Kötulukle beslenen insanlar ‼️sizce ne yapmaliyim?

Merhaba hanımlar moralim çok bozuk çok sinirliyim çok öfkeliyim ama kimseyede birşey diyemiyorum içime atmaktan bunaldım. Bir insanın kalbi bu kadar mı kötü olur bilemiyorum. Ve hakkimi asla helal etmiyorum.
4yaşinda atipik otizimli bir oğlum var ilk fark ettigimizde oğlumuz 1buçuk yaşindaydi. O süreci yaşayan bilir anne baba olarak dünyamiz başimiza yıkildı çunku cocugumuz gayet saglikliydi sonradan geriledi.
Biz ilk 1buçuk yaşinda öğrendigimiz gun eşim iş yerine gitmiş ağlamış kaynim ve kybbmla ayni iş yerinde çalisiyorlar onlara söylemiş. Kayinim hemen karisini aramiş cocuklari otizmmiş diye kari koca birbirlerine cok dedikodu yapiyorlar.
O günün akşami eşim ailesini çay bahçesine topladı. Eltim ve kaynimida dahil eltim beni görur gormez merhabalışirken eli gözu oynaya oynaya Kız Sizin oğlana otizm diyolarmış doğrumu dedi. Ben şaşirdim hemen duymasina sen nerden duydun hemen dedim eşinin telefonda yetiştirdigini söyledi. Ben o gün psikolojik olarak çökmus durumdayken içten içe sevinerek dank diye insanin yüzune karşi boyle demesi cok kotu birssy ve yani eltim benden 7yaş büyuk dahada destek olmasini beklerdim. Her neyse eşim hepsini toparladi düzgun bir dille otizm nedir nasıl birşeydir anlatti. Atipik oldugu için duzgun bir egitimle iyileşebilirmiş dedi eşimin akrabalarindan cahil insan geveze insan çok oldugu icin eşim bu durum ailemizin arasinda kalsin kesinlikle insanlara birsey söylemeyin dedi. Bunu otizmden utandigimiz için değil otizmin ne oldugunu bilmeden cahil cuhela konusacaklari icin deli akli gitmis diyecekleri icin cocuk iyileşse bile adini çikaracaklari icin duyurmayalim dedik. Tamam filan dediler 1gun sonra eltim butun akrabalardaki kadinlari aramis otizm diyolar cocuga degisik hareketleri var cocugun diye anlatiyor. Biz bunu bilmiyoruz ben her akrabalarin oldugu bir topluluga gideyim bi anda herkesin agzinda otizm dolaniyor bazilari down sendromlu filan diyor bazisi içine 3harfli kaçmiş diyor. Eşime söyledim eşim kim dediyse Allah indan bulsun ne diyimki şimdi bosver takma diyip gecti kvdemle eltim zaten hala yegen olduklari icin hep birlikler ikisi yaydigini biliyordum. Hatta bi kac defa eşim kvdeme soylemez olaydim size butun kadinlara yaymişsiniz demisti kvdemde yayilcak nesi var zaten cocugun gorunuşunden belli demeye gerek yok görunen şeyi demisti.

Çok şukur şuan 4 yaşinda çok çaba sarf ettik şuan durumu iyiye gidiyor. 2bucuk yil ozel egitim okuluna gitti düzgun eğitim olmadigi icin bi gelisme gorememistik 5aydir eve özel öğretmen geliyor ben kucucuk bebegimle beraber tek başima gunde 20-30tekrar yapiyorum. Hergun boydan tamamen soyup zorla vucuduna yogurt yağ surerek duyu butunleme yaptiriyorum tuvaleti ogrettim ve hicbiri benim neler yaşadigimi nelerle mucadele ettigimi bilmiyorlar 1gun bile bir ihtiyacin varmi diyerek aramadilar. Banada yardim edebilecek kimse yok eşim surekli çalisiyor eve yorgun geliyordu. Ve birde sürpriz bir şekilde hamile oldugumu ogrenmistim. Çok zorlaniyordum. Hamileligimin son ayinda oglum havale gecirmisti biz cocugumuz öldu sanip pijamalarimizla apar topar çiglik cigliga hastaneye gitmistik hastanede sabahlamistik eltim ayni şehrin içinde gelmeyi birak gecmis olsun diye telefon dahi açmamisti. Ve benim dogumuma az bir sure kala temizlik yapmam gerekti. Eşim iş için şehir disina yurt dışina cikiyordu. Mecburen tek başima yapmak durumunda kalmistim. Temizlikci tutmama karşilardi sırf cocugumun okuluna para veriliyor masrafi var ve onlar evlerine tutmuyor diye halimi yikatmaya vermeme bile o kadar laf yaptilar siz düşunun kocaman terasi varken niye yikatmaya veriyor dediler. Ve daha çok şey yaşattilar biz eşimle bu süreclerde cok yiprandik evliligimiz sallantıya girdi kaç defa atlattik. Ve evliligimizin sallantiya girdigi dönem bile eltim herkese bu durumu yaymis. Bizim her acımizla seviniyorlar sebebiyse kiz evlat erkek evlat ayrimi yaptiklari icin asla evladin kizi erkegi diye ayrim yapmam ama onlarin aile yapiyor ve iş yeri ortak eltimin 2 kızı benim 2oğlum var. Akrabadaki kadinlar eltime 1tane daha yap biri oglan olsun dediginde eltim oğlan cocugu olanlarida goruyoruz en azindan benim cocuguklaeim saglikli diyerek böburleniyor. Eşim bazi seylerin farkinda olsada ses cikartmiyor kavga kaldiracak halimiz yok cocuklarimiza odakladik kendimizi ama çok mesafelide olamiyoruz is yeri bir hesap bir ayni sehirdeyiz mecburen gidip geliyoruz. Eltimin eltrafa yaydiginida akrabadaki kadinlardan ogrendim eşime dememek icin kendimi zor tutuyorum eşime desem kadinlarla dedikodu ypyorum diye bana kizacak ailesiyle arasini bozan kötu birisi olacagim kvdem ve eltim surekli iş birlikci yalanlayip inkar edip kendilerini mağdura cok kolay cevirebiliyorlar. Sizce ne yapmam gerek içim ićimi kemiriyor eşim bilsede onlardan sogusa en azindan mesafe koysa arasina ailemizdeki hicbirseyi anlatmasa onlara inat guclu ve mutlu olsak bi tarafim diger tarafimsa tartisma kavga cikar akrabalarla dedikodu yaptim diye ben suclanirim
Walla benim eltim de yillanin tekiydi başlarda eşim onu savundu sonra ne mal olduğunu anladı ama iş işten geçti o kadar kırıldım tahammülüm kalmadi ve boşandım şimdiki aklım olsa öyle büyük kavgalar çıkariridim ki sinsi sinsi iyimiş numaraları çekemesin..sizin eltide de yılanlik sezdim

Walla benim eltim de yillanin tekiydi başlarda eşim onu savundu sonra ne mal olduğunu anladı ama iş işten geçti o kadar kırıldım tahammülüm kalmadi ve boşandım şimdiki aklım olsa öyle büyük kavgalar çıkariridim ki sinsi sinsi iyimiş numaraları çekemesin..sizin eltide de yılanlik
Eşlerimiz neden o sinsilere inanıp savunur hiç bir zaman anlayamadım. Konu sahibinin esi de geç olmadan ailesinin gerçek yüzünü görür inşallah. Yılanlar yuvalarımıza göz dikiyorlar hiç mi korkmuyorlar bu yaptıkları kötülükler bir gün onlara döner diye. Sizin eltiniz de yuva yıkmış durumda elbette görür bunun cezasını.

İnsan elinde olmadan düşünüyor şimdi onunla bu anları yaşayabilirdim diye
Ama bişey diymmi boşvereceksin sen kaybetmedim o kaybetti bak sen yuvanda mutlu huzurlusun kocanla o yaptıklarında boğuldu mutlu olmak zaten en büyük intikam:)
Dahada mutlu ol inşallah biliyorum zor ama adını bile unut kocanla çocuklarına mutlu ol oda sürünsün Dursun ohhhh
O sözde yetişkinlerde emin ol az çekmemiştir Allah onlarında belasini fazlasiyla vermiştir genç bı kizın hayalleriyle oynayip mutlu olmazlar
Dediğim gibi çok mutlu ol bu bile onları kahretmeye yeter:)
Evet onla yaşayabilirdin herşeyi ama o seni kaybetti sense bı itten kurtuldun aynı şeyleri yaşadım umarım bende senin gibi mutlu olurum ve beni terkeden sürünür
Cok cok tesekkür ederim güzel mesajınız icin yanımda insanlar olmasa oturup ağlardık hic beni tanımayan biri bu kadar iyi moral verirdi ancak ❤️
İyiki varsınız, ayagınız tasa değmesin.
❤️❤️❤️❤️❤️

Cok cok tesekkür ederim güzel mesajınız icin yanımda insanlar olmasa oturup ağlardık hic beni tanımayan biri bu kadar iyi moral verirdi ancak ❤️
İyiki varsınız, ayagınız tasa değmesin.
❤️❤️❤️❤️❤️
Rica ederim ne demek sizde iyiki varsınız 🥺
Zamanında üzulup şimdi mutlu olan bı kadını gordukçe mutlu oluyorum ve ilahi adalete olan inancım dahada artıyor
Sizinle konuşmak banada çok çok iyi geldi ♥️♥️♥️Allah bir ömür güzellikler versin size
İnsallah

Sağlam bir kavga etmeden rahatlayamazsın.İçindekileri söyle,sonra onlar ayılıp bayılmadan sen ayılıp bayıl.Madem bayılanlara hak veriliyor.Bunlarla görüşürsen böyle sorunlar hep çıkacak karşına.

Oncelikle elalem ne der hapishanesinden cikin. Deli desinler onlarin demesiyle mi deli olunuyor. Sizde de var biraz elalemcilik. Milletin agzi torba degil bu ulkede doktor onayli yuzdeyuz saglikli insana bile kulp bulacak milyonlar var ve hep olacak. Siz milletin agzini buzmeye degil birisi evladinizi uzerse evladiniza nasil duygusal destek verebilirike odaklanin. Uzucu ama gercek. Bebegim iki yasinda sirf gozluk kullamiyor diye nerdeyse vahvahlananlar var. Simdi buna takilip niye vaktimi keyfimi kacirayim. Ikincisi kocaniz bes para etmezin teki. Bosanmayi da secenek olarak dusunun. Cekirdek aile kavrami yok neticede kocaniz adam olsa o eve temizlikci de gelirdi cocugun sagligi da hayir haber gibi aile meclisine sunulmazdi. Eltiniz de bir zavalli. Ona kelime etmeye degmez. Allahla kimsenin pazarligi yok hani diyormus ya saglikli vs. Size dusen restinizi cekip kosenize cekilip izlemek. Cocugunuz icin hareket etmek. Mesafeyse mesafe. Kocaniz naparsa yapsin siz gormeyin gitmeyin gorusmeyin. Kocaniz laf ederse kocaman bir sanane cekip evladini dusunen benim gibi davranir sen naparsan yap diyin. Bu koca anca bunu hak ediyor. Dedigim gibi bosanmayi da secenek olarak aklinizda tutun zira cocugunuzu bu zehirli kisilerle bir buyutmek sizin gibi takan biri icin zor. Ya cevval olup hepsini puskurtursunuz ya da bosanirsiniz ya da bir omur sinir krizleriyle yasar yaslaninca degmedi diye hayiflanirsiniz.

Merhaba hanımlar moralim çok bozuk çok sinirliyim çok öfkeliyim ama kimseyede birşey diyemiyorum içime atmaktan bunaldım. Bir insanın kalbi bu kadar mı kötü olur bilemiyorum. Ve hakkimi asla helal etmiyorum.
4yaşinda atipik otizimli bir oğlum var ilk fark ettigimizde oğlumuz 1buçuk yaşindaydi. O süreci yaşayan bilir anne baba olarak dünyamiz başimiza yıkildı çunku cocugumuz gayet saglikliydi sonradan geriledi.
Biz ilk 1buçuk yaşinda öğrendigimiz gun eşim iş yerine gitmiş ağlamış kaynim ve kybbmla ayni iş yerinde çalisiyorlar onlara söylemiş. Kayinim hemen karisini aramiş cocuklari otizmmiş diye kari koca birbirlerine cok dedikodu yapiyorlar.
O günün akşami eşim ailesini çay bahçesine topladı. Eltim ve kaynimida dahil eltim beni görur gormez merhabalışirken eli gözu oynaya oynaya Kız Sizin oğlana otizm diyolarmış doğrumu dedi. Ben şaşirdim hemen duymasina sen nerden duydun hemen dedim eşinin telefonda yetiştirdigini söyledi. Ben o gün psikolojik olarak çökmus durumdayken içten içe sevinerek dank diye insanin yüzune karşi boyle demesi cok kotu birssy ve yani eltim benden 7yaş büyuk dahada destek olmasini beklerdim. Her neyse eşim hepsini toparladi düzgun bir dille otizm nedir nasıl birşeydir anlatti. Atipik oldugu için duzgun bir egitimle iyileşebilirmiş dedi eşimin akrabalarindan cahil insan geveze insan çok oldugu icin eşim bu durum ailemizin arasinda kalsin kesinlikle insanlara birsey söylemeyin dedi. Bunu otizmden utandigimiz için değil otizmin ne oldugunu bilmeden cahil cuhela konusacaklari icin deli akli gitmis diyecekleri icin cocuk iyileşse bile adini çikaracaklari icin duyurmayalim dedik. Tamam filan dediler 1gun sonra eltim butun akrabalardaki kadinlari aramis otizm diyolar cocuga degisik hareketleri var cocugun diye anlatiyor. Biz bunu bilmiyoruz ben her akrabalarin oldugu bir topluluga gideyim bi anda herkesin agzinda otizm dolaniyor bazilari down sendromlu filan diyor bazisi içine 3harfli kaçmiş diyor. Eşime söyledim eşim kim dediyse Allah indan bulsun ne diyimki şimdi bosver takma diyip gecti kvdemle eltim zaten hala yegen olduklari icin hep birlikler ikisi yaydigini biliyordum. Hatta bi kac defa eşim kvdeme soylemez olaydim size butun kadinlara yaymişsiniz demisti kvdemde yayilcak nesi var zaten cocugun gorunuşunden belli demeye gerek yok görunen şeyi demisti.

Çok şukur şuan 4 yaşinda çok çaba sarf ettik şuan durumu iyiye gidiyor. 2bucuk yil ozel egitim okuluna gitti düzgun eğitim olmadigi icin bi gelisme gorememistik 5aydir eve özel öğretmen geliyor ben kucucuk bebegimle beraber tek başima gunde 20-30tekrar yapiyorum. Hergun boydan tamamen soyup zorla vucuduna yogurt yağ surerek duyu butunleme yaptiriyorum tuvaleti ogrettim ve hicbiri benim neler yaşadigimi nelerle mucadele ettigimi bilmiyorlar 1gun bile bir ihtiyacin varmi diyerek aramadilar. Banada yardim edebilecek kimse yok eşim surekli çalisiyor eve yorgun geliyordu. Ve birde sürpriz bir şekilde hamile oldugumu ogrenmistim. Çok zorlaniyordum. Hamileligimin son ayinda oglum havale gecirmisti biz cocugumuz öldu sanip pijamalarimizla apar topar çiglik cigliga hastaneye gitmistik hastanede sabahlamistik eltim ayni şehrin içinde gelmeyi birak gecmis olsun diye telefon dahi açmamisti. Ve benim dogumuma az bir sure kala temizlik yapmam gerekti. Eşim iş için şehir disina yurt dışina cikiyordu. Mecburen tek başima yapmak durumunda kalmistim. Temizlikci tutmama karşilardi sırf cocugumun okuluna para veriliyor masrafi var ve onlar evlerine tutmuyor diye halimi yikatmaya vermeme bile o kadar laf yaptilar siz düşunun kocaman terasi varken niye yikatmaya veriyor dediler. Ve daha çok şey yaşattilar biz eşimle bu süreclerde cok yiprandik evliligimiz sallantıya girdi kaç defa atlattik. Ve evliligimizin sallantiya girdigi dönem bile eltim herkese bu durumu yaymis. Bizim her acımizla seviniyorlar sebebiyse kiz evlat erkek evlat ayrimi yaptiklari icin asla evladin kizi erkegi diye ayrim yapmam ama onlarin aile yapiyor ve iş yeri ortak eltimin 2 kızı benim 2oğlum var. Akrabadaki kadinlar eltime 1tane daha yap biri oglan olsun dediginde eltim oğlan cocugu olanlarida goruyoruz en azindan benim cocuguklaeim saglikli diyerek böburleniyor. Eşim bazi seylerin farkinda olsada ses cikartmiyor kavga kaldiracak halimiz yok cocuklarimiza odakladik kendimizi ama çok mesafelide olamiyoruz is yeri bir hesap bir ayni sehirdeyiz mecburen gidip geliyoruz. Eltimin eltrafa yaydiginida akrabadaki kadinlardan ogrendim eşime dememek icin kendimi zor tutuyorum eşime desem kadinlarla dedikodu ypyorum diye bana kizacak ailesiyle arasini bozan kötu birisi olacagim kvdem ve eltim surekli iş birlikci yalanlayip inkar edip kendilerini mağdura cok kolay cevirebiliyorlar. Sizce ne yapmam gerek içim ićimi kemiriyor eşim bilsede onlardan sogusa en azindan mesafe koysa arasina ailemizdeki hicbirseyi anlatmasa onlara inat guclu ve mutlu olsak bi tarafim diger tarafimsa tartisma kavga cikar akrabalarla dedikodu yaptim diye ben suclanirim
Allah yardımcınız olsun böyle akraba olmaz olsun , benim kızımda hastalandığında onun çocukluk arkadaşının annesi gitmiş kızımın hastalığını komşularımızla ve diğer tanıdıklarını anlatmıştı biz gizli kalmasını istemiştik genç kız yarın evlenecek diye sonra anlatmadığız tanıdıklar karşılaştığımız da soru sormalarından beni o kadar üzülmüştüm ki bu kadın herkese anlatmış arkamızdan dedi kodu aracı olarak kızımın rahatsızlığı yaymıştı içimde ona karşı acayip öfke birikmişti ama telefon açıpta hiç bir şey söylemedim Allaha havale ettim sadece şunu dedim inşallah benim üzüldüğüm kadar sen de üzülürsün çok fazla sürmedi 2 yıl sonra kızı trafik kazasında öldü inanın Allah'a sizin kalbinizi yokluyor hastalık konusunda dedikodu yapmayın insanları acılarıyla üzmeyin,çok şükür kızımın sağlığı yerinde iyileşti evlendi torunum var herşey yolunda 🥰

Bir de hadi kv bir derece ama kocam bana gelip eltimi savunacak olsa eften puften sebep bile olsa kendisi eski kocam olur. En nefret ettigim sey evli adamlarin evdeki karisina hep suclu muamelesi yapip elin kadinlarini evdekine savunmasi. Cok ciddi haksizlik olsa tamam ama bu profildeki adamlar genelde karilari hakli olsa da hep karilarina suc bulup karsi tarafi melek ilan ederler. Bunu kabul etmeyin sonra beni seviyor demeyin. Sevgi boyle bir sey degil.

Rica ederim ne demek sizde iyiki varsınız 🥺
Zamanında üzulup şimdi mutlu olan bı kadını gordukçe mutlu oluyorum ve ilahi adalete olan inancım dahada artıyor
Sizinle konuşmak banada çok çok iyi geldi ♥️♥️♥️Allah bir ömür güzellikler versin size
İnsallah
Bende bugünlerde ilahı adalete daha fazla inandım. Sizde sakın inancınızı kaybetmeyin
Bizlerin kötü dönemi geciyor, ama o insanların bizlere ozamanki davranısları da onların kendi insanlık sınavı oluyor ve sınavdan kalıyorlar
Kendileri benzer bi sınava tabi tutulunca anlıyorlar, bir ah alınmıs.
Size kocaman sarıldım sayın ❤️❤️❤️

Bende bugünlerde ilahı adalete daha fazla inandım. Sizde sakın inancınızı kaybetmeyin
Bizlerin kötü dönemi geciyor, ama o insanların bizlere ozamanki davranısları da onların kendi insanlık sınavı oluyor ve sınavdan kalıyorlar
Kendileri benzer bi sınava tabi tutulunca anlıyorlar, bir ah alınmıs.
Size kocaman sarıldım sayın ❤️❤️❤️
İnancım hep var şükürler olsun🤲🏻Allah gönlümuze ferahlık versin sınavımızı kolaylaştırsın allaha güveniyorum ama bazen o kadar kalbim daralıyor ki gecenin bir yarısı uyanıp o sıkıntıyla kendimi sokağa attığımı bilirim yaşanilanlar unutulmuyor yaşanilamayanlarsa daha acı veriyor heleki hayatlarına o şekil devam etmeleri..
Bende size kocammaann sarıldım🥺♥️Bir insan tarafından anlaşılmak ne güzelmiş♥️

Akraba değil akbaba okurken içim şişti.Sizin yerinizde olsam yok hükmünde davranırım onlara.Kadınlar arasında görüşmem.Çatkapı gelirlerse düşürür suratımı oturur sohbet etmem.Ailece olan mecbur görüşmelerde de lal olur otururum.Yaptıkları yorumlara bile cevap vermem.Cahille iletişim dünyanın en zor işi ,sizinkiler hem cahil hem kötü niyetli.Bu yaştaki insanları değiştiremeyeceğinize göre kabullenin.Üzerinize alınmayın onların o minik dünyalarındaki o minik beyinleriyle yaptıkları yorumların sizi üzmesine izin vermeyin.Temizlikçi ,halı yıkatma konularına karışmışlar ya mesela bırakın havlasınlar kendinizi anlatmaya uğraşmayın,enerjinizi bu saçma salak şeylere harcamayın.Siz istediğinizde temizlikçinizi alabiliyor musunuz ,bırakın çatlasınlar. Onların laflarıyla sinirlerinizi bozmaktansa sizin vurdumduymazlığınızla bırakın onlar sinirlensin.

Siz daha evinize temizlikci cagiramiyoraunuz sizce sorun onlarmi yoksa esinizmi? Paranizi ne yaptiginzie kim karisir gorusmeyin etmeyin esiniz boyle olmada sizi ezdirmezdi

Eşlerimiz neden o sinsilere inanıp savunur hiç bir zaman anlayamadım. Konu sahibinin esi de geç olmadan ailesinin gerçek yüzünü görür inşallah. Yılanlar yuvalarımıza göz dikiyorlar hiç mi korkmuyorlar bu yaptıkları kötülükler bir gün onlara döner diye. Sizin eltiniz de yuva yıkmış durumda elbette görür bunun cezasını.
Eski eşim şu an konuşmuyor onunla yani biz boşanmadan görüşmeyi kesmişti ama iş işten geçti sadece görüşmemesi değil yaptıklarınin hesabı sorulsun istedim ben...Bana dediği çok küçük yaşta annesini kaybetmiş anne yerine koyduk akrabaydi bi de yaş farkı çok yoktu ama anneleri gelin olarak alacağını söylüyormuş o yüzden gereğinden fazla değer veedik dediler bunu diğer kaynımdan da duydum o da nişan attı ve atmasının sebebi olarak eltimi gösterdi..Kadının başka bi geline tahammülü yoktu ve sinsice ağzı iyi laf yaparak alttan alttan tüm kötülükleri yayiyordu

Çocuğunuzun eğitim masrafı ortak hesaptan çıkıyormuş. Sizin eşinizin de maaşı belli sonuçta. Nereye harcayacağınıza siz karar verirsiniz. Eve yardımcı çağırdığınızda extra bir ücret vermiyorlar ya size. 17 binin içinden de harcamıyorsunuz. Karışmaya hakları olmaması lazım cnm. Siz fazla yumuşak davranıyorsunuz. Tepenize çıkmışlar.

Eski eşim şu an konuşmuyor onunla yani biz boşanmadan görüşmeyi kesmişti ama iş işten geçti sadece görüşmemesi değil yaptıklarınin hesabı sorulsun istedim ben...Bana dediği çok küçük yaşta annesini kaybetmiş anne yerine koyduk akrabaydi bi de yaş farkı çok yoktu ama anneleri gelin olarak alacağını söylüyormuş o yüzden gereğinden fazla değer veedik dediler bunu diğer kaynımdan da duydum o da nişan attı ve atmasının sebebi olarak eltimi gösterdi..Kadının başka bi geline tahammülü yoktu ve sinsice ağzı iyi laf yaparak alttan alttan tüm kötülükleri yayiyordu
Benimle de eşimin bir akrabası bu şekilde benimle beraber 3 gelinle uğraştı. Dediğiniz gibi bunların geline tahammülü yok. Kesinlikle normal değiller. Olan bizlere oldu.

Benimde oğlum atipik otizm 2 yaşında tani aldık ve başladı özel eğitime biz ailelere söylemedik zaten k.validem kayinpederim vefat etmişti kendi ailemede demedim sadece dil konuşma terapisi alıyor dedim çok dışardan anlaşılır bir halde değildi he söylemedim rahatmiyim değilim şöyle diyim bazen diyesim geliyor çünkü niye konuşmuyor tüh vah oluyor sonra biri öyle bir laf diyorki iyikide demedim diyorum cahille sohbeti kestim kısacasi yoksa diğer türlüsü bize zarar tanıyı yeni aldığımız zamanlarda ki kimseye demedim yani dua et otizm değil dedi içimden dedim vaybe neymiş bu otizm böyle birde bunu çocuk gelişimi okumuş insan diyor ve ben sonra naptım gittim geçen sene sınava girdim çocuk gelişimi bölümünü yazdım inşallah mezun olunca hatta okurkende farklıliklarin delilik eksiklik olmadığını nihayetinde onlarında bir çocuk olduğunu soyluycem şimdi her girdiğim ortamda yeni tanıştığım insanlara diyorum evet otizmli farklı şımardigi için krize girmiyor inat ettiği için konuşmuyor değil tabi bunu anlayabilecek insanlara diyorum anlamayana yine bahsetmem enerjimi ona harcamam

Bir defa herkesi toplayıp açıklama yapmak saçma onlara ne çocuk sizin biraz da aile sırrı olur mesela halı mi yikatacaksin ara alsınlar yıkasınlar onemli olan kocan duyma görme ketum ol konuşma detaya girme havadan sudan konuş bunlarla

Kız çocuk erkek çocuk ayrımı olan bir ailede kız cocugu olan kişi malesef kendini ezik hissediyor,hissettiriyor...k.v. ve k.peder ve çevredeki elalem denilen gereksiz kitle tarafından...
Sizinki de oğlan olunca kafayı size takmış eltiniz belliki cahil ve çiğ bir kişilik...
Sizde olan onda olmadığından bilerek yada bilmeyerek kendine rakip olarak algılamış sizi..
Mesela benimde kızım var eltimin çocuğu yok...bunun acısını yıllarca benden laf sokarak üstünlük taslayarak çıkartmaya çalıştı ...yıllarca saygimi bozmadım cevap vermedim ...sonra bı baktım kendini bı halt sanıyor...yok saydım ..görmezden geldim ..hiç yerine koymaya başladım aile binasindayiz ama yabancı gibiyiz ....hep verici olan taraftim artık değilim..şimdi küçükken yüzüne bakmadığı kizimin yanına yanasmaya konuşmaya muhabbet kurmaya çalışıyor..ama nafile...kızımda ona uzak gereksiz biri olarak görüyor..Kızım 19olacak yakında bu arada
Üni.okuyor mesleğini eline alacak inşallah

Otizim bir hastalık değil farkındalık tır bunu bilmeyecek kadar da ahmak eltiniz bu arada..bununda belirteyim
Size gelince,
Yani eşinizden dolayı yapabileceğiniz fazla bir şey yok şimdilik mesafe koymak dışında
Laf soktuğu zamanlarda susmayın sadece inanın sonra dahada kendilerini önemsiyorlar..
İçinize atmayın biriktirmeyin ...yıllar geçtikçe tahammülünuz kalmıyor eltiniz k.valideniz iyiliginize bile söylese gözünüze batıyor nefret ediveriyorsunuz buda eş kişisi ile aranızda problemlere yol açıyor malesef
Çocuklarınıza ve hayatınıza odaklanin..
Bırakın sizi uzaktan izlesin...
Meleklerinizle beraber mutlu güzel bir hayatınız olsun inşallah
Elti kişisi benimkiler sağlıklı en azından diye bir cümle kurarsa eğer bidaha hatırlatın kendisine
Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır
Sevgiler♥️

X