haklarım neler?? (boşanma)(ACİLLL)

onun lehine senin alehine çok şey olabilir.bunun için birini beklemeyin bakın elinizin altında internet var açın araştırın çok şey göreceksiniz.haklarınızı sorumluluklarınızı neler yapıp neler yapamayacağınızı.biz öyle yapıyoruz.ben şahsen hiçbir avukata güvenmiyorum artık.siz kendi işinizi kendiniz takip ediceksiniz.ondan da aciz değilsiniz herhalde.ama siz öncelikle ne yapmak istediğinize karar verin asıl mesle bu.(hukuk sitelerine girin)

konunun üzeriden bayağı geçti ama bişiy sormak istiyorum..

eşim dava açtım demişti ama açmamış :KK43:( ve halada açmadı..dava açmamasında onun lehine benim aleyhime olacak bi durum varmı acaba? maddi yada manevi anlamda yani??

teşekkürler..

Selam, dava açmamaış olmasında lehe ya da aleyhe birşey yok aslında. Sadece dava açılmış olsaydı dava süresince hakim nafaka bağlayabilirdi size, bir de elindeki malları satmak için süre kazanıyor olabilir. Ama hepsi birer olasılık. Onun dışında korkman gereken bişey yok.

Selam, dava açmamaış olmasında lehe ya da aleyhe birşey yok aslında. Sadece dava açılmış olsaydı dava süresince hakim nafaka bağlayabilirdi size, bir de elindeki malları satmak için süre kazanıyor olabilir. Ama hepsi birer olasılık. Onun dışında korkman gereken bişey yok.

serencim sağol.ne zaman sana bişiy sorsam ardından eşim arıyo.dün görüştük ve son olarak herşeyi konuştuk..anlaşma protokol vs. yapıldı..en kısa sürede de bitiyo..herşey için teşekkürler..

Canım rica ederim, keşke olmasa böyle şeyler, ama hayat işte insanın başına herşey gelebiliyor. Güçlü olman lazım. Eşinin hazırladığı protokolleri vs herşeyi dikkatli incele, erkeklere güven olmaz boşanma aşmasında. Umarım herşey iyi olur.:1hug:

onun lehine senin alehine çok şey olabilir.bunun için birini beklemeyin bakın elinizin altında internet var açın araştırın çok şey göreceksiniz.haklarınızı sorumluluklarınızı neler yapıp neler yapamayacağınızı.biz öyle yapıyoruz.ben şahsen hiçbir avukata güvenmiyorum artık.siz kendi işinizi kendiniz takip ediceksiniz.ondan da aciz değilsiniz herhalde.ama siz öncelikle ne yapmak istediğinize karar verin asıl mesle bu.(hukuk sitelerine girin)

Esma izninle bişey sorucam. Hukuk sitelerinde sorularınızı kimler cevaplıyor? Cevabını çok iyi bildiğinden eminim.

serencim protokolde eşlerin kendi aralarında mal paylaşımı yaptıkları ve herhangi başka bir talepte bulunmadıkları yazıyo..vs.vs..sanırım yeterli bana makul geldi.boşda adliye bulmuşlar 3-4 gün içinde hakim karşısına çıkılacak dedi..bana haber verecek eşimin avukatı..böyle birşey mümkünmü? bana celp gelmesine gerek kalmadan halledilecekmiş.ayrıca dilekçede şiddetli geçimsizlik olarak yazıyo, kısa ayrılıklar yaşandı, anlaşmalı oalrak diye yazıyor sanırım standart bi dilekçe şekli..durumlar böyle.eğer eşimin dediği gibi olursa haftaya bugünlerde bu iş bitmiş olacak..

ayrıca internetten araştır diyen arkadaş neden bu kadar tepkili anlayabilmiş değilim..sonuçta yuvamı kurtarmak için neler yapabilirim tabiiki uğraşıcam olmuyosa tabiiki ayrılık olucak..anlayamadım..

herşey için teşekkürler serencim..

serencim protokolde eşlerin kendi aralarında mal paylaşımı yaptıkları ve herhangi başka bir talepte bulunmadıkları yazıyo..vs.vs..sanırım yeterli bana makul geldi.boşda adliye bulmuşlar 3-4 gün içinde hakim karşısına çıkılacak dedi..bana haber verecek eşimin avukatı..böyle birşey mümkünmü? bana celp gelmesine gerek kalmadan halledilecekmiş.ayrıca dilekçede şiddetli geçimsizlik olarak yazıyo, kısa ayrılıklar yaşandı, anlaşmalı oalrak diye yazıyor sanırım standart bi dilekçe şekli..durumlar böyle.eğer eşimin dediği gibi olursa haftaya bugünlerde bu iş bitmiş olacak..

ayrıca internetten araştır diyen arkadaş neden bu kadar tepkili anlayabilmiş değilim..sonuçta yuvamı kurtarmak için neler yapabilirim tabiiki uğraşıcam olmuyosa tabiiki ayrılık olucak..anlayamadım..

herşey için teşekkürler serencim..

Dediğin gibi dilekçe yeterli ve makul, anlaşmalı da olsa boşanma mutlaka bir sebep göstermek şart, bu yüzden şiddetli geçimsizlik yazmışlardır. Anlaşmalı boşanmalarda erkene gün alınabiliyor, böyle birşey var gerçektende. Hayırlı olur umarım herşey senin için, rica ederim bu arada, ne yaptım ki..

merhaba arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim;
1- evlilik tarihim 08.01.2001
2- çocuk 1 tane 2,5 yaşında
3- ben 6 yıldır aynı firmada düzenli çalışıyorum
4- evlendikten sonra edinilen bir mal yok

sorularım:

1- bana ne önerebilirsiniz.

Boşanma davası açacaksanız davayı açtığınız mahkemeden eşinizin eve girmesini engelleyecek türde bir ihtiyati tedbir kararı isteyebilirsiniz. Ama bunun için haklı sebepler olması lazım, sadece çalışmıyor olması onun müşterek haneye girmesini engellemez, dayak, cana kast vs sebepler olmalı. Eşiniz eğer isterse mahkeme eşinize çocuk için görüş günleri verir, bu görüş sizin evinizde olmaz çocuğu alıp götürmek şeklinde olur. Kendi aileniz de tanıklık yapabilir. Siz evlilik tarihiniz itibariyle mal birliği rejimine tabisiniz, 3 yıldır harcadıklarınızı talep etmeniz biraz zor, ama denemekte fayda var. Eşinizden hem kendiniz hem de çocuk için nafaka talep etme hakkınız var. Avukattan yardım alın mutlaka boşanma davası açarken.

Boşanabilmek için bir sebep gerekiyor tabiki, eşinizin çalışmadığını, eve bakmadığını, borçlarını size ödettiğini bu yüzden evliliğinizin temelden sarsıldığını sebep olarak gösterebilirsiniz. Çocuk küçük olduğu için hakim velayeti büyük ihtimalle size verir. Eşiniz boşanmak istemiyorsa o da evliliğinizide bir sorun olmadığını ispatlamaya çalışacaktır tanıklarla, o zaman davanız reddedilebilir. Ama boşanma davalarında matematik gibi kesin sonuçlar yok, hakimin görüşüne, takdirine bağlı. Bugün boşanıyorum deseniz en az 1-1,5 yıl sürer davanız bunu unutmayın.

Eve girmeniz için onun izni falan gerekmiyor, çilingirle açıp girin, orası sizin de eviniz sayılıyor çünkü. Siz kendi özel eşyalarınızı alabilirsiniz. Diğer eşyaların ise evlenmeden önce aileniz tarafından alındığını ispatlarsanız fatura tanık vs ile yine sorun olmaz.

X