Haksiz yere terk edilmek? Ilahi adalet isler mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yesilsevenbiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
2.062
1.069
31
Şimdi anlatacağım konuda belki bana kizacaklariniz vardır. Nasıl kendine bunu yapıyorsun diyenleriniz. Ama ben nefes alamadigimi hissediyorum, yediremiyorum kendime. 9 yıllık iliskim bundan 1 ay önce bitti. Yani yine her zamanki tartışmamız sandığım İçin içim rahattı. Benim eski sevgilim esnaf. Sınavlara hazırlandı yapamadı ya da yapmak istemedi bilemiyorum. Şuan arkadaşının küçük tutun dükkanını işletiyor. Ben fizyoterapistim. Ailem evlenmemizi istemedi hiç bir zaman. Ama yıllar içinde benim başkasıyla evlenmek istemediğimi görünce tamam dediler. 1 ay önce arkadaşımla olan konuşmamızı sordu bana. Ben de anlatırım ama bi daha bana gelen mesajları açma dedim. (Sosyal medyadan bahsediyorum). Ordan tartışma çıktı. Şifresini değişti. Yüzüğümu yolla onu sana yedirmem diye küçüldü karşımda. Engelledi beni her yerden. İnstagram hesabına baktım bir kızla karşılıklı kalp emojileri atmış. Dayanamadim sordum. O kadın beni seviyor. Sen sevmedin. Arkadasinla attığın yemek videolarını onunla atacağım. 3 ay bana yazma evlendiğimde gelip çeyreğini takarsın dedi. Neden bana ümit verdin dedigmde de merak etme bir memur bulursun dedi. Kendime yediremiyorum. İçim acıyor. Belki böylesi daha hayırlıdır bilemiyorum ama gece uyanıp fake hesaptan hesabına bakıyorum. Çok mutlular. Belki de aldatıldım. Ama o kadını hesabında yeni görüyorum. WhatsApptan engelimi açmış. Instagramdan ara ara açıp sonra yine engelliyor. Ona dönmem gelse de ama bin pişman halde gormek istiyorum onu. Ahımı aldı. 33 yaşındayım bu yaşıma kadar onu bekledim. Önüme bakacağım başka da çarem yok ama bir yandan da kapıma gelsin pişman olduğunu göreyim içim rahat etsin diyorum. Beni bu duruma sokup mutlu mu olacak şimdi:KK43:

Şimdi anlatacağım konuda belki bana kizacaklariniz vardır. Nasıl kendine bunu yapıyorsun diyenleriniz. Ama ben nefes alamadigimi hissediyorum, yediremiyorum kendime. 9 yıllık iliskim bundan 1 ay önce bitti. Yani yine her zamanki tartışmamız sandığım İçin içim rahattı. Benim eski sevgilim esnaf. Sınavlara hazırlandı yapamadı ya da yapmak istemedi bilemiyorum. Şuan arkadaşının küçük tutun dükkanını işletiyor. Ben fizyoterapistim. Ailem evlenmemizi istemedi hiç bir zaman. Ama yıllar içinde benim başkasıyla evlenmek istemediğimi görünce tamam dediler. 1 ay önce arkadaşımla olan konuşmamızı sordu bana. Ben de anlatırım ama bi daha bana gelen mesajları açma dedim. (Sosyal medyadan bahsediyorum). Ordan tartışma çıktı. Şifresini değişti. Yüzüğümu yolla onu sana yedirmem diye küçüldü karşımda. Engelledi beni her yerden. İnstagram hesabına baktım bir kızla karşılıklı kalp emojileri atmış. Dayanamadim sordum. O kadın beni seviyor. Sen sevmedin. Arkadasinla attığın yemek videolarını onunla atacağım. 3 ay bana yazma evlendiğimde gelip çeyreğini takarsın dedi. Neden bana ümit verdin dedigmde de merak etme bir memur bulursun dedi. Kendime yediremiyorum. İçim acıyor. Belki böylesi daha hayırlıdır bilemiyorum ama gece uyanıp fake hesaptan hesabına bakıyorum. Çok mutlular. Belki de aldatıldım. Ama o kadını hesabında yeni görüyorum. WhatsApptan engelimi açmış. Instagramdan ara ara açıp sonra yine engelliyor. Ona dönmem gelse de ama bin pişman halde gormek istiyorum onu. Ahımı aldı. 33 yaşındayım bu yaşıma kadar onu bekledim. Önüme bakacağım başka da çarem yok ama bir yandan da kapıma gelsin pişman olduğunu göreyim içim rahat etsin diyorum. Beni bu duruma sokup mutlu mu olacak şimdi:KK43:
içinizin acıması normal ama içinde yeterince merhamet olmayan birinin mutlu olma ihtimali yok kiminle olursa olsun.mutlu falan değiller yani.kendinize hâkim olun bakmayın şerefsize.

Ne kadar küçük bir adammış. Ayrılmanın da bir adabı vardır. Söylediği sözler kendini hep ezik görmesinden dolayı. Evlenseniz bu en ufak tartışmada patlak verirdi, kendini bu şekilde küçük gören erkekler bak başka kadınların ilgisini çekiyorum diyebilmek için çok kolay aldatma yoluna girebiliyor, hatta abartı değil kendini üstün görmek için şiddete bile varabilirdi durum.

İlla ki bu 9 senede olmayacağını anlamış olmanızdı lazımdı sizin de. Yaşlarınız uygunsa bu kadar beklemek belli ki maddiyat uymuyordur, başka şeyler denk düşmüyordur. Evlilik sevdim, fedakarlık yaptım bitti şeklinde olmuyor. Denklik gerekiyor.

Adam sizi hiç sevmemiş,ezigin tekiymis.Hava atmış belkide sizinle sağa sola "ne erkeğim ben meslek sahibi kızlar peşimde" diye Çevrede dedikodunuzu yaptı sizi küçük düşürdü belki.Badka bir saf bulunca ona yöneldi şimdi .Ben hep ilişkilerde denklikten yanayım. Meslek, eğitim,en önemlisi (hayat görüşü,kafa yapisi.) Siz sanki bu ilişkide hep özverili taraf olmuşsunuz, kıymet bilinir sanmış kendi değerinizi yok etmissiniz Adamın gözünde hiç değeriniz yokmuş .İstisnalar ilsada anne baba görüşü hep doğru çıkıyor.

Çok leş bir insanın en azından kendi isteği ile hayatınızdan çıkmasını kutlayın bence. Bu kadar laftan arabesk şeylerden sonra “ne yaşadım ?neden 9 yıl harcadım böyle paçozla?” diyeceğinize adamı süründürüp geri kabul etme derdindesiniz gibi okudum. Lütfen kendinize bunu yapmayın.

Belki böylesi hayırlıdır değil, kesinlikle böylesi hayırlı.
evlensen kaç 9 yıl daha gidecekti ,
gideni bosverin artık güzel bir yastasiniz para kazanıyorsunuz keyfinize bakın , evlilik bir zorunluluk değil.
canınız acıyor biliyorum ama geçer
ilahi adalet kısmını hiç düşünmeyin, ben kime iyilik yaptim da allah bu ateşten aldı beni diyin

Adam sizi hiç sevmemiş,ezigin tekiymis.Hava atmış belkide sizinle sağa sola "ne erkeğim ben meslek sahibi kızlar peşimde" diye Çevrede dedikodunuzu yaptı sizi küçük düşürdü belki.Badka bir saf bulunca ona yöneldi şimdi .Ben hep ilişkilerde denklikten yanayım. Meslek, eğitim,en önemlisi (hayat görüşü,kafa yapisi.) Siz sanki bu ilişkide hep özverili taraf olmuşsunuz, kıymet bilinir sanmış kendi değerinizi yok etmissiniz Adamın gözünde hiç değeriniz yokmuş .İstisnalar ilsada anne baba görüşü hep doğru çıkıyor.
Haklısınız. Bundan üç ay önce ailesiyle tanışmaya gittiğimde bir tanıdığı eski sevgilim için çok iyidir ailen kabul etsin de evlendirelim sizi artık dedi. Kendi kızı da hemşire. Baktım diyor ki kızımı da mühendis okumuş memur biri istiyor çok şükür. Bana gelince de iyidir hoştur olmuştu

Belki böylesi hayırlıdır değil, kesinlikle böylesi hayırlı.
evlensen kaç 9 yıl daha gidecekti ,
gideni bosverin artık güzel bir yastasiniz para kazanıyorsunuz keyfinize bakın , evlilik bir zorunluluk değil.
canınız acıyor biliyorum ama geçer
ilahi adalet kısmını hiç düşünmeyin, ben kime iyilik yaptim da allah bu ateşten aldı beni diyin
Evlenmeyi hala da çok istiyorum. Çocuk sahibi olmak en büyük hayalimdi. Belki onun yüzünden dünyada en çok istediğim şeye sahip olamayacağım. Belki de Allah beni bir ateşten kurtardı. Ama yediremiyorum kendime. Hele o evlenp mutlu olursa çok kötü olcagim

Çok leş bir insanın en azından kendi isteği ile hayatınızdan çıkmasını kutlayın bence. Bu kadar laftan arabesk şeylerden sonra “ne yaşadım ?neden 9 yıl harcadım böyle paçozla?” diyeceğinize adamı süründürüp geri kabul etme derdindesiniz gibi okudum. Lütfen kendinize bunu yapmayın.
İnanın öyle diyorum. Yok asla kabul etme derdinde değilim. Sadece benim gibi yandığını bilmek biraz olsun rhatltacak beni

Haksiz yere ayrilmak diye bir şey yoktur bence. Yani insanlarin ayrilmasi icin hakli nedenlere ihtiyac duymasina gerek yok. 🤷

Onun disinda 9 sene siz onu değil o sizi beklemiş gercekten beklediyse tabi. Cunku sorun cikartan sizin aileniz, yani siz onu degil ailenizi beklemişsiniz ki 9 sene beklemek için çok fazla.
Hayır işi yoktu. Düzene sokmadı. Geçen sene de gel dedim isteme olmadı. Bu sene de aynını yaptı. Bazen iyi ki yaptı diyorum. Vardır allahin bir bildigi

Evlenmeyi hala da çok istiyorum. Çocuk sahibi olmak en büyük hayalimdi. Belki onun yüzünden dünyada en çok istediğim şeye sahip olamayacağım. Belki de Allah beni bir ateşten kurtardı. Ama yediremiyorum kendime. Hele o evlenp mutlu olursa çok kötü olcagim
adamın hayatını takip ederseniz verdiğiniz yıllara yenisini eklersiniz.
çocuk sahibi olmanın tek şartı evlenmek değil, bir bebek evlat edinebilirsiniz ya da illa doğurmak istiyorsaniz yarın gidip yumurtalıklarınizi dondurun mesela

amaç hayatımızı anlamlı ve güzel kılmak ise çözüm ararız,
siz kıyas ve intikam istiyorsunuz , kendinize yazık edersiniz .
şu hayatta bence en güzel döneminizdesiniz istediğinizi yapın.

Aci gercek: pisman olup kapinda belirmeyecek. Sen orada kendini yerken, o belki de coluk cocuga bile karisacak. Sinirden deliye de donsen, gercegi hazmedersen, yoluna bakarsin, yoksa tepinip durursun. Ayni yollardan gecen, sayisiz ornek sayabilirim.

Sizi sevmiyor,hic sevmemis.Siz senelerinizi bu adamla curutmussunuz.Hic mi gururunuz kirilmiyor?Beklemeyin artik.Engelleyin heryerden.Size ulasamasin.Denginiz bile degil adam.Neyin inadi bu?Olmayani oldurtmaya calismak.Size gelse ne olacak?Tekrar geri donecekmisiniz?Dugunune gidip altin mi takacaksiniz?Sizi baskasi icin birakacak adama yetmedimi yillarinizi verdiginiz?.Keske artik onunuze baksaniz.Daha fazla zaman kaybetmeseniz bu karaktersizle..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X