Hayatımı mahveden hamam böcekleri..

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.658
Evim bahçe katı eski yapı çok müsait bu tür şeylere ve ben kafayı yemek üzereyim dün gece kilerde kocaman hamam böceği vardı bi buzdolabının altı bi çamaşır makinasının altına kaçtı gece gece tüm kileri boşalttık Evim öldürdü derken bugün tabletler spreyler aldım naftalin kokusunu sevmiyorlar diye araştırdım dün gördüğüm yerlere tuvaletlere mutfak tezgahının altlarına ( baya kötü durumda altı karanlık ve çok müsait her yere naftalin döktüm ev felaket kokuyor yani kiler.. Neyse demin mutfakta yemek yapıyordum ki az kala üstüme değecekti ..kaçtı sprey sıktım geri çıktı çok korksam da öldürdüm ve attım .
Dün gece ağladım sinirimden bu qra kaynıyo.. Silikon alıp tüm deliklere sıktım. Karıncada çok var örümcek de qma benim asıl sorunum hamam böceği.
Daha taşınalı üç ay oldu bu onuncu. Gardrobun arkasında yatak odamda boşluk var arkasına eşyaları koyduk 4 kere oraya yakın yatak odasında ölüsü çıktı Daha geöen hsfta bütün gardrop arkasında herşeyi çıkardım didik didik aradım herşeyi sildim süpürdüm ilqç sıktım. Şimdi de kilerde çıkıyorlar yavru da çıkıyor kocaman da. Iğrençler artık gerçkten huylu oldum bişey değse hopluyorum. İlaçlatacaz yada tarım ilacı alcaz . Kilerin iki yanı havalandırma ve tuvalet ve + tuvalet banyo var evde. Nereden geliyo olabilirler çözemedim Sizce? tuvaletin birini tıkadım kullanmıyoruz diye. Birde naftalini döktüm ya acaba onun kokudundan mı kaçtı kilerdeydi de mutfağa mı kaçtı ki? Mutfak ve kiler karşılıklı..
Öneriler ve Sizce Nereden geliyo olabilirler? Çözmeliyim yoksa yandım..

İflah olmaz o ev. Taşın bence. Gökdelene falan taşın gelemesin ib*neler.

İstediğin kadar ilaçla .
Kurtulamazsın bu böceklerden .
Eski evimde vardı aynı senın gbi giriş kattı .
Her yerde karşıma çkarlardı .
Biz ev değiştirdik.

Canım bahçeli evin haşeresi çok olur , biz 2 senede 1 ilaçlatıyorduk çünkü ilacın etkisi geçince yine geliyorlar :KK43:

Kendi eviiniz değilse maddi durum imkan verirse durmayın derim ..

Eşim çok hevesli bahçeli eve mesela ama yaşayan bilir hiiç ama hiiç istemiyorum zor Allah kolaylık versin inşallah kurtulursun , tek çare ilaçlatmak. Kendiniz yapmaya kalkıp bir de zehirlenmeyin derim

Evini mutlaka ilaçlatmalısın , bir de boraks kokusuna asla yaklaşamıyor diyorlar . benim oturduğum sitede bahçe de çok oluyordu ilaçladılar ( ciğersiz tüm haşereleri hemen öldüren bir ilaçla ) temizlendi yoksa kurtulamazdık ve evlerimize de girecekti . İlaçlamadan gitmiyor ilaçlama sonrası da mutlaka her köşeye böcek ilacı tabletlerden koy boraks koy . İnsana kafayı yedirir onlar ben inanılmaz tiksiniyorum ayakkabımla bile basıp öldüremem vücudum da döküntüler olr hemen .İnşallah kurtulursun bir an önce . Evinin dış cephesinde tüm balkon ve cam çevrelerine de ilaç sıktır içeri girebilecekleri tüm deliklere sıktır .

Evini mutlaka ilaçlatmalısın , bir de boraks kokusuna asla yaklaşamıyor diyorlar . benim oturduğum sitede bahçe de çok oluyordu ilaçladılar ( ciğersiz tüm haşereleri hemen öldüren bir ilaçla ) temizlendi yoksa kurtulamazdık ve evlerimize de girecekti . İlaçlamadan gitmiyor ilaçlama sonrası da mutlaka her köşeye böcek ilacı tabletlerden koy boraks koy . İnsana kafayı yedirir onlar ben inanılmaz tiksiniyorum ayakkabımla bile basıp öldüremem vücudum da döküntüler olr hemen .İnşallah kurtulursun bir an önce . Evinin dış cephesinde tüm balkon ve cam çevrelerine de ilaç sıktır içeri girebilecekleri tüm deliklere sıktır .

Bu bugün üçüncü yine kilerde öldürdük demin. Naftalin döktüm tüm mutfaktq dolap tezgah altlarına ve kilere acaba ondan mı dolaşmaya başladılar. .

Bu bugün üçüncü yine kilerde öldürdük demin. Naftalin döktüm tüm mutfaktq dolap tezgah altlarına ve kilere acaba ondan mı dolaşmaya başladılar. .
Eğer çıkış yerlerini bulduysanız ne mutlu , gece karanlığında sinsi sinsi çıkıp patır patır rastgele bir kuytuya kaçarsa yerini tespit edemezsiniz kendine kaçış yolu bulur , kilerinizin içine eczaneden boraks alıp serpiştirin ama kalıcı çözüm için ilaçlatmak zorundasınız , ben her sene ilaçlatıyorum ve eşim bu fobimi bildiği için evin bütün camlarına sineklik taktırdı ve hatta cam balkon olan balkonumun dış çevresine de komple sineklik taktıracak bu yaz , uçuyorlar meretler :kızgın:, evimde 3 yıl içinde sadece bir kez bir tane gördüm acillik oluyordum ağlamaktan o nedenle adam çözüm yollarını çoğalttı sağolsun :KK31:İlaçlat ve kurtul sonra mis gibi boraks dök çıkabilecekleri yerlere ( ilaç 6 ay etkili bilgin olsun sonra tekrar ilaçlatmalısınız ) , geceleri ve evden bir iki günlüğüne çıkacağım zaman gelebilecekleri tüm lavabo ve su giderlerine ıslak pamuk tıkıyorum içim rahat etsin diye :KK62:

yapılması gerekenler
tum evı fırma gelıp ılaclayacak ama su agır zehır olanlardan oyuzden 1 gece baska yerde kalmanız gerekecek
sonra tum kılerı ayıklayacaksınız cam ve agzı kapalı kavanozda olacak seyler poset sılıkon kagıt gıbı seylerıde sever onlar
onun dısında onmel amaclı arap sabunu ve beyaz sırke ıle temızlık her odaya her dolaba bırer defne yapragı bocek tabletlerı koyacaksınız
evde nemı yok eden aparatlar var ondan alıp hergun mutlaka havalandıracaksınız
karanlık ortamı sever evde olmadıgınızda ısık acık kalsın mesela
onlar hergun yumurtlar hergun yuzlerce ve ezıp oldurmeyın uzun saplı faraş veya kurekle alıp atın ezdıgınızde yumurtası varsa o bulasıp daha cok cogalmasına sebep verır

sıneklık taktırıcaksınız

gorunen tum delıklerı derz yapıp kapatacaksınız

lımon gıbı narencıye den nefret ederler veya lavanta yagı ıkısınden bırı farketmez bos bır sprey sısesıne suyla karıstırıp arada bır ortama sıkacaksınız

benım boceklere alerjım var evımde hıc bocek olmaması ıcın bunları yapıyorum olmamasına ragmen yapıyorum
dunyanın temel tası bocek onlar olmasa dunya olmaz ve sandıgınızdan cok fazlalar yasayan buyuk sayılı canlı yok edemezsınız ama evınıze gırmeyı boyle engellersınız kafası kopsa bıle yasayan ve cogalan bı canlı bu

evdekı tum gıderlerı de kapatmalısınız klozet kapagı kapalı dursun balkon banyo yer gıderını temız bır fayansla kapatın yapı marketden satın alabılırsınız fayans. yıkayın ılaclayın ve fayansla kapatın delıgı lazım olunca fayansı kaydırır kullanır gerı fayansla kapatırsınız ustunu

camasır makınası buzdolabı fırın bulasık makınası tum gıderler lavabo altı borular dolap ustlerı altları ve ıclerı dogalgaz borularının oralar kombı etrafı kıler en cok sevdıgı yerlerdır orda saklanır ve cogalırlar

Eğer çıkış yerlerini bulduysanız ne mutlu , gece karanlığında sinsi sinsi çıkıp patır patır rastgele bir kuytuya kaçarsa yerini tespit edemezsiniz kendine kaçış yolu bulur , kilerinizin içine eczaneden boraks alıp serpiştirin ama kalıcı çözüm için ilaçlatmak zorundasınız , ben her sene ilaçlatıyorum ve eşim bu fobimi bildiği için evin bütün camlarına sineklik taktırdı ve hatta cam balkon olan balkonumun dış çevresine de komple sineklik taktıracak bu yaz , uçuyorlar meretler :kızgın:, evimde 3 yıl içinde sadece bir kez bir tane gördüm acillik oluyordum ağlamaktan o nedenle adam çözüm yollarını çoğalttı sağolsun :KK31:İlaçlat ve kurtul sonra mis gibi boraks dök çıkabilecekleri yerlere ( ilaç 6 ay etkili bilgin olsun sonra tekrar ilaçlatmalısınız ) , geceleri ve evden bir iki günlüğüne çıkacağım zaman gelebilecekleri tüm lavabo ve su giderlerine ıslak pamuk tıkıyorum içim rahat etsin diye :KK62:
merhaba
bende cam bolkonuma sıneklık yaptırıcam nasıl yapıyorlar burda bunu bılen yok ve yaptırmak ıstıyorum

Arkadaşım merhaba ben de bu dertten muzdarip olarak konu açtım..bende hamam böceği yok ama dün ilk defa çıyan denilen o korkunç şeyi gördüm..Elim ayağıma dolandı ve buradaki görevliye sordum büyükler için ilaç fazla etkili olmuyor dedi..Seninkiler de büyük mü canım hamam böceği de çok illet,ben görünce sıkıntıya giriyorum resmen sen bu büyükleri nasıl uzaklaştırabiliyorsun?

Konu sahibi hamam böceklerine bir çözüm buldunuz mu ? Ayy kızlar bizde de 2 gündür mutfakta ben görüyorum bu pis şeyleri. Evde annemler yok şimdi mutfağa gireyim dedim Allahım tezgahın üstünde bir de ne göreyim ışığı açınca koşmaya başladı nasıl korktum yaaa kaşınıyorum şu an.Lütfen yardım edin ne yapılmalı yarın ilaç firmasını arayacağım evi ilaçlarlar (mutfağı) değil mi çok üzgünüm .Binanın önünde bahçe var oradan gelmiş olabilir ,bir de 25 yıllık bina zaten.Su giderlerinden gelmiş olabilir.

Konu sahibi hamam böceklerine bir çözüm buldunuz mu ? Ayy kızlar bizde de 2 gündür mutfakta ben görüyorum bu pis şeyleri. Evde annemler yok şimdi mutfağa gireyim dedim Allahım tezgahın üstünde bir de ne göreyim ışığı açınca koşmaya başladı nasıl korktum yaaa kaşınıyorum şu an.Lütfen yardım edin ne yapılmalı yarın ilaç firmasını arayacağım evi ilaçlarlar (mutfağı) değil mi çok üzgünüm .Binanın önünde bahçe var oradan gelmiş olabilir ,bir de 25 yıllık bina zaten.Su giderlerinden gelmiş olabilir.
İlaçlattıktan sonrada raidin böcek tabletlerinden alıp beyaz eşyaların, mutfak dolaplarının altına, mutfak-banyo lavabo tezgah altlarına, yatak-baza altlarına, kısaca girebilecekleri her yere koyun. Bir yıl kadar olmuyor.
Evde çöp ve kirli bulaşık olmamasına dikkat edin.

İlaçlattıktan sonrada raidin böcek tabletlerinden alıp beyaz eşyaların, mutfak dolaplarının altına, mutfak-banyo lavabo tezgah altlarına, yatak-baza altlarına, kısaca girebilecekleri her yere koyun. Bir yıl kadar olmuyor.
Evde çöp ve kirli bulaşık olmamasına dikkat edin.
Çok sağolun dün tezgahta görünce inanın mutfağa giresim gelmiyor. Firmalar var burada birini çağırayım değil mi ilaçlasınlar.Tamam teşekkürler raid tablet de alıcam Allah razı olsun.Temizliyoruz çöp vs. bırakmıyoruz bu yıl geldi böcekler bina 25 yıllık önünde bahçe var.

Bnde ayni problemle yasiyorun su anda heryer hamam bocegi icimden ciktigi olddu oldugunca sakin kalmaya calisiyorum ilaclasanda nafile ozellikle.banyo ve wc de war cocukla evde cok fzlanilaclayamiyorum astimi var haftaya ilaclatacagim cok keskin bi ilac evde olmamaiz gerekiyor tatile gderken ilaclatacagim . Allahtan korkmuyoruz bocekten falan 😖

Çok sağolun dün tezgahta görünce inanın mutfağa giresim gelmiyor. Firmalar var burada birini çağırayım değil mi ilaçlasınlar.Tamam teşekkürler raid tablet de alıcam Allah razı olsun.Temizliyoruz çöp vs. bırakmıyoruz bu yıl geldi böcekler bina 25 yıllık önünde bahçe var.
Diğer katlarda da vardır bina sakinleriyle veya yöneticiyle konuşup bahçeyi ve bina içini çatı arası varsa orayı da ilaçlatabilirseniz ilaçlatın.

Diğer katlarda da vardır bina sakinleriyle veya yöneticiyle konuşup bahçeyi ve bina içini çatı arası varsa orayı da ilaçlatabilirseniz ilaçlatın.
Valla alt komşu bizde yok canım diyo ,bizde olmadığı için ilaçlatmaya gerek yok diyo ben de banane o zama dedim yaa kendi evimizin mutfağını ilaçlatıcaz. Onlar görmüyormuş .

Bende de aynı sıkıntı var ama benim mahallemde var evimde var benim bide böcek fobim var üstüme degmesine bile gerek yok hemen sinir krizi geçiriyorum evi 6sy da kaç kere ilaçlatıgımı unutum her gün geliyolar artık ne yapıcamı bilmiyorum

Bende de aynı sıkıntı var ama benim mahallemde var evimde var benim bide böcek fobim var üstüme degmesine bile gerek yok hemen sinir krizi geçiriyorum evi 6sy da kaç kere ilaçlatıgımı unutum her gün geliyolar artık ne yapıcamı bilmiyorum
Valla alt komşu bizde yok canım diyo ,bizde olmadığı için ilaçlatmaya gerek yok diyo ben de banane o zama dedim yaa kendi evimizin mutfağını ilaçlatıcaz. Onlar görmüyormuş .
Bnde ayni problemle yasiyorun su anda heryer hamam bocegi icimden ciktigi olddu oldugunca sakin kalmaya calisiyorum ilaclasanda nafile ozellikle.banyo ve wc de war cocukla evde cok fzlanilaclayamiyorum astimi var haftaya ilaclatacagim cok keskin bi ilac evde olmamaiz gerekiyor tatile gderken ilaclatacagim . Allahtan korkmuyoruz bocekten falan 😖
Konuyu acalı çok olmuştu . Ben kurtuldum şükür artık hic yok .eski rutubetli çürümüş mutfak tahtalarındanmış ev sahibine mutfağı yenilettik kökten sıfır mutfak yapıldı hamam böceği hiç yok sıfır . Sebebi mutlakmış . Inş szde kurtulursunuz .
Angel sıvı ilaç var 2 katı suyla sulandirip sıkıyorsunuz yerlere çok etkili öneririm

Konuyu acalı çok olmuştu . Ben kurtuldum şükür artık hic yok .eski rutubetli çürümüş mutfak tahtalarındanmış ev sahibine mutfağı yenilettik kökten sıfır mutfak yapıldı hamam böceği hiç yok sıfır . Sebebi mutlakmış . Inş szde kurtulursunuz .
Angel sıvı ilaç var 2 katı suyla sulandirip sıkıyorsunuz yerlere çok etkili öneririm
Tamam ilaç en iyi hangisi bulamamıştık çok sağolun.

X