HAMİLE KALABİLMEK İÇİN DUALAR.

• Cum'a gününde bir saat vardır, mü'min bir kul namazda duâ ederken Allah 'dan bir şey ister ve o saate denk gelirse Allah muhakkak ona icâbet eder. Ashab-ı kirâm: 'Bu saat hangi saatdir yâ Resûlellah" dediklerinde: "İkindi namazı ile güneş batması arasındaki vakittir." buyurdular.

Allah'ın Adıyla

1- Rivayette firuze kaşı olan ve üzerine şu ayetin yazılı olduğu bir yüzük takılması tavsiye edilmiştir:

ربّ لاتذرنی فرداً وأنت خیر الوارثین (Ey Rabbim beni yalnız bırakma! Sen mirasçıların en hayırlısısın. Enbiya 89)

2- Hamile olma duası: Cuma namazının [veya Cuma günü öğlen namazının] ardından iki rekat namaz kılsın; rükû ve secdeleri uzun tutsun. Sonra şu şekilde dua etsin:

(اللهم إنی أسئلک بما سألک به زکریا إذ قال «رب لاتذرنی فرداً وأنت خیر الوارثین» اللهم هب لی ذریة طیبة إنک سمیع الدعاء اللهم باسمک استحللتُها وفي أمانتک أخذتُها فإن قضیت فی رحمها ولداً فاجعله غلاماً مبارکاً زکیاً ولا تجعل للشیطان فیه نصیباً ولا شرکاً)

3- İmam Bakır’dan (a.s) şöyle rivayet edilmiştir: Salih evlat isteyen kimse sabah-akşam yetmiş defa “sübhanallah”, on defa esteğfirullah, dokuz defa sübhanallah dedikten sonra onuncuda da şu ayeti okusun:

(واستغفروا رکم إنه کان غفاراً یرسل السماء علیکم مدراراً ویمددکم بأموال وبنین ویجعل لکم جنات ویجعل لکم أنهاراً)

(Nuh 10-11-12)

4- İmam Zeynelabidinin (a.s) evladı için okuduğu duayı okusun; bu dua için Sahife-i Seccadiye kitabına müracaat edin.

5- Bir rivayete göre adamın biri İmam Ali’ye (a.s) şöyle arz etti: Ben serveti olan zengin bir adamım ama çocuğum olmuyor. Hazret ona buyurdu: Çokça istiğfar et.

Adam İmamın nasihatine uydu ve çok istiğfar etti. Hatta bazı günler 700 defa istiğfar ettiği oluyordu. Çok geçmeden Yüce Allah ona on tane çocuk verdi. Adam İmam Ali’nin (a.s) huzuruna gelip şöyle sual etti: Beni istiğfara yönlendirmenizin sebebi neydi?

İmam şu cevabı verdi: Allah’ın şu kelamını duymadın mı: “Rabbinizden bağışlanma dileyin; çünkü o, çok bağışlayıcıdır….. Sizi mallar ve oğullarla güçlendirsin.” (Nuh 10-11-12)

6- Adamın biri, çocuğunun az olmasından yakınınca İmam Kazım (a.s) şöyle buyurdu: İstiğfar et ve yumurta sarısı ye.
arkadaşlar paylaşmak istedim inşallah fayda eder.Her şey Allahtan.Ben de yapıcam bakalım.

Mrb bnde yarın tam 1 yıl olucak evlenelim çocuğum olmuyor Meryem suresini duydum ve okumaya başladım bugün 32 günüm adetime 5 gün kaldı inşallah hamileyimdir bu süre vesile olur bide ben 10.000 defa "rabbi hebli minessalihin" çektim ınsllh rabbim kabul eder

kızlar ehlibeyt kaynaklarından dualar diye br kitap var orda her durumda okunması gereken dualar var tevessül duaları gibi etkili dualar da var.Tevessül duasıyla ilgili güzel şeyler okudum ve yaptım inş. kabul olur.Denemek isterseniz kitabı öneririm.Bi de arkadaştan 4444 kere okunan salavatı tefriciye ydi sanırım duasını duydum.Onun çevresinden okuyup niyetlerine ulaşanlar olmuş.Allah muratlarımızı hayırlısıyla versin inş.

X