olsun bunlar tatlı sıkıntılar tek dileğim inşaallah geçer :KK43:
Rabbim hepinize bebişlerinizi kucağınıza almayı nasip etsin]

merhaba folbiolu bende kullanıyorum.Klasik bir folik asit vitamin gibi birşey yani doltor banada 12.haftaya kadar kullanmam gerek dedi bende hiç sevmem ilaç kullanmasını ama allahtan küçük bir ilaç hemen yutabiliyorum.hiçbir yanetkisi yok aksine bebişine faydası var rahatlıkla kullanabilirsin..

X