Gebeliğe Hazırlık Çocuk sahibi olmak için okunabilecek dualar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

papatyalikizz

Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2022
186
294
28
Arkadaşlar bu yazıyı bırakıyorum belki faydalanmak isteyen olur ☺️

• En kuvvetli koruyucu dualardan biri olarak bildiğimiz Ayetel Kürsi'yi her cuma gecesinde 7 kez okuyup sonrasında da 7 kez şu dua edilebilir: “Ya Rahmân, Ya Rahîm, Ya Halim, Ya Kerim, Ya Rezzâk, Ya Hannan, Ya Deyyan, Ya Hâkim, 99 Esmaü’l Hüsna’nın hatırı için bana hayırlı bir evlat sahibi olmayı nasip et.”
  • Allahumme Ya Evvelü; hamile olmak niyetiyle 100 defa okunabilir.
  • Allahumme Ya Mucib; 60 defa okumak Alah (c.c)'un izniyle bütün duaların kabul olunmasına vesiledir
  • Allahumme Ya Semiu; Konuşmadan 100 defa okunup dua edilirse, dualar Allah (c.c)'un izniyle kabul olur.
  • Allahumme Ya Varis; 707 defa okunduğunda, Allah (c.c)'un izniyle hayırlı bir çocuk sahibi olunabilir.
  • "İnne rabbeke hüve'I-hallâku'l-alîm." Bu ayeti kerime geceleri okunmalıdır. Üç ay boyunca her gece 1267 kez okunması önemlidir. Hicr 15/86 ayetidir ve Türkçe meali 'Muhakkak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir' anlamındadır.
  • "HüvaIIahü'l-hâliku'l-bâriü" Haşr suresi 59/24 ayetidir ve meali ise 'O yaratandır ve yoktan var edendir.' Ayeti geceleri 1054 defa okumayı adet haline getirmekse önemlidir.
  • "Fallâhu hüve'l-veliyyü ve hüve yuhyî" Şura suresinin 42/9 ayetidir. Çocuk sahibi olmak isteyen kimseler bu ayeti kerimeyi birlikteliklerinden önce 289 kez tekrar etmeleri önemlidir.

• YARABBİ SANA YALVARIYORUM.SEVGİLİ PEYGAMBERİN MUHAMMED ALEYSELAMI ARAYA KOYARAK SENDEN İSTİYORUM.EY ÇOK SEVDİĞİM PEYGAMBERİM MUHAMMED ALEYSELAM.SENİ VESİLE EDEREK RABBİME YALVARIYORUM.SENİN HATIRIN İÇİN DUAMI KABUL ETMESİNİ İSTİYORUM.YA RABBİ BU YÜCE PEYGAMBERİ BANA ŞEFAATÇI EYLE.ONUN HÜRMETİNE DUAMI KABUL ET.AMİN.SONRA DİLEĞİN NEYSE SÖYLE.BUNU ÜÇ DEFA OKU.HER OKUDUĞUNDA DİLEĞİNİ SÖYLE.bunu yapman için kalpten inanman lazım.
Bir de arkadaşlar bu sitede yazılmış bir öneri gördüm bir kaç yıl önce hamile kalan bir arkadaş yazmış.

Meryem süresini kesinlikle okuyun 41 gün demiş.

Sonra günde 707 ya varis
100 ya evvelü çektiğini söylemiş.
Hamile kalmadan 2 ay öncede 4444 salatı tefriciye
Önerisinde bulunmuş.

Salat-ı Tefriciye duasının Türkçe okunuşu şu şekildedir: "Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma'lûmin lek."

Furkan Suresi’nde geçen 74. ayet her gece 111 kez okunmalıdır. Özellikle gebe kalamayan hanımlar bu sureyi tatbik edebilir. Hamile kalmak için dua içten bir yakarışla okunması tavsiye ediliyor.

Sure:” Vellezine yekulüne Rabbena heb lena min ezvacina va zürriyetina kurrate “yüniv vecalna lil müttakiyne imama” (Furkan suresi, 74. ayet)

Anlamı: Ve onlar Yüce Rabbimiz bize eşimizden ve soyumuzdan, göz aydınlığı olan çocuklar armağan et ve bizleri takva sahiplerine önder kıl, diyenlerdir.

Hamile kalmak için dua olarak da bilinen Şahmeran Duası, denenmiş gebe kalma dualarından biridir. Her dilek için uygun olan bu duanın her gece yatmadan önce 41 kez okunması gerekir. Ayrıca, hamile kalmak için en kuvvetli dua Şahmeran Duasıdır.

Şahmeran duası

Allahu la ilahe illa Hüvel Hayyul Kayyum.Allahula ilahe illa Huvel aliyul Hakim.
Allahu la ilahe illa huves Semiul Alim.Allahu la ilahe illa Huver Rahmanürrahim
Allahu la ilahe illa Huvel Vahidul Ehad.Allahu la ilahe illa Huvel Ferdül Varid.
Allahu la İlahe illa Huve Raufur Rahim.Allahu la ilahe illa Huvel Aziz’ur Rahim.
Allahu la ilahe illa huvez Zahirul Batınu.Allahu la ilahe illa Huvel Ahadus Samedu.
Allahu la ilahe illa Huvel Fetta’ul Alim.Allah’u la ilahe illa Huvel Aziz’ul Alim.
Allahu la ilahe illa Huvel Hannan’ul Mennan’ul Deyyan.Allahu la ilahe illa Huvel Kadir’ul Kahiru.
Alahu la ilahe illa Huver-Rafiul Alim.Allahu la ilahe illa Huver-Rabbül arş’il Azim.
Allahu la ilahe illa Huvel Melikul Kudüs.Allahu la ilahe illa Huvel Hamdul mubin.
Allahu la ilahe illa Huvel Bais’ul Varis.Allahu la ilahe illa Huvel Esmaul Hüsna.
Huvel Hayy’u la ilahe illa Huve Fadi’u Muhlisine Lehuddiyn.
Subhane birahmetike ya erhammerrahimin.
Velhamdu-lillahi Rabbil alemin.

Uzun bir yazı oldu ama belki faydalanmak isteyen arkadaşlar olur 😊

Son düzenleme:

• En kuvvetli koruyucu dualardan biri olarak bildiğimiz Ayetel Kürsi'yi her cuma gecesinde 7 kez okuyup sonrasında da 7 kez şu dua edilebilir: “Ya Rahmân, Ya Rahîm, Ya Halim, Ya Kerim, Ya Rezzâk, Ya Hannan, Ya Deyyan, Ya Hâkim, 99 Esmaü’l Hüsna’nın hatırı için bana hayırlı bir evlat sahibi olmayı nasip et.”
  • Allahumme Ya Mucib; 60 defa okumak Alah (c.c)'un izniyle bütün duaların kabul olunmasına vesiledir
  • Allahumme Ya Semiu; Konuşmadan 100 defa okunup dua edilirse, dualar Allah (c.c)'un izniyle kabul olur.
  • Allahumme Ya Varis; 707 defa okunduğunda, Allah (c.c)'un izniyle hayırlı bir çocuk sahibi olunabilir.
  • "İnne rabbeke hüve'I-hallâku'l-alîm." Bu ayeti kerime geceleri okunmalıdır. Üç ay boyunca her gece 1267 kez okunması önemlidir. Hicr 15/86 ayetidir ve Türkçe meali 'Muhakkak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir' anlamındadır.
  • "HüvaIIahü'l-hâliku'l-bâriü" Haşr suresi 59/24 ayetidir ve meali ise 'O yaratandır ve yoktan var edendir.' Ayeti geceleri 1054 defa okumayı adet haline getirmekse önemlidir.
  • "Fallâhu hüve'l-veliyyü ve hüve yuhyî" Şura suresinin 42/9 ayetidir. Çocuk sahibi olmak isteyen kimseler bu ayeti kerimeyi birlikteliklerinden önce 289 kez tekrar etmeleri önemlidir.

• YARABBİ SANA YALVARIYORUM.SEVGİLİ PEYGAMBERİN MUHAMMED ALEYSELAMI ARAYA KOYARAK SENDEN İSTİYORUM.EY ÇOK SEVDİĞİM PEYGAMBERİM MUHAMMED ALEYSELAM.SENİ VESİLE EDEREK RABBİME YALVARIYORUM.SENİN HATIRIN İÇİN DUAMI KABUL ETMESİNİ İSTİYORUM.YA RABBİ BU YÜCE PEYGAMBERİ BANA ŞEFAATÇI EYLE.ONUN HÜRMETİNE DUAMI KABUL ET.AMİN.SONRA DİLEĞİN NEYSE SÖYLE.BUNU ÜÇ DEFA OKU.HER OKUDUĞUNDA DİLEĞİNİ SÖYLE.bunu yapman için kalpten inanman lazım.
Bir de arkadaşlar bu sitede yazılmış bir öneri gördüm bir kaç yıl önce hamile kalan bir arkadaş yazmış.

Sonra günde 707 ya varis
Önerisinde bulunmuş.

Uzun bir yazı oldu ama belki faydalanmak isteyen
12 yıl boyunca çocuk sahibi olmak için denemediğim yol kalmadı bu mesajı okuyanların duasına talibim nolur dualarınıza beni de eklerseniz sevinirim🙏🙏🙏🙏

Sonra günde 707 ya varis
Önerisinde bulunmuş.

Uzun bir yazı oldu ama belki faydalanmak isteyen arkadaşlar olur 😊
Rabbim gonlunuze gore versin insallah hayirlisiyla sizinde bi evladiniz olur

12 yıl boyunca çocuk sahibi olmak için denemediğim yol kalmadı bu mesajı okuyanların duasına talibim nolur dualarınıza beni de eklerseniz sevinirim🙏🙏🙏🙏
Ben sizi hz. İbrahim’in çocuk duası konusunda gördüm, mesajınızı orda da okudum. Listede olmadığınız için etiket yapmadım ama size de okudum duayı, Rabbim kabul eder İnşallah 🤲

Kilzar merhaba....bende önce Rabb'im in izniyle sonra meryem suresi vesilesi ile hamile kaldim .....9 yil tedaviden sonra bunu duydum denedim ve daha 18 gun okumustum hamile oldugumu ogrendim ....bir oglum oldu 4 yasina girecek ....şükür
Rabb'im isteyen herkese nasip etsin bugun kadir gecesi onun yüzü suyu hurmetine... (amin)🤲 mutlaka deneyin umudunuzu hic bi zaman kaybetmeyin.......duaya sımsıkı sarılın.........bu arada benimki sebepsiz kısırlık diye geciyodu bütün sonuclar iyiydi böyle olunca en sonunda tamamen zamana birakmistim ......yer gök dua ile......😇🤲

Kilzar merhaba....bende önce Rabb'im in izniyle sonra meryem suresi vesilesi ile hamile kaldim .....9 yil tedaviden sonra bunu duydum denedim ve daha 18 gun okumustum hamile oldugumu ogrendim ....bir oglum oldu 4 yasina girecek ....şükür
Rabb'im isteyen herkese nasip etsin bugun kadir gecesi onun yüzü suyu hurmetine... (amin)🤲 mutlaka deneyin umudunuzu hic bi zaman kaybetmeyin.......duaya sımsıkı sarılın.........bu arada benimki sebepsiz kısırlık diye geciyodu bütün sonuclar iyiydi böyle olunca en sonunda tamamen zamana birakmistim ......yer gök dua ile......😇🤲
Merhaba.. adet günlerinizde nasıl yaptınız ben de okuyordum ama adet oldum eşimde kuran bilmiyo başka okuyacak kimse yok olduğum yerde ailelerimizden uzak bir yerdeyiz okuyacak kimsem yok valla uzaktan okumak oluyor mu ki

X