Hamam Böceği Şeysi

WOLFROG

Ekşiden aynı tadı alamıyorum
Pro Üye
24 Haziran 2011
22.483
45.313
Arkadaşlar 2 ay önce yeni bir eve taşındım ve 1 aydır sağda solda yavru hamamböcekleri görüyorum. Sanırım benden önceki sahibi zamanında yumurtlanmışlar ve yeni yeni ortaya çıkıyorlar. Nereden geldiklerini de çözemiyorum. Wc tamamen kapatıp ambar yaptım. Tüm giderler kapalı. Geçenlerde fırını yerleştirmek için baktığımda bir tane dolap arkasında görünce orayı zehire boğdum. Şimdi de oturma odamda yatak odamda falan çıkıyor. İşin kötüsü zehirle ölmüyorlar, ezmek zorunda kalıyoruz 😱 Her yere hamamböceği yemlerinden koyduk. Ya yemiyorlar ya da yiyip ölmeyip üzerine ölmüşlerime dua ediyorlar. Annemin evinde de vardı sorun ama ışık açıkken kaçıyorlardı. Bunlar daha yavru oldukları için deneyimsizler ışıktan kaçmadıkları gibi masanın kapının üzerinde falan buluyoruz salakları. Bunlarla nasıl baş edeceğim ben bilen varsa nolur yazsın.

Ayyy benim de böcekli ev maceram vardı. Daha kötüsü ilaç etkisiyle orta yerde ölürlerdi,her gün ceset toparlardık. Bir seferinde üç beş gün aradan sonra eve giriş yaptık, ayin yapar gibi yirmisi birden holde ölmüş,yatiyordu :halay:ben onlarla yaşamaya alışmıştım,zaten kısa süreli bir daireydi. İnşallah sen kurtulmanın yolunu öğrenirsin

Apartman ilaclansa iyi olur aslında. Üst ya da alt daireden gelir yine ne yaparsanız yapın eğer sarmissa binayı. Zehirli yemle olmaz, zirai ilaç satan dükkanlar oluyor. Evi o kuvvetli ilaçla tekrarlı bir şekilde ilaçlamaniz lazım.

Arkadaşlar 2 ay önce yeni bir eve taşındım ve 1 aydır sağda solda yavru hamamböcekleri görüyorum. Sanırım benden önceki sahibi zamanında yumurtlanmışlar ve yeni yeni ortaya çıkıyorlar. Nereden geldiklerini de çözemiyorum. Wc tamamen kapatıp ambar yaptım. Tüm giderler kapalı. Geçenlerde fırını yerleştirmek için baktığımda bir tane dolap arkasında görünce orayı zehire boğdum. Şimdi de oturma odamda yatak odamda falan çıkıyor. İşin kötüsü zehirle ölmüyorlar, ezmek zorunda kalıyoruz 😱 Her yere hamamböceği yemlerinden koyduk. Ya yemiyorlar ya da yiyip ölmeyip üzerine ölmüşlerime dua ediyorlar. Annemin evinde de vardı sorun ama ışık açıkken kaçıyorlardı. Bunlar daha yavru oldukları için deneyimsizler ışıktan kaçmadıkları gibi masanın kapının üzerinde falan buluyoruz salakları. Bunlarla nasıl baş edeceğim ben bilen varsa nolur yazsın.
Aynı sorunla bende mücadele ettim kilerden çıkıyordu pislikler ya😒 camdan falan geliyorlardı . Uçan hamamböceği bi de iğrenç ya elimde raidle dolanıyordum deli gibi. bi kere de üstüme çıkmıştı lânet olasıca eşim belediyeyle görüştü rögarları ilaçladılar sonra kesildi . Günde 4 5 tane öldürüyorduk😂

Tarım ilacı lazım onlara yoksa baş edilmez bina ilaçlanacak

İsmi bile beni ürpertiyor çok tiksiniyorum şu haşereden 🤦🏻‍♀️ birkaç defa bizim evde de vardı hemde kocaman
Önce kaynağını bulmak lazım bizim kapı dışındaki ayakkabı dolabının arkasına yuva yapmışlardı evin kapısını geceleri açmaya korkuyordum 🤢 nerde görsem hemen eşimi uyandırıp yakala at onu derdim eşim inanılmaz cesaretli şak diye yakalayıp kavanoza tıkardı😂 ilaçlada kolay kolay ölmüyolar üstlerine bi sürü tarım ilacı sıktı ev sahibi ona rağmen hemen ölmediler
Bizim bahçede akşamdan sonra cirit atıyolar
çeşitli ilaçlar satılıyor hangisi en etkilisi olur bilemiyorum karbonatla bişeyleri karıştırıyolar falan

Aynı sorunla bende mücadele ettim kilerden çıkıyordu pislikler ya😒 camdan falan geliyorlardı . Uçan hamamböceği bi de iğrenç ya elimde raidle dolanıyordum deli gibi. bi kere de üstüme çıkmıştı lânet olasıca eşim belediyeyle görüştü rögarları ilaçladılar sonra kesildi . Günde 4 5 tane öldürüyorduk😂

Aman Yarabbi 🤦🏻‍♀️ ben uzağımdayken bile 2 metre öteye kaçıyorum sen nasıl atlattın o psikolojiyi😂 ay evet bende bizim evin duvarında , ağaçta inerken çıkarken görüyorum geceleri korkulu kâbusum
bahçede cirit atıyolar öff hepde bizim gibileri bulurlar 🤦🏻‍♀️

Alman hamam böceğinden mi bahsediyorsunuz? Kalorifer böceğinden yani.
Nereden geldiğini anlamadığım bir şekilde evde bunlardan var.
İşin kötü en hızlı üreyen tür bunlarmış. Hoofff

Konu sahibi ben Bayer marka max force platin isimli bir ilaç aldım. Jel böcek yemiymiş.
Bunu yuvası olabilecek yerlere sıkıyorsun. Böyle su damlası kadar sıkman lazım. Sonra orası öyle kalıyor silmiyorsun. Silersen yenilemek zorunda kalıyorsun. Yavaş yavaş azalır,bende böyle azalttım evdeki böcekleri. Önceden gecede 20 tane görüyorsam şimdi 2 3 tane görüyorum.

Eklentiler

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    12,2 KB · Görüntüleme: 31
  • images.jpeg
    images.jpeg
    6 KB · Görüntüleme: 61

Kahverengi pislik yaratık evet canım alman olanından insanın üstüne üstüne geliyorlar bi de ya. Nerede yaşıyorsunuz İzmir de mi buraları basmış çünkü bunlar

Kahverengi pislik yaratık evet canım alman olanından insanın üstüne üstüne geliyorlar bi de ya. Nerede yaşıyorsunuz İzmir de mi buraları basmış çünkü bunlar
Hayır İstanbulda yaşıyorum.
Gerçi azalttım ama hala görüyorum. Kaynağını tam olarak neredeyse imkansızmış. Mesela bana ilaçlaması adam bulaşık makinesine dahi yuva yapmış olabilirler dedi.

senelerdir kullanılmayan bir evde olur mu peki ev de eşya da var

Eğer apartman dairesiyse yaşadığınız ev bütün bina bir profesyonel tarafından ilaçlanmadan kurtulamazsınız.

X