Gebeliğe Hazırlık Hamile kalabilmek için

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

pastadelisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2010
1.362
1.299
36
Arkadaslar hamile kalmayi çok isteyenlerden biri de benim.bunu nasıl soracam nasıl anlatacam bilmiyorum.ilişkiden sonra hemen kalkmıyor bi yarım saat falan yatıyorum.ama ne kadar yatarsam yataym.kalktıktan sonra yine çıkıyor.çamaşırım islanıyor.Bu normal mi yoksa hiç çıkmaması mı gerekiyor inanin bilmiyorum, lütfen bişeyler söyleyin

Arkadaslar hamile kalmayi çok isteyenlerden biri de benim.bunu nasıl soracam nasıl anlatacam bilmiyorum.ilişkiden sonra hemen kalkmıyor bi yarım saat falan yatıyorum.ama ne kadar yatarsam yataym.kalktıktan sonra yine çıkıyor.çamaşırım islanıyor.Bu normal mi yoksa hiç çıkmaması mı gerekiyor inanin bilmiyorum, lütfen bişeyler söyleyin
Çıkması gayet normal fazla olan dışarıya atılıyor bu herkeste böyle

Canım 20 dk ayaklarını yukarı dıkerek yatman yeterlı sonra akan aksın yumurtlama gunlerını belırleyıp ona gre ılıskı yasarsın yok ben bılemem dersen adetten sonra dıger adete kadar bır gun ılıskı yaparsın bır gun yapmazsın bu sekılde yumurtlama gununu kacırmamıs olursun brde eczaneden folık asıt al ıc hamıke kalmayı kolaylastırıyor ve gebelıkte de onemlı bır vıtamın bu ınsallah en kısa surede kalırsın

Çok teşekkür ederim cevap için, gerçekten rahatladım.her seferinde acaba olmuyor mu diye onu da stres yapıyoruminşallah isteyen herkes en kisa zamanda hamile kalır, hayırlısıyla

Herkese Merhaba arkadaşlar. Öncelikle güzel haberi vermek istiyorum ben şu an 7+6 haftalık hamileyim :) ve hiç beklemediğimiz gerçekten hiç beklemediğimiz anca çok ok güzel bir sürpriz oldu bizim için :)

Sizlere hamile kalabilmek konusunda edindiğim ve uyguladığım bilgileri paylaşmak istiyorum. Tabiki ne kadar işe yaramıştır bilemeyiz ama ben de bu forumu çok takip ederek edindim bir çok bilgiyi :) Biz 5 yıllık evliyiz ve 3 yıl boyunca hep bebek istedik ama eşimin sperm sayısı düşüktü öncelikle ilk ve en önemli sorun buydu ve eşim doktorların tavsiye ettiği sperm sayısını arttırıcı ilacı kullandı suda eriyen, ve bu ilaçtan sonra sperm sayısı mL de 15 milyondan mL de 50 milyona yükseldi. Bunun dışında keçi boynuzu kürü de aldık ama hiç düzenli içmedi. Benimde yumurtalıklarımın çok tembel çalıştığını söylüyordu doktor :KK43: PKO olduğumu söyledi ve eşimin sperm sayısı yükselmiş olsa da bu sebepten dolayı yine normal yolla gebelik zor gibi gözüküyordu :KK43: İlk olarak doktor önce yumurtlamayı arttırıcı bir ilaç verdi bana ancak bu başarılı sonuç vermedi. Biz bu aradan sonra tedaviyi bıraktık ne aşılama ne tüp bebek uygulamadık sadece normal yollarla denemeye hep devam ettik. Zaten doktorlar hemen aşılama önermiyorlar. Biz tabi hep umutsuzluğa kapıldık. Ben de burda yazılan kürleri denedim hep bu süreçte. Önce soğan kürüyle başladım. Kistleri temizlemek için. Sonra incir havuç kürünü denedim. Bu şekilde bir kaç ay geçti her deneme başarısız oldu. Sonra en son artık umutsuzca çörek otu+bal+tarçın karışımı yapıp her sabah bir kaşık yedim. Bunu yaptığım ay da hamile kalamadım. Bir de benim edindiğim bir bilgi, ilişkiden sonra yüzükoyun yatılırsa spermler rahim içinde tüplere daha kolay hareket edebiliyormuş. Hep duyduğumuz ayakları havaya kaldırmak şeklindeydi ben de hep öyle yaptım ancak bir yer de bunu okudum ve denedim ve ben bu denemeden sonra hamile kaldım. Bu öneriyi bebek sahibi olmak isteyenlerle paylaşmak istedim belki bir umut olur belki işe yarar bilemiyorum. Umarım isteyen herkes hamile kalır ve sağlıkla bebeğini kucağına alır :) Biz de tam artık aşılamaya başlayalım dediğimiz anda bu yolla hamile kaldığımı öğrendik ve çok çok şaşırdık. İnşallah herkese nasip olur..

X