Hamile kadına bu söylenir mi??! (Görümcek)

Kızlar henüz yeni hamileyim bu büyük görümce olacak kadını hamileliğimin başından beri ne yapmaya çalışıyor çözemedim.
Eşim işi gereği uzakta bir günlük geldiğinde hamile kaldım.
Hamile kaldığımı söylediğimde şimdi eşin uzakta bu nereden hamile kaldı diyecek millet dedi ilk. Ben de milletten çok Allah'a vereceği hesapları düşünse keşke bu millet demiştim ve eşime havale etmiştim anında görüntülü olarak yüzleştirmiştim.

Sonra başladı felaket tellallığına. Gayet güler yüzlü ve yardımcı olmak ister şekilde ama. Yok çift çizgi diye ümitlenme yine de kese boş olabilir demeler heveslenme demeler. Her şeyi o biliyor ya cahil teneke konuştuğunu maharet sanıyor.

Ben cevap verince genelde susar çünkü büyük olduğu için ve buralarda saygı çok önemli olduğu için hiç kimseden bugüne kadar cevap almadığı için benden de beklemez. O yüzden verince karşılık veremez. Benim lügatımda saygı yaşla kazanılmaz hak edene duyulur. Ben 3 yaşındaki bir çocuğa da saygı duyabilirim, 80 yaşındaki birine de belirli bir çerçevede istediğimi söyleyebilirim yani.

Konuya geliyorum;

Kandil için aradım bebiş nasıl dedi çok şükür iyi sağlıklı dedim. Anaam bizim cahil ordinaryüs bir başladı yok bizim şu tanıdık 3.5 aylık düşük yaptı ben şöyle düşük yaptım yok bu işler nasip yok iş yapmakla alakası yok (annesine hizmet etmemi istiyor alt mesaj bu burada) (ki ederim yaptırsa o kadına helal hoş olsun) ben de Allah sağlıkla kucağıma almayı nasip eder inşallah diyorum kadın oralı değil. Telefona elimi sokup ağzının ortasına yapıştırma teknolojisi istedim o an Rabbimden. Sonra benden hamileyim duam kabul olur diye dua etmemi istedi kızının hamileliği için. O an demek istedim Allah aşkına sen o kötü kalbinle kıza dua etme ben zaten her zaman ediyorum diye. Keşke nasip kısmet deseydim ama onun gibi, anlasaydı biri mutluluğunu hayallerini paylaşırken turşu suyu dökmek ne demek. Ama yine de yapamam çünkü başkasının mutsuzluğuyla mutlu olacak biri değilim her zaman kendime dönük yaşadım fakat böyle toksik insanlar insanı resmen zehirliyor.

Şimdi sormak istediğim ben bu kadına ilk görüştüğümüzde nasıl bir cevap yolu açabilirim? Bunun bir cevabı olacak yaptığıyla kalmayacak seve seve vereceğim ona eksik kaldığı her görgüyü. Ki benden başka kimseye yaşatmasın. Bebeğim için hep şükür namazı kılıyorum kadın beni hıçkıra hıçkıra ağlatarak namaz kılmama sebep oldu. Benim kinim kin bile değil hırsım cevabımı verene kadar o yüzden hem içimi dökmek hem sizlere sormak istedim.

Son olarak tüm kadınlarımızın anneler günü kutlu olsun ♥️
Yani eğer Kötü niyetli söyledi ise hiç muhatap dahi olma mümkün olduğunca konuşma o aramadan arama O arayınca da evet iyiyim şükür de hiç bisey anlatma iyi gelecektir Sana ama iyi niyetliyse üzülme bazen bazı insanlar seni üzmek için yapmaz ama kötüyü düşünürler o yüzden kinlenmemeye çalış..

Bu kadın kimden yaptı bu çocuğu dediğini kaçırmışım o olaydan sonra kandilde araman bile büyük bir adım ben olsam asla aramazdım.

Benim ilkten jeton düşmüyor insanların laf soktuğunu çok sonradan anlıyorum
Mutlaka konuyu bir şekilde oraya getirip bende lafımı sokuyorum
Sizde getirin konuyu bir şekil o neymiş öyle ya büyük demem parçalarım

X