Hamile kadına bu söylenir mi??! (Görümcek)

Daha ilk o smdi kimden bu çocuk diyecekler dedigi anda ağzından çıkanı kulağın duysun tebrik edeceğine şüphe duyuyorsun deseydin. İlk evlendigimde kayınvalidem sürekli ay bu haberlerde bı kadın kocası işteyken eve adam almış Allah başımıza vermesin ay su kadın kocasını aldatmış Allah göstermesin çenesi susmazdi sofra masasında ne demek istiyorsun sen diye tepki verdim çünkü eşim gece 4 ye geliyordu japon fabrikasiydi çalışma saatleri öyleydi deli etti beni susmayın böyle insanlara
Ona da sormak lazım eskiden kadınlar o kadar işin gücün arasında bu kadar çocuğu nasıl yaptılar vs diye. Mesela kendi kocası 1 2 sene dışarıda çalışmış ben de diyeceğim abla enişte de dışarıda çalıştı o dönemde hiç yalnız hamilelik geçirdin mi millet demedi mi nereden bu filizlendi bu tohum diye. Misillemeyse misilleme

Bugün beni şaşırtan ikinci konu bu. Muhattap olduğunuz kişilerden dert yanarken de üslubunuzu koruyabilirsiniz ama böyle kendi seviyenizi belli ediyorsunuz ve ben pek fark göremiyorum aranızda. En azından dengi dengine aileler evlenmiş diyorum.

Rahatsız oluyorsanız muhattap olmayın, minimum seviyede görüşün. Heyecanlı olabilirsiniz ama hamileliğin ilk dönemleri risklidir, bu yüzden de insanlar genelde belli bir süre dolana kadar söylemezler etrafına ki kendini bilmez kişiler yorum yaptığında olumsuz şeyler duymasınlar.

Bugün beni şaşırtan ikinci konu bu. Muhattap olduğunuz kişilerden dert yanarken de üslubunuzu koruyabilirsiniz ama böyle kendi seviyenizi belli ediyorsunuz ve ben pek fark göremiyorum aranızda. En azından dengi dengine aileler evlenmiş diyorum.

Rahatsız oluyorsanız muhattap olmayın, minimum seviyede görüşün. Heyecanlı olabilirsiniz ama hamileliğin ilk dönemleri risklidir, bu yüzden de insanlar genelde belli bir süre dolana kadar söylemezler etrafına ki kendini bilmez kişiler yorum yaptığında olumsuz şeyler duymasınlar.
Pardon? Anonim bir ortamda namusuma dil uzatan birine karşı dahi yeterince üslubumu koruduğunu düşünüyorum? Hangi cümlem üslupsuz?

Hadi geçtim üslubu aile denkliği derken? Burda yardır yardır küfür hakaret dahi yazsam ailemin seviyesi hakkında benden ve görümcem olacak kişiden ailelerin denkliğini nasıl kurdunuz?

Ki görümcemin annesine olan sonsuz saygımdan bahsetmişken hangi denklik bu? Daha o ailede bir denklik yokken iki aileyi nasıl denk buldunuz?

Şu an namusuma dil uzatan insanla aileme laf uzatan insanın denkliğini kurmuş bulundum ben de benim için ikiniz de aynı kafadasınız iyi günler 😉

Anlatımınıza bakılırsa (toksik insan cahil ordinaryüs) gayet güzel laf sokacak zekaya sahipsiniz bence karşılaştığınızda ondan önce davranıp siz konuşun hep böyle laf giydirerek bir iki derken belki o pes eder ya da bu şekilde karşılıklı sürer ama size cevap veremeyeceği için kendini yer bitirir
Kesinlikle önünü her defasında usanmadan keseceğim ya da nasılsın dediğimde dahi kısa keseceğim. Ki ağzından bir daha olumsuz bir cümle duymayayım. Yüz buldukça cevap verdikçe muhabbetleniyor bu tipler

Kızlar henüz yeni hamileyim bu büyük görümce olacak kadını hamileliğimin başından beri ne yapmaya çalışıyor çözemedim.
Eşim işi gereği uzakta bir günlük geldiğinde hamile kaldım.
Hamile kaldığımı söylediğimde şimdi eşin uzakta bu nereden hamile kaldı diyecek millet dedi ilk. Ben de milletten çok Allah'a vereceği hesapları düşünse keşke bu millet demiştim ve eşime havale etmiştim anında görüntülü olarak yüzleştirmiştim.

Sonra başladı felaket tellallığına. Gayet güler yüzlü ve yardımcı olmak ister şekilde ama. Yok çift çizgi diye ümitlenme yine de kese boş olabilir demeler heveslenme demeler. Her şeyi o biliyor ya cahil teneke konuştuğunu maharet sanıyor.

Ben cevap verince genelde susar çünkü büyük olduğu için ve buralarda saygı çok önemli olduğu için hiç kimseden bugüne kadar cevap almadığı için benden de beklemez. O yüzden verince karşılık veremez. Benim lügatımda saygı yaşla kazanılmaz hak edene duyulur. Ben 3 yaşındaki bir çocuğa da saygı duyabilirim, 80 yaşındaki birine de belirli bir çerçevede istediğimi söyleyebilirim yani.

Konuya geliyorum;

Kandil için aradım bebiş nasıl dedi çok şükür iyi sağlıklı dedim. Anaam bizim cahil ordinaryüs bir başladı yok bizim şu tanıdık 3.5 aylık düşük yaptı ben şöyle düşük yaptım yok bu işler nasip yok iş yapmakla alakası yok (annesine hizmet etmemi istiyor alt mesaj bu burada) (ki ederim yaptırsa o kadına helal hoş olsun) ben de Allah sağlıkla kucağıma almayı nasip eder inşallah diyorum kadın oralı değil. Telefona elimi sokup ağzının ortasına yapıştırma teknolojisi istedim o an Rabbimden. Sonra benden hamileyim duam kabul olur diye dua etmemi istedi kızının hamileliği için. O an demek istedim Allah aşkına sen o kötü kalbinle kıza dua etme ben zaten her zaman ediyorum diye. Keşke nasip kısmet deseydim ama onun gibi, anlasaydı biri mutluluğunu hayallerini paylaşırken turşu suyu dökmek ne demek. Ama yine de yapamam çünkü başkasının mutsuzluğuyla mutlu olacak biri değilim her zaman kendime dönük yaşadım fakat böyle toksik insanlar insanı resmen zehirliyor.

Şimdi sormak istediğim ben bu kadına ilk görüştüğümüzde nasıl bir cevap yolu açabilirim? Bunun bir cevabı olacak yaptığıyla kalmayacak seve seve vereceğim ona eksik kaldığı her görgüyü. Ki benden başka kimseye yaşatmasın. Bebeğim için hep şükür namazı kılıyorum kadın beni hıçkıra hıçkıra ağlatarak namaz kılmama sebep oldu. Benim kinim kin bile değil hırsım cevabımı verene kadar o yüzden hem içimi dökmek hem sizlere sormak istedim.

Son olarak tüm kadınlarımızın anneler günü kutlu olsun ♥️
Ne biçim bir laf bu millet nasil hamile kaldı diyecek ..sadece bu lafin üzerine görüşmeyi keserdim ben olsam..bu saatten sonrada muhattap olmayın bence sinirlerinizi yıpratmaya gerek yok..kendinizle ve doğacak bebeğinizle ilgilenin gerisi hikaye..hayırlı olsun sagliklikla dogsun

Yaaa bu gorumcelerin hepsi mi aynı olur .Valla hepsi aynı .Ne zaman yazsam begenmedim seçeneği bozuluyor basıla basıla ama yazacağım yine 😂😂😂Fabrika ürünü hepsi valla aynı .Benimki de öyle pat küt konuşur .Ağzına ne gelirse söyler .Kaç kere eşimle kavga ettim şu ablani uyar diye kaç kere kendisi ile kavga ettim yok.Seviyesine inmiyorum,sohbeti derinleştirmiyorum .Nasılsın ,iyimisin,hoşgeldin,besgittin ,havalar da iyi bu aralar 😂😂dan öteye gitmiyor .Kafam rahat valla .Eşim de ne mal olduğunu anladı ..Artık üstüme gelmiyor .Çoğu konuda evet haklısın diyor .Sonuçta onun da ablası .Kendisi görmüşsün ama benim yakınlık gostermemi beklemesin diye söylüyorum yaptıklarını .Ben insanlığımi,kibarligimi yapıyorum yine çünkü onun kalitesinde değilim .Gözümde hiç değeri yok ama kendisi yaptı böyle .Sen de takılma .Dinleme .Bildiğini oku.Cevap verdikçe onun kalitesi belli zaten hır çıkarmaya çalışıy.or .Amacına ulaştırma ..Seviyesizler yaa.Bak yine sinir oldum .

Ne biçim bir laf bu millet nasil hamile kaldı diyecek ..sadece bu lafin üzerine görüşmeyi keserdim ben olsam..bu saatten sonrada muhattap olmayın bence sinirlerinizi yıpratmaya gerek yok..kendinizle ve doğacak bebeğinizle ilgilenin gerisi hikaye..hayırlı olsun sagliklikla dogsun
Çok teşekkür ederim katılıyorum 🌺

Yaaa bu gorumcelerin hepsi mi aynı olur .Valla hepsi aynı .Ne zaman yazsam begenmedim seçeneği bozuluyor basıla basıla ama yazacağım yine 😂😂😂Fabrika ürünü hepsi valla aynı .Benimki de öyle pat küt konuşur .Ağzına ne gelirse söyler .Kaç kere eşimle kavga ettim şu ablani uyar diye kaç kere kendisi ile kavga ettim yok.Seviyesine inmiyorum,sohbeti derinleştirmiyorum .Nasılsın ,iyimisin,hoşgeldin,besgittin ,havalar da iyi bu aralar 😂😂dan öteye gitmiyor .Kafam rahat valla .Eşim de ne mal olduğunu anladı ..Artık üstüme gelmiyor .Çoğu konuda evet haklısın diyor .Sonuçta onun da ablası .Kendisi görmüşsün ama benim yakınlık gostermemi beklemesin diye söylüyorum yaptıklarını .Ben insanlığımi,kibarligimi yapıyorum yine çünkü onun kalitesinde değilim .Gözümde hiç değeri yok ama kendisi yaptı böyle .Sen de takılma .Dinleme .Bildiğini oku.Cevap verdikçe onun kalitesi belli zaten hır çıkarmaya çalışıy.or .Amacına ulaştırma ..Seviyesizler yaa.Bak yine sinir oldum .
Keşke beğendim seçeneğini bozabilseydim tek başıma 😄😄
Patavatsız tam olarak böyleleri için söyleniyor işte.
Ayneen başka konu açılmasın diye ağaçtan börtü böcekten ayvanın açtığı çiçekten laf açıyorum ben de muhatap olmak zorunda kalsam dahi 😄😄

Ben de tam olarak sizin gibi düşünüyorum eşimin ablasıdır ama ona bu saatten sonra sosyal mesafe koydum 1.5 kilometrelik 😄

İşleri güçleri de yokmuş gibi onca çocuk iş koşturma arasında insanları nasıl dert ediniyorlar anlamıyorum. Ben olsam her anlatılana he der geçerim kafam kaldırmaz. şu an eşim yok uzakta çocuğum karnımda sadece günlük işlerimde dahi insanlara vakit bulamıyorum boş boş konuşmalık en fazla 1 bölüm dizi bitiyorum bunlardaki de iyi enerji valla helal olsun 😄

Direk söylemek lazım böyle insanlara sürekli arayıp her gün de kontrolüne kadar değişik biçimde soran bi arkadaş vardı güya sinir oluyorum ne uğraşmışım diye şimdi cvp verme geç diyorum yani direk söylüycenki anlıycaklar man kafalara mesafe koyamıyosun maalesef alamıyorlar. Kendilerini teselli etmek için mercimek beyinleri ile seni harcıyorlar. Şimdi kızımı kucağıma alacağım az kaldı inşallah Allah herkese iyilik verip bizimde içinde gözetsin bu fesatlık ne anlayamıyorum ☺️🤲

Direk söylemek lazım böyle insanlara sürekli arayıp her gün de kontrolüne kadar değişik biçimde soran bi arkadaş vardı güya sinir oluyorum ne uğraşmışım diye şimdi cvp verme geç diyorum yani direk söylüycenki anlıycaklar man kafalara mesafe koyamıyosun maalesef alamıyorlar. Kendilerini teselli etmek için mercimek beyinleri ile seni harcıyorlar. Şimdi kızımı kucağıma alacağım az kaldı inşallah Allah herkese iyilik verip bizimde içinde gözetsin bu fesatlık ne anlayamıyorum ☺️🤲
Ya bunlara zaten cevap verdikçe yüz buluyorlar. Demiyorlar ki terbiyesinden susuyor ben de az edep bileyim. Aaa bu saf nasıl olsa anlamıyor cevap vermiyor ben de bütün kötü kalbimi buna kusayım diyorlar 😄

Ay kızlar güldürdünüz beni 😄 aynen baya koymuştur kendisine 😄🤫

O an havalarda uçuyor modunda olmasaydım daha farklı bir tepkim olurdu resmen idrak edemedim gibi oldu millet vs dediği için ve günü berbat etmek istemediğim için umursamadım çünkü bunlar kendi kanından insanlara dahi böyle olumsuzlar. Eşime attım topu bilsin ne olduğunu ailesinin. Onun farkındalığı bana yeter
Ay bilemedim valla
Sonuçta laf edilen sizin namusunuz
Ben ihtimali düşününce bile kan beynime sıçrıyor
Belki başına gelince insana olgunluk geliyordur 🤷‍♀️

Fesatlık değil kim olsa böyle düşünür. Ben de kızına söyledim milletten önce annenin aklına geldi diye umarım söylemiştir. Yüz yüze gelmedik tekrar gelelim yanımda eşimle söylicem. O konu kapanmadı
O kadina en guzel cevap hic muhattap olmamaktir konussaniz anlayacak birine benzemiyor konusmanin sonunda ben ne ettimki ne dedimki der ayilir bayilir birde

Tam bir felaket habercisi. “Sen de sürekli olumsuz konuşuyorsun ağzından bir hayırlı laf çıkmıyor” diyebilirsiniz.

Hamile kaldığımı söylediğimde şimdi eşin uzakta bu nereden hamile kaldı diyecek millet dedi ilk.
Bana bu sözü söyleyen birine ağzının payını verir bir daha görüşmezdim. Size ne ima ettiğinin farkında mısınız?

Sizi neyle sucladiginin farkindamisiniz esin disarda bu hamilelik nasil oldu demis hala ne aramasi ne mesaji insan dusmanina ima edemez mahkemelik olur

Kızlar henüz yeni hamileyim bu büyük görümce olacak kadını hamileliğimin başından beri ne yapmaya çalışıyor çözemedim.
Hamile kaldığımı söylediğimde şimdi eşin uzakta bu nereden hamile kaldı diyecek millet dedi ilk. Ben de milletten çok Allah'a vereceği hesapları düşünse keşke bu millet demiştim ve eşime havale etmiştim anında görüntülü olarak yüzleştirmiştim.

Sonra başladı felaket tellallığına. Gayet güler yüzlü ve yardımcı olmak ister şekilde ama. Yok çift çizgi diye ümitlenme yine de kese boş olabilir demeler heveslenme demeler. Her şeyi o biliyor ya cahil teneke konuştuğunu maharet sanıyor.

Ben cevap verince genelde susar çünkü büyük olduğu için ve buralarda saygı çok önemli olduğu için hiç kimseden bugüne kadar cevap almadığı için benden de beklemez. O yüzden verince karşılık veremez. Benim lügatımda saygı yaşla kazanılmaz hak edene duyulur. Ben 3 yaşındaki bir çocuğa da saygı duyabilirim, 80 yaşındaki birine de belirli bir çerçevede istediğimi söyleyebilirim yani.

Konuya geliyorum;

Kandil için aradım bebiş nasıl dedi çok şükür iyi sağlıklı dedim. Anaam bizim cahil ordinaryüs bir başladı yok bizim şu tanıdık 3.5 aylık düşük yaptı ben şöyle düşük yaptım yok bu işler nasip yok iş yapmakla alakası yok (annesine hizmet etmemi istiyor alt mesaj bu burada) (ki ederim yaptırsa o kadına helal hoş olsun) ben de Allah sağlıkla kucağıma almayı nasip eder inşallah diyorum kadın oralı değil. Telefona elimi sokup ağzının ortasına yapıştırma teknolojisi istedim o an Rabbimden. Sonra benden hamileyim duam kabul olur diye dua etmemi istedi kızının hamileliği için. O an demek istedim Allah aşkına sen o kötü kalbinle kıza dua etme ben zaten her zaman ediyorum diye. Keşke nasip kısmet deseydim ama onun gibi, anlasaydı biri mutluluğunu hayallerini paylaşırken turşu suyu dökmek ne demek. Ama yine de yapamam çünkü başkasının mutsuzluğuyla mutlu olacak biri değilim her zaman kendime dönük yaşadım fakat böyle toksik insanlar insanı resmen zehirliyor.

Şimdi sormak istediğim ben bu kadına ilk görüştüğümüzde nasıl bir cevap yolu açabilirim? Bunun bir cevabı olacak yaptığıyla kalmayacak seve seve vereceğim ona eksik kaldığı her görgüyü. Ki benden başka kimseye yaşatmasın. Bebeğim için hep şükür namazı kılıyorum kadın beni hıçkıra hıçkıra ağlatarak namaz kılmama sebep oldu. Benim kinim kin bile değil hırsım cevabımı verene kadar o yüzden hem içimi dökmek hem sizlere sormak istedim.

Son olarak tüm kadınlarımızın anneler günü kutlu olsun ♥️
bende de bunun elti versıyonu var.Ben cok ugrastım hamıle kalmak ıcın 2yıl nerdeyse de kendı de bılır sorar dururdu nezaman dıye dıye..ben de saf saf ıstıyoruz ama olmuyor kısmet nasıp sorun yok dıyolar ama bakalım hatta böyle devam ederse tüp bebem dusunecegım derdım.Ve ben hamıle kaldım ılk kan sonucumda hemen aılelere soyledık herkes beklıyor ıstıyor cunku ben kardesımle de paylasınca da eşimde paylastı.Neyse bır aıle wats up grubumuz var ordan bıkac gun sonra kendı de hayırlı olsun yazdı.Bız keseyı gorduk kalp atısını daha duymamıstık eşimin aılesının evıne gıttık başka şehırde onlar bunlar da geldı.Kendı de hemşire buarada.Kalp atışını duydunuz mu dedı bana ben de yok işte şuün gıdecez dedım (1hafta sonra falandı sanırım) hımm kalp atısı duyulmadan da gebelık sayılmaz aslında dedı🙊bızde ozaman kımseye dememıstık aıleler dısında aslında..ama cok ıcıme oturdu benım ki normalde sıkıştıran bırı ne yaptınız duydunuzmu vs dıye hıc sormadı şuan 34 haftalık gebeyım dogumuma az kaldı bu en son gorusmemız ekim ayıydı düşün .Ne bir ses ne bir nefes.Hassetlık kıskanclık başka bısey degıl.Sen hıc uzulme kızından dolayı kıskanmıstır senı hatta uzak dur kötü enerjısını cekme uzerıne mecburen bıraraya geldıgınde mesafelı davranırsın beklentınde olmasın aramadı sormadı vs gibi..

X