Hala mı düşman mı?

Çok sevdiğim halamda var , görüşmediğim halamda. Ailem isterse görüşsün. Ben görüşmem. Bazı insanlar sadece zarar veriyor. Uzak durmak en güzeli. Sizin halanız yanında benim ki melek ama yıllardır görüşmüyorum. Tavsiye ederim.

Çok sevdiğim halamda var , görüşmediğim halamda. Ailem isterse görüşsün. Ben görüşmem. Bazı insanlar sadece zarar veriyor. Uzak durmak en güzeli. Sizin halanız yanında benim ki melek ama yıllardır görüşmüyorum. Tavsiye ederim.
Bende görüşmüyorum kendisi arıyor ama onada izin vermeyeceğim artık

Halaniza yuh diyorum ya .isteyin dekontlari verin mahkemeye saf olmayın allah aşkına ya . Köylü kurnazı Halaniz yemiste yemiş masallah

Halaniza yuh diyorum ya .isteyin dekontlari verin mahkemeye saf olmayın allah aşkına ya . Köylü kurnazı Halaniz yemiste yemiş masallah
Saf olan biz değiliz malesef babam😤 babamın hukuki bir süreç başlatması lazım miras sahibi olarak ama nerdeee sıkıntım bu insana babamın hiç bişey yapmaması aslında, bir nevi babamda suça susmuş, inanmamış oluyor 😣

Halamın benim ve annemin arkasından ettiği tek kelime lafı duydum. Geldiğinde öyle bir tavır gösterdim ki yaklaşık 2 aydır bize gelemiyor. Tabi buradaki en önemli şey babamın tavrıydı. Haksız olduğunu bildiği için bize tek kelime söylemedi.
Bunların birini bile halam bana yapmış olsa baba falan dinlemez o dilini eline verirdim. Çok sakinsiniz.

Halamın benim ve annemin arkasından ettiği tek kelime lafı duydum. Geldiğinde öyle bir tavır gösterdim ki yaklaşık 2 aydır bize gelemiyor. Tabi buradaki en önemli şey babamın tavrıydı. Haksız olduğunu bildiği için bize tek kelime söylemedi.
Bunların birini bile halam bana yapmış olsa baba falan dinlemez o dilini eline verirdim. Çok sakinsiniz.
İşte aileden kaynaklanıyor, bizi öyle baskı altında yetiştirdiler ki kimseye sesimizi çıkartamayan tipler olduk keza çıkartsakta farketmiyor atı alan Üsküdarı geçiyor işte görüyorsunuzya anlattıklarım, sen sus küçüksün, sen karışma, sen bilmezsin, diye diye bilmez konumuna düşürdüler bizi, zaten kızkardeşim bugün halaya ilk ayarı verdi sıra bende nasipse gördüğüm yerde herşeyi bir bir bildiğimi vurup yüzüne o laflarını yedireceğim ona

babama da dedim bugün, birdaha karışma bize sen istersen ayıla bayıla görüş ben mecbur değilim kardeşlerim anamda öyle biz görüşmeyeceğiz dedim, sen bilirsin kızım diyor bana, seneler geçmiş olan olmuş neyş ben bileceksem🙄🙄🙄

Halan benim halama baban da benim babama benziyor.
Babaannemin kavga sebebi olacak bir maasi yoktu en azindan.
Babaniz en suclu, babami cok severim ben ama dogru bu yani. Ve onlarin yaptigi hatanin bedelini siz ve anneniz oduyorsunuz. Durum da bu.
Ama degisirler mi degismezler. Siz halanizin olayini belgeli melgeli kanotlasaniz da babaniz olayi hasir alti eder, kol kirilir yen icinde kalir falan filan durumlari...
Sizin yapacaginiz tek sey bence, bir birey olarak kendi tepkinizi koymak. Artik hangisi size dogru geliyorsa, ister gorusmeyin, ister her gordugunuzde laf sokun, ister he he deyip gecin, ne icinize sinecekse.
Ben he he deyip geciyorum, bayramdan bayrMa goeusuyorum.

Halan benim halama baban da benim babama benziyor.
Babaannemin kavga sebebi olacak bir maasi yoktu en azindan.
Babaniz en suclu, babami cok severim ben ama dogru bu yani. Ve onlarin yaptigi hatanin bedelini siz ve anneniz oduyorsunuz. Durum da bu.
Ama degisirler mi degismezler. Siz halanizin olayini belgeli melgeli kanotlasaniz da babaniz olayi hasir alti eder, kol kirilir yen icinde kalir falan filan durumlari...
Sizin yapacaginiz tek sey bence, bir birey olarak kendi tepkinizi koymak. Artik hangisi size dogru geliyorsa, ister gorusmeyin, ister her gordugunuzde laf sokun, ister he he deyip gecin, ne icinize sinecekse.
Ben he he deyip geciyorum, bayramdan bayrMa goeusuyorum.
Söylediklerinize harfiyen katılıyorum çok doğru konuşmuşsunuz teşekkür ederim malesef babam için dediğiniz gibi belgede getirsek pek değişen bişey olmayacak ben kararımı verdim görüşmek istemiyorum, kardeşlerimde öyle, babamada söyledik kendin ne yaparsan yap bize karışma herkesin biz seni zorlamıyoruz sende bizim kararımıza saygı duy dedim, umarım bir daha görüşmek zorunda kalmam ziraa çok yordular artık beni, kardeşlerimi ve annemi 😣

Eşiniz askere gittiğinde söylediği sözlerden ötürü bir daha asla o kadının yüzüne bakmasanız yeridir zaten.
Geri kalan dekont, ev bark kısımlarını okumadım açıkcası.
Asker mevzusu bana yetti.
İğrenç bir muhabbet.

Köpeksiz köyün köteksiz dolaşanıymış halan. Amcanla baban dik dursaydılar halan böyle pislikler yapamazdı.
Para meselesine çok sinirlendim kul hakkına girmiş gelinde halanda. Nasıl rahat uyuyorlar acaba. Ayrıca izinsiz bi şekilde aktardığı için ölen kişinin parasını o gelinde işinden atılır.
Ben babamla küsecek de olsam ağzımı açardım söylerdim hepsini. Babanız o paranın peşine düşmeyerek rızkınızı onlara vermiş oluyor.

Evet haklısınız, biz de aynı şekilde düşündük ve bunu ona söyledikde bu zamana kadar neredeydin diye, hepsinede gayet uzağım şuan onca zaman susmuş şimdi niye anlattı yani, aynen sizin dediğiniz gibi
Babanız belli ki yaprak dökümü dizisindeki ağzımızın tadı bozulmasın modunda. Siz kendinizden sorumlusunuz diyeceğinizi dersiniz halanıza, en azından içinizde kalmaz. O da biraz boyunun ölçüsünü almış olur. İletişimi kesince ya size ulaşır bir şekilde yada bir yerlerde denk gelebilirsiniz. O zaman o kirayı sizlerin rızası olmadan kızına verdiğini bildiğinizi bildiğinizi söylersiniz. Biraz da o düşünsün yaptığı hataları. Ama yüzsüz biriyse her şeye bir kılıf bulur ama en azından sizi enayi yerine koyamayacağını anlamış olur.

Benimde teyzem fenadır bir tane ama işte kardeşine pek konduramıyorlar.:KK12:İstisnasız her ailede bir tane kıskanç insan oluyor biraz sesiniz çıksın çok pasif kalmışsınız.Nede olsa arkanıdan konuşuyormuş bari cevap verin ki içiniz yanmasın:skandal:

Merhaba arkadaşlar size anlatmak istediğim konu akrabalık ilişkilerim
benimde, eşimin de malesef çok nankör ve dedikoducu akrabaları var ve ben bu yüzden kimseyle görüşmek istemiyorum özellikle halam zaten tek halam var oda olmasada olurmuş

Halamın bir gelini vardı eşiyle ayrıldılar ve bir oturmada denk düştük kendisiyle ve öz halamın beni ve kardeşlerimi herkese kötülediğini öğrendim aslında alttan alttan yaptığı kötülükler vardı ama bu kadar iftira edip arkamızdan uğraşacak kadar kötü olduğunuda hiç tahmin edemedik,

Biz 4 kardeşiz ve babaannemle 24 sene aynı evde oturduk her zulümlerini annem ve biz yaşadık kendisi annesine asla bakmadı sadece 3 aydan 3 aya maaşından tırtıklamak için 2 gün götürüp maaşını yiyip geri bize gönderiyordu,sonrasında öğrendikki oğlu ve kızıyla herkese şöyle diyormuş anneme para için baktılar eziyet edip dövüyorlardı annemi
ki asla öyle birşey olmadı ne birgün maaşı geçti boğazımızdan nede eziyet ettik değil eziyet büyüğe el kalkarmı?
bakana teşekkür etmek yerine bu iftira neden, mesela çocuklarıda anneme yenge yenge derler arkasından x salağı diye bahsedip konuşuyorlarmış, kız kardeşim iyi bir üni. Kazanıp 6 yıl okumaya gitti herkese orada sevgili bulup yatıp kalkacak or..pu olacak oralardan bakire döneni görmedik kardeşimin kızları aşifte demiş okumaya değil başka şeylere gidiyor demiş ki kesinlikle iftira kardeşim asla öyle biri değil çok edepli adaplı bir kızdır,
Bundan bir kaç sene önce benim eşim askere gitti arayıp beni diyorki şeysiz kaldıysan otogarda köylü çok boşta kalırım diye üzülme, yahu nasıl pislik bir şeysin sen her eşi askere giden o derdemi düşüyor pis zihniyetli mahlulat, eşi 1 gün önce askere gitmiş çocuğuyla öylece kalmış üzgün bir insana bu denir mi? Ben tartışıncada şaka yaptım diyor birde, babamın babadan kalma arsası vardı 3 kardeşe ait arsanın 3 te biri fiyatına amcam ve babama para ödeyip oğluna aldı arsayı halam, babamlar ele gitmesin yeğenimiz dedi verdi, birde evleri vardı çoook eski bir bina sobalı, 2+1 amcam demiş ki arsayı xin oğluna verdik, senin kızında kirada burayıda bir miktar karşılığında yeğenime verelim ödeyebilirlerse, babamda bana dediki kızım benim hakkımı ödeme onlarınkini ver ev sana olsun amcan böyle diyor bende razı olmadım, istemedim ama babam inat edip halamla konuşmuş halam vermemiş ben asla vermem oralar değerlenecek ben ev alacağım oradan demiş babama ve ben orayı istemediğim halde istemişim gibi lanse ettiler halam ve kızı, kızı halama demiş ki benden için, verme anne onlara bir çöpünü dayımın kızı nerenin iti oluyor o kızsa ben eşşek başımıyım bana alırsın orayıda sakın verme demiş sanki ben orayı istemişim gibi ne itliğimiz kaldı ne köpekliğimiz ve en son duyduğumda şu oldu gelini bankacı memur, babaannem hep maaşlarını bankaya yatırıp çekmezdi babama ölmeden demişki bayağı bir miktar param var orada, babaannem ölünce amcam ve babam gittiler ama hesap boş çıktı meğer bu geline babaannemin öldüğü saat talimat verip tüm parayı kendi hesabına aktattırmış pislik bizede bakın hiçbişeyi yok dedi, gelini alet olduğum için üzgünüm vicdanım rahatsız size söylemeden edemedim ben yaptım onlar isteyince dedi, birde bu babamgilin evi kirada ve kirasını halam alıyor babama hayır yapıyorum bir yer var oraya veriyorum diyordu, meğerse kızı ev aldı borcunu bitirsin diye kızına veriyormuş her ay 3 kardeşin ortak olduğu kira parasını ama asla sormadan ve gizlice yapıyor, ben artık nefret ediyorum zaten sevmiyordum, gelinde sizin arkanızdayım baban hesap sormak isterse tüm dekont ve dökümanları getirip elinize veririm dedi babamlada konuştuk ama babamın bir türlü kafasına girmiyor yapmaz artık daha neler o kadarda değil diyor ve görüşmeye devam ediyor ben asla konuşmuyorum
beni halam sürekli arayıp hayırsız 1 tane halan var onuda birgüne bir gün aramıyorsun diyor neyini arayayım ben bunun siz olsanız arar mısınız yine iyi şimdiye kadar ses çıkarmadık yaptığı pisliklere, yüzsüz sürekli telefonla beni rahatsız ediyor ben bıktım bu kadından. babamın yüzünden bayramda gitmek durumunda kalıyorum babam bizi savunsa söyleyecek şey çoook karşıma alacağım ama babam güven veremiyor bana ve kardeşlerime kavga etsekte görüşür yine bence, sürekli beni arayıp niye aramadın niye sormadın diye soruşturmasından bıktım buna nasıl rest çekebilirim sizce?
herşeyi bilipte bilmiyormuş gibi yapmak çok sinir bozucu etrafımız hep böyle adilerle dolu artık suratına tükürmek istiyorum buradanda kendisine sesleneyim halaaa senden nefret ediyorum adın (hala) ama el yapmıyor senin yaptığını 😤😤😤
Babaanneniz maaşını çekmeyip bankada biriktiriyor ama siz halanızın maaş döneminde babaannenizi götürüp parasını tirtikladigini söylüyorsunuz. Nasıl oluyor Bu?

Babaanneniz maaşını çekmeyip bankada biriktiriyor ama siz halanızın maaş döneminde babaannenizi götürüp parasını tirtikladigini söylüyorsunuz. Nasıl oluyor Bu?
İşte eve para getirmemek için halama gidiyordu bir kısmını çekip kalanı bankada bırakıp banka cüzdanınıda halama bırakıp geliyordu babaannem sanırım eksik söyledim ondan anlaşılmadı

Babanız belli ki yaprak dökümü dizisindeki ağzımızın tadı bozulmasın modunda. Siz kendinizden sorumlusunuz diyeceğinizi dersiniz halanıza, en azından içinizde kalmaz. O da biraz boyunun ölçüsünü almış olur. İletişimi kesince ya size ulaşır bir şekilde yada bir yerlerde denk gelebilirsiniz. O zaman o kirayı sizlerin rızası olmadan kızına verdiğini bildiğinizi bildiğinizi söylersiniz. Biraz da o düşünsün yaptığı hataları. Ama yüzsüz biriyse her şeye bir kılıf bulur ama en azından sizi enayi yerine koyamayacağını anlamış olur.
Kız kardeşim demiş ben daha karşılaşmadım sıra bende nasipse ağzının payını vereceğim ilk gördüğüm yerde

Köpeksiz köyün köteksiz dolaşanıymış halan. Amcanla baban dik dursaydılar halan böyle pislikler yapamazdı.
Para meselesine çok sinirlendim kul hakkına girmiş gelinde halanda. Nasıl rahat uyuyorlar acaba. Ayrıca izinsiz bi şekilde aktardığı için ölen kişinin parasını o gelinde işinden atılır.
Ben babamla küsecek de olsam ağzımı açardım söylerdim hepsini. Babanız o paranın peşine düşmeyerek rızkınızı onlara vermiş oluyor.
Evet durum aynen sizinde söylediğiniz gibi babam ve amcam dik dursa bu meydanı boş bulup at koşturamazdı

X