Hamile kalamayan anneler bu dediklerimi yap─▒n­čĄ░­čĆ╗

ayguldiyebiri

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 Kas─▒m 2020
1.172
1.557
42

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ├╝st├╝nde.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 44 Kg. ile 60 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 155 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :57 Kg. ┼×imdiki Kilom :62 Kg.

ilkyaz10

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 May─▒s 2020
108
54
27
Ya benim adetim bitiyor 2 gun sonra yumurtlama catlama oluyor ben hangi ara i├žicem bu k├╝rleri 3 gun i├žsem ne faydas─▒ olucakki cok sacma d├Âng├╝m var 25 gunde bir d├╝zenli olurum bide
25 g├╝nde oluyorsan─▒z 11-12-13 g├╝nlerde yumurtlama olmas─▒ gerekiyor adetten 3 g├╝n sonra yumurtlama oldu─čuna emin misiniz doktor mu s├Âyledi kendiniz yumurtlama testleriyle takip ettiyseniz ├žok g├╝venmemenizi tavsiye ederim doktor takibi ve evde yap─▒lan testler farkl─▒ sonu├žlar veriyor

Muges33

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Aral─▒k 2020
315
120
28
25 g├╝nde oluyorsan─▒z 11-12-13 g├╝nlerde yumurtlama olmas─▒ gerekiyor adetten 3 g├╝n sonra yumurtlama oldu─čuna emin misiniz doktor mu s├Âyledi kendiniz yumurtlama testleriyle takip ettiyseniz ├žok g├╝venmemenizi tavsiye ederim doktor takibi ve evde yap─▒lan testler farkl─▒ sonu├žlar veriyor
Evet yumurtlama testiyle bunu ke┼čfettim 3 ayd─▒r kullan─▒yorum 3 ayd─▒rda adet bitiminden 3 gun sonra falan pik g├Âsteriyo sonraki gunde catlama g├Âsteriyor yani toplamda adetin 8.9.g├╝nleri yumurtlama catlama g├Ârm├╝┼č oluyorum. Dediginiz gibi testler de yanl─▒sl─▒k olabilirde tabi olas─▒ durum

ilkyaz10

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 May─▒s 2020
108
54
27
Evet yumurtlama testiyle bunu ke┼čfettim 3 ayd─▒r kullan─▒yorum 3 ayd─▒rda adet bitiminden 3 gun sonra falan pik g├Âsteriyo sonraki gunde catlama g├Âsteriyor yani toplamda adetin 8.9.g├╝nleri yumurtlama catlama g├Ârm├╝┼č oluyorum. Dediginiz gibi testler de yanl─▒sl─▒k olabilirde tabi olas─▒ durum
Kesinlikle kad─▒n do─čum doktoruna gitmenizi tavsiye ederim orda Yumurtlama g├╝n├╝n├╝ 3-4 g├╝n sonra g├Ârme ihtimaliniz y├╝ksek ben de testlerde takip ediyordum gitti─čimde bamba┼čka bir sonu├ž g├Ârd├╝m siz 8-9. G├╝n ├žatlama g├Âr├╝rs├╝n├╝z ama ger├žekte 11-12. G├╝n ├žatlama oluyor olabilir ve yumurta da 48 saat Ya┼čarsa 13ÔÇô14. G├╝nler bile gebelik i├žin ├Ânemli olabilir siz ├Ânemli g├╝nler bitti zannetti─činizde gebelik olu┼čacak olabilir ­čÖĆ

Muges33

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Aral─▒k 2020
315
120
28
Kesinlikle kad─▒n do─čum doktoruna gitmenizi tavsiye ederim orda Yumurtlama g├╝n├╝n├╝ 3-4 g├╝n sonra g├Ârme ihtimaliniz y├╝ksek ben de testlerde takip ediyordum gitti─čimde bamba┼čka bir sonu├ž g├Ârd├╝m siz 8-9. G├╝n ├žatlama g├Âr├╝rs├╝n├╝z ama ger├žekte 11-12. G├╝n ├žatlama oluyor olabilir ve yumurta da 48 saat Ya┼čarsa 13ÔÇô14. G├╝nler bile gebelik i├žin ├Ânemli olabilir siz ├Ânemli g├╝nler bitti zannetti─činizde gebelik olu┼čacak olabilir ­čÖĆ
Hakl─▒s─▒n─▒z tabiki bende ├Âyle yap─▒ca├ ama doktorlar 1 senenin dolmas─▒ laz─▒m diyorlar yumurta takibi ve hormon testi i├žin daha 8 ay old─▒ bizimki en son yalan s├Âylicem 1 sene oldu diye art─▒k ­čśé­čśé

PeRRieR

­čĹÂ09.03.2020­čśŹ 06.12.2009­čśç
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
30 Kas─▒m 2019
6.250
11.806
Hay─▒rl─▒ ugurlu olsun bebeg─▒niz­čĄŚ
Ac─▒kcas─▒ su ucuz y─▒rtm─▒st─▒k yorumunuzu okuyunca guldum. Cunku 15 mart─▒ okuyunca bende ayn─▒ seyi soyled─▒m ─▒c─▒mden ucuz y─▒rtm─▒slar ­čĄúbende gecen sene 9 martta dogum yapt─▒m. 1 gunluk lohusayken v─▒rus patlad─▒ bebegim 7 gun kuvezde kald─▒. Hastane bana c─▒k─▒s verdi ama bebegim 7 gun orda kald─▒. Bebegim in kuvezde kalmas─▒ ve bilmedi─čimiz bir hastaligin karant─▒nas─▒ ┼čusu busu derken cok ac─▒ cekt─▒m. Ya hastane karantinaya al─▒n─▒rsa yaa bebeg─▒mi alamazsak.. Hastal─▒kta tam olarak bilinmiyordu ne ne de─čil. Yeni patlak vermi┼čti ­čśöhergun hastaneye git gel o pandem─▒ karma┼čas─▒nda..off cok zor zamanlard─▒.
­čśöNe psikolojiyd─▒ Bee cok sukur gecti ­čśöayy ─▒c─▒n─▒ karartm─▒yay─▒m yaaa ­čĄŚ

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 433 g├╝n ge├žti.

tosbaga

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
26 Ekim 2020
1.243
1.194
tam olarak ne ya┼čad─č─▒n─▒ anlat─▒r m─▒s─▒─▒n─▒z . herkes test yap─▒yor ve ona ili┼čki d├╝zenini olu┼čturuyor.

ilkyaz10

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 May─▒s 2020
108
54
27
Hakl─▒s─▒n─▒z tabiki bende ├Âyle yap─▒ca├ ama doktorlar 1 senenin dolmas─▒ laz─▒m diyorlar yumurta takibi ve hormon testi i├žin daha 8 ay old─▒ bizimki en son yalan s├Âylicem 1 sene oldu diye art─▒k ­čśé­čśé
1 seneye olmam─▒┼č sizin daha gebelik olur o zaman in┼čallah merak etmeyin ­čÖĆ bir seneye kadar normal ├ž├╝nk├╝ sab─▒rla beklemeye devam ­čą░­čą░

asicadi44

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 Ocak 2021
855
473

ttaba87

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
30 Mart 2021
13
2
28
k─▒zlar merabalar. ├žak┼č─▒rla alakal─▒ benim de anlatmak istedi─čim ┼čeyler var. nisan may─▒s aylar─▒nda bu platformda ├žak┼č─▒r─▒ duydum. bende sorun yoktu ama e┼čim de doktora gitmiyordu. herhangi bir sorun varsa diye ├žak┼č─▒r tozu ald─▒m. sabahlar─▒ ke├žiboynuzu pekmezi ak┼čamlar─▒ ├žak┼č─▒r suyu i├žiriyodum. temmuz aylar─▒nda e┼čimi ikna ettim ve test verdi. test sonucuna g├Âre 212m ├ž─▒kt─▒ ve de─čerler iyi dediler. hangi doktora gittiysek sorununuz yok dediler. klomen, femara, gonal f hepsini kulland─▒m sonu├ž alamad─▒m. ┼čubat ay─▒nda a┼č─▒lama yapt─▒rd─▒m. ancak o da sonu├žsuz kald─▒. a┼č─▒lama i├žin verilen ├Ârne─čin sonu├žlar─▒na bir bakt─▒m 40milyon yaz─▒yor. ba┼čka bir doktor ile g├Âr├╝┼čt├╝m "hastaneler aras─▒nda farkl─▒ rakamlar ├ž─▒kabilir ancak %5 %10 de─či┼čebilir bu kadar u├žuk bir fark olamaz dedi. bende may─▒s haziran aylar─▒nda e┼čime ke├žiboynuzu pekmezi ile ├žak┼č─▒r suyu i├žirdi─čimi s├Âyledim. bitkisel tedavilere ba┼člad─▒─č─▒n─▒zda ortalama 2 ay sonras─▒nda etki etmeye ba┼člar faydas─▒ olmu┼č ki o tarihlerde verdi─činiz testte de─čerler d├╝zelmi┼č ancak b─▒rak─▒nca a┼č─▒lama zaman─▒nda d├╝┼č├╝k bir sonu├ž alm─▒┼č─▒n─▒z isterseniz devam edin benim de takip etti─čim hastalardan kullananlar oldu ben takip etmesem iki sonu├ž da benim hastam─▒n de─čil derim" dedi. bu hafta itibariyle de e┼čime tekrar ba┼člatt─▒m. yumurta geli┼čtirdi─čini de duyunca ben de ba┼čl─▒ycam. sizlere fikir olmas─▒ a├ž─▒s─▒ndan payla┼čmak istedim. in┼čallah g├╝zel sonu├žlar al─▒r─▒z.

tosbaga

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
26 Ekim 2020
1.243
1.194
k─▒zlar merabalar. ├žak┼č─▒rla alakal─▒ benim de anlatmak istedi─čim ┼čeyler var. nisan may─▒s aylar─▒nda bu platformda ├žak┼č─▒r─▒ duydum. bende sorun yoktu ama e┼čim de doktora gitmiyordu. herhangi bir sorun varsa diye ├žak┼č─▒r tozu ald─▒m. sabahlar─▒ ke├žiboynuzu pekmezi ak┼čamlar─▒ ├žak┼č─▒r suyu i├žiriyodum. temmuz aylar─▒nda e┼čimi ikna ettim ve test verdi. test sonucuna g├Âre 212m ├ž─▒kt─▒ ve de─čerler iyi dediler. hangi doktora gittiysek sorununuz yok dediler. klomen, femara, gonal f hepsini kulland─▒m sonu├ž alamad─▒m. ┼čubat ay─▒nda a┼č─▒lama yapt─▒rd─▒m. ancak o da sonu├žsuz kald─▒. a┼č─▒lama i├žin verilen ├Ârne─čin sonu├žlar─▒na bir bakt─▒m 40milyon yaz─▒yor. ba┼čka bir doktor ile g├Âr├╝┼čt├╝m "hastaneler aras─▒nda farkl─▒ rakamlar ├ž─▒kabilir ancak %5 %10 de─či┼čebilir bu kadar u├žuk bir fark olamaz dedi. bende may─▒s haziran aylar─▒nda e┼čime ke├žiboynuzu pekmezi ile ├žak┼č─▒r suyu i├žirdi─čimi s├Âyledim. bitkisel tedavilere ba┼člad─▒─č─▒n─▒zda ortalama 2 ay sonras─▒nda etki etmeye ba┼člar faydas─▒ olmu┼č ki o tarihlerde verdi─činiz testte de─čerler d├╝zelmi┼č ancak b─▒rak─▒nca a┼č─▒lama zaman─▒nda d├╝┼č├╝k bir sonu├ž alm─▒┼č─▒n─▒z isterseniz devam edin benim de takip etti─čim hastalardan kullananlar oldu ben takip etmesem iki sonu├ž da benim hastam─▒n de─čil derim" dedi. bu hafta itibariyle de e┼čime tekrar ba┼člatt─▒m. yumurta geli┼čtirdi─čini de duyunca ben de ba┼čl─▒ycam. sizlere fikir olmas─▒ a├ž─▒s─▒ndan payla┼čmak istedim. in┼čallah g├╝zel sonu├žlar al─▒r─▒z.
├žok t┼čkler g├╝zel bir bilgi payla┼čm─▒┼čs─▒n─▒z. bende ├žak┼č─▒ra bu ay ba┼člad─▒m . ger├žekten kas─▒k b├Âlgemde farkl─▒l─▒kk hissediyorum . ayn─▒ zaman da bal ├ž├Ârek otu tar├ž─▒nda ba┼člad─▒m bu ay . in┼č. g├╝zel sonu├žlar al─▒r─▒z. 2 ay sonra etki etti─činide ├Â─črenmemiz iyi oldu bence

tosbaga

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
26 Ekim 2020
1.243
1.194
I ilkyaz10 merhaba can─▒m . testlere g├╝venmiyorum demi┼čsin de . do─čru ┼čekilde ve do─čru zamaanda yapt─▒─č─▒n halde mi yumurtlama g├Âremedin