hamile kalamıyorum 😞 kaçıncı denemenizde hamile kaldınız ?

Ben 3 yıl önce kimyasal geçirmiştim. Pozitifi görünce hazır değilmişim ben diye kara kara düşünürken doktor kimyasal dedi ve ben yine korundum bu yıl başına kadar. Asla çocuk düşünmedim hep erteledim. Yılbaşından sonra 2 ay denedim olmadı hazır olmuyor dişleri aradan çıkarayım dedim bnde onları hallettim şimdi 5. Aydayım hala tık yok. İlk gebelik olmasa bu kadar stres yapıp korkmam ama nasip olursa ilk cocuk olacak
Merhabalar normalde siz doktora gittiğinizde doktorun esinizide test için göndermesi gerekiyordu ve ona göre yol izlemesi gerekirdi.bende evleneli 5 yıl oldu hala çocuk yok.tup bebek demesi yaptık 3 kere ama olumsuz sonuç bir jelden bahsetmisler onu araştırıyorum şu an ve bir Instagram sayfası var bir arkadaşım o sayfadaki tavsiyeleri dikkate almis ve hamile olduğunu öğrendim dün ve yine bir umut tekrar araştırmalara başladım

Merhabalar normalde siz doktora gittiğinizde doktorun esinizide test için göndermesi gerekiyordu ve ona göre yol izlemesi gerekirdi.bende evleneli 5 yıl oldu hala çocuk yok.tup bebek demesi yaptık 3 kere ama olumsuz sonuç bir jelden bahsetmisler onu araştırıyorum şu an ve bir Instagram sayfası var bir arkadaşım o sayfadaki tavsiyeleri dikkate almis ve hamile olduğunu öğrendim dün ve yine bir umut tekrar araştırmalara başladım
Büliyorum doktorla görüştük zaten ama biraz aceleci olduğum için erken davrandım 1 yıl beklemek en doğrusu diyorlar. Hormonlara baktırınca kafam rahatladı daha 5 aydır demiyoruz olmazsa tekrar gideceğim.

Korkmayın yani korkmayalım bence çünkü yiyecek ekmeği içecek suyu olan her türlü geliyor yeter ki Allah hakkımızda hayırlı olanı tayin etmiş olsun. 🙏
Aile hekimliğinde verdik daha doğrusu eşim verdi. Önce erkekten kan alıyorlar onun sonucu pozitif gelirse kadından da alıyorlar ama önce erkeğin sonucunun çıkması gerekiyor o negatifse zaten kadının vermesine de gerek kalmıyor.
Sonuçlar maalesef çok uzun sürüyor gelmesi. Biz dört aydır bekliyoruz hala yok çoğu kişi dört dört buçuk ay bekleyip öyle aldı umarım artık bizimki de çıkar.
Sürecin başında olsaydık bu kadar beklemeseydik biz para verip özelde yaptırırdık özelde üç günde alıyorsunuz sonucu. Fiyatları biraz fazla ama tabii ben Nisan ayında bir laboratuvardan 1700 lira fiyat almıştım burada konu açan bir arkadaş da Bursa da bir labda 600 liraya yaptırdı daha yeni. Özelde çok değişken yani rakamlar.
Ne testi bu standart kan testi değildir heralde negatifi olduğuna göre😊

Onu evlenirken yapmıyorlar mı biz evlenirken yapmışlardı😊
Evlenirken yapma olayına son bir iki yılda geçtiler bizim gibi çok daha önce evlenenler kendi isteğiyle ya da doktor tavsiyesi ile yaptırıyorlar 😊 ben 2013 te evlendim mesela o zamanlar bu test evlenirken yapılmıyordu

Evlenirken yapma olayına son bir iki yılda geçtiler bizim gibi çok daha önce evlenenler kendi isteğiyle ya da doktor tavsiyesi ile yaptırıyorlar 😊 ben 2013 te evlendim mesela o zamanlar bu test evlenirken yapılmıyordu
Anladım yeni bir uygulama olduğunu bilmiyordum ben de 1,5 yıl falan oluyor evleneli😊

X